TranslatePress Multilingual - en to tr_TR translation catalogue (886 entries)

en: Please update the TranslatePress - Multilingual plugin to version %1$s or higher to ensure %2$s functions correctly.
tr_TR: %2$s'nin düzgün çalışması için lütfen TranslatePress - Multilingual eklentisini %1$s veya daha yüksek bir sürüme güncelleyin.

en: Please install and activate the TranslatePress - Multilingual plugin
tr_TR: Lütfen TranslatePress - Multilingual eklentisini kurun ve etkinleştirin

en: Install & Activate
tr_TR: Kur ve Etkinleştir

en: Please update TranslatePress - Multilingual to version %2$s or newer. Your currently installed version of TranslatePress - Multilingual is no longer compatible with the current version of %1$s.
tr_TR: Lütfen TranslatePress - Multilingual'i %2$s veya daha yeni bir sürüme güncelleyin. Şu anda kurulu olan TranslatePress - Multilingual sürümü, mevcut %1$s sürümüyle artık uyumlu değil.

en: All TranslatePress functionalities are disabled until then.
tr_TR: O zamana kadar tüm TranslatePress işlevleri devre dışıdır.

en: Update Now
tr_TR: Şimdi Güncelle

en: This TranslatePress add-on has been migrated to the main plugin and is no longer used. You can delete it.
tr_TR: Bu TranslatePress eklentisi ana eklentiye aktarıldı ve artık kullanılmıyor. Silebilirsiniz.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires at least PHP version 5.6.20+ to run. It is the <a href="%s">minimum requirement of the latest WordPress version</a>. Please contact your server administrator to update your PHP version.
tr_TR: <strong>TranslatePress</strong>'in çalışması için en az PHP 5.6.20+ sürümü gereklidir. Bu, <a href="%s">en son WordPress sürümünün minimum gereksinimidir</a>. PHP sürümünüzü güncellemek için lütfen sunucu yöneticinizle iletişime geçin.

en: Advanced
tr_TR: Gelişmiş

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar kaydedildi.

en: Are you sure you want to remove this item?
tr_TR: Bu öğeyi kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Remove
tr_TR: Kaldır

en: Add
tr_TR: Ekle

en: Select...
tr_TR: Seç...

en: [%s] Low TranslatePress AI Words
tr_TR: [%s] TranslatePress AI kelimeleri azalıyor

en: upgrade your plan or get extra AI Words
tr_TR: planınızı yükseltin veya ekstra AI kelimeleri alın

en: upgrade your plan
tr_TR: planınızı yükseltin

en: TranslatePress AI words are running low on your site.
tr_TR: Sitenizdeki TranslatePress AI kelimeleri azalıyor.

en: Current status: %s words remaining
tr_TR: Mevcut durum: %s kelime kaldı

en: Once the remaining AI words run out, automatic translation through TranslatePress AI will be paused.
tr_TR: Kalan AI kelimeleri tükendiğinde, TranslatePress AI aracılığıyla otomatik çeviri duraklatılacaktır.

en: To continue translating your content, please %1$s over at %2$s
tr_TR: İçeriğinizi çevirmeye devam etmek için lütfen %2$s adresinden %1$s.

en: Manage Notification: %s
tr_TR: Bildirimi Yönet: %s

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
tr_TR: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. %2$s%3$s sürümünün ayrıntılarını görüntüle%4$s veya %5$sşimdi güncelle%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
tr_TR: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. %2$s%3$s sürümünün ayrıntılarını görüntüle%4$s.

en: To enable updates, please %1$senter your license key%2$s. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s.
tr_TR: Güncellemeleri etkinleştirmek için lütfen %1$slisans anahtarınızı girin%2$s. Bir lisans anahtarına mı ihtiyacınız var? %3$sHemen satın alın%4$s.

en: To enable updates, please go to the %1$slicense page%2$s and check that you have a valid license.
tr_TR: Güncellemeleri etkinleştirmek için lütfen %1$slisans sayfasına%2$s gidin ve geçerli bir lisansınız olduğunu kontrol edin.

en: To enable updates, your licence needs to be renewed. Please go to the %1$sTranslatePress Account%2$s page and login to renew.
tr_TR: Güncellemeleri etkinleştirmek için lisansınızın yenilenmesi gerekiyor. Lütfen %1$sTranslatePress Account%2$s sayfasına gidin ve yenilemek için giriş yapın.

en: You do not have permission to install plugin updates
tr_TR: Eklenti güncellemelerini yükleme izniniz yok

en: Error
tr_TR: Hata

en: Your TranslatePress license key is invalid or missing.
tr_TR: TranslatePress lisans anahtarınız geçersiz veya eksik.

en: Your license key expired on %s.
tr_TR: Lisans anahtarınızın süresi %s tarihinde doldu.

en: Your license key has been disabled.
tr_TR: Lisans anahtarınız devre dışı bırakıldı.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
tr_TR: Lisans anahtarınız bu URL için devre dışı bırakıldı. <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Siteleri Yönet bölümünden yeniden etkinleştirin.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn’t match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
tr_TR: <p><strong>Lisans anahtarı uyuşmazlığı.</strong> Girdiğiniz lisans, yüklü olan TranslatePress sürümüyle eşleşmiyor.</p><p>Lütfen TranslatePress Account'tan lisansınız için doğru sürümü yüklediğinizi kontrol edin.</p>

en: If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
tr_TR: Yalnızca ücretsiz eklentiyi yüklediyseniz ancak ücretli bir lisans eklediyseniz, lütfen ücretli eklentiyi TranslatePress Account'tan yükleyin.

en: Your license key has reached its activation limit.
tr_TR: Lisans anahtarınız etkinleştirme limitine ulaştı.

en: Upgrade your plan to add more sites. %1$sUpgrade now%2$s
tr_TR: Daha fazla site eklemek için planınızı yükseltin. %1$sŞimdi yükseltin%2$s

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license.
tr_TR: Bu web sitesi zaten ücretsiz bir lisans altında etkinleştirildi. Her web sitesi yalnızca bir ücretsiz lisans kullanabilir.

en: An error occurred, please try again.
tr_TR: Bir hata oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: You have successfully activated your license
tr_TR: Lisansınızı başarıyla etkinleştirdiniz

en: Others
tr_TR: Diğer

en: Restrict by Language
tr_TR: Dile göre kısıtla

en: Exclude from Language
tr_TR: Dilden hariç tut

en: Restrict element to language
tr_TR: Öğeyi dile göre kısıtla

en: Show this element only in one language.
tr_TR: Bu öğeyi yalnızca bir dilde göster.

en: Enable translation
tr_TR: Çeviriyi etkinleştir

en: Allow translation to the corresponding language only if the content is written in the default language.
tr_TR: İçerik varsayılan dilde yazılmışsa yalnızca karşılık gelen dile çeviriye izin ver.

en: Select language
tr_TR: Dil seçin

en: Choose in which language to show this element.
tr_TR: Bu öğeyi hangi dilde göstereceğinizi seçin.

en: Exclude element from language
tr_TR: Öğeyi dilden hariç tut

en: Exclude this element from specific languages.
tr_TR: Bu öğeyi belirli dillerden hariç tut.

en: Select languages
tr_TR: Dilleri seçin

en: Choose from which languages to exclude this element.
tr_TR: Bu öğeyi hangi dillerden hariç tutacağınızı seçin.

en: This element will still be visible when you are translating your website through the Translation Editor.
tr_TR: Web sitenizi Çeviri Düzenleyicisi aracılığıyla çevirirken bu öğe yine de görünür olacaktır.

en: The content of this element should be written in the default language.
tr_TR: Bu öğenin içeriği varsayılan dilde yazılmalıdır.

en: <strong>TranslatePress</strong> encountered SQL errors. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Check out the errors</a>.
tr_TR: <strong>TranslatePress</strong> SQL hatalarıyla karşılaştı. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Hataları inceleyin</a>.

en: Automatic translation has been disabled.
tr_TR: Otomatik çeviri devre dışı bırakıldı.

en: Dismiss this notice.
tr_TR: Bu bildirimi kapat.

en: Logged errors
tr_TR: Kaydedilen hatalar

en: These are the most recent 5 errors logged by TranslatePress:
tr_TR: TranslatePress tarafından kaydedilen en son 5 hata:

en: Yes
tr_TR: Evet

en: Why are these errors occuring
tr_TR: Bu hatalar neden oluşuyor

en: If TranslatePress detects something wrong when executing queries on your database, it may disable the Automatic Translation feature in order to avoid any extra charging by Google/DeepL. Automatic Translation needs to be manually turned on, after you solve the issues.
tr_TR: TranslatePress veritabanınızda sorgu çalıştırırken bir sorun algılarsa, Google/DeepL tarafından ekstra ücretlendirme olmaması için Otomatik Çeviri özelliğini devre dışı bırakabilir. Sorunları çözdükten sonra Otomatik Çeviri'yi manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

en: The SQL errors detected can occur for various reasons including missing tables, missing permissions for the SQL user to create tables or perform other operations, problems after site migration or changes to SQL server configuration.
tr_TR: Algılanan SQL hataları çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir: eksik tablolar, SQL kullanıcısının tablo oluşturma veya diğer işlemleri gerçekleştirme izinlerinin eksik olması, site taşıması sonrası sorunlar veya SQL sunucu yapılandırmasındaki değişiklikler.

en: What you can do in this situation
tr_TR: Bu durumda yapabilecekleriniz

en: Plan A.
tr_TR: A Planı.

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL settings. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
tr_TR: Ayarlar -> TranslatePress -> Genel sekmesine gidin ve Ayarları Kaydedin. Bu, mevcut SQL ayarlarınızı kullanarak tabloları yeniden oluşturacaktır. Web sitenizi çevrilmiş bir dilde gezinirken başka hata oluşmadığını kontrol edin. Eski hataları görmediğinizden emin olmak için hataların zaman damgalarına bakın. Yalnızca en son 5 hata görüntülenir.

en: Plan B.
tr_TR: B Planı.

en: If your problem isn't solved, try the following steps:
tr_TR: Sorununuz çözülmediyse, şu adımları deneyin:

en: Create a backup of your database
tr_TR: Veritabanınızın yedeğini oluşturun

en: Create a copy of each translation table where you encounter errors. You can copy the table within the same database (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) -- perform this step only if you want to keep the current translations
tr_TR: Hata aldığınız her çeviri tablosunun bir kopyasını oluşturun. Tabloyu aynı veritabanı içinde kopyalayabilirsiniz (örneğin trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) -- bu adımı yalnızca mevcut çevirileri saklamak istiyorsanız gerçekleştirin

en: Remove the trouble tables by executing the DROP function on them
tr_TR: Sorunlu tablolar üzerinde DROP işlevini çalıştırarak kaldırın

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL server.
tr_TR: Ayarlar -> TranslatePress -> Genel sekmesine gidin ve Ayarları Kaydedin. Bu, mevcut SQL sunucunuzu kullanarak tabloları yeniden oluşturacaktır.

en: Copy the relevant content from the duplicated tables (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) in the newly generated table (trp_dictionary_en_us_es_es) -- perform this step only if you want to keep the current translations
tr_TR: Yinelenen tablolardan (örneğin trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) ilgili içeriği, yeni oluşturulan tabloya (trp_dictionary_en_us_es_es) kopyalayın -- bu adımı yalnızca mevcut çevirileri saklamak istiyorsanız gerçekleştirin

en: Test it to see if everything is working. If something went wrong, you can restore the backup that you've made at the first step. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
tr_TR: Her şeyin çalışıp çalışmadığını görmek için test edin. Bir şeyler ters gittiyse, ilk adımda aldığınız yedeği geri yükleyebilirsiniz. Web sitenizi çevrilmiş bir dilde gezinirken başka hata oluşmadığını kontrol edin. Eski hataları görmediğinizden emin olmak için hataların zaman damgalarına bakın. Yalnızca en son 5 hata görüntülenir.

en: Plan C.
tr_TR: C Planı.

en: If your problem still isn't solved, try asking your hosting about your errors. The most common issue is missing permissions for the SQL user, such as the Create Tables permission.
tr_TR: Sorununuz hâlâ çözülmediyse, barındırma hizmetinize hatalarınızı sorun. En yaygın sorun, SQL kullanıcısının Tablo Oluşturma izni gibi eksik izinleridir.

en: Could not install. Try again from <a href="%s" >Plugins Dashboard.</a>
tr_TR: Kurulamadı. <a href="%s" >Eklentiler Panosu</a>'ndan tekrar deneyin.

en: Active
tr_TR: Etkin

en: Permission denied.
tr_TR: İzin reddedildi.

en: Invalid nonce.
tr_TR: Geçersiz nonce.

en: Settings scope unknown.
tr_TR: Ayar kapsamı bilinmiyor.

en: Legacy disabled.
tr_TR: Eski sürüm devre dışı bırakıldı.

en: Language Switcher
tr_TR: Dil Değiştirici

en: Change language to %s
tr_TR: Dili %s olarak değiştir

en: Automatic Translation
tr_TR: Otomatik Çeviri

en: Unsupported languages
tr_TR: Desteklenmeyen diller

en: The selected automatic translation engine does not provide support for these languages.<br>You can still manually translate pages in these languages using the Translation Editor.
tr_TR: Seçilen otomatik çeviri motoru bu dilleri desteklemiyor.<br>Bu dillerdeki sayfaları Çeviri Düzenleyicisini kullanarak hala manuel olarak çevirebilirsiniz.

en: API key validation failed.
tr_TR: API anahtarı doğrulanamadı.

en: API key verification was successful.
tr_TR: API anahtarı başarıyla doğrulandı.

en: Please enter your Google Translate key.
tr_TR: Lütfen Google Translate anahtarınızı girin.

en: Please enter your DeepL API key.
tr_TR: Lütfen DeepL API anahtarınızı girin.

en: Not TranslatePress onboarding page.
tr_TR: TranslatePress tanıtım sayfası değil.

en: Step %s does not exist
tr_TR: %s adımı mevcut değil

en: Welcome
tr_TR: Hoş Geldiniz

en: Add Languages
tr_TR: Dil Ekle

en: Enable Addons
tr_TR: Eklentileri Etkinleştir

en: Finalize
tr_TR: Tamamla

en: Exit Setup
tr_TR: Kurulumdan Çık

en: Upgrade
tr_TR: Yükselt

en: Nothing here
tr_TR: Burada hiçbir şey yok

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license is missing or invalid. <br/>Please %1$sregister your copy%2$s to enable automatic website translation via TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s
tr_TR: <strong>TranslatePress</strong> lisansınız eksik veya geçersiz. <br/>TranslatePress AI aracılığıyla otomatik web sitesi çevirisine, premium eklentilere, otomatik güncellemelere ve desteğe erişimi etkinleştirmek için lütfen %1$skopyanızı kaydedin%2$s. Bir lisans anahtarına mı ihtiyacınız var? %3$sHemen satın alın%4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license will expire on %1$s. Please %2$sRenew Your Licence%3$s to continue receiving access to automatic translations via TP AI, premium addons, product downloads and automatic updates. %4$sRenew Now%5$s
tr_TR: <strong>TranslatePress</strong> lisansınız %1$s tarihinde sona erecek. TP AI aracılığıyla otomatik çevirilere, premium eklentilere, ürün indirmelerine ve otomatik güncellemelere erişimi sürdürmek için lütfen %2$sLisansınızı Yenileyin%3$s. %4$sŞimdi Yenileyin%5$s

en: Error:
tr_TR: Hata:

en: Something went wrong, please try again.
tr_TR: Bir şeyler yanlış gitti, lütfen tekrar deneyin.

