TranslatePress Multilingual - en to sk_SK translation catalogue (885 entries)

en: Please update the TranslatePress - Multilingual plugin to version %1$s or higher to ensure %2$s functions correctly.
sk_SK: Aktualizujte doplnok TranslatePress - Multilingual na verziu %1$s alebo vyššiu, aby %2$s fungoval správne.

en: Please install and activate the TranslatePress - Multilingual plugin
sk_SK: Nainštalujte a aktivujte doplnok TranslatePress - Multilingual

en: Install & Activate
sk_SK: Nainštalovať & Aktivovať

en: Please update TranslatePress - Multilingual to version %2$s or newer. Your currently installed version of TranslatePress - Multilingual is no longer compatible with the current version of %1$s.
sk_SK: Aktualizujte TranslatePress - Multilingual na verziu %2$s alebo novšiu. Vaša aktuálne nainštalovaná verzia TranslatePress - Multilingual už nie je kompatibilná s aktuálnou verziou %1$s.

en: All TranslatePress functionalities are disabled until then.
sk_SK: Všetky funkcie TranslatePress sú dovtedy zakázané.

en: Update Now
sk_SK: Aktualizovať teraz

en: This TranslatePress add-on has been migrated to the main plugin and is no longer used. You can delete it.
sk_SK: Tento doplnok TranslatePress bol presunutý do hlavného doplnku a už sa nepoužíva. Môžete ho odstrániť.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires at least PHP version 5.6.20+ to run. It is the <a href="%s">minimum requirement of the latest WordPress version</a>. Please contact your server administrator to update your PHP version.
sk_SK: <strong>TranslatePress</strong> vyžaduje na spustenie aspoň PHP verziu 5.6.20+. Ide o <a href="%s">minimálnu požiadavku najnovšej verzie WordPress</a>. Kontaktujte správcu servera a požiadajte ho o aktualizáciu vašej verzie PHP.

en: Advanced
sk_SK: Rozšírené

en: Settings saved.
sk_SK: Nastavenia boli uložené.

en: Are you sure you want to remove this item?
sk_SK: Naozaj chcete odstrániť túto položku?

en: Remove
sk_SK: Odstrániť

en: Add
sk_SK: Pridať

en: Select...
sk_SK: Vybrať...

en: [%s] Low TranslatePress AI Words
sk_SK: [%s] TranslatePress AI – dochádzajú slová

en: upgrade your plan or get extra AI Words
sk_SK: inovovať plán alebo získať ďalšie AI slová

en: upgrade your plan
sk_SK: inovovať plán

en: TranslatePress AI words are running low on your site.
sk_SK: Na vašej stránke dochádzajú slová TranslatePress AI.

en: Current status: %s words remaining
sk_SK: Aktuálny stav: počet zostávajúcich slov: %s

en: Once the remaining AI words run out, automatic translation through TranslatePress AI will be paused.
sk_SK: Po vyčerpaní zostávajúcich AI slov sa pozastaví automatický preklad cez TranslatePress AI.

en: To continue translating your content, please %1$s over at %2$s
sk_SK: Ak chcete pokračovať v preklade vášho obsahu, %1$s na %2$s

en: Manage Notification: %s
sk_SK: Spravovať upozornenie: %s

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
sk_SK: Je dostupná nová verzia %1$s. %2$sZobraziť podrobnosti verzie %3$s%4$s alebo %5$saktualizovať teraz%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
sk_SK: Je dostupná nová verzia %1$s. %2$sZobraziť podrobnosti verzie %3$s%4$s.

en: To enable updates, please %1$senter your license key%2$s. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s.
sk_SK: Ak chcete povoliť aktualizácie, %1$szadajte svoj licenčný kľúč%2$s. Potrebujete licenčný kľúč? %3$sKúpiť teraz%4$s.

en: To enable updates, please go to the %1$slicense page%2$s and check that you have a valid license.
sk_SK: Ak chcete povoliť aktualizácie, prejdite na %1$sstránku licencie%2$s a skontrolujte, či máte platnú licenciu.

en: To enable updates, your licence needs to be renewed. Please go to the %1$sTranslatePress Account%2$s page and login to renew.
sk_SK: Ak chcete povoliť aktualizácie, vaša licencia sa musí obnoviť. Prejdite na stránku %1$sTranslatePress Account%2$s a prihláste sa, aby ste ju obnovili.

en: You do not have permission to install plugin updates
sk_SK: Nemáte oprávnenie na inštaláciu aktualizácií zásuvného modulu

en: Error
sk_SK: Chyba

en: Your TranslatePress license key is invalid or missing.
sk_SK: Váš licenčný kľúč TranslatePress je neplatný alebo chýba.

en: Your license key expired on %s.
sk_SK: Váš licenčný kľúč vypršal %s.

en: Your license key has been disabled.
sk_SK: Váš licenčný kľúč bol deaktivovaný.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
sk_SK: Váš licenčný kľúč je deaktivovaný pre túto URL. Znova ho aktivujte na stránke <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Správa stránok.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn’t match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
sk_SK: <p><strong>Nezhoda licenčného kľúča.</strong> Zadaný licenčný kľúč nezodpovedá nainštalovanej verzii TranslatePress.</p><p>Skontrolujte, či ste nainštalovali správnu verziu pre svoju licenciu z vášho TranslatePress Account.</p>

en: If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
sk_SK: Ak máte nainštalovaný iba bezplatný zásuvný modul, ale pridali ste platenú licenciu, nainštalujte platený zásuvný modul z vášho TranslatePress Account.

en: Your license key has reached its activation limit.
sk_SK: Váš licenčný kľúč dosiahol limit aktivácií.

en: Upgrade your plan to add more sites. %1$sUpgrade now%2$s
sk_SK: Inovujte svoj plán na pridanie ďalších stránok. %1$sInovovať teraz%2$s

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license.
sk_SK: Táto webová stránka je už aktivovaná pod bezplatnou licenciou. Každá webová stránka môže používať iba jednu bezplatnú licenciu.

en: An error occurred, please try again.
sk_SK: Vyskytla sa chyba, skúste to znova.

en: You have successfully activated your license
sk_SK: Vaša licencia bola úspešne aktivovaná.

en: Others
sk_SK: Ostatné

en: Restrict by Language
sk_SK: Obmedziť podľa jazyka

en: Exclude from Language
sk_SK: Vylúčiť z jazyka

en: Restrict element to language
sk_SK: Obmedziť prvok na jazyk

en: Show this element only in one language.
sk_SK: Zobraziť tento prvok iba v jednom jazyku.

en: Enable translation
sk_SK: Povoliť preklad

en: Allow translation to the corresponding language only if the content is written in the default language.
sk_SK: Povoliť preklad do príslušného jazyka iba ak je obsah napísaný v predvolenom jazyku.

en: Select language
sk_SK: Vybrať jazyk

en: Choose in which language to show this element.
sk_SK: Vyberte, v ktorom jazyku sa má zobraziť tento prvok.

en: Exclude element from language
sk_SK: Vylúčiť prvok z jazyka

en: Exclude this element from specific languages.
sk_SK: Vylúčiť tento prvok z konkrétnych jazykov.

en: Select languages
sk_SK: Vybrať jazyky

en: Choose from which languages to exclude this element.
sk_SK: Vyberte, z ktorých jazykov sa má tento prvok vylúčiť.

en: This element will still be visible when you are translating your website through the Translation Editor.
sk_SK: Tento prvok bude stále viditeľný, keď budete prekladať svoj web prostredníctvom editora prekladov.

en: The content of this element should be written in the default language.
sk_SK: Obsah tohto prvku by mal byť napísaný v predvolenom jazyku.

en: <strong>TranslatePress</strong> encountered SQL errors. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Check out the errors</a>.
sk_SK: <strong>TranslatePress</strong> zaznamenal SQL chyby. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Pozrite si chyby</a>.

en: Automatic translation has been disabled.
sk_SK: Automatický preklad bol zakázaný.

en: Dismiss this notice.
sk_SK: Zatvoriť toto upozornenie.