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license has expired. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to automatic translations via TranslatePress AI, premium addons, product downloads, and automatic updates. %3$sRenew now %4$s
tr_TR: <strong>TranslatePress</strong> lisansınız sona erdi. <br/>TranslatePress AI aracılığıyla otomatik çevirilere, premium eklentilere, ürün indirmelerine ve otomatik güncellemelere erişimi sürdürmek için lütfen %1$sLisansınızı Yenileyin%2$s. %3$sŞimdi yenileyin %4$s

en: License key mismatch. The license you entered doesn’t match the <strong>%1$s</strong> version you have installed. <br/>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your %2$sTranslatePress account%3$s.
tr_TR: Lisans anahtarı uyuşmazlığı. Girdiğiniz lisans, kurulu olan <strong>%1$s</strong> sürümüyle eşleşmiyor. <br/>Lütfen %2$sTranslatePress hesabınız%3$s üzerinden lisansınız için doğru sürümü kurduğunuzu kontrol edin.

en: <br/>If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
tr_TR: <br/>Yalnızca ücretsiz eklentiyi kurduysanız ancak ücretli bir lisans eklediyseniz, lütfen ücretli eklentiyi TranslatePress hesabınızdan kurun.

en: You have reached the activation limit for your <strong>%1$s</strong> license. <br/>Manage your active sites from %2$s your account %3$s.
tr_TR: <strong>%1$s</strong> lisansınız için etkinleştirme limitine ulaştınız. <br/>Aktif sitelerinizi %2$s hesabınız %3$s üzerinden yönetin.

en: Your license is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
tr_TR: Lisansınız bu URL için devre dışı bırakıldı. <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Siteleri Yönet bölümünden yeniden etkinleştirin.

en: %1$s automatic translation requires an active license. Please %2$srenew%3$s your license or purchase a new one %4$shere%5$s.
tr_TR: %1$s otomatik çevirisi için aktif bir lisans gerekli. Lütfen lisansınızı %2$syenileyin%3$s veya %4$sburadan%5$s yeni bir lisans satın alın.

en: Please %1$senter%2$s your license key to enable %3$s automatic translation.
tr_TR: %3$s otomatik çevirisini etkinleştirmek için lütfen lisans anahtarınızı %1$sgirin%2$s.

en: You have less than 5,000 TranslatePress AI words remaining. To continue automatically translating your website, please %spurchase additional AI words at a discount from your account%s.
tr_TR: 5.000'den az TranslatePress AI kelimesi kaldı. Web sitenizi otomatik olarak çevirmeye devam etmek için lütfen %shesabınızdan indirimli ek AI kelimeleri satın alın%s.

en:  Error:
tr_TR:  Hata:

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license. Please upgrade to a premium plan for more TranslatePress AI words from %1$s your account %2$s.
tr_TR: Bu web sitesi zaten ücretsiz bir lisans altında etkinleştirildi. Her web sitesi yalnızca bir ücretsiz lisans kullanabilir. Daha fazla TranslatePress AI kelimesi için lütfen %1$s hesabınız %2$s üzerinden premium bir plana yükseltin.

en: You do not have a valid license for <strong>TranslatePress</strong>. %1$sGet one for free%2$s to get access to TranslatePress AI.
tr_TR: <strong>TranslatePress</strong> için geçerli bir lisansınız yok. TranslatePress AI erişimi elde etmek için %1$sücretsiz edinin%2$s.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. Upgrade to <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> to access it + more premium perks!
tr_TR: <strong>YENİ:</strong> <strong>Dil Başına Farklı Alan Adı</strong> eklentisi yayında! Global SEO'nuzu artırın ve .de veya .fr gibi ülkeye özgü alan adlarıyla yerel bir deneyim oluşturun. Buna ve daha fazla premium avantaja erişmek için <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business veya Developer</a> sürümüne yükseltin!

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Learn more</a>.
tr_TR: <strong>YENİ:</strong> <strong>Dil Başına Farklı Alan Adı</strong> eklentisi yayında! Global SEO'nuzu artırın ve .de veya .fr gibi ülkeye özgü alan adlarıyla yerel bir deneyim oluşturun. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Daha fazla bilgi edinin</a>.

en: The daily quota for machine translation characters exceeded. Please check the <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatic Translation</a></strong> page for more information.
tr_TR: Makine çevirisi karakterlerinin günlük kotası aşıldı. Daha fazla bilgi için <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Otomatik Çeviri</a></strong> sayfasını kontrol edin.

en: Marketing optin
tr_TR: Pazarlama izni

en: Opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
tr_TR: Güvenlik ve özellik güncellemeleri bildirimlerine ve hassas olmayan tanılama izlemesine katılın.

en: TranslatePress Preferred User Language
tr_TR: TranslatePress Tercih Edilen Kullanıcı Dili

en: Preferred language to navigate the site
tr_TR: Siteyi gezinmek için tercih edilen dil

en: The language is automatically set based by the last visited language by the user.
tr_TR: Dil, kullanıcının son ziyaret ettiği dile göre otomatik olarak ayarlanır.

en: Always use this language
tr_TR: Her zaman bu dili kullan

en: By checking this setting the preferred language will remain the one selected above, without the possibility of being changed in the frontend.<br>This language will be used in different operations such as sending email to the user.
tr_TR: Bu ayarı işaretleyerek, tercih edilen dil yukarıda seçilen dil olarak kalır ve ön uçta değiştirilme olasılığı bulunmaz.<br>Bu dil, kullanıcıya e-posta gönderme gibi farklı işlemlerde kullanılır.

en: Hello! Seems like you've been using <strong>TranslatePress</strong> for a while now to translate your website. That's awesome!
tr_TR: Merhaba! Bir süredir web sitenizi çevirmek için <strong>TranslatePress</strong> kullanıyor gibisiniz. Bu harika!

en: If you can spare a few moments to rate it on WordPress.org it would help us a lot (and boost my motivation).
tr_TR: Birkaç dakikanızı ayırıp WordPress.org üzerinde değerlendirirseniz, bize çok yardımcı olur (ve motivasyonumu artırır).

en: ~ Razvan, developer of TranslatePress
tr_TR: ~ Razvan, TranslatePress geliştiricisi

en: Rate TranslatePress on WordPress.org plugin page
tr_TR: TranslatePress'i WordPress.org eklenti sayfasında değerlendir

en: Ok, I will gladly help!
tr_TR: Tamam, memnuniyetle yardımcı olacağım!

en: No, thanks.
tr_TR: Hayır, teşekkürler.

en: Full Language Names
tr_TR: Tam Dil Adları

en: Short Language Names
tr_TR: Kısa Dil Adları

en: Flags with Full Language Names
tr_TR: Bayraklar ve Tam Dil Adları

en: Flags with Short Language Names
tr_TR: Bayraklar ve Kısa Dil Adları

en: Only Flags
tr_TR: Yalnızca Bayraklar

en: Full Language Names No HTML
tr_TR: HTML Olmadan Tam Dil Adları

en: Bottom Right
tr_TR: Sağ Alt

en: Bottom Left
tr_TR: Sol Alt

en: Top Right
tr_TR: Sağ Üst

en: Top Left
tr_TR: Sol Üst

en: Dark
tr_TR: Koyu

en: Light
tr_TR: Açık

en: Deactivate
tr_TR: Devre Dışı Bırak

en: Activate
tr_TR: Etkinleştir

en: Invalid language code. Please try again.
tr_TR: Geçersiz dil kodu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Language codes can contain only A-Z a-z 0-9 - _ characters. Check your language codes in TranslatePress General Settings.
tr_TR: Dil kodları yalnızca A-Z a-z 0-9 - _ karakterlerini içerebilir. Dil kodlarınızı TranslatePress Genel Ayarlar bölümünde kontrol edin.

en: Error! Duplicate URL slug values.
tr_TR: Hata! Yinelenen URL slug değerleri.

en: You cannot select two languages that have the same <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso code</a> but different formalities because doing so will lead to duplicate <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang tags</a>.
tr_TR: Aynı <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">ISO koduna</a> sahip ancak farklı resmiyet düzeylerine sahip iki dil seçemezsiniz çünkü bu işlem, yinelenen <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang etiketlerine</a> yol açar.

en: Duplicate language detected.<br>Each language can only be added once to ensure accurate translation management.<br> Please change the duplicate language entry and try again.
tr_TR: Yinelenen dil algılandı.<br>Her dil, doğru çeviri yönetimini sağlamak için yalnızca bir kez eklenebilir.<br> Lütfen yinelenen dil girdisini değiştirin ve tekrar deneyin.

en: Current Language
tr_TR: Mevcut Dil

en: Opposite Language
tr_TR: Karşıt Dil

en: General
tr_TR: Genel

en: Translate Site
tr_TR: Siteyi Çevir

en: Addons
tr_TR: Eklentiler

en: License
tr_TR: Lisans

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Activate License
tr_TR: Lisansı Etkinleştir

en: Pro Features
tr_TR: Pro Özellikler

en: Need Help?
tr_TR: Yardım mı lazım?

en: Recent community discussions
tr_TR: Son topluluk tartışmaları

en: Loading...
tr_TR: Yükleniyor...

en: Unable to load forum posts
tr_TR: Forum yazıları yüklenemiyor

en: Ask a Question
tr_TR: Soru Sor

en: View All Topics
tr_TR: Tüm Konuları Görüntüle

en: by
tr_TR: yazan

en: Have a question?
tr_TR: Bir sorunuz mu var?

en: Get help directly from the plugin developers, suggest improvements, or share your feedback!
tr_TR: Doğrudan eklenti geliştiricilerinden yardım alın, iyileştirmeler önerin veya geri bildiriminizi paylaşın!

en: Tip for faster help:
tr_TR: Daha hızlı yardım için ipucu:

en: Include what you tried, what you expected, and what happened. Screenshots help!
tr_TR: Ne denediğinizi, ne beklediğinizi ve ne olduğunu belirtin. Ekran görüntüleri yardımcı olur!

en: Toggle support chat
tr_TR: Destek sohbetini aç/kapat

en: Ask the community
tr_TR: Topluluğa sor

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Empty feed response
tr_TR: Boş akış yanıtı

en: Unable to parse feed
tr_TR: Akış ayrıştırılamadı

en: Just now
tr_TR: Az önce

en: %d hour ago | %d hours ago
tr_TR[0]: %d saat önce
tr_TR[1]: %d saat önce

en: %d day ago | %d days ago
tr_TR[0]: %d gün önce
tr_TR[1]: %d gün önce

en: Source
tr_TR: Kaynak

en: Alt attribute
tr_TR: Alt özniteliği

en: Title attribute
tr_TR: Başlık özniteliği

en: Anchor link
tr_TR: Çapa bağlantısı

en: Placeholder attribute
tr_TR: Yer tutucu özniteliği

en: Submit attribute
tr_TR: Gönder özniteliği

en: Text
tr_TR: Metin

en: Video Poster
tr_TR: Video posteri

en: plural form
tr_TR: çoğul biçim

en: one
tr_TR: bir

en: few
tr_TR: birkaç

en: many
tr_TR: birçok

en: other
tr_TR: diğer

en: Saved
tr_TR: Kaydedildi

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Saving translation...
tr_TR: Çeviri kaydediliyor...

en: You have unsaved changes!
tr_TR: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var!

en: Discard changes
tr_TR: Değişiklikleri at

en: Discard All
tr_TR: Tümünü at

en: Loading Strings...
tr_TR: Dizgeler yükleniyor...

en: Select string to translate...
tr_TR: Çevrilecek dizgeyi seçin...

en: Close Editor
tr_TR: Düzenleyiciyi Kapat

en: From
tr_TR: Kaynak

en: To
tr_TR: Hedef

en: Add Media
tr_TR: Ortam Ekle

en: Other languages
tr_TR: Diğer diller

en: Context
tr_TR: Bağlam

en: View Website As
tr_TR: Web Sitesini Görüntüle

en: Available in our Pro Versions
tr_TR: Pro Sürümlerimizde Mevcut

en: Select or Upload Media
tr_TR: Ortam Seçin veya Yükleyin

en: Use this media
tr_TR: Bu ortamı kullan

en: Translate
tr_TR: Çevir

en: Translate entire block element
tr_TR: Tüm blok ögesini çevir

en: Split block to translate strings individually
tr_TR: Dizgeleri ayrı ayrı çevirmek için bloğu bölün

en: Save changes to translation. Shortcut: CTRL(⌘) + S
tr_TR: Çeviri değişikliklerini kaydet. Kısayol: CTRL(⌘) + S

en: Navigate to next string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Right Arrow
tr_TR: Açılır listedeki sonraki dizgeye geçin. Kısayol: CTRL(⌘) + ALT + Sağ Ok

en: Navigate to previous string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Left Arrow
tr_TR: Açılır listedeki önceki dizgeye geçin. Kısayol: CTRL(⌘) + ALT + Sol Ok

en: Discard all changes. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
tr_TR: Tüm değişiklikleri iptal et. Kısayol: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Discard changes to this text box. To discard changes to all text boxes use shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
tr_TR: Bu metin kutusundaki değişiklikleri iptal et. Tüm metin kutularındaki değişiklikleri iptal etmek için kısayol: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Dismiss tooltip
tr_TR: İpucunu kapat

en: Quick Intro
tr_TR: Hızlı Tanıtım

en: Are you sure you want to split this phrase into smaller parts?
tr_TR: Bu ifadeyi daha küçük parçalara bölmek istediğinizden emin misiniz?

en: This string is not ready for translation yet. <br>Try again in a moment...
tr_TR: Bu dizge henüz çeviri için hazır değil. <br>Birazdan tekrar deneyin...

en: For this option to work, please update the Browse as other role add-on to the latest version.
tr_TR: Bu seçeneğin çalışması için lütfen Browse as other role eklentisini en son sürüme güncelleyin.

en: To translate slugs, please update the SEO Pack add-on to the latest version.
tr_TR: Slug'ları çevirmek için lütfen SEO Pack eklentisini en son sürüme güncelleyin.

en: You can add a new language from <a href="%s">Settings->TranslatePress</a>
tr_TR: Yeni bir dili <a href="%s">Ayarlar->TranslatePress</a> bölümünden ekleyebilirsiniz.

en: However, you can still use TranslatePress to <strong style="background: #f5fb9d;">modify gettext strings</strong> available in your page.
tr_TR: Ancak, sayfanızda bulunan <strong style="background: #f5fb9d;">gettext dizgelerini değiştirmek</strong> için yine de TranslatePress kullanabilirsiniz.

en: Strings that are user-created cannot be modified, only those from themes and plugins.
tr_TR: Kullanıcı tarafından oluşturulan dizgeler değiştirilemez, yalnızca tema ve eklentilere ait olanlar değiştirilebilir.