en: Logged errors
sk_SK: Zaznamenané chyby

en: These are the most recent 5 errors logged by TranslatePress:
sk_SK: Toto je 5 najnovších chýb, ktoré zaznamenal TranslatePress:

en: Yes
sk_SK: Áno

en: Why are these errors occuring
sk_SK: Prečo dochádza k týmto chybám

en: If TranslatePress detects something wrong when executing queries on your database, it may disable the Automatic Translation feature in order to avoid any extra charging by Google/DeepL. Automatic Translation needs to be manually turned on, after you solve the issues.
sk_SK: Ak TranslatePress pri vykonávaní dotazov vo vašej databáze zistí nejaký problém, môže zakázať funkciu automatického prekladu, aby sa predišlo akýmkoľvek dodatočným poplatkom od Google/DeepL. Funkciu automatického prekladu je potrebné zapnúť manuálne až po vyriešení problémov.

en: The SQL errors detected can occur for various reasons including missing tables, missing permissions for the SQL user to create tables or perform other operations, problems after site migration or changes to SQL server configuration.
sk_SK: Zistené SQL chyby môžu nastať z rôznych dôvodov vrátane chýbajúcich tabuliek, chýbajúcich oprávnení pre SQL používateľa na vytváranie tabuliek alebo vykonávanie iných operácií, problémov po migrácii stránky alebo zmien v konfigurácii SQL servera.

en: What you can do in this situation
sk_SK: Čo môžete v tejto situácii urobiť

en: Plan A.
sk_SK: Plán A.

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL settings. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
sk_SK: Prejdite na Nastavenia -> TranslatePress -> záložka Všeobecné a uložte nastavenia. Tým sa znova vygenerujú tabuľky pomocou vašich aktuálnych SQL nastavení. Skontrolujte, či pri prezeraní vašej webstránky v preloženom jazyku nenastávajú žiadne ďalšie chyby. Pozrite sa na časové značky chýb, aby ste sa uistili, že nevidíte staré chyby. Zobrazuje sa len najnovších 5 chýb.

en: Plan B.
sk_SK: Plán B.

en: If your problem isn't solved, try the following steps:
sk_SK: Ak váš problém nie je vyriešený, vyskúšajte nasledujúce kroky:

en: Create a backup of your database
sk_SK: Vytvorte zálohu vašej databázy

en: Create a copy of each translation table where you encounter errors. You can copy the table within the same database (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) -- perform this step only if you want to keep the current translations
sk_SK: Vytvorte kópiu každej prekladovej tabuľky, v ktorej narážate na chyby. Tabuľku môžete skopírovať v rámci tej istej databázy (napríklad trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) – tento krok vykonajte len vtedy, ak chcete zachovať aktuálne preklady

en: Remove the trouble tables by executing the DROP function on them
sk_SK: Odstráňte problematické tabuľky vykonaním funkcie DROP na nich

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL server.
sk_SK: Prejdite na Nastavenia -> TranslatePress -> záložka Všeobecné a uložte nastavenia. Tým sa znova vygenerujú tabuľky pomocou vášho aktuálneho SQL servera.

en: Copy the relevant content from the duplicated tables (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) in the newly generated table (trp_dictionary_en_us_es_es) -- perform this step only if you want to keep the current translations
sk_SK: Skopírujte príslušný obsah z duplikovaných tabuliek (napríklad trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) do novo vygenerovanej tabuľky (trp_dictionary_en_us_es_es) – tento krok vykonajte len vtedy, ak chcete zachovať aktuálne preklady

en: Test it to see if everything is working. If something went wrong, you can restore the backup that you've made at the first step. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
sk_SK: Otestujte, či všetko funguje. Ak niečo zlyhalo, môžete obnoviť zálohu, ktorú ste vytvorili v prvom kroku. Skontrolujte, či pri prezeraní vašej webstránky v preloženom jazyku nenastávajú žiadne ďalšie chyby. Pozrite sa na časové značky chýb, aby ste sa uistili, že nevidíte staré chyby. Zobrazuje sa len najnovších 5 chýb.

en: Plan C.
sk_SK: Plán C.

en: If your problem still isn't solved, try asking your hosting about your errors. The most common issue is missing permissions for the SQL user, such as the Create Tables permission.
sk_SK: Ak váš problém stále nie je vyriešený, skúste sa opýtať svojho poskytovateľa hostingu na tieto chyby. Najčastejším problémom sú chýbajúce oprávnenia pre SQL používateľa, napríklad oprávnenie Create Tables.

en: Could not install. Try again from <a href="%s" >Plugins Dashboard.</a>
sk_SK: Nepodarilo sa nainštalovať. Skúste to znova z <a href="%s" >Panelu doplnkov.</a>

en: Active
sk_SK: Aktívny

en: Permission denied.
sk_SK: Prístup zamietnutý.

en: Invalid nonce.
sk_SK: Neplatný nonce.

en: Settings scope unknown.
sk_SK: Neznámy rozsah nastavení.

en: Legacy disabled.
sk_SK: Zastaralý režim je zakázaný.

en: Language Switcher
sk_SK: Prepínač jazykov

en: Change language to %s
sk_SK: Zmeniť jazyk na %s

en: Automatic Translation
sk_SK: Automatický preklad

en: Unsupported languages
sk_SK: Nepodporované jazyky

en: The selected automatic translation engine does not provide support for these languages.<br>You can still manually translate pages in these languages using the Translation Editor.
sk_SK: Vybraný nástroj automatického prekladu nepodporuje tieto jazyky.<br>Stránky v týchto jazykoch môžete stále preložiť manuálne pomocou Prekladateľského editora.

en: API key validation failed.
sk_SK: Overenie API kľúča zlyhalo.

en: API key verification was successful.
sk_SK: Overenie API kľúča bolo úspešné.

en: Please enter your Google Translate key.
sk_SK: Zadajte svoj kľúč Google Translate.

en: Please enter your DeepL API key.
sk_SK: Zadajte svoj DeepL API kľúč.

en: Not TranslatePress onboarding page.
sk_SK: Toto nie je stránka úvodného nastavenia TranslatePress.

en: Step %s does not exist
sk_SK: Krok %s neexistuje

en: Welcome
sk_SK: Vitajte

en: Add Languages
sk_SK: Pridať jazyky

en: Enable Addons
sk_SK: Povoliť doplnky

en: Finalize
sk_SK: Dokončiť

en: Exit Setup
sk_SK: Ukončiť nastavenie

en: Upgrade
sk_SK: Inovovať

en: Nothing here
sk_SK: Nič tu nie je

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license is missing or invalid. <br/>Please %1$sregister your copy%2$s to enable automatic website translation via TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s
sk_SK: Vaša licencia <strong>TranslatePress</strong> chýba alebo je neplatná. <br/>Prosím, %1$szaregistrujte svoju kópiu%2$s, aby ste povolili automatický preklad webu cez TranslatePress AI, prémiové doplnky, automatické aktualizácie a podporu. Potrebujete licenčný kľúč? %3$sKúpte si ho teraz%4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license will expire on %1$s. Please %2$sRenew Your Licence%3$s to continue receiving access to automatic translations via TP AI, premium addons, product downloads and automatic updates. %4$sRenew Now%5$s
sk_SK: Vaša licencia <strong>TranslatePress</strong> vyprší %1$s. Prosím, %2$sobnovte svoju licenciu%3$s, aby ste naďalej mali prístup k automatickým prekladom cez TP AI, prémiovým doplnkom, sťahovaniu produktov a automatickým aktualizáciám. %4$sObnoviť teraz%5$s

en: Error:
sk_SK: Chyba:

en: Something went wrong, please try again.
sk_SK: Vyskytla sa chyba, skúste to znova.