en: Extra Translation Features
tr_TR: Ek Çeviri Özellikleri

en: Support for 130+ Extra Languages
tr_TR: 130+ Ek Dil Desteği

en: Access to TranslatePress AI
tr_TR: TranslatePress AI Erişimi

en: Translate SEO Title, Description, Slug
tr_TR: SEO başlığını, açıklamayı ve slug'ı çevir

en: Publish only when translation is complete
tr_TR: Yalnızca çeviri tamamlandığında yayınla

en: Translate by Browsing as User Role
tr_TR: Kullanıcı Rolü Olarak Göz Atarak Çevirme

en: Different Menu Items for each Language
tr_TR: Her Dil İçin Farklı Menü Öğeleri

en: Automatic User Language Detection
tr_TR: Otomatik Kullanıcı Dili Algılama

en: Upgrade to PRO
tr_TR: PRO'ya Yükselt

en: Upgrade to PRO with our biggest discount of the year!
tr_TR: Yılın en büyük indirimiyle PRO'ya yükseltin!

en: This Black Friday, get access to these features and more at a fraction of the costs:
tr_TR: Bu Kara Cuma'da, bu özelliklere ve daha fazlasına çok daha uygun fiyatlarla erişin:

en: No available suggestions
tr_TR: Kullanılabilir öneri yok

en: Suggestions from translation memory
tr_TR: Çeviri belleğinden öneriler

en: Click to Copy
tr_TR: Kopyalamak için tıklayın

en: Human Translation
tr_TR: İnsan çevirisi

en: Machine Translation
tr_TR: Makine çevirisi

en: Text on this page is %s% translated into all languages.
tr_TR: Bu sayfadaki metin %s% oranında tüm dillere çevrilmiştir.

en: %1$s% of text on this page is translated into %2$s.
tr_TR: Bu sayfadaki metnin %1$s% kadarı %2$s diline çevrilmiştir.

en: This page is %1$s% translated into %2$s.
tr_TR: Bu sayfa %1$s% oranında %2$s diline çevrilmiştir.

en: The slug that you are trying to edit is present in other slug types:%s%. Editing it will replace each occurrence, regardless of the current type.
tr_TR: Düzenlemeye çalıştığınız slug, diğer slug türlerinde mevcut:%s%. Düzenlemeniz, mevcut türden bağımsız olarak her bir örneği değiştirecektir.

en: Hover any text on the page, click %s,<br> then modify the translation in the sidebar.
tr_TR: Sayfadaki herhangi bir metnin üzerine gelin, %s öğesine tıklayın,<br> ardından yan paneldeki çeviriyi düzenleyin.

en: Don't forget to Save Translation. Use keyboard shortcut CTRL(⌘) + S
tr_TR: Çeviriyi kaydetmeyi unutmayın. Klavye kısayolu olarak CTRL(⌘) + S kullanın.

en: Switch language to see the translation changes directly on the page.
tr_TR: Çeviri değişikliklerini doğrudan sayfada görmek için dili değiştirin.

en: Search for any text in this page in the dropdown.
tr_TR: Bu sayfadaki herhangi bir metni açılır listede arayın.

en: Your %s license has <span class="trp-license-status-emphasized">expired</span>.
tr_TR: %s lisansınızın süresi <span class="trp-license-status-emphasized">doldu</span>.

en: Please renew your license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
tr_TR: TranslatePress AI, premium eklentilere, otomatik güncellemelere ve desteğe erişmeye devam etmek için lisansınızı yenileyin.

en: Renew Now
tr_TR: Şimdi Yenile

en: <strong>This Black Friday, renew your license at a special price</strong> to continue receiving access to product downloads, automatic updates, and support.
tr_TR: <strong>Bu Kara Cuma, lisansınızı özel bir fiyatla yenileyin</strong> ve ürün indirmelerine, otomatik güncellemelere ve desteğe erişmeye devam edin.

en: Get Deal
tr_TR: Fırsatı Yakala

en: Your %s license was <span class="trp-license-status-emphasized">refunded</span>.
tr_TR: %s lisansınız <span class="trp-license-status-emphasized">iade edildi</span>.

en: Please purchase a new license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
tr_TR: TranslatePress AI, premium eklentilere, otomatik güncellemelere ve desteğe erişmeye devam etmek için lütfen yeni bir lisans satın alın.

en: Purchase a new license
tr_TR: Yeni lisans satın alın

en: Your %s license is <span class="trp-license-status-emphasized">missing or invalid</span>.
tr_TR: %s lisansınız <span class="trp-license-status-emphasized">eksik veya geçersiz</span>.

en: Please enter a valid license to get access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %1$sPurchase one now%2$s
tr_TR: TranslatePress AI, premium eklentiler, otomatik güncellemeler ve desteğe erişmek için lütfen geçerli bir lisans girin. Lisans anahtarına mı ihtiyacınız var? %1$sŞimdi satın alın%2$s

en: Enter a valid license
tr_TR: Geçerli bir lisans girin

en: Slugs
tr_TR: Slug'lar

en: Meta Information
tr_TR: Meta Bilgileri

en: String List
tr_TR: Dizge listesi

en: Gettext Strings
tr_TR: Gettext dizgeleri

en: Images
tr_TR: Görseller

en: Videos
tr_TR: Videolar

en: Audios
tr_TR: Sesler

en: Dynamically Added Strings
tr_TR: Dinamik olarak eklenen dizgeler

en: Translation Editor
tr_TR: Çeviri Düzenleyicisi

en: Edit translations by visually selecting them on each site page
tr_TR: Her site sayfasında görsel olarak seçerek çevirileri düzenleyin

en: String Translation
tr_TR: Dizge çevirisi

en: Edit url slug translations, plugins and theme translation (emails, forms etc.)
tr_TR: URL slug çevirilerini, eklenti ve tema çevirilerini düzenleyin (e-postalar, formlar vb.)

en: Current User
tr_TR: Mevcut Kullanıcı

en: Logged Out
tr_TR: Oturum Kapalı

en: Translate Page
tr_TR: Sayfayı Çevir

en: Add a New Language
tr_TR: Yeni Dil Ekle

en: Get a Free AI License
tr_TR: Ücretsiz AI Lisansı Alın

en: Your License is Invalid
tr_TR: Lisansınız Geçersiz

en: Get More AI Words (%d left)
tr_TR: Daha Fazla AI Kelimesi Alın (%d kaldı)

en: Opens post in the translation editor. Post must be saved as draft or published beforehand.
tr_TR: Yazıyı çeviri düzenleyicisinde açar. Yazı önceden taslak olarak kaydedilmiş veya yayımlanmış olmalıdır.

en: Security check
tr_TR: Güvenlik kontrolü

en: <strong>Warning:</strong> Some strings have possibly incorrectly encoded characters. This may result in breaking the queries, rendering the page untranslated in live mode. Consider revising the following strings or their method of outputting.
tr_TR: <strong>Uyarı:</strong> Bazı dizelerde yanlış kodlanmış karakterler olabilir. Bu durum, sorguların bozulmasına ve sayfanın canlı modda çevrilmemiş olarak görüntülenmesine neden olabilir. Aşağıdaki dizeleri veya bunların çıktı yöntemini gözden geçirmeyi düşünün.

en: TranslatePress data update
tr_TR: TranslatePress veri güncellemesi

en: We need to update your translations database to the latest version.
tr_TR: Çeviri veritabanınızı en son sürüme güncellememiz gerekiyor.

en: Updating will allow editing translations of localized text from plugins and theme. Existing translation will still work as expected.
tr_TR: Güncelleme, eklenti ve temadaki yerelleştirilmiş metinlerin çevirilerini düzenlemenizi sağlayacak. Mevcut çeviri beklenildiği gibi çalışmaya devam edecek.

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!
    Are you sure you want to continue?
tr_TR: ÖNEMLİ: Öncelikle veritabanını yedeklemeniz şiddetle önerilir!
    Devam etmek istediğinize emin misiniz?

en: Run the updater
tr_TR: Güncelleyiciyi Çalıştır

en: Updating will allow editing translations of slugs. Existing translation will still work as expected.
tr_TR: Güncelleme, kısa isimlerin çevirilerini düzenlemenizi sağlayacaktır. Mevcut çeviri beklendiği gibi çalışmaya devam edecektir.

en: Please activate the SEO Addon from <br/>WordPress -> Settings -> TranslatePress -> Addons section
tr_TR: Lütfen SEO Eklentisini şuradan etkinleştirin: <br/>WordPress -> Ayarlar -> TranslatePress -> Eklentiler bölümü

en: Go to Addons
tr_TR: Eklentilere Git

en: The SEO Pack add-on allows translation of all the URL slugs:
tr_TR: SEO Pack eklentisi, tüm URL kısa isimlerinin çevrilmesine olanak tanır:

en: Taxonomy slugs
tr_TR: Taksonomi kısa isimleri

en: Term slugs
tr_TR: Terim kısa isimleri

en: Post slugs (this includes pages and custom post types)
tr_TR: Yazı kısa isimleri (buna sayfalar ve özel yazı türleri dahildir)

en: Post type base slugs
tr_TR: Yazı türü taban kısa isimleri

en: WooCommerce slugs
tr_TR: WooCommerce kısa isimleri

en: The SEO Pack add-on is available with ALL premium versions of the plugin.
tr_TR: SEO Pack eklentisi, eklentinin TÜM premium sürümlerinde mevcuttur.

en: Upgrade to Pro
tr_TR: Pro'ya Yükselt

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Article Section
tr_TR: Makale Bölümü

en: Article Tag
tr_TR: Makale Etiketi

en: OG Title
tr_TR: OG Başlığı

en: OG Site Name
tr_TR: OG Site Adı

en: OG Description
tr_TR: OG Açıklaması

en: OG Image Alt
tr_TR: OG Görsel Alt Metni

en: Twitter Title
tr_TR: Twitter Başlığı

en: Twitter Description
tr_TR: Twitter Açıklaması

en: Twitter Image Alt
tr_TR: Twitter Görsel Alt Metni

en: Page Title
tr_TR: Sayfa Başlığı

en: Dublin Core Title
tr_TR: Dublin Core Başlığı

en: Dublin Core Description
tr_TR: Dublin Core Açıklaması

en: OG Image
tr_TR: OG Görseli

en: OG Image Secure URL
tr_TR: OG Görseli Güvenli URL'si

en: Twitter Image
tr_TR: Twitter Görseli

en: Removing cdata dictionary strings for language %s...
tr_TR: %s dili için cdata sözlük dizeleri kaldırılıyor...

en: Removing untranslated dictionary links for language %s...
tr_TR: %s dili için çevrilmemiş sözlük bağlantıları kaldırılıyor...

en: Removing duplicated gettext strings for language %s...
tr_TR: %s dili için yinelenen gettext dizeleri kaldırılıyor...

en: Removing duplicated dictionary strings for language %s...
tr_TR: %s dili için yinelenen sözlük dizeleri kaldırılıyor...

en: Removing untranslated dictionary strings where translation is available for language %s...
tr_TR: %s dili için çevirisi mevcut olan çevrilmemiş sözlük dizeleri kaldırılıyor...

en: Inserting original strings for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal dizeler ekleniyor...

en: Cleaning original strings table for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal dizeler tablosu temizleniyor...

en: Updating original string ids for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal dize kimlikleri güncelleniyor...

en: Regenerating original meta table for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal meta tablosu yeniden oluşturuluyor...

en: Cleaning original meta table for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal meta tablosu temizleniyor...

en: Replacing original id NULL with value for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal kimlik NULL değeri değiştiriliyor...

en: Inserting gettext original strings for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal gettext dizeleri ekleniyor...

en: Cleaning gettext original strings table for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal gettext dizeleri tablosu temizleniyor...

en: Updating gettext original string ids for language %s...
tr_TR: %s dili için orijinal gettext dize kimlikleri güncelleniyor...

en: Migrating taxonomy and post type base slugs to new table structure...
tr_TR: Taksonomi ve yazı türü taban kısa isimleri yeni tablo yapısına aktarılıyor...

en: Migrating post slugs to new table structure for language %s...
tr_TR: %s dili için yazı kısa isimleri yeni tablo yapısına aktarılıyor...

en: Migrating term slugs to new table structure for language %s...
tr_TR: %s dili için terim slug'ları yeni tablo yapısına taşınıyor...

en: Finishing up...
tr_TR: Tamamlanıyor...

en: Database optimization did not complete successfully. We recommend restoring the original database or <a href="%s" >trying again.</a>
tr_TR: Veritabanı optimizasyonu başarıyla tamamlanmadı. Orijinal veritabanını geri yüklemenizi veya <a href="%s" >tekrar denemenizi</a> öneririz.

en: Update aborted! Your user account doesn't have the capability to perform database updates.
tr_TR: Güncelleme iptal edildi! Kullanıcı hesabınız veritabanı güncellemeleri yapma yetkisine sahip değil.

en: Update aborted! Invalid nonce.
tr_TR: Güncelleme iptal edildi! Geçersiz nonce.

en: Update aborted! Incorrect action.
tr_TR: Güncelleme iptal edildi! Yanlış eylem.

en: Update aborted! Incorrect language code.
tr_TR: Güncelleme iptal edildi! Yanlış dil kodu.

en: Updating database to version %s+
tr_TR: Veritabanı %s+ sürümüne güncelleniyor

en: Processing table for language %s...
tr_TR: %s dili için tablo işleniyor...

en: Back to TranslatePress Settings
tr_TR: TranslatePress Ayarlarına Dön

en: Successfully updated database!
tr_TR: Veritabanı başarıyla güncellendi!

en:  done.
tr_TR:  tamamlandı.

en: All individual TranslatePress add-on plugins <a href="%1$s" target="_blank">have been discontinued</a> and are now included in the premium Personal, Business and Developer versions of TranslatePress. Please log into your <a href="%2$s" target="_blank">account page</a>, download the new premium version and install it. Your individual addons settings will be ported over.
tr_TR: Tüm bireysel TranslatePress eklentileri <a href="%1$s" target="_blank">kullanımdan kaldırıldı</a> ve artık TranslatePress'in premium Kişisel, İş ve Geliştirici sürümlerine dahil edildi. Lütfen <a href="%2$s" target="_blank">hesap sayfanıza</a> giriş yapın, yeni premium sürümü indirin ve kurun. Bireysel eklenti ayarlarınız aktarılacak.

en: Brand-new Language Switcher Settings are here!
tr_TR: Yepyeni Dil Değiştirici Ayarları burada!

en: Explore pre-made templates, switch colors, flag styles, spacing, layouts & more. Use the live preview to perfect your switcher in seconds.
tr_TR: Önceden hazırlanmış şablonları, renkleri, bayrak stillerini, aralıkları, düzenleri ve daha fazlasını keşfedin. Canlı önizlemeyi kullanarak saniyeler içinde değiştiricinizi mükemmelleştirin.

en: Start customizing
tr_TR: Özelleştirmeye başla

en: Read documentation
tr_TR: Dokümantasyonu oku

en: <strong>TranslatePress</strong> requires <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP library</a></strong>. Please contact your server administrator to install it on your server.
tr_TR: <strong>TranslatePress</strong>, <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP kütüphanesi</a></strong> gerektirir. Lütfen sunucu yöneticinizle iletişime geçerek sunucunuza kurmasını isteyin.

en: Detected long query limitation on WPEngine hosting. Some large pages may appear untranslated. You can remove limitation by adding the following to your site’s wp-config.php: define( 'WPE_GOVERNOR', false );
tr_TR: WPEngine barındırma üzerinde uzun sorgu sınırlaması algılandı. Bazı büyük sayfalar çevrilmemiş görünebilir. Bu sınırlamayı kaldırmak için sitenizin wp-config.php dosyasına şunu ekleyin: define( 'WPE_GOVERNOR', false );

en: Custom Language Flag
tr_TR: Özel Dil Bayrağı

en: The Language code of the added custom language cannot be empty.
tr_TR: Eklenen özel dilin dil kodu boş olamaz.

en: The Language code of the added custom language is invalid.
tr_TR: Eklenen özel dilin dil kodu geçersiz.

en: The Automatic Translation Code of the added custom language is invalid.
tr_TR: Eklenen özel dilin otomatik çeviri kodu geçersiz.

en: TranslatePress Add-ons
tr_TR: TranslatePress Eklentileri

en: You must first purchase this version to have access to the addon %1$shere%2$s
tr_TR: Bu sürüme erişmek için önce satın almanız gerekir, eklentiye %1$sburadan%2$s erişebilirsiniz

en: Please %1$senter your license%2$s key first, to activate this addon.
tr_TR: Lütfen bu eklentiyi etkinleştirmek için önce %1$slisans anahtarınızı girin%2$s.

en: You need an active license to have access to the addon. Renew or purchase a new one %1$shere%2$s.
tr_TR: Bu eklentiye erişmek için aktif bir lisansa ihtiyacınız var. Yenileyin veya yenisini %1$sburadan%2$s satın alın.

en: Advanced Add-ons
tr_TR: Gelişmiş Eklentiler

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Developer, Business and Personal plans.
tr_TR: Bu eklentiler çeviri eklentinizi genişletir ve Developer, Business ve Personal planlarında kullanılabilir.

en: SEO Pack (Legacy)
tr_TR: SEO Pack (Eski)

en: SEO support for page slug, page title, description and facebook and twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
tr_TR: Sayfa slug'ı, sayfa başlığı, açıklama ile Facebook ve Twitter sosyal graf bilgileri için SEO desteği. HTML lang özelliği düzgün bir şekilde ayarlanır.

en: Multiple Languages
tr_TR: Birden Fazla Dil

en: Add as many languages as you need for your project to go global. Publish your language only when all your translations are done.
tr_TR: Projenizi küreselleştirmek için ihtiyacınız olan kadar dil ekleyin. Dilinizi yalnızca tüm çevirileriniz tamamlandığında yayınlayın.

en: Pro Add-ons
tr_TR: Pro Eklentiler

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Business and Developer plans.
tr_TR: Bu eklentiler çeviri eklentinizi genişletir ve Business ve Developer planlarında kullanılabilir.

en: DeepL Automatic Translation
tr_TR: DeepL Otomatik Çeviri

en: Automatically translate your website through the DeepL API.
tr_TR: Web sitenizi DeepL API aracılığıyla otomatik olarak çevirin.

en: Prompts visitors to switch to their preferred language based on their browser settings or IP address and remembers the last visited language.
tr_TR: Ziyaretçileri tarayıcı ayarlarına veya IP adreslerine göre tercih ettikleri dile yönlendirir ve son ziyaret edilen dili hatırlar.

en: Translator Accounts
tr_TR: Çevirmen Hesapları

en: Create translator accounts for new users or allow existing users that are not administrators to translate your website.
tr_TR: Yeni kullanıcılar için çevirmen hesapları oluşturun veya yönetici olmayan mevcut kullanıcıların web sitenizi çevirmesine izin verin.

en: Browse As User Role
tr_TR: Kullanıcı Rolü Olarak Göz At

en: Navigate your website just like a particular user role would. Really useful for dynamic content or hidden content that appears for particular users.
tr_TR: Web sitenizde belirli bir kullanıcı rolü gibi gezinin. Dinamik içerik veya belirli kullanıcılar için görünen gizli içerikler için oldukça kullanışlıdır.

en: Navigation Based on Language
tr_TR: Dile Göre Navigasyon

en: Configure different menu items for different languages.
tr_TR: Farklı diller için farklı menü öğeleri yapılandırın.

en: Different Domain per Language
tr_TR: Her Dil İçin Farklı Alan Adı

en: Connect separate domains or subdomains to each of your translated versions. Strengthen your brand’s local identity and boost SEO performance for every language you support.
tr_TR: Çevrilmiş sürümlerinizin her birine ayrı alan adları veya alt alan adları bağlayın. Desteklediğiniz her dil için markanızın yerel kimliğini güçlendirin ve SEO performansını artırın.

en: Recommended Plugins
tr_TR: Önerilen Eklentiler

en: A short list of plugins you can use to extend your website.
tr_TR: Web sitenizi genişletmek için kullanabileceğiniz kısa bir eklenti listesi.

en: Capture more user information on the registration form with the help of Profile Builder's custom user profile fields and/or add an Email Confirmation process to verify your customers accounts.
tr_TR: Profile Builder'ın özel kullanıcı profili alanları yardımıyla kayıt formunda daha fazla kullanıcı bilgisi toplayın ve/veya müşterilerinizin hesaplarını doğrulamak için bir E-posta Onayı süreci ekleyin.

en: Accept user payments, create subscription plans and restrict content on your membership site.
tr_TR: Kullanıcı ödemelerini kabul edin, abonelik planları oluşturun ve üyelik sitenizdeki içeriği kısıtlayın.

en: Create no-code automations and workflows on your WordPress site. Easily connect your plugins, sites and apps together.
tr_TR: WordPress sitenizde kod kullanmadan otomasyonlar ve iş akışları oluşturun. Eklentilerinizi, sitelerinizi ve uygulamalarınızı kolayca birbirine bağlayın.

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet

en: TranslatePress Errors
tr_TR: TranslatePress Hataları

en: There are no logged errors.
tr_TR: Kaydedilmiş hata yok.

en: Change language
tr_TR: Dili değiştir

en: Website language selector
tr_TR: Web sitesi dil seçici

en: WordPress Translation Plugin
tr_TR: WordPress Çeviri Eklentisi

en: Available languages
tr_TR: Mevcut diller

en: Language Switcher update notice
tr_TR: Dil Değiştirici güncelleme bildirimi

en: Legacy language switcher is currently enabled
tr_TR: Eski dil değiştirici şu anda etkin

en: We’ve upgraded the switcher for richer customization and a better user experience.<br>In order to use the new configurator, turn off <strong>Load legacy language switcher</strong>.
tr_TR: Daha zengin özelleştirme ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi için değiştiriciyi güncelledik.<br>Yeni yapılandırıcıyı kullanmak için <strong>Eski dil değiştiriciyi yükle</strong> seçeneğini kapatın.

en: Note: You can switch back anytime from <strong>Advanced Settings → <a href="%s">Troubleshooting</a></strong>.
tr_TR: Not: İstediğiniz zaman <strong>Gelişmiş Ayarlar → <a href="%s">Sorun Giderme</a></strong> bölümünden geri dönebilirsiniz.

en: Enable the new switcher
tr_TR: Yeni değiştiriciyi etkinleştir

en: Your License Key is valid.
tr_TR: Lisans anahtarınız geçerlidir.

en: Your License Key is invalid.
tr_TR: Lisans anahtarınız geçersiz.

en: Your License has expired.
tr_TR: Lisansınızın süresi doldu.

en: Deactivate License
tr_TR: Lisansı devre dışı bırak

en: Add a license key
tr_TR: Lisans anahtarı ekle

en: License Key
tr_TR: Lisans Anahtarı

en: Manage your license in your %1$s.
tr_TR: Lisansınızı %1$s üzerinden yönetin.

en: Account Page
tr_TR: Hesap Sayfası

en: Don’t have a TranslatePress AI License Key?
tr_TR: TranslatePress AI lisans anahtarınız yok mu?

en: You can get one for %1$sfree%2$s, by creating a free account. It includes:
tr_TR: Ücretsiz bir hesap oluşturarak %1$sücretsiz%2$s bir lisans anahtarı edinebilirsiniz. Şunları içerir:

en: Access to TranslatePress AI for instant automatic translations
tr_TR: TranslatePress AI ile anında otomatik çeviri erişimi

en: 2000 AI words to translate automatically
tr_TR: Otomatik çeviri için 2000 AI kelimesi

en: Get a free License Today
tr_TR: Bugün ücretsiz bir lisans alın

en: Debug Information
tr_TR: Hata Ayıklama Bilgileri

en: Debug Data for License Checking
tr_TR: Lisans Kontrolü İçin Hata Ayıklama Verileri

en: Debug Data for License Activation
tr_TR: Lisans Aktivasyonu İçin Hata Ayıklama Verileri

en: Get more AI words and unlock all features with TranslatePress Pro.
tr_TR: Daha fazla AI kelimesi alın ve TranslatePress Pro ile tüm özelliklerin kilidini açın.

en: Upgrade now ↗
tr_TR: Şimdi yükselt ↗

en: Already purchased a Premium version?
tr_TR: Zaten Premium sürüm satın aldınız mı?

en: Go to your %1$s
tr_TR: %1$s'ınıza gidin

en: TranslatePress.com Account
tr_TR: TranslatePress.com Hesabı

en: Download & Install the Pro plugin
tr_TR: Pro eklentisini indirin ve kurun

en: Learn More
tr_TR: Daha fazla bilgi

en: Get a translation volume estimate with a detailed breakdown per page
tr_TR: Sayfa başına ayrıntılı dökümle çeviri hacmi tahmini alın

en: Find how many translatable words are on your website
tr_TR: Web sitenizde kaç çevrilebilir kelime olduğunu öğrenin

en: Enable Automatic Translation
tr_TR: Otomatik çeviriyi etkinleştir

en: To use <strong>DeepL</strong> for automatic translation, activate this Pro add-on from the <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.
tr_TR: <strong>DeepL</strong>'i otomatik çeviri için kullanmak üzere bu Pro eklentisini <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a> üzerinden etkinleştirin.

en: <strong>DeepL</strong> automatic translation is available as a <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.
tr_TR: <strong>DeepL</strong> otomatik çevirisi bir <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a> olarak mevcuttur.

en: By upgrading you'll get access to all paid add-ons, premium support and help fund the future development of TranslatePress.
tr_TR: Yükseltme yaparak tüm ücretli eklentilere erişim kazanırsınız, premium destek alırsınız ve TranslatePress'in gelecekteki geliştirilmesine katkıda bulunursunuz.

en: Please note that DeepL API usage is paid separately. See <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL pricing information</a>.
tr_TR: Lütfen DeepL API kullanımının ayrıca ücretli olduğunu unutmayın. <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL fiyatlandırma bilgilerine</a> bakın.

en: TranslatePress Pro Add-ons
tr_TR: TranslatePress Pro Eklentileri

en: Test API credentials
tr_TR: API kimlik bilgilerini test et

en: Check if the selected translation engine is configured correctly.
tr_TR: Seçilen çeviri motorunun doğru yapılandırılıp yapılandırılmadığını kontrol edin.

en: Alternative Engines
tr_TR: Alternatif Motorlar

en: Switch to TranslatePress AI
tr_TR: TranslatePress AI'ya geç

en: Integrate machine translation directly with your WordPress website.
tr_TR: Makine çevirisini doğrudan WordPress web sitenizle entegre edin.

en: More info
tr_TR: Daha fazla bilgi

en: Choose which engine you want to use in order to %1$s automatically translate your website.
tr_TR: Web sitenizi %1$s otomatik olarak çevirmek için kullanmak istediğiniz motoru seçin.

en: Automatic Translation Settings
tr_TR: Otomatik Çeviri Ayarları

en: AI Words Low Notification
tr_TR: Düşük AI Kelime Sayısı Bildirimi

en: Receive an email notification when your TranslatePress AI word count drops below the specified threshold.
tr_TR: TranslatePress AI kelime sayınız belirtilen eşiğin altına düştüğünde e-posta bildirimi alın.

en: This feature is only available when using the TranslatePress AI translation engine.
tr_TR: Bu özellik yalnızca TranslatePress AI çeviri motoru kullanıldığında kullanılabilir.

en: Notification Email
tr_TR: Bildirim E-postası

en: The email address where the low AI words notification will be sent.
tr_TR: Düşük AI kelime sayısı bildiriminin gönderileceği e-posta adresi.

en: Word Threshold
tr_TR: Kelime Eşiği

en: words
tr_TR: kelime

en: You will be notified when remaining AI words drop below this number.
tr_TR: Kalan AI kelime sayısı bu sayının altına düştüğünde bildirim alacaksınız.

en: Automatically Translate Slugs
tr_TR: Slug'ları Otomatik Olarak Çevir

en: Generate automatic translations of slugs for posts, pages and Custom Post Types.<br/>The slugs will be automatically translated starting with the second refresh of each page.
tr_TR: Yazılar, sayfalar ve Özel Yazı Türleri için slug'ların otomatik çevirilerini oluşturur.<br/>Slug'lar, her sayfanın ikinci yenilenmesinden itibaren otomatik olarak çevrilir.

en: This feature is only available in the paid version. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
tr_TR: Bu özellik yalnızca ücretli sürümde kullanılabilir. TranslatePress'i yükseltin ve daha fazla premium özelliğin kilidini açın.

en: Requires <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
tr_TR: <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Eklentisi</a> kurulu ve etkinleştirilmiş olmalıdır.

en: Upgrade now
tr_TR: Şimdi yükselt

en: Block Crawlers
tr_TR: Crawler'ları Engelle

en: Block crawlers from triggering automatic translations on your website.<br>This will not prevent crawlers from accessing this site's pages.
tr_TR: Web sitenizde otomatik çevirileri tetikleyen crawler'ları engelleyin.<br>Bu, crawler'ların bu sitenin sayfalarına erişmesini engellemez.

en: Limit machine translation / characters per day
tr_TR: Günlük makine çevirisi karakter sınırı

en: Add a limit to the number of automatically translated characters so you can better budget your project.
tr_TR: Otomatik olarak çevrilen karakter sayısına bir sınır ekleyin, böylece projenizin bütçesini daha iyi yönetebilirsiniz.

en: characters per day
tr_TR: günlük karakter

en: Today's Character Count:
tr_TR: Bugünkü Karakter Sayısı:

en: Log machine translation queries.
tr_TR: Makine çevirisi sorgularını kaydet.

en: Only enable for testing purposes. Can impact performance.<br>All records are stored in the wp_trp_machine_translation_log database table. Use a plugin like <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> to browse the logs or directly from your database manager (PHPMyAdmin, etc.)
tr_TR: Yalnızca test amaçlı etkinleştirin. Performansı etkileyebilir.<br>Tüm kayıtlar wp_trp_machine_translation_log veritabanı tablosunda saklanır. Günlükleri görüntülemek için <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> gibi bir eklenti kullanın veya doğrudan veritabanı yöneticinizden (PHPMyAdmin, vb.) erişin.

en: Test API Credentials
tr_TR: API Kimlik Bilgilerini Test Et

en: Use this HTTP Referrer if the API lets you restrict key usage from its Dashboard.
tr_TR: API, anahtar kullanımını kontrol panelinden kısıtlamanıza izin veriyorsa bu HTTP Referrer'ı kullanın.

en: Response
tr_TR: Yanıt

en: Response Body
tr_TR: Yanıt Gövdesi

en: Entire Response From wp_remote_get():
tr_TR: wp_remote_get() işlevinden dönen tam yanıt:

en: All Languages
tr_TR: Tüm Diller

en: Select the languages you wish to make your website available in.
tr_TR: Web sitenizin kullanılabilir olmasını istediğiniz dilleri seçin.