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license has expired. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to automatic translations via TranslatePress AI, premium addons, product downloads, and automatic updates. %3$sRenew now %4$s
sk_SK: Vaša licencia <strong>TranslatePress</strong> vypršala. <br/>Prosím, %1$sobnovte svoju licenciu%2$s, aby ste naďalej mali prístup k automatickým prekladom cez TranslatePress AI, prémiovým doplnkom, sťahovaniu produktov a automatickým aktualizáciám. %3$sObnoviť teraz %4$s

en: License key mismatch. The license you entered doesn’t match the <strong>%1$s</strong> version you have installed. <br/>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your %2$sTranslatePress account%3$s.
sk_SK: Nezhoda licenčného kľúča. Zadaná licencia nezodpovedá nainštalovanej verzii <strong>%1$s</strong>. <br/>Skontrolujte, či ste pre svoju licenciu nainštalovali správnu verziu z %2$svášho TranslatePress Account%3$s.

en: <br/>If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
sk_SK: <br/>Ak máte nainštalovaný iba bezplatný doplnok, ale pridali ste platenú licenciu, nainštalujte si platený doplnok z vášho TranslatePress Account.

en: You have reached the activation limit for your <strong>%1$s</strong> license. <br/>Manage your active sites from %2$s your account %3$s.
sk_SK: Dosiahli ste limit aktivácií pre svoju licenciu <strong>%1$s</strong>. <br/>Spravujte svoje aktívne stránky z %2$svášho účtu%3$s.

en: Your license is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
sk_SK: Vaša licencia je pre túto URL deaktivovaná. Znova ju aktivujte na <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Správa stránok.

en: %1$s automatic translation requires an active license. Please %2$srenew%3$s your license or purchase a new one %4$shere%5$s.
sk_SK: Automatický preklad %1$s vyžaduje aktívnu licenciu. Prosím, %2$sobnovte%3$s svoju licenciu alebo si kúpte novú %4$stu%5$s.

en: Please %1$senter%2$s your license key to enable %3$s automatic translation.
sk_SK: Prosím, %1$szadajte%2$s svoj licenčný kľúč, aby ste povolili automatický preklad %3$s.

en: You have less than 5,000 TranslatePress AI words remaining. To continue automatically translating your website, please %spurchase additional AI words at a discount from your account%s.
sk_SK: Zostáva vám menej ako 5 000 slov TranslatePress AI. Ak chcete pokračovať v automatickom preklade svojej webstránky, %skúpte si dodatočné AI slová so zľavou zo svojho účtu%s.

en:  Error:
sk_SK:  Chyba:

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license. Please upgrade to a premium plan for more TranslatePress AI words from %1$s your account %2$s.
sk_SK: Táto webstránka je už aktivovaná pod bezplatnou licenciou. Každá webstránka môže používať iba jednu bezplatnú licenciu. Ak chcete získať viac slov TranslatePress AI, prejdite na prémiový plán z %1$svášho účtu%2$s.

en: You do not have a valid license for <strong>TranslatePress</strong>. %1$sGet one for free%2$s to get access to TranslatePress AI.
sk_SK: Nemáte platnú licenciu pre <strong>TranslatePress</strong>. %1$sZískajte ju zadarmo%2$s a získajte prístup k TranslatePress AI.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. Upgrade to <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> to access it + more premium perks!
sk_SK: <strong>NOVÉ:</strong> Doplnok <strong>Different Domain per Language</strong> je tu! Posilnite svoje globálne SEO a vytvorte lokálny zážitok s doménami špecifickými pre krajinu, ako sú .de alebo .fr. Prejdite na <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business alebo Developer</a> a získajte k nemu prístup + ďalšie prémiové výhody!

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Learn more</a>.
sk_SK: <strong>NOVÉ:</strong> Doplnok <strong>Different Domain per Language</strong> je tu! Posilnite svoje globálne SEO a vytvorte lokálny zážitok s doménami špecifickými pre krajinu, ako sú .de alebo .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Zistite viac</a>.

en: The daily quota for machine translation characters exceeded. Please check the <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatic Translation</a></strong> page for more information.
sk_SK: Denný limit znakov pre strojový preklad bol prekročený. Pre viac informácií skontrolujte stránku <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatický preklad</a></strong>.

en: Marketing optin
sk_SK: Marketingový opt-in

en: Opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
sk_SK: Súhlaste s prijímaním oznámení o bezpečnostných a funkčných aktualizáciách a diagnostickým sledovaním bez citlivých údajov.

en: TranslatePress Preferred User Language
sk_SK: Preferovaný jazyk používateľa TranslatePress

en: Preferred language to navigate the site
sk_SK: Preferovaný jazyk na prehliadanie stránky

en: The language is automatically set based by the last visited language by the user.
sk_SK: Jazyk sa automaticky nastavuje na základe posledného navštíveného jazyka používateľa.

en: Always use this language
sk_SK: Vždy používať tento jazyk

en: By checking this setting the preferred language will remain the one selected above, without the possibility of being changed in the frontend.<br>This language will be used in different operations such as sending email to the user.
sk_SK: Zaškrtnutím tohto nastavenia zostane preferovaný jazyk nastavený na vyššie vybraný bez možnosti zmeny vo frontende.<br>Tento jazyk sa použije pri rôznych operáciách, napríklad pri odosielaní e-mailu používateľovi.

en: Hello! Seems like you've been using <strong>TranslatePress</strong> for a while now to translate your website. That's awesome!
sk_SK: Ahoj! Zdá sa, že už nejaký čas používaš <strong>TranslatePress</strong> na preklad svojej webstránky. To je skvelé!

en: If you can spare a few moments to rate it on WordPress.org it would help us a lot (and boost my motivation).
sk_SK: Ak si nájdeš pár chvíľ na jeho ohodnotenie na WordPress.org, veľmi by nám to pomohlo (a povzbudilo by ma to).

en: ~ Razvan, developer of TranslatePress
sk_SK: ~ Razvan, vývojár TranslatePress

en: Rate TranslatePress on WordPress.org plugin page
sk_SK: Ohodnotiť TranslatePress na stránke pluginu WordPress.org

en: Ok, I will gladly help!
sk_SK: OK, rád pomôžem!

en: No, thanks.
sk_SK: Nie, ďakujem.

en: Full Language Names
sk_SK: Plné názvy jazykov

en: Short Language Names
sk_SK: Skrátené názvy jazykov

en: Flags with Full Language Names
sk_SK: Vlajky s plnými názvami jazykov

en: Flags with Short Language Names
sk_SK: Vlajky so skrátenými názvami jazykov

en: Only Flags
sk_SK: Len vlajky

en: Full Language Names No HTML
sk_SK: Plné názvy jazykov bez HTML

en: Bottom Right
sk_SK: Vpravo dole

en: Bottom Left
sk_SK: Vľavo dole

en: Top Right
sk_SK: Vpravo hore

en: Top Left
sk_SK: Vľavo hore

en: Dark
sk_SK: Tmavý

en: Light
sk_SK: Svetlý

en: Deactivate
sk_SK: Deaktivovať

en: Activate
sk_SK: Aktivovať

en: Invalid language code. Please try again.
sk_SK: Neplatný kód jazyka. Skúste to znova.

en: Language codes can contain only A-Z a-z 0-9 - _ characters. Check your language codes in TranslatePress General Settings.
sk_SK: Kódy jazykov môžu obsahovať iba znaky A-Z a-z 0-9 - _. Skontrolujte svoje kódy jazyka vo všeobecných nastaveniach TranslatePress.

en: Error! Duplicate URL slug values.
sk_SK: Chyba! Duplicitné hodnoty URL slug.

en: You cannot select two languages that have the same <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso code</a> but different formalities because doing so will lead to duplicate <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang tags</a>.
sk_SK: Nemôžete vybrať dva jazyky, ktoré majú rovnaký <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">ISO kód</a>, ale odlišné formality, pretože by to viedlo k duplicitným <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang značkám</a>.

en: Duplicate language detected.<br>Each language can only be added once to ensure accurate translation management.<br> Please change the duplicate language entry and try again.
sk_SK: Bol zistený duplicitný jazyk.<br>Každý jazyk možno pridať iba raz, aby sa zaistila presná správa prekladov.<br> Zmeňte duplicitný záznam jazyka a skúste to znova.