en: Formality
tr_TR: Resmiyet

en: Code
tr_TR: Kod

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: Formal
tr_TR: Resmi

en: Informal
tr_TR: Samimi

en: Language
tr_TR: Dil

en: This language does not support formality.
tr_TR: Bu dil resmiyeti desteklemiyor.

en: Are you sure you want to remove this language?
tr_TR: Bu dili kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Custom Languages
tr_TR: Özel Diller

en: To Add more languages activate the Multiple Languages Addon
tr_TR: Daha fazla dil eklemek için Çoklu Dil Eklentisini etkinleştirin

en: You need an active license to add more languages. Verify in your %1$saccount%2$s that your license is valid
tr_TR: Daha fazla dil eklemek için aktif bir lisansa ihtiyacınız var. Lisansınızın geçerli olduğunu %1$shesabınızda%2$s doğrulayın.

en: Please %1$senter your license%2$s key first to add more languages.
tr_TR: Lütfen daha fazla dil eklemek için önce %1$slisans anahtarınızı girin%2$s.

en: Adding more than two languages is a paid feature. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
tr_TR: İki dilden fazla dil eklemek ücretli bir özelliktir. TranslatePress'i yükseltin ve daha fazla premium özelliğin kilidini açın.

en: Website Languages
tr_TR: Web Sitesi Dilleri

en: Default Language
tr_TR: Varsayılan Dil

en: Select the language your content is written in.
tr_TR: İçeriğinizin yazıldığı dili seçin.

en: WARNING. Changing the default language will invalidate existing translations.
tr_TR: UYARI. Varsayılan dili değiştirmek mevcut çevirileri geçersiz kılacaktır.

en: Even changing from en_US to en_GB, because they are treated as two different languages.
tr_TR: en_US'ten en_GB'ye değiştirmek bile geçersiz kılacaktır, çünkü bunlar iki farklı dil olarak işlenir.

en: In most cases changing the default flag is all it is needed:
tr_TR: Çoğu durumda varsayılan bayrağı değiştirmek gereken tek şeydir:

en: replace the default flag
tr_TR: varsayılan bayrağı değiştirin

en: Re-run Setup Wizard
tr_TR: Kurulum Sihirbazını Yeniden Çalıştır

en: The Setup wizard allows you to quickly setup TranslatePress. You can initiate it at any time.
tr_TR: Kurulum Sihirbazı, TranslatePress'i hızlıca kurmanıza olanak tanır. İstediğiniz zaman başlatabilirsiniz.

en: Language Settings
tr_TR: Dil Ayarları

en: Use Native language name
tr_TR: Yerel Dil Adını Kullan

en: Check if you want to display languages in their native names. Otherwise, languages will be displayed in English.
tr_TR: Dillerin yerel adlarıyla görüntülenmesini istiyorsanız işaretleyin. Aksi takdirde, diller İngilizce olarak görüntülenecektir.

en: Use a subdirectory for the default language
tr_TR: Varsayılan dil için bir alt dizin kullan

en: Check if you want to add the subdirectory in the URL for the default language.</br>By checking this option, the default language seen by website visitors will become the first one in the "All Languages" list.
tr_TR: Varsayılan dil için URL'ye alt dizin eklemek istiyorsanız işaretleyin.</br>Bu seçeneği işaretlediğinizde, web sitesi ziyaretçileri tarafından görülen varsayılan dil, "Tüm Diller" listesindeki ilk dil olacaktır.

en: Force language in custom links
tr_TR: Özel Bağlantılarda Dili Zorla

en: Select Yes if you want to force custom links without language encoding to keep the currently selected language.
tr_TR: Dil kodlaması içermeyen özel bağlantılarda mevcut seçili dili korumak istiyorsanız Evet'i seçin.

en: Use shortcode on any page or widget.
tr_TR: Herhangi bir sayfada veya bileşende shortcode kullanın.

en: You can also add the <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Language Switcher Block</a> in the WP Gutenberg Editor.
tr_TR: Ayrıca WP Gutenberg Düzenleyicisi'nde <a href="%s" title="Dil Seçici Blok Belgeleri">Dil Seçici Blok</a> ekleyebilirsiniz.

en: Menu item
tr_TR: Menü öğesi

en: Go to  %1$s Appearance -> Menus%2$s to add languages to the Language Switcher in any menu.
tr_TR: Herhangi bir menüdeki Dil Seçici'ye dil eklemek için %1$sGörünüm -> Menüler%2$s sayfasına gidin.

en: Learn more in our documentation.
tr_TR: Daha fazla bilgi için belgelerimize göz atın.

en: Floating language selection
tr_TR: Yüzen dil seçimi

en: Add a floating dropdown that follows the user on every page.
tr_TR: Kullanıcıyı her sayfada takip eden bir yüzen açılır menü ekleyin.

en: Show "Powered by TranslatePress"
tr_TR: "TranslatePress tarafından desteklenmektedir" göster

en: Show the small "Powered by TranslatePress" label in the floater language switcher.
tr_TR: Yüzen dil seçicide küçük "TranslatePress tarafından desteklenmektedir" etiketini göster.

en: 5 Days to Better Multilingual Websites
tr_TR: Daha İyi Çok Dilli Web Siteler İçin 5 Gün

en: %sJoin our FREE & EXCLUSIVE onboarding course%s and learn how to grow your multilingual traffic, reach international markets, and save time & money while getting the most out of TranslatePress!
tr_TR: %sÜCRETSİZ ve ÖZEL başlangıç kursumuza katılın%s ve çok dilli trafiğinizi nasıl artıracağınızı, uluslararası pazarlara nasıl ulaşacağınızı ve zaman ile paradan tasarruf ederken TranslatePress'ten en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenin!

en: Invalid email address
tr_TR: Geçersiz e-posta adresi

en: Your email
tr_TR: E-posta adresiniz

en: Sign me up!
tr_TR: Beni kaydedin!

en: Sign up with your email address and receive a 5-part email guide to help you maximize the power of TranslatePress.
tr_TR: E-posta adresinizle kaydolun ve TranslatePress'in gücünden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak 5 bölümlük e-posta rehberi alın.

en: Dismiss email course notification
tr_TR: E-posta kursu bildirimini kapat

en: Hey %s,<br>Never miss an important update - opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
tr_TR: Merhaba %s,<br>Önemli bir güncellemeyi asla kaçırmayın — güvenlik ve özellik güncellemeleri bildirimlerimize ve hassas olmayan tanılama izlemesine izin verin.

en: Allow & Continue
tr_TR: İzin Ver ve Devam Et

en: Skip
tr_TR: Atla

en: This will allow TranslatePress to:
tr_TR: Bu, TranslatePress'in şunları yapmasına izin verecek:

en: Your profile overview
tr_TR: Profil özetiniz

en: Name and email address
tr_TR: Ad ve e-posta adresi

en: Admin Notices
tr_TR: Yönetici Bildirimleri

en: Updates, announcements, marketing, no spam
tr_TR: Güncellemeler, duyurular, pazarlama, spam yok

en: Plugin status & settings
tr_TR: Eklenti durumu ve ayarları

en: Active, Deactivated, installed version and settings
tr_TR: Aktif, Devre Dışı, kurulu sürüm ve ayarlar

en: Privacy Policy
tr_TR: Gizlilik Politikası

en: Terms of Service
tr_TR: Hizmet Şartları

en: Support
tr_TR: Destek

en: Documentation
tr_TR: Dokümantasyon

en: Add Extra AI Words
tr_TR: Ekstra AI Kelimeleri Ekle

en: Optimize TranslatePress database tables
tr_TR: TranslatePress veritabanı tablolarını optimize et

en: <strong>IMPORTANT NOTE:</strong> Before performing this action it is strongly recommended to first backup the database.
tr_TR: <strong>ÖNEMLİ NOT:</strong> Bu işlemi gerçekleştirmeden önce veritabanınızı yedeklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!! Are you sure you want to continue?
tr_TR: ÖNEMLİ: Bu işlemi gerçekleştirmeden önce veritabanınızı yedeklemeniz şiddetle tavsiye edilir!! Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Operations to perform
tr_TR: Gerçekleştirilecek işlemler

en: Remove CDATA for original and dictionary strings
tr_TR: Orijinal ve sözlük dizeleri için CDATA'yı kaldır

en: Removes CDATA from trp_original_strings and trp_dictionary_* tables.<br>This type of content should not be detected by TranslatePress. It might have been introduced in the database in older versions of the plugin.
tr_TR: trp_original_strings ve trp_dictionary_* tablolarından CDATA'yı kaldırır.<br>Bu tür içerik TranslatePress tarafından algılanmamalıdır. Eklentinin eski sürümlerinde veritabanına eklenmiş olabilir.

en: Remove untranslated links from dictionary tables
tr_TR: Sözlük tablolarından çevrilmemiş bağlantıları kaldır

en: Removes untranslated links and images from all trp_dictionary_* tables. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
tr_TR: Tüm trp_dictionary_* tablolarından çevrilmemiş bağlantıları ve görselleri kaldırır. Bu tablolar, yazı içeriği, yazı başlığı, menüler vb. gibi kullanıcı tarafından girilen dizelerin çevirilerini içerir.

en: Remove duplicate rows for gettext strings
tr_TR: Gettext dizeleri için yinelenen satırları kaldır

en: Cleans up all trp_gettext_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for themes and plugin strings.
tr_TR: Tüm trp_gettext_* tablolarını yinelenen satırlardan temizler. Bu tablolar, tema ve eklenti dizelerinin çevirilerini içerir.

en: Remove duplicate rows for dictionary strings
tr_TR: Sözlük dizeleri için yinelenen satırları kaldır

en: Cleans up all trp_dictionary_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
tr_TR: Tüm trp_dictionary_* tablolarını yinelenen satırlardan temizler. Bu tablolar, yazı içeriği, yazı başlığı, menüler vb. gibi kullanıcı tarafından girilen dizelerin çevirilerini içerir.

en: Remove duplicate rows for original dictionary strings
tr_TR: Orijinal sözlük dizeleri için yinelenen satırları kaldır

en: Cleans up all trp_original_strings table of duplicate rows. This table contains strings in the default language, without any translation.<br>The trp_original_meta table, which contains meta information that refers to the post parent’s ID, is also regenerated.<br>Such duplicates can appear in exceptional situations of unexpected behavior.
tr_TR: Tüm trp_original_strings tablosunu yinelenen satırlardan temizler. Bu tablo, varsayılan dildeki, herhangi bir çevirisi olmayan dizeleri içerir.<br>Yazının üst öğesinin kimliğine atıfta bulunan meta bilgileri içeren trp_original_meta tablosu da yeniden oluşturulur.<br>Bu tür yinelemeler, beklenmedik davranışların olağanüstü durumlarında ortaya çıkabilir.

en: Replace gettext strings that have original ID NULL with the correct original IDs
tr_TR: Orijinal kimliği NULL olan Gettext dizelerini doğru orijinal kimliklerle değiştir

en: Fixes an edge case issue where some gettext strings have the original ID incorrectly set to NULL, causing problems in the Translation Editor.<br>This operation corrects the original IDs in the trp_gettext_* tables.<br>Only check this option if you encountered an issue in the Translation Editor where clicking the green pencil did not bring up the gettext string for translation in the left sidebar.<br>Otherwise, please leave this option unchecked because it's an intensive operation.
tr_TR: Bazı gettext dizelerinin orijinal kimliğinin yanlışlıkla NULL olarak ayarlandığı, Çeviri Düzenleyicisi'nde sorunlara neden olan bir sınır durumu sorununu düzeltir.<br>Bu işlem, trp_gettext_* tablolarındaki orijinal kimlikleri düzeltir.<br>Bu seçeneği yalnızca Çeviri Düzenleyicisi'nde yeşil kalem simgesine tıkladığınızda sol kenar çubuğunda gettext dizesinin çeviri için görünmediği bir sorunla karşılaştıysanız işaretleyin.<br>Aksi takdirde, bu yoğun bir işlem olduğundan lütfen bu seçeneği işaretsiz bırakın.

en: Optimize Database
tr_TR: Veritabanını Optimize Et

en: Updating TranslatePress tables. Please leave this window open.
tr_TR: TranslatePress tabloları güncelleniyor. Lütfen bu pencereyi açık bırakın.

en: The inactive languages will still be visible and active for the admin. For other users they won't be visible in the language switchers and won't be accessible either.
tr_TR: Etkin olmayan diller yönetici için hâlâ görünür ve etkin olacaktır. Diğer kullanıcılar için dil değiştiricilerde görünmeyecek ve erişilemeyecektir.

en: unknown
tr_TR: bilinmiyor

en: <strong>Extra Languages add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
tr_TR: <strong>Extra Languages add-on</strong>, TranslatePress %1$s veya daha yeni bir sürüm gerektirir. Şu anda %2$s sürümünü kullanıyorsunuz. Bu özelliği etkinleştirmek için lütfen TranslatePress'i güncelleyin.

en: Automatic and manual slug translation changes performed when <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 was active had to be removed because of some issues with that version. All slug translations from before that version are now in use. Thank you for understanding!
tr_TR: <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 etkin olduğunda yapılan otomatik ve manuel slug çevirisi değişiklikleri, o sürümdeki bazı sorunlar nedeniyle kaldırılmak zorunda kaldı. O sürümden önceki tüm slug çevirileri şu anda kullanımdadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz!

en: If you absolutely need them, the removed translations can be found in tables trp_slug_original_obsolete and trp_slug_translation_obsolete.
tr_TR: Mutlaka ihtiyacınız varsa, kaldırılan çeviriler trp_slug_original_obsolete ve trp_slug_translation_obsolete tablolarında bulunabilir.

en: View Docs
tr_TR: Dokümanları Görüntüle

en: Assign different domains or subdomains to each language. When visitors access these domains, TranslatePress loads the appropriate language translation directly without redirecting.
tr_TR: Her dile farklı alan adları veya alt alan adları atayın. Ziyaretçiler bu alan adlarına eriştiğinde, TranslatePress yönlendirme yapmadan doğrudan uygun dil çevirisini yükler.

en: Example: %1$s for English, %2$s for Spanish, %3$s for French.
tr_TR: Örnek: İngilizce için %1$s, İspanyolca için %2$s, Fransızca için %3$s.

en: Before enabling:
tr_TR: Etkinleştirmeden önce:

en: Ensure your domains are registered, pointed to your server, and have SSL certificates configured.
tr_TR: Alan adlarınızın kayıtlı olduğundan, sunucunuza yönlendirildiğinden ve SSL sertifikalarının yapılandırıldığından emin olun.

en: Domain
tr_TR: Alan Adı

en: Map this language to a different domain or sub-domain.
tr_TR: Bu dili farklı bir alan adına veya alt alan adına eşleyin.

en: Prefill with current domain
tr_TR: Mevcut alan adıyla önceden doldur

en: Check DNS
tr_TR: DNS'yi Kontrol Et

en: Checking DNS...
tr_TR: DNS kontrol ediliyor...

en: DNS is correctly configured!
tr_TR: DNS doğru yapılandırılmış!

en: DNS check failed. Please verify your domain configuration.
tr_TR: DNS kontrolü başarısız oldu. Lütfen alan adı yapılandırmanızı doğrulayın.

en: This domain is already assigned to another language.
tr_TR: Bu alan adı zaten başka bir dile atanmış.

en: <strong>Different Domain per Language add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
tr_TR: <strong>Dil Başına Farklı Alan Adı eklentisi</strong>, TranslatePress'in %1$s veya daha yeni bir sürümünü gerektirir. Şu anda %2$s sürümünü kullanıyorsunuz. Lütfen bu özelliği etkinleştirmek için TranslatePress'i güncelleyin.

en: Note: This option is disabled when Different Domain for Language addon is active.
tr_TR: Not: Dil için Farklı Alan Adı eklentisi etkin olduğunda bu seçenek devre dışı bırakılır.

en: Different Domain per Language: Domain is required when domain mapping is enabled. The toggle has been disabled for languages with empty domains.
tr_TR: Dil Başına Farklı Alan Adı: Alan adı eşleme etkinleştirildiğinde alan adı gereklidir. Boş alan adına sahip diller için anahtar devre dışı bırakıldı.

en: Different Domain per Language: The same domain cannot be assigned to multiple languages. The toggle has been disabled for duplicate domains.
tr_TR: Dil Başına Farklı Alan Adı: Aynı alan adı birden fazla dile atanamaz. Yinelenen alan adları için anahtar devre dışı bırakıldı.

en: Different Domain per Language: A language domain cannot be the same as the main site URL. The toggle has been disabled for the matching domain.
tr_TR: Dil Başına Farklı Alan Adı: Bir dilin alan adı ana site URL'si ile aynı olamaz. Eşleşen alan adı için anahtar devre dışı bırakıldı.

en: Please enter a domain.
tr_TR: Lütfen bir alan adı girin.

en: Invalid domain format.
tr_TR: Geçersiz alan adı formatı.

en: Could not reach domain: %s
tr_TR: Alan adına ulaşılamadı: %s

en: Domain returned HTTP status %d.
tr_TR: Alan adı HTTP %d durum kodunu döndürdü.

en: Domain is reachable!
tr_TR: Alan adına ulaşılabilir!

en: Limit this menu item to the following languages
tr_TR: Bu menü öğesini aşağıdaki dillerle sınırla

en: Date format
tr_TR: Tarih biçimi

en: Customize the date formatting per each translated language.<br/>Leave empty for default WP setting or see more information <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">here</a>
tr_TR: Her çevrilmiş dil için tarih biçimlendirmesini özelleştirin.<br/>Varsayılan WP ayarı için boş bırakın veya daha fazla bilgi için <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">buraya tıklayın</a>

en: To edit an existing TranslatePress language, input the language code and fill in only the columns you want to overwrite (e.g. Language name, Flag).<br>You can also add new custom languages. They will be available under General settings, All Languages list, where the URL slug can be edited.
tr_TR: Mevcut bir TranslatePress dilini düzenlemek için dil kodunu girin ve yalnızca üzerine yazmak istediğiniz sütunları doldurun (ör. Dil adı, Bayrak).<br>Ayrıca yeni özel diller ekleyebilirsiniz. Bunlar, Genel ayarlar altındaki Tüm Diller listesinde kullanılabilir olacaktır; burada URL slug'ı düzenlenebilir.

en: For custom flag, first upload the image in media library then paste the URL.<br>Changing or deleting a custom language will impact translations and site URL's.<br>The Language code and the ISO Code should contain only alphabetical values, numerical values, "-" and "_".<br>The ISO Codes can be found on <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> and <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a>.
tr_TR: Özel bayrak için önce görseli medya kütüphanesine yükleyin, ardından URL'yi yapıştırın.<br>Özel bir dilin değiştirilmesi veya silinmesi çevirileri ve site URL'lerini etkileyecektir.<br>Dil kodu ve ISO Kodu yalnızca alfabetik değerler, sayısal değerler, "-" ve "_" içermelidir.<br>ISO Kodları <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> ve <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a> adreslerinde bulunabilir.

en: Language code
tr_TR: Dil kodu

en: Language name
tr_TR: Dil adı

en: Native name
tr_TR: Yerel ad

en: ISO Code
tr_TR: ISO Kodu

en: Flag URL
tr_TR: Bayrak URL'si

en: Text RTL
tr_TR: Metin RTL

en: Custom language
tr_TR: Özel dil

en: Disable dynamic translation
tr_TR: Dinamik çeviriyi devre dışı bırak

en: It disables detection of strings displayed dynamically using JavaScript. <br/>Strings loaded via a server side AJAX call will still be translated.
tr_TR: JavaScript kullanılarak dinamik olarak görüntülenen dizelerin algılanmasını devre dışı bırakır. <br/>Sunucu tarafı AJAX çağrısıyla yüklenen dizeler yine de çevrilecektir.

en: Disable translation for gettext strings
tr_TR: Gettext dizeleri için çeviriyi devre dışı bırak

en: Gettext Strings are strings outputted by themes and plugins. <br> Translating these types of strings through TranslatePress can be unnecessary if they are already translated using the .po/.mo translation file system.<br>Enabling this option can improve the page load performance of your site in certain cases. The disadvantage is that you can no longer edit gettext translations using TranslatePress, nor benefit from automatic translation on these strings.
tr_TR: Gettext Dizeleri, temalar ve eklentiler tarafından çıktılanan dizelerdir. <br> Bu tür dizelerin TranslatePress aracılığıyla çevrilmesi, .po/.mo çeviri dosya sistemi kullanılarak zaten çevrilmişlerse gereksiz olabilir.<br>Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, belirli durumlarda sitenizin sayfa yükleme performansını iyileştirebilir. Dezavantajı ise, artık gettext çevirilerini TranslatePress kullanarak düzenleyememeniz ve bu dizelerde otomatik çeviri özelliğinden yararlanamamanızdır.

en: Gettext Strings translation is disabled
tr_TR: Gettext Dizeleri çevirisi devre dışı

en: To enable it go to
tr_TR: Etkinleştirmek için

en: TranslatePress->Advanced Settings->Debug->Disable translation for gettext strings
tr_TR: TranslatePress->Gelişmiş Ayarlar->Hata Ayıklama->Gettext dizeleri için çeviriyi devre dışı bırak

en:  and uncheck the Checkbox.
tr_TR:  ve onay kutusunun işaretini kaldırın.

en: Dismiss
tr_TR: Kapat

en: Exclude translated links from sitemap
tr_TR: Çevrilmiş bağlantıları sitemap'tan hariç tut

en: Do not include translated links in sitemaps generated by SEO plugins.<br/>Requires <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
tr_TR: Çevrilmiş bağlantıları SEO eklentileri tarafından oluşturulan sitemaps içerisine dahil etme.<br/> <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack Eklentisi</a>'nin kurulu ve etkin olmasını gerektirir.

en: Disable post container tags for post title
tr_TR: Yazı başlığı için yazı kapsayıcı etiketlerini devre dışı bırak

en: It disables search indexing the post title in translated languages.<br/>Useful when the title of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
tr_TR: Çevrilen dillerde yazı başlığının arama dizinine eklenmesini devre dışı bırakır.<br/>Yazı başlığı HTML'e izin vermediğinde ve böylece sayfayı bozduğunda kullanışlıdır.

en: Disable post container tags for post content
tr_TR: Yazı içeriği için yazı kapsayıcı etiketlerini devre dışı bırak

en: It disables search indexing the post content in translated languages.<br/>Useful when the content of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
tr_TR: Çevrilen dillerde yazı içeriğinin arama dizinine eklenmesini devre dışı bırakır.<br/>Yazı içeriği HTML'e izin vermediğinde ve böylece sayfayı bozduğunda kullanışlıdır.

en: Do not translate certain paths
tr_TR: Belirli yolları çevirme

en: Choose what paths can be translated. Supports wildcard at the end of the path.<br>For example, to exclude https://example.com/some/path you can either use the rule /some/path/ or /some/*.<br>Enter each rule on it's own line. To exclude the home page use {{home}}.
tr_TR: Çevrilebilecek yolları seçin. Yolun sonunda joker karakter destekler.<br>Örneğin, https://example.com/some/path adresini hariç tutmak için /some/path/ veya /some/* kuralını kullanabilirsiniz.<br>Her kuralı kendi satırına girin. Ana sayfayı hariç tutmak için {home} kullanın.

en: Exclude Paths From Translation
tr_TR: Çeviriden hariç tutulacak yollar

en: Translate Only Certain Paths
tr_TR: Yalnızca belirli yolları çevir

en: Enable the hreflang x-default tag for language:
tr_TR: Dil için hreflang x-default etiketini etkinleştir:

en: Enables the hreflang="x-default" for an entire language. See documentation for more details.
tr_TR: Bir dilin tamamı için hreflang="x-default" değerini etkinleştirir. Daha fazla bilgi için dokümantasyona bakın.

en: Translate numbers and numerals
tr_TR: Sayıları ve rakamları çevir

en: Enable translation of numbers ( e.g. phone numbers)
tr_TR: Sayıların çevirisini etkinleştir (ör. telefon numaraları)

en: Selector
tr_TR: Seçici

en: Exclude from dynamic translation
tr_TR: Dinamik çeviriden hariç tut

en: Do not dynamically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated using JavaScript.<br/>These strings will still be translated on the server side if possible.
tr_TR: Bu seçicilerle eşleşen HTML düğümlerinde bulunan dizeleri dinamik olarak çevirme.<br>Bu seçicilerle eşleşen HTML düğümlerinin tüm alt öğeleri JavaScript kullanılarak çevrilmeden hariç tutulur.<br/>Bu dizeler mümkünse sunucu tarafında çevrilmeye devam eder.

en: Gettext String
tr_TR: Gettext Dizesi

en: Exclude Gettext Strings
tr_TR: Gettext Dizelerini Hariç Tut

en: Exclude these strings from being translated as Gettext strings by TranslatePress. Leave the domain empty to take into account any Gettext string.<br/>Can still be translated through po/mo files.
tr_TR: Bu dizelerin TranslatePress tarafından Gettext dizeleri olarak çevrilmesini engelle. Herhangi bir Gettext dizesini dikkate almak için domain alanını boş bırakın.<br/>po/mo dosyaları aracılığıyla hâlâ çevrilebilir.

en: Exclude selectors only from automatic translation
tr_TR: Seçicileri yalnızca otomatik çeviriden hariç tut

en: Do not automatically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being automatically translated.<br>Manual translation of these strings is still possible.
tr_TR: Bu seçicilerle eşleşen HTML düğümlerinde bulunan dizeleri otomatik olarak çevirme.<br>Bu seçicilerle eşleşen HTML düğümlerinin tüm alt öğeleri otomatik çevrilmeden hariç tutulur.<br>Bu dizelerin manuel çevirisi hâlâ mümkündür.

en: Exclude selectors from translation
tr_TR: Seçicileri çeviriden hariç tut

en: Do not translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated.<br>These strings cannot be translated manually nor automatically.
tr_TR: Bu seçicilerle eşleşen HTML düğümlerinde bulunan dizeleri çevirme.<br>Bu seçicilerle eşleşen HTML düğümlerinin tüm alt öğeleri çevrilmeden hariç tutulur.<br>Bu dizeler ne manuel ne de otomatik olarak çevrilemez.

en: String
tr_TR: Dize

en: Exclude strings from automatic translation
tr_TR: Dizeleri otomatik çeviriden hariç tut

en: Do not automatically translate these strings (ex. names, technical words...)<br>Paragraphs containing these strings will still be translated except for the specified part.
tr_TR: Bu dizeleri otomatik olarak çevirme (örn. isimler, teknik terimler...)<br>Bu dizeleri içeren paragraflar, belirtilen kısım hariç çevrilmeye devam eder.

en: Fix broken HTML
tr_TR: Bozuk HTML'i düzelt

en: General attempt to fix broken or missing HTML on translated pages.<br/>
tr_TR: Çevrilmiş sayfalardaki bozuk veya eksik HTML'i düzeltmek için genel girişim.<br/>

en: Force slash at end of home url:
tr_TR: Ana sayfa URL'sinin sonuna eğik çizgi ekle:

en: Ads a slash at the end of the home_url() function
tr_TR: home_url() işlevinin sonuna bir eğik çizgi ekler

en: Show Both (recommended)
tr_TR: İkisini de göster (önerilen)

en: Remove Country Locale
tr_TR: Ülke Yerel Ayarını Kaldır

en: Remove Region Independent Locale
tr_TR: Bölgeden Bağımsız Yerel Ayarı Kaldır

en: Remove duplicate hreflang
tr_TR: Yinelenen hreflang'i kaldır

en: Choose which hreflang tags will appear on your website.<br/>We recommend showing both types of hreflang tags as indicated by <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Google documentation</a>.<br/>Removing Country Locale when having multiple Country Locales of the same language (ex. English UK and English US) will result in showing one hreflang tag with link to just one of the region locales for that language.
tr_TR: Web sitenizde hangi hreflang etiketlerinin görüneceğini seçin.<br/>Google dokümantasyonunda belirtildiği gibi, her iki tür hreflang etiketini de göstermenizi öneririz.<br/>Aynı dilin birden fazla Ülke Yereli'ne sahip olduğunuzda (örn. İngilizce İngiltere ve İngilizce ABD) Ülke Yereli'ni kaldırmak, o dil için yalnızca bölgesel yerellerden birine bağlantı içeren tek bir hreflang etiketinin gösterilmesine neden olur.

en: Default (example: en-US, fr-CA, etc.)
tr_TR: Varsayılan (örnek: en-US, fr-CA, vb.)

en: Regional (example: en, fr, es, etc.)
tr_TR: Bölgesel (örnek: en, fr, es, vb.)

en: HTML Lang Attribute Format
tr_TR: HTML Lang Öznitelik Formatı

en: Change lang attribute of the html tag to a format that includes country regional or not. <br>In HTML, the lang attribute (<html lang="en-US">)  should be used to  specify the language of text content so that the  browser can correctly display or process  your content (eg. for  hyphenation, styling, spell checking, etc).
tr_TR: HTML etiketinin lang özniteliğini ülke bölgesi içeren veya içermeyen bir formata değiştirin. <br>HTML'de, lang özniteliği (<html lang="en-US">) metin içeriğinin dilini belirtmek için kullanılmalıdır, böylece tarayıcı içeriğinizi doğru şekilde görüntüleyebilir veya işleyebilir (ör. heceleme, stil, yazım denetimi vb.).

en: Load legacy Language Switcher
tr_TR: Eski Dil Değiştiriciyi Yükle

en: Applies to all types of language switchers (floating, shortcode, and menu). When enabled, the site will revert to using the original Language Switcher configured in the General Settings tab, replacing the new customizable version. Your existing switcher settings will remain saved, but they will be ignored while this option is active.
tr_TR: Tüm dil değiştirici türleri (kayan, shortcode ve menü) için geçerlidir. Etkinleştirildiğinde, site Genel Ayarlar sekmesinde yapılandırılan orijinal Dil Değiştiriciyi kullanmaya geri döner ve yeni özelleştirilebilir sürümün yerini alır. Mevcut değiştirici ayarlarınız kaydedilmiş kalacaktır, ancak bu seçenek etkinken göz ardı edilecektir.

en: Load legacy SEO Pack Add-On
tr_TR: Eski SEO Pack Eklentisini Yükle

en: In case the recent migration to the new slug rewrite is causing trouble, set this to Yes to use the old method <br> Please <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">open a support ticket</a> letting us know of the issues you are having.
tr_TR: Yeni slug rewrite'a geçiş sorun yaratıyorsa, eski yöntemi kullanmak için bunu Evet olarak ayarlayın.<br> Lütfen <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">bir destek bileti açın</a> ve yaşadığınız sorunları bize bildirin.