en: Current Language
sk_SK: Aktuálny jazyk

en: Opposite Language
sk_SK: Opačný jazyk

en: General
sk_SK: Všeobecné

en: Translate Site
sk_SK: Preložiť stránku

en: Addons
sk_SK: Doplnky

en: License
sk_SK: Licencia

en: Settings
sk_SK: Nastavenia

en: Activate License
sk_SK: Aktivovať licenciu

en: Pro Features
sk_SK: Pro funkcie

en: Need Help?
sk_SK: Potrebujete pomoc?

en: Recent community discussions
sk_SK: Nedávne komunitné diskusie

en: Loading...
sk_SK: Načítava sa...

en: Unable to load forum posts
sk_SK: Nepodarilo sa načítať príspevky fóra

en: Ask a Question
sk_SK: Položiť otázku

en: View All Topics
sk_SK: Zobraziť všetky témy

en: by
sk_SK: od

en: Have a question?
sk_SK: Máte otázku?

en: Get help directly from the plugin developers, suggest improvements, or share your feedback!
sk_SK: Získajte pomoc priamo od vývojárov pluginu, navrhnite vylepšenia alebo zdieľajte svoju spätnú väzbu!

en: Tip for faster help:
sk_SK: Tip na rýchlejšiu pomoc:

en: Include what you tried, what you expected, and what happened. Screenshots help!
sk_SK: Uveďte, čo ste skúsili, čo ste očakávali a čo sa stalo. Snímky obrazovky pomáhajú!

en: Toggle support chat
sk_SK: Prepnúť chat podpory

en: Ask the community
sk_SK: Opýtať sa komunity

en: Close
sk_SK: Zavrieť

en: Empty feed response
sk_SK: Prázdna odpoveď kanála

en: Unable to parse feed
sk_SK: Nepodarilo sa spracovať kanál

en: Just now
sk_SK: Práve teraz

en: %d hour ago | %d hours ago
sk_SK[0]: pred %d hodinou
sk_SK[1]: pred %d hodinami
sk_SK[2]: pred %d hodinami

en: %d day ago | %d days ago
sk_SK[0]: pred %d dňom
sk_SK[1]: pred %d dňami
sk_SK[2]: pred %d dňami

en: Source
sk_SK: Zdroj

en: Alt attribute
sk_SK: Atribút alt

en: Title attribute
sk_SK: Atribút title

en: Anchor link
sk_SK: Odkaz na kotvu

en: Placeholder attribute
sk_SK: Atribút placeholder

en: Submit attribute
sk_SK: Atribút submit

en: Video Poster
sk_SK: Náhľad videa

en: plural form
sk_SK: Množné číslo

en: one
sk_SK: Jednotné číslo

en: few
sk_SK: Niekoľko

en: many
sk_SK: Mnoho

en: other
sk_SK: Iné

en: Saved
sk_SK: Uložené

en: Save
sk_SK: Uložiť

en: Saving translation...
sk_SK: Ukladá sa preklad...

en: You have unsaved changes!
sk_SK: Máte neuložené zmeny!

en: Discard changes
sk_SK: Zahodiť zmeny

en: Discard All
sk_SK: Zahodiť všetko

en: Loading Strings...
sk_SK: Načítavanie reťazcov...

en: Select string to translate...
sk_SK: Vyberte reťazec na preklad...

en: Close Editor
sk_SK: Zavrieť editor

en: From
sk_SK: Z

en: To
sk_SK: Do

en: Add Media
sk_SK: Pridať médium

en: Other languages
sk_SK: Ostatné jazyky

en: Context
sk_SK: Kontext

en: View Website As
sk_SK: Zobraziť webstránku ako

en: Available in our Pro Versions
sk_SK: Dostupné v našich Pro verziách

en: Select or Upload Media
sk_SK: Vyberte alebo nahrajte médium

en: Use this media
sk_SK: Použiť toto médium

en: Translate
sk_SK: Preložiť

en: Translate entire block element
sk_SK: Preložiť celý blokový prvok

en: Split block to translate strings individually
sk_SK: Rozdeliť blok na preklad jednotlivých reťazcov

en: Save changes to translation. Shortcut: CTRL(⌘) + S
sk_SK: Uložiť zmeny v preklade. Skratka: CTRL(⌘) + S

en: Navigate to next string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Right Arrow
sk_SK: Prejsť na ďalší reťazec v rozbaľovacom zozname. Skratka: CTRL(⌘) + ALT + pravá šípka

en: Navigate to previous string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Left Arrow
sk_SK: Prejsť na predchádzajúci reťazec v rozbaľovacom zozname. Skratka: CTRL(⌘) + ALT + ľavá šípka

en: Discard all changes. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
sk_SK: Zahodiť všetky zmeny. Skratka: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Discard changes to this text box. To discard changes to all text boxes use shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
sk_SK: Zahodiť zmeny v tomto textovom poli. Ak chcete zahodiť zmeny vo všetkých textových poliach, použite skratku: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Dismiss tooltip
sk_SK: Zavrieť tooltip

en: Quick Intro
sk_SK: Rýchly úvod

en: Are you sure you want to split this phrase into smaller parts?
sk_SK: Naozaj chcete rozdeliť túto frázu na menšie časti?

en: This string is not ready for translation yet. <br>Try again in a moment...
sk_SK: Tento reťazec ešte nie je pripravený na preklad.<br>Skúste to znova o chvíľu...

en: For this option to work, please update the Browse as other role add-on to the latest version.
sk_SK: Aby táto možnosť fungovala, aktualizujte prosím doplnok Browse as other role na najnovšiu verziu.

en: To translate slugs, please update the SEO Pack add-on to the latest version.
sk_SK: Na preklad slugov aktualizujte doplnok SEO Pack na najnovšiu verziu.

en: You can add a new language from <a href="%s">Settings->TranslatePress</a>
sk_SK: Nový jazyk môžete pridať v <a href="%s">Nastavenia->TranslatePress</a>

en: However, you can still use TranslatePress to <strong style="background: #f5fb9d;">modify gettext strings</strong> available in your page.
sk_SK: Stále však môžete pomocou TranslatePress <strong style="background: #f5fb9d;">upravovať gettext reťazce</strong> dostupné na vašej stránke.

en: Strings that are user-created cannot be modified, only those from themes and plugins.
sk_SK: Reťazce vytvorené používateľom nemožno upravovať, iba tie z tém a doplnkov.

en: Extra Translation Features
sk_SK: Dodatočné funkcie prekladu

en: Support for 130+ Extra Languages
sk_SK: Podpora 130+ dodatočných jazykov

en: Access to TranslatePress AI
sk_SK: Prístup k TranslatePress AI

en: Translate SEO Title, Description, Slug
sk_SK: Preložiť SEO titulok, popis, slug

en: Publish only when translation is complete
sk_SK: Publikovať iba po dokončení prekladu

en: Translate by Browsing as User Role
sk_SK: Prekladať pri prehliadaní v inej používateľskej roli

en: Different Menu Items for each Language
sk_SK: Rozličné položky menu pre každý jazyk

en: Automatic User Language Detection
sk_SK: Automatická detekcia jazyka používateľa

en: Upgrade to PRO
sk_SK: Upgrade na PRO

en: Upgrade to PRO with our biggest discount of the year!
sk_SK: Upgrade na PRO s našou najväčšou zľavou roka!

en: This Black Friday, get access to these features and more at a fraction of the costs:
sk_SK: Tento Black Friday získajte prístup k týmto funkciám a ďalším za zlomok ceny:

en: No available suggestions
sk_SK: Žiadne dostupné návrhy

en: Suggestions from translation memory
sk_SK: Návrhy z prekladovej pamäte

en: Click to Copy
sk_SK: Kliknutím skopírujete

en: Human Translation
sk_SK: Ľudský preklad

en: Machine Translation
sk_SK: Strojový preklad

en: Text on this page is %s% translated into all languages.
sk_SK: Text na tejto stránke je na %s% preložený do všetkých jazykov.

en: %1$s% of text on this page is translated into %2$s.
sk_SK: %1$s% textu na tejto stránke je preložené do jazyka %2$s.

en: This page is %1$s% translated into %2$s.
sk_SK: Táto stránka je na %1$s% preložená do jazyka %2$s.