en: Manual Translation Only
tr_TR: Yalnızca Manuel Çeviri

en: TranslatePress pro-actively scans and saves strings in the database when users access translated pages. <br>This setting disables this functionality and only allows translation and string saving when inside the Translation Editor. <br>Also disables machine translation outside the Translation Editor, giving you better control over character spending, by translating only the pages you visit in the Translation Editor.
tr_TR: TranslatePress, kullanıcılar çevrilmiş sayfalara eriştiğinde veritabanında dizeleri proaktif olarak tarar ve kaydeder. <br>Bu ayar bu işlevi devre dışı bırakır ve yalnızca Çeviri Düzenleyicisi içindeyken çeviri ve dize kaydetmeye izin verir. <br>Ayrıca Çeviri Düzenleyicisi dışında makine çevirisini devre dışı bırakarak, yalnızca Çeviri Düzenleyicisi'nde ziyaret ettiğiniz sayfaları çevirerek karakter harcaması üzerinde daha iyi kontrol sağlar.

en: Open language switcher only on click
tr_TR: Dil değiştiriciyi yalnızca tıklamayla aç

en: Open the language switcher shortcode by clicking on it instead of hovering.<br> Close it by clicking on it, anywhere else on the screen or by pressing the escape key. This will affect only the shortcode language switcher.
tr_TR: Dil değiştirici shortcode'unu üzerine gelmek yerine tıklayarak açın.<br> Üzerine tıklayarak, ekranın herhangi bir yerine tıklayarak veya Escape tuşuna basarak kapatın. Bu yalnızca shortcode dil değiştiriciyi etkiler.

en: Show opposite language in the language switcher
tr_TR: Dil değiştiricide karşıt dili göster

en: Transforms the language switcher into a button showing the other available language, not the current one.<br> Only works when there are exactly two languages, the default one and a translation one.<br>This will affect the shortcode language switcher and floating language switcher as well.<br> To achieve this in menu language switcher go to Appearance->Menus->Language Switcher and select Opposite Language.
tr_TR: Dil değiştiriciyi mevcut olanı değil, diğer mevcut dili gösteren bir düğmeye dönüştürür.<br> Yalnızca tam olarak iki dil olduğunda çalışır: varsayılan dil ve bir çeviri dili.<br>Bu, shortcode dil değiştiriciyi ve kayan dil değiştiriciyi de etkiler.<br> Menü dil değiştiricide bunu elde etmek için Görünüm->Menüler->Dil Değiştirici'ye gidin ve Karşıt Dili seçin.

en: <a href="%s">Click here</a> to access the database optimization tool.
tr_TR: Veritabanı optimizasyon aracına erişmek için <a href="%s">buraya tıklayın</a>.

en: It helps remove possible duplicate translations, clear unnecessary data and repair possible metadata issues.
tr_TR: Olası yinelenen çevirileri kaldırmaya, gereksiz verileri temizlemeye ve olası meta veri sorunlarını onarmaya yardımcı olur.

en: <a href="%s" target="_blank">Here</a> you can observe the last 5 SQL errors relevant to TranslatePress if they exist.
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">Burada</a>, varsa, TranslatePress ile ilgili son 5 SQL hatasını gözlemleyebilirsiniz.

en: Troubleshooting
tr_TR: Sorun Giderme

en: Exclude Gettext strings
tr_TR: Gettext dizelerini hariç tut

en: Debug
tr_TR: Hata Ayıklama

en: Custom languages
tr_TR: Özel diller

en: Miscellaneous options
tr_TR: Çeşitli seçenekler

en: Exclude strings & pages
tr_TR: Dizeleri ve sayfaları hariç tut

en: Automatic Translation Memory
tr_TR: Otomatik Çeviri Belleği

en: Serve same translation for similar text. The strings need to have a percentage of 95% similarity.<br>Helps prevent losing existing translation when correcting typos or making minor adjustments to the original text. <br>If a translation already exists for a very similar original string, it will automatically be used for the current original string.<br>Does not work when making changes to a text that is part of a translation block unless the new text is manually merged again in a translation block.<br>Each string needs to have a minimum of 50 characters.
tr_TR: Benzer metinler için aynı çeviriyi sun. Dizgelerin %95 benzerlik oranına sahip olması gerekir.<br>Orijinal metinde yazım hatalarını düzeltirken veya küçük değişiklikler yaparken mevcut çevirinin kaybolmasını önlemeye yardımcı olur. <br>Çok benzer bir orijinal dizge için zaten bir çeviri mevcutsa, otomatik olarak geçerli orijinal dizge için kullanılır.<br>Bir çeviri bloğunun parçası olan bir metinde değişiklik yapıldığında, yeni metin çeviri bloğuna tekrar manuel olarak birleştirilmedikçe çalışmaz.<br>Her dizgenin en az 50 karakter içermesi gerekir.

en: WARNING: This feature can negatively impact page loading times in secondary languages, particularly with large databases (for example websites with a lot of pages or products). If you experience slow loading times, disable this and try again.
tr_TR: UYARI: Bu özellik, ikincil dillerde sayfa yükleme sürelerini olumsuz etkileyebilir; özellikle büyük veritabanlarında (örneğin çok sayıda sayfası veya ürünü olan web siteleri). Yavaş yükleme süreleri yaşarsanız, bunu devre dışı bırakıp tekrar deneyin.

en: Fix missing dynamic content
tr_TR: Eksik dinamik içeriği düzelt

en: May help fix missing content inserted using JavaScript. <br> It shows dynamically inserted content in original language for a moment before the translation request is finished.
tr_TR: JavaScript ile eklenen eksik içeriği düzeltmeye yardımcı olabilir. <br> Çeviri isteği tamamlanmadan önce dinamik olarak eklenen içeriği bir anlığına orijinal dilde gösterir.

en: Filter Gettext wrapping from post content and title
tr_TR: Yazı içeriği ve başlığından Gettext sarmalamasını filtrele

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post content and post title. Does not affect previous post content. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
tr_TR: Güncellenen tüm yazı içeriklerinden ve yazı başlıklarından #!trpst#trp-gettext gibi Gettext sarmalamasını filtreler. Önceki yazı içeriklerini etkilemez. <br/><strong>Açmadan önce veritabanı yedeklemesi önerilir.</strong>

en: Filter Gettext wrapping from post meta
tr_TR: Yazı meta verilerinden Gettext sarmalamasını filtrele

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post meta. Does not affect previous post meta. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
tr_TR: Güncellenen tüm yazı meta verilerinden #!trpst#trp-gettext gibi Gettext sarmalamasını filtreler. Önceki yazı meta verilerini etkilemez. <br/><strong>Açmadan önce veritabanı yedeklemesi önerilir.</strong>

en: Google Translate API Key
tr_TR: Google Translate API Anahtarı

en: Add your API Key here...
tr_TR: API anahtarınızı buraya ekleyin...

en: Visit <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key, <strong>control API costs</strong> and set HTTP referrer restrictions.
tr_TR: API anahtarı oluşturmayı, <strong>API maliyetlerini kontrol etmeyi</strong> ve HTTP referrer kısıtlamaları ayarlamayı öğrenmek için <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">bu bağlantıyı</a> ziyaret edin.

en: Your HTTP referrer is: %s
tr_TR: HTTP referrer'ınız: %s

en: There was an error on the server processing your Google Translate key.
tr_TR: Google Translate anahtarınızı işlerken sunucuda bir hata oluştu.

en: There was an error with your Google Translate key.
tr_TR: Google Translate anahtarınızda bir hata oluştu.

en: Please check your TranslatePress license key.
tr_TR: Lütfen TranslatePress lisans anahtarınızı kontrol edin.

en: No Active License Detected for this website.
tr_TR: Bu web sitesi için aktif lisans algılanmadı.

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, you need a license key by creating a free account.
tr_TR: TranslatePress AI kullanarak Otomatik Çeviri'yi etkinleştirmek için ücretsiz bir hesap oluşturup lisans anahtarı edinmeniz gerekir.

en: Create your Free Account
tr_TR: Ücretsiz Hesabınızı Oluşturun

en:  or
tr_TR:  veya

en: Enter your license key
tr_TR: Lisans anahtarınızı girin

en:  Or %1$spurchase one here%2$s
tr_TR:  Veya %1$sburadan satın alın%2$s

en: Your free account includes:
tr_TR: Ücretsiz hesabınız şunları içerir:

en: Get more AI Words and unlock all AI features with TranslatePress Pro.
tr_TR: Daha fazla AI kelimesi alın ve TranslatePress Pro ile tüm AI özelliklerinin kilidini açın.

en: You have a valid %s <strong>license</strong>.
tr_TR: %s <strong>lisansınız</strong> geçerli.

en:  words remaining.
tr_TR:  kelime kaldı.

en: Recheck
tr_TR: Yeniden Kontrol Et

en: Rechecking...
tr_TR: Yeniden kontrol ediliyor...

en: Done.
tr_TR: Tamamlandı.

en: Manage your license & quota on the %s
tr_TR: Lisansınızı ve kotanızı %s üzerinden yönetin

en: TranslatePress.com Account Page
tr_TR: TranslatePress.com Hesap Sayfası

en: SEO support for page slug, page title, description and Facebook and Twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
tr_TR: Sayfa slug'ı, sayfa başlığı, açıklama ve Facebook ile Twitter sosyal grafik bilgileri için SEO desteği. HTML lang özniteliği düzgün şekilde ayarlanır.

en: Enable Modules
tr_TR: Modülleri Etkinleştir

en: Enable Add-on modules to extend TranslatePress and enhance the functionality of your translated site.
tr_TR: TranslatePress'i genişletmek ve çevrilmiş sitenizin işlevselliğini artırmak için eklenti modüllerini etkinleştirin.

en: More functionality with TranslatePress Pro.
tr_TR: TranslatePress Pro ile daha fazla işlevsellik.

en: Already a Pro User?
tr_TR: Zaten Pro kullanıcısı mısınız?

en: Activate License Key
tr_TR: Lisans Anahtarını Etkinleştir

en: This add-on is not available on your current plan.
tr_TR: Bu eklenti mevcut planınızda kullanılamıyor.

en: Continue
tr_TR: Devam et

en: The link you followed has expired. Please reload the page and try again.
tr_TR: Takip ettiğiniz bağlantının süresi doldu. Lütfen sayfayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

en: A valid license is required to enable Automatic Translation.
tr_TR: Otomatik Çeviri'yi etkinleştirmek için geçerli bir lisans gerekli.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
tr_TR: Lisans anahtarınız bu URL için devre dışı. <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Siteleri Yönet bölümünden yeniden etkinleştirin.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn't match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you've installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
tr_TR: <p><strong>Lisans anahtarı uyuşmazlığı.</strong> Girdiğiniz lisans, kurulu olan TranslatePress sürümüyle eşleşmiyor.</p><p>Lütfen TranslatePress hesabınızdan lisansınız için doğru sürümü kurduğunuzu kontrol edin.</p>

en: Automatically translate your website using TranslatePress AI.
tr_TR: TranslatePress AI kullanarak web sitenizi otomatik olarak çevirin.

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, please enter your license key from
tr_TR: TranslatePress AI ile Otomatik Çeviri'yi etkinleştirmek için lisans anahtarınızı

en: your account.
tr_TR: hesabınızdan girin.

en: Skip and continue with manual translation »
tr_TR: Atla ve manuel çeviriye devam et »

en: Get Your Free TranslatePress AI License
tr_TR: Ücretsiz TranslatePress AI Lisansınızı Alın

en: Generate License
tr_TR: Lisans Oluştur

en: Creating a free account includes:
tr_TR: Ücretsiz hesap oluşturmak şunları içerir:

en: Are you a TranslatePress PRO user?
tr_TR: TranslatePress Pro kullanıcısı mısınız?

en: Install & Activate your pro plugin.
tr_TR: Pro eklentinizi kurun ve etkinleştirin.

en: Skip this step
tr_TR: Bu adımı atla

en: The email address you added is incorrect.
tr_TR: Eklediğiniz e-posta adresi geçersiz.

en: Setup Complete
tr_TR: Kurulum Tamamlandı

en: You're ready to start translating!
tr_TR: Çevirmeye başlamaya hazırsınız!

en: You have successfully set up TranslatePress for your website.
tr_TR: TranslatePress'i web siteniz için başarıyla kurdunuz.

en: Receive
tr_TR: Alın

en: Yes, send me multilingual growth tips.
tr_TR: Evet, bana çok dilli büyüme ipuçları gönder.

en: Start translating
tr_TR: Çeviriye başla

en: Sign Up and Start translating
tr_TR: Kaydol ve çeviriye başla

en: Please upload a TranslatePress Pro plugin file.
tr_TR: Lütfen bir TranslatePress Pro eklenti dosyası yükleyin.

en: Upload error:
tr_TR: Yükleme hatası:

en: Install failed:
tr_TR: Kurulum başarısız oldu:

en: Plugin installed, but entry file not found.
tr_TR: Eklenti kuruldu, ancak giriş dosyası bulunamadı.

en: Activation error:
tr_TR: Etkinleştirme hatası:

en: Invalid plugin specified.
tr_TR: Geçersiz eklenti belirtildi.

en: Invalid action specified.
tr_TR: Geçersiz işlem belirtildi.

en: Plugin deactivation failed.
tr_TR: Eklenti devre dışı bırakılamadı.

en: Plugin activation failed:
tr_TR: Eklenti etkinleştirilemedi:

en: First, install and activate TranslatePress Pro
tr_TR: Önce TranslatePress Pro'yu kurun ve etkinleştirin

en: Please upload the TranslatePress PRO zip archive from your
tr_TR: Lütfen TranslatePress PRO zip arşivini yükleyin

en: Install and Activate
tr_TR: Kur ve etkinleştir

en: Installed Pro versions
tr_TR: Kurulu Pro sürümleri

en: « Go back
tr_TR: « Geri dön

en: Activate License »
tr_TR: Lisansı etkinleştir »

en: You are trying to add an invalid additional language. Please select a valid option.
tr_TR: Geçersiz bir ek dil eklemeye çalışıyorsunuz. Lütfen geçerli bir seçenek belirleyin.

en: Please add an additional language.
tr_TR: Lütfen ek bir dil ekleyin.

en: You are trying to add an invalid default language. Please select a valid option.
tr_TR: Geçersiz bir varsayılan dil eklemeye çalışıyorsunuz. Lütfen geçerli bir seçenek belirleyin.

en: You need to select a default language.
tr_TR: Bir varsayılan dil seçmeniz gerekiyor.

en: Configure Site Languages
tr_TR: Site Dillerini Yapılandırın

en: Select the default and additional languages for your website.
tr_TR: Web siteniz için varsayılan ve ek dilleri seçin.

en: You can edit your site languages at any point.
tr_TR: Site dillerinizi istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

en: Additional Language
tr_TR: Ek Dil

en: Choose a secondary language...
tr_TR: İkincil bir dil seçin...

en: Add Language
tr_TR: Dil Ekle

en: Choose a language...
tr_TR: Bir dil seçin...