en: The slug that you are trying to edit is present in other slug types:%s%. Editing it will replace each occurrence, regardless of the current type.
sk_SK: Slug, ktorý sa pokúšate upraviť, sa nachádza aj v iných typoch slugov: %s. Jeho úpravou sa nahradí každý výskyt bez ohľadu na aktuálny typ.

en: Hover any text on the page, click %s,<br> then modify the translation in the sidebar.
sk_SK: Umiestnite kurzor na ľubovoľný text na stránke, kliknite na %s,<br> a potom upravte preklad v bočnom paneli.

en: Don't forget to Save Translation. Use keyboard shortcut CTRL(⌘) + S
sk_SK: Nezabudnite uložiť preklad. Použite klávesovú skratku CTRL(⌘) + S

en: Switch language to see the translation changes directly on the page.
sk_SK: Prepnite jazyk, aby ste videli zmeny prekladu priamo na stránke.

en: Search for any text in this page in the dropdown.
sk_SK: Vyhľadajte ľubovoľný text na tejto stránke v rozbaľovacej ponuke.

en: Your %s license has <span class="trp-license-status-emphasized">expired</span>.
sk_SK: Vaša %s licencia <span class="trp-license-status-emphasized">vypršala</span>.

en: Please renew your license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
sk_SK: Obnovte svoju licenciu, aby ste naďalej mali prístup k TranslatePress AI, prémiovým rozšíreniam, automatickým aktualizáciám a podpore.

en: Renew Now
sk_SK: Obnoviť teraz

en: <strong>This Black Friday, renew your license at a special price</strong> to continue receiving access to product downloads, automatic updates, and support.
sk_SK: <strong>Tento Black Friday obnovte svoju licenciu za špeciálnu cenu</strong>, aby ste naďalej mali prístup k produktom na stiahnutie, automatickým aktualizáciám a podpore.

en: Get Deal
sk_SK: Využiť ponuku

en: Your %s license was <span class="trp-license-status-emphasized">refunded</span>.
sk_SK: Vaša %s licencia bola <span class="trp-license-status-emphasized">vrátená</span>.

en: Please purchase a new license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
sk_SK: Zakúpte si novú licenciu, aby ste naďalej mali prístup k TranslatePress AI, prémiovým rozšíreniam, automatickým aktualizáciám a podpore.

en: Purchase a new license
sk_SK: Zakúpiť novú licenciu

en: Your %s license is <span class="trp-license-status-emphasized">missing or invalid</span>.
sk_SK: Vaša licencia %s je <span class="trp-license-status-emphasized">chýbajúca alebo neplatná</span>.

en: Please enter a valid license to get access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %1$sPurchase one now%2$s
sk_SK: Zadajte platnú licenciu, aby ste získali prístup k TranslatePress AI, prémiovým doplnkom, automatickým aktualizáciám a podpore. Potrebujete licenčný kľúč? %1$sZakúpiť teraz%2$s

en: Enter a valid license
sk_SK: Zadať platnú licenciu

en: Slugs
sk_SK: Slugy

en: Meta Information
sk_SK: Meta informácie

en: String List
sk_SK: Zoznam reťazcov

en: Gettext Strings
sk_SK: Gettext reťazce

en: Images
sk_SK: Obrázky

en: Videos
sk_SK: Videá

en: Audios
sk_SK: Audio

en: Dynamically Added Strings
sk_SK: Dynamicky pridané reťazce

en: Translation Editor
sk_SK: Editor prekladov

en: Edit translations by visually selecting them on each site page
sk_SK: Upravovať preklady vizuálnym výberom na každej stránke webu

en: String Translation
sk_SK: Preklad reťazcov

en: Edit url slug translations, plugins and theme translation (emails, forms etc.)
sk_SK: Upraviť preklady URL slugov, doplnkov a tém (e-maily, formuláre atď.)

en: Current User
sk_SK: Aktuálny používateľ

en: Logged Out
sk_SK: Odhlásený

en: Translate Page
sk_SK: Preložiť stránku

en: Add a New Language
sk_SK: Pridať nový jazyk

en: Get a Free AI License
sk_SK: Získajte bezplatnú AI licenciu

en: Your License is Invalid
sk_SK: Vaša licencia je neplatná

en: Get More AI Words (%d left)
sk_SK: Získajte viac AI slov (zostáva %d)

en: Opens post in the translation editor. Post must be saved as draft or published beforehand.
sk_SK: Otvorí príspevok v editore prekladu. Príspevok musí byť vopred uložený ako koncept alebo zverejnený.

en: Security check
sk_SK: Bezpečnostná kontrola

en: <strong>Warning:</strong> Some strings have possibly incorrectly encoded characters. This may result in breaking the queries, rendering the page untranslated in live mode. Consider revising the following strings or their method of outputting.
sk_SK: <strong>Upozornenie:</strong> Niektoré reťazce môžu obsahovať nesprávne zakódované znaky. To môže viesť k porušeniu dotazov, v dôsledku čoho sa stránka zobrazí nepreložená naživo. Zvážte úpravu nasledujúcich reťazcov alebo ich spôsobu výstupu.

en: TranslatePress data update
sk_SK: Aktualizácia údajov TranslatePress

en: We need to update your translations database to the latest version.
sk_SK: Musíme aktualizovať vašu databázu prekladov na najnovšiu verziu.

en: Updating will allow editing translations of localized text from plugins and theme. Existing translation will still work as expected.
sk_SK: Aktualizácia umožní upravovať preklady lokalizovaného textu z doplnkov a tém. Existujúci preklad bude naďalej fungovať podľa očakávania.

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!
    Are you sure you want to continue?
sk_SK: DÔLEŽITÉ: Dôrazne sa odporúča najskôr zálohovať databázu!\nSte si istí, že chcete pokračovať?

en: Run the updater
sk_SK: Spustiť aktualizátor

en: Updating will allow editing translations of slugs. Existing translation will still work as expected.
sk_SK: Aktualizácia umožní úpravu prekladov slugov. Existujúci preklad bude naďalej fungovať podľa očakávania.

en: Please activate the SEO Addon from <br/>WordPress -> Settings -> TranslatePress -> Addons section
sk_SK: Prosím, aktivujte SEO doplnok v časti<br/>WordPress -> Nastavenia -> TranslatePress -> Doplnky

en: Go to Addons
sk_SK: Prejsť na Doplnky

en: The SEO Pack add-on allows translation of all the URL slugs:
sk_SK: Doplnok SEO Pack umožňuje preklad všetkých URL slugov:

en: Taxonomy slugs
sk_SK: Slugy taxonómií

en: Term slugs
sk_SK: Slugy výrazov

en: Post slugs (this includes pages and custom post types)
sk_SK: Slugy príspevkov (zahŕňa stránky a vlastné typy príspevkov)

en: Post type base slugs
sk_SK: Základné slugy typov príspevkov

en: WooCommerce slugs
sk_SK: Slugy WooCommerce

en: The SEO Pack add-on is available with ALL premium versions of the plugin.
sk_SK: Doplnok SEO Pack je dostupný so VŠETKÝMI prémiovými verziami pluginu.

en: Upgrade to Pro
sk_SK: Inovovať na Pro

en: Description
sk_SK: Popis

en: Article Section
sk_SK: Sekcia článku

en: Article Tag
sk_SK: Značka článku

en: OG Title
sk_SK: OG názov

en: OG Site Name
sk_SK: OG názov stránky

en: OG Description
sk_SK: OG popis

en: OG Image Alt
sk_SK: OG alternatívny text obrázka

en: Twitter Title
sk_SK: Názov pre Twitter

en: Twitter Description
sk_SK: Popis pre Twitter

en: Twitter Image Alt
sk_SK: Alternatívny text obrázka pre Twitter

en: Page Title
sk_SK: Názov stránky

en: Dublin Core Title
sk_SK: Názov Dublin Core

en: Dublin Core Description
sk_SK: Popis Dublin Core

en: OG Image
sk_SK: OG obrázok

en: OG Image Secure URL
sk_SK: OG zabezpečená URL obrázka

en: Twitter Image
sk_SK: Obrázok pre Twitter

en: Removing cdata dictionary strings for language %s...
sk_SK: Odstraňujú sa reťazce slovníka CDATA pre jazyk %s...

en: Removing untranslated dictionary links for language %s...
sk_SK: Odstraňovanie nepreložených odkazov slovníka pre jazyk %s...

en: Removing duplicated gettext strings for language %s...
sk_SK: Odstraňujú sa duplicitné reťazce gettext pre jazyk %s...

en: Removing duplicated dictionary strings for language %s...
sk_SK: Odstraňujú sa duplicitné reťazce slovníka pre jazyk %s...

en: Removing untranslated dictionary strings where translation is available for language %s...
sk_SK: Odstraňujú sa nepreložené reťazce slovníka, pre ktoré je dostupný preklad pre jazyk %s...

en: Inserting original strings for language %s...
sk_SK: Vkladajú sa pôvodné reťazce pre jazyk %s...

en: Cleaning original strings table for language %s...
sk_SK: Čistí sa tabuľka pôvodných reťazcov pre jazyk %s...

en: Updating original string ids for language %s...
sk_SK: Aktualizujú sa ID pôvodných reťazcov pre jazyk %s...

en: Regenerating original meta table for language %s...
sk_SK: Regenerovanie tabuľky meta údajov pôvodných reťazcov pre jazyk %s...

en: Cleaning original meta table for language %s...
sk_SK: Čistenie tabuľky meta údajov pôvodných reťazcov pre jazyk %s...

en: Replacing original id NULL with value for language %s...
sk_SK: Nahradzovanie hodnoty NULL ID pôvodného reťazca hodnotou pre jazyk %s...

en: Inserting gettext original strings for language %s...
sk_SK: Vkladajú sa pôvodné reťazce gettext pre jazyk %s...

en: Cleaning gettext original strings table for language %s...
sk_SK: Čistí sa tabuľka pôvodných reťazcov gettext pre jazyk %s...

en: Updating gettext original string ids for language %s...
sk_SK: Aktualizujú sa ID pôvodných reťazcov gettext pre jazyk %s...

en: Migrating taxonomy and post type base slugs to new table structure...
sk_SK: Migrujú sa slugy taxonómií a základné slugy typov príspevkov do novej štruktúry tabuľky...

en: Migrating post slugs to new table structure for language %s...
sk_SK: Migrujú sa slugy príspevkov do novej štruktúry tabuľky pre jazyk %s...

en: Migrating term slugs to new table structure for language %s...
sk_SK: Prebieha migrácia slugov výrazov do novej štruktúry tabuľky pre jazyk %s...

en: Finishing up...
sk_SK: Dokončovanie...

en: Database optimization did not complete successfully. We recommend restoring the original database or <a href="%s" >trying again.</a>
sk_SK: Optimalizácia databázy sa nepodarila dokončiť. Odporúčame obnoviť pôvodnú databázu alebo <a href="%s">skúsiť to znova.</a>

en: Update aborted! Your user account doesn't have the capability to perform database updates.
sk_SK: Aktualizácia bola prerušená! Váš užívateľský účet nemá oprávnenie vykonávať aktualizácie databázy.

en: Update aborted! Invalid nonce.
sk_SK: Aktualizácia bola prerušená! Neplatný nonce.

en: Update aborted! Incorrect action.
sk_SK: Aktualizácia bola prerušená! Nesprávna akcia.

en: Update aborted! Incorrect language code.
sk_SK: Aktualizácia prerušená! Nesprávny kód jazyka.

en: Updating database to version %s+
sk_SK: Aktualizácia databázy na verziu %s+

en: Processing table for language %s...
sk_SK: Spracovávanie tabuľky pre jazyk %s...

en: Back to TranslatePress Settings
sk_SK: Späť do nastavení TranslatePress

en: Successfully updated database!
sk_SK: Databáza bola úspešne aktualizovaná!

en:  done.
sk_SK:  hotové.

en: All individual TranslatePress add-on plugins <a href="%1$s" target="_blank">have been discontinued</a> and are now included in the premium Personal, Business and Developer versions of TranslatePress. Please log into your <a href="%2$s" target="_blank">account page</a>, download the new premium version and install it. Your individual addons settings will be ported over.
sk_SK: Všetky individuálne doplnky TranslatePress <a href="%1$s" target="_blank">boli zrušené</a> a sú teraz zahrnuté v prémiových verziách TranslatePress Personal, Business a Developer. Prihláste sa na svoju <a href="%2$s" target="_blank">stránku účtu</a>, stiahnite si novú prémiovú verziu a nainštalujte ju. Vaše individuálne nastavenia doplnkov budú prenesené.

en: Brand-new Language Switcher Settings are here!
sk_SK: Úplne nové nastavenia prepínača jazykov sú tu!

en: Explore pre-made templates, switch colors, flag styles, spacing, layouts & more. Use the live preview to perfect your switcher in seconds.
sk_SK: Preskúmajte predpripravené šablóny, farby prepínača, štýly vlajok, medzery, rozloženia a ďalšie. Pomocou živého náhľadu si doladíte prepínač za pár sekúnd.

en: Start customizing
sk_SK: Začnite prispôsobovať

en: Read documentation
sk_SK: Prečítajte si dokumentáciu

en: <strong>TranslatePress</strong> requires <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP library</a></strong>. Please contact your server administrator to install it on your server.
sk_SK: <strong>TranslatePress</strong> vyžaduje <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">knižnicu PHP Multibyte String</a></strong>. Kontaktujte správcu servera, aby vám ju nainštaloval.

en: Detected long query limitation on WPEngine hosting. Some large pages may appear untranslated. You can remove limitation by adding the following to your site’s wp-config.php: define( 'WPE_GOVERNOR', false );
sk_SK: Na hostingu WPEngine bolo zistené obmedzenie dlhých dotazov. Niektoré veľké stránky sa môžu zobraziť nepreložené. Toto obmedzenie môžete odstrániť pridaním nasledujúceho do súboru wp-config.php vášho webu: define( 'WPE_GOVERNOR', false );

en: Custom Language Flag
sk_SK: Vlastná vlajka jazyka

en: The Language code of the added custom language cannot be empty.
sk_SK: Kód jazyka pridaného vlastného jazyka nemôže byť prázdny.

en: The Language code of the added custom language is invalid.
sk_SK: Kód jazyka pridaného vlastného jazyka je neplatný.

en: The Automatic Translation Code of the added custom language is invalid.
sk_SK: Automatický prekladový kód pridaného vlastného jazyka je neplatný.

en: TranslatePress Add-ons
sk_SK: Doplnky TranslatePress

en: You must first purchase this version to have access to the addon %1$shere%2$s
sk_SK: Najskôr si musíte zakúpiť túto verziu, aby ste mali prístup k doplnku %1$stu%2$s.

en: Please %1$senter your license%2$s key first, to activate this addon.
sk_SK: Najprv %1$szadajte svoj licenčný%2$s kľúč, aby ste aktivovali tento doplnok.

en: You need an active license to have access to the addon. Renew or purchase a new one %1$shere%2$s.
sk_SK: Na prístup k doplnku potrebujete aktívnu licenciu. Obnovte ju alebo si zakúpte novú %1$stu%2$s.

en: Advanced Add-ons
sk_SK: Rozšírené doplnky

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Developer, Business and Personal plans.
sk_SK: Tieto doplnky rozširujú váš prekladový plugin a sú dostupné v plánoch Developer, Business a Personal.

en: SEO Pack (Legacy)
sk_SK: SEO Pack (zastaralé)

en: SEO support for page slug, page title, description and facebook and twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
sk_SK: Podpora SEO pre slug stránky, názov stránky, popis a informácie sociálneho grafu Facebooku a Twitteru. Atribút HTML lang je správne nastavený.

en: Multiple Languages
sk_SK: Viacero jazykov

en: Add as many languages as you need for your project to go global. Publish your language only when all your translations are done.
sk_SK: Pridajte toľko jazykov, koľko potrebujete, aby bol váš projekt globálny. Jazyk zverejnite až vtedy, keď budú všetky preklady hotové.

en: Pro Add-ons
sk_SK: Pro doplnky

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Business and Developer plans.
sk_SK: Tieto doplnky rozširujú váš prekladový plugin a sú dostupné v plánoch Business a Developer.