en: Add more than two languages with TranslatePress Pro.
tr_TR: TranslatePress Pro ile iki dilden fazla dil ekleyin.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
tr_TR: Lisans anahtarınız bu URL için devre dışı bırakılmış. <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Siteleri Yönet bölümünden yeniden etkinleştirin.

en: Add your License Key
tr_TR: Lisans Anahtarınızı Ekleyin

en: Add your License Key to unlock all premium features. Find the License Key in your
tr_TR: Tüm premium özelliklerin kilidini açmak için lisans anahtarınızı ekleyin. Lisans anahtarınızı bulun

en: Your license is valid and active.
tr_TR: Lisansınız geçerli ve etkin.

en: « Go Back
tr_TR: « Geri Dön

en: Set up Language Switcher
tr_TR: Dil Değiştiriciyi Ayarlayın

en: Select the style of the language switcher. You will find more ways to display it, in plugin settings.
tr_TR: Dil değiştiricinin stilini seçin. Daha fazla görüntüleme seçeneğini eklenti ayarlarında bulabilirsiniz.

en: Displays a small language drop-down across your website, in a corner of your choosing.
tr_TR: Web sitenizde, seçtiğiniz bir köşede küçük bir dil açılır menüsü görüntüler.

en: Switcher Location
tr_TR: Dil Değiştirici Konumu

en: Apply a Template
tr_TR: Şablon Uygula

en: You can customize the design later
tr_TR: Tasarımı daha sonra özelleştirebilirsiniz

en: Default Template
tr_TR: Varsayılan Şablon

en: Dark Template
tr_TR: Koyu Şablon

en: Border Template
tr_TR: Kenarlıklı Şablon

en: Border
tr_TR: Kenarlık

en: Transparent Template
tr_TR: Şeffaf Şablon

en: Transparent
tr_TR: Şeffaf

en: Welcome to TranslatePress
tr_TR: TranslatePress'e Hoş Geldiniz

en: Quick guided setup to configure TranslatePress in no time!
tr_TR: TranslatePress'i kısa sürede yapılandırmak için hızlı rehberli kurulum!

en: It takes less than a minute.
tr_TR: Bir dakikadan az sürer.

en: Scanning item %1$d of %2$d...
tr_TR: %1$d / %2$d öğe taranıyor...

en: Manually translated
tr_TR: Elle çevrilmiş

en: Automatically translated
tr_TR: Otomatik olarak çevrilmiş

en: Not translated
tr_TR: Çevrilmemiş

en: Bulk Actions
tr_TR: Toplu İşlemler

en: Delete entries
tr_TR: Girdileri sil

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Filter
tr_TR: Filtrele

en: Clear filters
tr_TR: Filtreleri temizle

en: Add New
tr_TR: Yeni Ekle

en: Rescan plugins and theme for strings
tr_TR: Eklentileri ve temayı dizgeler için yeniden tara

en: Scanning plugins and theme for strings...
tr_TR: Eklentiler ve tema dizgeler için taranıyor...

en: Plugins and theme scan is complete
tr_TR: Eklenti ve tema taraması tamamlandı

en: Plugins and theme scan did not finish due to an error
tr_TR: Eklenti ve tema taraması bir hata nedeniyle tamamlanamadı

en: Import / Export
tr_TR: İçe Aktar / Dışa Aktar

en: items
tr_TR: öğe

en: See More
tr_TR: Daha Fazla Gör

en: See Less
tr_TR: Daha Az Gör

en: Apply
tr_TR: Uygula

en: No strings match your query.
tr_TR: Sorgunuzla eşleşen dizge bulunamadı.

en: Try to rescan plugins and theme for strings.
tr_TR: Eklentileri ve temayı dizgeler için yeniden taramayı deneyin.

en: An error occurred while loading results. Most likely you were logged out. Reload page?
tr_TR: Sonuçlar yüklenirken bir hata oluştu. Büyük olasılıkla oturumunuz kapatıldı. Sayfa yenilensin mi?

en: found in translation
tr_TR: çeviride bulundu

en: Select All
tr_TR: Tümünü Seç

en: Select Visible
tr_TR: Görünenleri Seç

en: You are about to perform this action on all the strings matching your filter, not just the visibly checked. To perform the action only to the visible strings click "Select Visible" from the table header dropdown.
tr_TR: Bu işlemi, yalnızca görünürde seçili olanlar değil, filtrenizle eşleşen tüm dizgeler üzerinde gerçekleştirmek üzeresiniz. İşlemi yalnızca görünür dizgeler üzerinde gerçekleştirmek için tablo başlığı açılır menüsünden "Görünenleri Seç" seçeneğini tıklayın.

en: You are about to perform this action only on the visible strings. To perform the action on all the strings matching the filter click "Select All" from the table header dropdown.
tr_TR: Bu işlemi yalnızca görünür dizgeler üzerinde gerçekleştirmek üzeresiniz. İşlemi filtreye uyan tüm dizgeler üzerinde gerçekleştirmek için tablo başlığı açılır menüsünden "Tümünü Seç" seçeneğini tıklayın.

en: To continue please type the word:
tr_TR: Devam etmek için lütfen şu kelimeyi yazın:

en: The word typed was incorrect. Action was cancelled.
tr_TR: Yazılan kelime yanlıştı. İşlem iptal edildi.

en: Warning: This action cannot be undone. Deleting a string will remove its current translation. The original string will appear again in this interface after TranslatePress detects it. This action is NOT equivalent to excluding the string from being translated again.
tr_TR: Uyarı: Bu işlem geri alınamaz. Bir dizgeyi silmek mevcut çevirisini kaldıracaktır. Orijinal dizge, TranslatePress tarafından algılandıktan sonra bu arayüzde tekrar görünecektir. Bu işlem, dizgenin tekrar çevrilmesini dışlamaya eşdeğer DEĞİLDİR.

en: %d original entries and their translations were deleted.
tr_TR: %d orijinal giriş ve bunların çevirileri silindi.

en: Navigate to next page
tr_TR: Sonraki sayfaya git

en: Navigate to previous page
tr_TR: Önceki sayfaya git

en: Navigate to first page
tr_TR: İlk sayfaya git

en: Navigate to last page
tr_TR: Son sayfaya git

en: Type a page number to navigate to
tr_TR: Gitmek için bir sayfa numarası yazın

en: Incorrect page number. Type a page number between 1 and total number of pages
tr_TR: Yanlış sayfa numarası. 1 ile toplam sayfa sayısı arasında bir sayfa numarası yazın

en: Search original and translated strings containing typed keywords while also matching selected filters. Place string in quotes for exact match: "string"
tr_TR: Seçili filtrelerle eşleşirken, yazılan anahtar kelimeleri içeren orijinal ve çevrilmiş dizgeleri ara. Tam eşleşme için dizgeyi tırnak içine alın: "dizge"

en: Filter strings according to selected translation status, filters and keywords and selected filters
tr_TR: Dizgeleri seçili çeviri durumu, filtreler ve anahtar kelimelere göre filtrele

en: Removes selected filters
tr_TR: Seçili filtreleri kaldırır

en: See options for selecting all strings
tr_TR: Tüm dizgeleri seçme seçeneklerini gör

en: Click to sort strings by this column
tr_TR: Dizgeleri bu sütuna göre sıralamak için tıklayın

en: Language in which the translation status filter applies. Leave unselected for the translation status to apply to ANY language
tr_TR: Çeviri durumu filtresinin uygulandığı dil. Çeviri durumunun HERHANGİ BİR dil için geçerli olması için seçmeden bırakın

en: Search
tr_TR: Ara

en: Slugs that are not found in either one of the other categories.
tr_TR: Diğer kategorilerin hiçbirinde bulunmayan slug'lar.

en: Plugins and Theme String Translation
tr_TR: Eklenti ve Tema Dizge Çevirisi

en: Search Gettext Strings
tr_TR: Gettext Dizgelerini Ara

en: Original String
tr_TR: Orijinal Dize

en: Translation
tr_TR: Çeviri

en: Filter by domain
tr_TR: Etki alanına göre filtrele

en: Filter by type
tr_TR: Türe göre filtrele

en: Email text
tr_TR: E-posta metni

en: Emails String Translation
tr_TR: E-posta Dize Çevirisi

en: Emails
tr_TR: E-postalar

en: Search Email Strings
tr_TR: E-posta Dizeleri Ara

en: User Inputted String Translation
tr_TR: Kullanıcı Girişi Dize Çevirisi

en: Regular
tr_TR: Normal

en: Search Regular Strings
tr_TR: Normal Dizeleri Ara

en: Filter by Translation Block
tr_TR: Çeviri Bloğuna Göre Filtrele

en: URL Slugs Translation
tr_TR: URL Slugları Çevirisi

en: String Translation Editor
tr_TR: Dize Çevirisi Düzenleyicisi

en: TranslatePress has detected and cleaned up some failed translation entries in your database following %1$san isolated incident%2$s. No further action is required.
tr_TR: TranslatePress, veritabanınızdaki bazı başarısız çeviri kayıtlarını %1$sizole bir olayın ardından%2$s tespit etti ve temizledi. Başka bir işlem yapmanız gerekmiyor.

en: Post Slug
tr_TR: Yazı Slug'u

en: Invalid language code
tr_TR: Geçersiz dil kodu

en: First by browser language, then IP address (recommended)
tr_TR: Önce tarayıcı diline göre, sonra IP adresine göre (önerilen)

en: First by IP address, then by browser language
tr_TR: Önce IP adresine göre, sonra tarayıcı diline göre

en: Only by browser language
tr_TR: Yalnızca tarayıcı diline göre

en: Only by IP address
tr_TR: Yalnızca IP adresine göre

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected
tr_TR: Kullanıcıya yönlendirilmek isteyip istemediği sorulan bir açılır pencere belirir

en: Redirect directly (*not recommended)
tr_TR: Doğrudan yönlendir (*önerilmez)

en: Pop-up window over the content
tr_TR: İçeriğin üzerinde açılır pencere

en: Hello bar before the content
tr_TR: İçerikten önce hello bar

en: WARNING. Cannot determine your language preference based on your current IP.<br>This is most likely because the website is on a local environment.
tr_TR: UYARI. Mevcut IP adresinize göre dil tercihiniz belirlenemiyor.<br>Bunun nedeni büyük olasılıkla web sitesinin yerel bir ortamda olmasıdır.

en: Go to <a href="%s" target="_self">Advanced</a> tab to change this feature's settings
tr_TR: Bu özelliğin ayarlarını değiştirmek için <a href="%s" target="_self">Gelişmiş</a> sekmesine gidin

en: User Language Detection Method
tr_TR: Kullanıcı Dili Algılama Yöntemi

en: Select how the language should be detected for first time visitors.<br>The visitor's last displayed language will be remembered through cookies.
tr_TR: İlk kez ziyaret edenler için dilin nasıl algılanacağını seçin.<br>Ziyaretçinin son görüntülenen dili çerezler aracılığıyla hatırlanacaktır.

en: User Notification Popup
tr_TR: Kullanıcı Bildirim Açılır Penceresi

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected.
tr_TR: Kullanıcıya yönlendirilmek isteyip istemediği sorulan bir açılır pencere belirir.

en: Popup Type
tr_TR: Açılır Pencere Türü

en: Popup Text
tr_TR: Açılır Pencere Metni

en: The same text is displayed in all languages. <br>A selecting language switcher will be appended to the pop-up. The detected language is pre-selected.
tr_TR: Aynı metin tüm dillerde görüntülenir. <br>Açılır pencereye bir dil değiştirici eklenecektir. Algılanan dil önceden seçili olacaktır.

en: Button Text
tr_TR: Buton Metni

en: Write the text you wish to appear on the button..
tr_TR: Butonda görünmesini istediğiniz metni yazın..

en: Close Button Text
tr_TR: Kapatma Butonu Metni

en: Write the text you wish to appear on the close button. Leave empty for just the close button.
tr_TR: Kapatma butonunda görünmesini istediğiniz metni yazın. Yalnızca kapatma butonu için boş bırakın.

en: Bad request. There was an error accessing the DeepL API.
tr_TR: Hatalı istek. DeepL API'ye erişirken bir hata oluştu.

en: The API key entered is invalid.
tr_TR: Girilen API anahtarı geçersiz.

en: The API resource could not be found.
tr_TR: API kaynağı bulunamadı.

en: The request size is too large.
tr_TR: İstek boyutu çok büyük.

en: The request is too long.
tr_TR: İstek çok uzun.

en: Too many requests. Please try again later.
tr_TR: Çok fazla istek. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Your translation quota has been reached.
tr_TR: Çeviri kotanıza ulaşıldı.

en: We could not process your request. Please try again later.
tr_TR: İsteğiniz işlenemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There is an error on the DeepL service and your request could not be processed.
tr_TR: DeepL hizmetinde bir hata oluştu ve isteğiniz işlenemedi.

en: DeepL API Type
tr_TR: DeepL API Türü

en: Free
tr_TR: Ücretsiz

en: Select the type of DeepL API you want to use.
tr_TR: Kullanmak istediğiniz DeepL API türünü seçin.

en: DeepL API Key
tr_TR: DeepL API Anahtarı

en: Visit <a href="%s" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key and control API costs.
tr_TR: API anahtarı oluşturmayı ve API maliyetlerini kontrol etmeyi öğrenmek için <a href="%s" target="_blank">bu bağlantıyı</a> ziyaret edin.

en: Translator
tr_TR: Çevirmen

en:  TranslatePress Settings
tr_TR:  TranslatePress Ayarları

en: Allow this user to translate the website.
tr_TR: Bu kullanıcının web sitesini çevirmesine izin ver.

en: (inactive)
tr_TR: (etkin değil)

en: Taxonomy Slugs
tr_TR: Taksonomi Slugları

en: Search Taxonomy Slugs
tr_TR: Taksonomi Slugları Ara

en: Taxonomy Slug
tr_TR: Taksonomi Slug'u

en: Term Slugs
tr_TR: Terim Slugları

en: Search Term Slugs
tr_TR: Terim Slugları Ara

en: Term Slug
tr_TR: Terim Slug'u

en: Taxonomy
tr_TR: Taksonomi

en: Filter by Taxonomy
tr_TR: Taksonomiye göre filtrele

en: Post Slugs
tr_TR: Yazı Slugları

en: Search Post Slugs
tr_TR: Yazı Slugları Ara

en: Post ID
tr_TR: Yazı Kimliği

en: Post Type
tr_TR: Yazı Türü

en: Filter by Post Type
tr_TR: Yazı Türüne Göre Filtrele

en: Published
tr_TR: Yayında

en: Any Post Status
tr_TR: Herhangi bir yazı durumu

en: Post Type Base Slugs
tr_TR: Yazı türü temel slugları

en: Post Type Base Slug
tr_TR: Yazı türü temel slug'u

en: Search Post Type Base Slugs
tr_TR: Yazı türü temel slugları ara

en: WooCommerce Slugs
tr_TR: WooCommerce slugları

en: WooCommerce Slug
tr_TR: WooCommerce slug'u

en: Search WooCommerce Slugs
tr_TR: WooCommerce slugları ara

en: Other Slugs
tr_TR: Diğer sluglar

en: Search Other Slugs
tr_TR: Diğer slugları ara

[ctx: Verbiage for the DeepL Pro Add-on]
en: Addons tab
tr_TR: Eklentiler Sekmesi

[ctx: page 1 of 3]
en: of
tr_TR: /

[ctx: Untranslated in this language]
en: in
tr_TR: içinde