en: DeepL Automatic Translation
sk_SK: Automatický preklad DeepL

en: Automatically translate your website through the DeepL API.
sk_SK: Automaticky preložte svoju webstránku prostredníctvom DeepL API.

en: Prompts visitors to switch to their preferred language based on their browser settings or IP address and remembers the last visited language.
sk_SK: Vyzve návštevníkov, aby prepli na preferovaný jazyk na základe nastavenia prehliadača alebo IP adresy, a zapamätá si naposledy navštívený jazyk.

en: Translator Accounts
sk_SK: Účty prekladateľov

en: Create translator accounts for new users or allow existing users that are not administrators to translate your website.
sk_SK: Vytvorte prekladateľské účty pre nových používateľov alebo umožnite existujúcim používateľom, ktorí nie sú administrátori, prekladať vašu webstránku.

en: Browse As User Role
sk_SK: Prehliadať ako používateľská rola

en: Navigate your website just like a particular user role would. Really useful for dynamic content or hidden content that appears for particular users.
sk_SK: Prehliadajte svoju webstránku tak, ako by to robila konkrétna používateľská rola. Veľmi užitočné pre dynamický obsah alebo skrytý obsah, ktorý sa zobrazuje konkrétnym používateľom.

en: Navigation Based on Language
sk_SK: Navigácia na základe jazyka

en: Configure different menu items for different languages.
sk_SK: Nastavte rôzne položky menu pre rôzne jazyky.

en: Different Domain per Language
sk_SK: Iná doména pre každý jazyk

en: Connect separate domains or subdomains to each of your translated versions. Strengthen your brand’s local identity and boost SEO performance for every language you support.
sk_SK: Pripojte k jednotlivým preloženým verziám samostatné domény alebo subdomény. Posilnite lokálnu identitu svojej značky a zlepšite SEO výkon pre každý podporovaný jazyk.

en: Recommended Plugins
sk_SK: Odporúčané pluginy

en: A short list of plugins you can use to extend your website.
sk_SK: Krátky zoznam pluginov, ktorými môžete rozšíriť svoju webstránku.

en: Capture more user information on the registration form with the help of Profile Builder's custom user profile fields and/or add an Email Confirmation process to verify your customers accounts.
sk_SK: Zachyťte vo registračnom formulári viac informácií o používateľoch pomocou vlastných polí používateľského profilu z Profile Builder a/alebo pridajte proces potvrdenia e-mailom na overenie účtov vašich zákazníkov.

en: Accept user payments, create subscription plans and restrict content on your membership site.
sk_SK: Prijímajte platby používateľov, vytvárajte plány predplatného a obmedzujte obsah na vašom členskom webe.

en: Create no-code automations and workflows on your WordPress site. Easily connect your plugins, sites and apps together.
sk_SK: Vytvárajte automatizácie a pracovné postupy bez kódu na vašom webe WordPress. Jednoducho prepojte svoje pluginy, weby a aplikácie.

en: Save Changes
sk_SK: Uložiť zmeny

en: TranslatePress Errors
sk_SK: Chyby TranslatePress

en: There are no logged errors.
sk_SK: Nie sú žiadne zaznamenané chyby.

en: Change language
sk_SK: Zmeniť jazyk

en: Website language selector
sk_SK: Výber jazyka webstránky

en: WordPress Translation Plugin
sk_SK: Prekladový plugin pre WordPress

en: Available languages
sk_SK: Dostupné jazyky

en: Language Switcher update notice
sk_SK: Upozornenie na aktualizáciu prepínača jazyka

en: Legacy language switcher is currently enabled
sk_SK: Starý prepínač jazyka je momentálne povolený

en: We’ve upgraded the switcher for richer customization and a better user experience.<br>In order to use the new configurator, turn off <strong>Load legacy language switcher</strong>.
sk_SK: Prepínač sme vylepšili pre bohatšie prispôsobenie a lepšiu používateľskú skúsenosť.<br>Na používanie nového konfigurátora vypnite <strong>Načítať starý prepínač jazyka</strong>.

en: Note: You can switch back anytime from <strong>Advanced Settings → <a href="%s">Troubleshooting</a></strong>.
sk_SK: Poznámka: Kedykoľvek sa môžete vrátiť späť z <strong>Rozšírených nastavení → <a href="%s">Riešenie problémov</a></strong>.

en: Enable the new switcher
sk_SK: Povoliť nový prepínač

en: Your License Key is valid.
sk_SK: Váš licenčný kľúč je platný.

en: Your License Key is invalid.
sk_SK: Váš licenčný kľúč je neplatný.

en: Your License has expired.
sk_SK: Vaša licencia vypršala.

en: Deactivate License
sk_SK: Deaktivovať licenciu

en: Add a license key
sk_SK: Pridať licenčný kľúč

en: License Key
sk_SK: Licenčný kľúč

en: Manage your license in your %1$s.
sk_SK: Spravujte svoju licenciu v %1$s.

en: Account Page
sk_SK: Stránka účtu

en: Don’t have a TranslatePress AI License Key?
sk_SK: Nemáte licenčný kľúč TranslatePress AI?

en: You can get one for %1$sfree%2$s, by creating a free account. It includes:
sk_SK: Môžete ho získať %1$szadarmo%2$s vytvorením bezplatného účtu. Zahŕňa to:

en: Access to TranslatePress AI for instant automatic translations
sk_SK: Prístup k TranslatePress AI pre okamžité automatické preklady

en: 2000 AI words to translate automatically
sk_SK: 2000 AI slov na automatický preklad

en: Get a free License Today
sk_SK: Získajte dnes bezplatnú licenciu

en: Debug Information
sk_SK: Informácie o ladení

en: Debug Data for License Checking
sk_SK: Ladiace údaje pre kontrolu licencie

en: Debug Data for License Activation
sk_SK: Ladiace údaje pre aktiváciu licencie

en: Get more AI words and unlock all features with TranslatePress Pro.
sk_SK: Získajte viac AI slov a odomknite všetky funkcie s TranslatePress Pro.

en: Upgrade now ↗
sk_SK: Upgradnúť teraz ↗

en: Already purchased a Premium version?
sk_SK: Už ste si zakúpili prémiovú verziu?

en: Go to your %1$s
sk_SK: Prejdite na svoj %1$s

en: TranslatePress.com Account
sk_SK: Účet TranslatePress.com

en: Download & Install the Pro plugin
sk_SK: Stiahnite a nainštalujte doplnok Pro

en: Learn More
sk_SK: Ďalšie informácie

en: Get a translation volume estimate with a detailed breakdown per page
sk_SK: Získajte odhad objemu prekladu s podrobným rozčlenením podľa stránok

en: Find how many translatable words are on your website
sk_SK: Zistite, koľko preložiteľných slov sa nachádza na vašom webe

en: Enable Automatic Translation
sk_SK: Povoliť automatický preklad

en: To use <strong>DeepL</strong> for automatic translation, activate this Pro add-on from the <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.
sk_SK: Ak chcete používať <strong>DeepL</strong> na automatický preklad, aktivujte tento doplnok Pro v <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.

en: <strong>DeepL</strong> automatic translation is available as a <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.
sk_SK: Automatický preklad cez <strong>DeepL</strong> je dostupný ako <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.

en: By upgrading you'll get access to all paid add-ons, premium support and help fund the future development of TranslatePress.
sk_SK: Inováciou získate prístup ku všetkým plateným doplnkom, prémiovej podpore a pomôžete financovať budúci vývoj TranslatePress.

en: Please note that DeepL API usage is paid separately. See <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL pricing information</a>.
sk_SK: Upozorňujeme, že používanie rozhrania DeepL API sa platí osobitne. Pozrite si <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">informácie o cenách DeepL</a>.

en: TranslatePress Pro Add-ons
sk_SK: Doplnky TranslatePress Pro

en: Test API credentials
sk_SK: Otestovať prihlasovacie údaje API

en: Check if the selected translation engine is configured correctly.
sk_SK: Skontrolujte, či je vybraný prekladový engine nakonfigurovaný správne.

en: Alternative Engines
sk_SK: Alternatívne enginy

en: Switch to TranslatePress AI
sk_SK: Prepnúť na TranslatePress AI

en: Integrate machine translation directly with your WordPress website.
sk_SK: Integrovať strojový preklad priamo do vašej webstránky WordPress.

en: More info
sk_SK: Viac informácií

en: Choose which engine you want to use in order to %1$s automatically translate your website.
sk_SK: Vyberte, ktorý engine chcete použiť s cieľom %1$s automaticky preložiť vašu webstránku.

en: Automatic Translation Settings
sk_SK: Nastavenia automatického prekladu

en: AI Words Low Notification
sk_SK: Upozornenie na nízky počet AI slov

en: Receive an email notification when your TranslatePress AI word count drops below the specified threshold.
sk_SK: Dostanete e-mailové upozornenie, keď počet slov TranslatePress AI klesne pod zadanú hranicu.

en: This feature is only available when using the TranslatePress AI translation engine.
sk_SK: Táto funkcia je dostupná len pri používaní prekladového enginu TranslatePress AI.

en: Notification Email
sk_SK: E-mail pre upozornenia

en: The email address where the low AI words notification will be sent.
sk_SK: E-mailová adresa, na ktorú bude odoslané upozornenie na nízky počet AI slov.

en: Word Threshold
sk_SK: Hranica počtu slov

en: words
sk_SK: slov

en: You will be notified when remaining AI words drop below this number.
sk_SK: Dostanete upozornenie, keď počet zostávajúcich AI slov klesne pod toto číslo.

en: Automatically Translate Slugs
sk_SK: Automaticky prekladať slugy

en: Generate automatic translations of slugs for posts, pages and Custom Post Types.<br/>The slugs will be automatically translated starting with the second refresh of each page.
sk_SK: Generovať automatické preklady slugov pre príspevky, stránky a vlastné typy obsahu.<br/>Slugy budú automaticky preložené od druhého obnovenia každej stránky.

en: This feature is only available in the paid version. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
sk_SK: Táto funkcia je dostupná len v platenj verzii. Inovujte TranslatePress a odomknite ďalšie prémiové funkcie.

en: Requires <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
sk_SK: Vyžaduje nainštalovaný a aktivovaný <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">doplnok SEO Pack</a>.

en: Upgrade now
sk_SK: Inovovať teraz

en: Block Crawlers
sk_SK: Blokovať crawlery

en: Block crawlers from triggering automatic translations on your website.<br>This will not prevent crawlers from accessing this site's pages.
sk_SK: Zabrániť crawlerom spúšťať automatické preklady na vašom webe.<br>Toto nezabráni crawlerom pristupovať k stránkam tejto lokality.

en: Limit machine translation / characters per day
sk_SK: Obmedziť automatický preklad / znaky za deň

en: Add a limit to the number of automatically translated characters so you can better budget your project.
sk_SK: Pridajte limit počtu automaticky preložených znakov, aby ste mohli lepšie hospodáriť so svojím projektom.

en: characters per day
sk_SK: znakov za deň

en: Today's Character Count:
sk_SK: Dnešný počet znakov:

en: Log machine translation queries.
sk_SK: Zaznamenávať dotazy strojového prekladu.

en: Only enable for testing purposes. Can impact performance.<br>All records are stored in the wp_trp_machine_translation_log database table. Use a plugin like <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> to browse the logs or directly from your database manager (PHPMyAdmin, etc.)
sk_SK: Povoliť len na testovacie účely. Môže ovplyvniť výkon.<br>Všetky záznamy sú uložené v databázovej tabuľke wp_trp_machine_translation_log. Na prehliadanie záznamov použite doplnok ako <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> alebo ich prehliadajte priamo vo svojom správcovi databázy (PHPMyAdmin a pod.).

en: Test API Credentials
sk_SK: Otestovať API poverenia

en: Use this HTTP Referrer if the API lets you restrict key usage from its Dashboard.
sk_SK: Použite tento HTTP Referrer, ak API umožňuje obmedziť používanie kľúča z jeho ovládacieho panela.

en: Response
sk_SK: Odpoveď

en: Response Body
sk_SK: Telo odpovede

en: Entire Response From wp_remote_get():
sk_SK: Celá odpoveď z wp_remote_get():

en: All Languages
sk_SK: Všetky jazyky

en: Select the languages you wish to make your website available in.
sk_SK: Vyberte jazyky, v ktorých chcete sprístupniť svoju webstránku.

en: Formality
sk_SK: Formálnosť

en: Code
sk_SK: Kód

en: Default
sk_SK: Predvolené

en: Formal
sk_SK: Formálne

en: Informal
sk_SK: Neformálne

en: Language
sk_SK: Jazyk

en: This language does not support formality.
sk_SK: Tento jazyk nepodporuje formálnosť.

en: Are you sure you want to remove this language?
sk_SK: Naozaj chcete odstrániť tento jazyk?

en: Custom Languages
sk_SK: Vlastné jazyky

en: To Add more languages activate the Multiple Languages Addon
sk_SK: Ak chcete pridať ďalšie jazyky, aktivujte doplnok Multiple Languages Addon

en: You need an active license to add more languages. Verify in your %1$saccount%2$s that your license is valid
sk_SK: Na pridanie ďalších jazykov potrebujete aktívnu licenciu. Overte vo svojom %1$súčte%2$s, či je vaša licencia platná.

en: Please %1$senter your license%2$s key first to add more languages.
sk_SK: Najskôr %1$szadajte svoj licenčný kľúč%2$s, ak chcete pridať ďalšie jazyky.

en: Adding more than two languages is a paid feature. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
sk_SK: Pridanie viac ako dvoch jazykov je platená funkcia. Upgradujte TranslatePress a odomknite ďalšie prémiové funkcie.

en: Website Languages
sk_SK: Jazyky webovej stránky

en: Default Language
sk_SK: Predvolený jazyk

en: Select the language your content is written in.
sk_SK: Vyberte jazyk, v ktorom je napísaný váš obsah.

en: WARNING. Changing the default language will invalidate existing translations.
sk_SK: VAROVANIE. Zmena predvoleného jazyka zneplatní existujúce preklady.

en: Even changing from en_US to en_GB, because they are treated as two different languages.
sk_SK: Dokonca aj zmena z en_US na en_GB, pretože sú považované za dva rôzne jazyky.

en: In most cases changing the default flag is all it is needed:
sk_SK: Vo väčšine prípadov stačí zmeniť predvolenú vlajku:

en: replace the default flag
sk_SK: nahradiť predvolenú vlajku

en: Re-run Setup Wizard
sk_SK: Znova spustiť sprievodcu nastavením

en: The Setup wizard allows you to quickly setup TranslatePress. You can initiate it at any time.
sk_SK: Sprievodca nastavením vám umožní rýchlo nastaviť TranslatePress. Môžete ho spustiť kedykoľvek.

en: Language Settings
sk_SK: Nastavenia jazyka

en: Use Native language name
sk_SK: Použiť natívny názov jazyka

en: Check if you want to display languages in their native names. Otherwise, languages will be displayed in English.
sk_SK: Začiarknite, ak chcete zobraziť jazyky v ich natívnych názvoch. Inak sa jazyky zobrazia v angličtine.

en: Use a subdirectory for the default language
sk_SK: Použiť podadresár pre predvolený jazyk

en: Check if you want to add the subdirectory in the URL for the default language.</br>By checking this option, the default language seen by website visitors will become the first one in the "All Languages" list.
sk_SK: Začiarknite, ak chcete do URL pridať podadresár pre predvolený jazyk.</br>Začiarknutím tejto možnosti sa predvolený jazyk zobrazený návštevníkom webu stane prvým v zozname „Všetky jazyky“.

en: Force language in custom links
sk_SK: Vynútiť jazyk vo vlastných odkazoch

en: Select Yes if you want to force custom links without language encoding to keep the currently selected language.
sk_SK: Vyberte Áno, ak chcete vynútiť, aby vlastné odkazy bez jazykového kódovania zachovali aktuálne vybratý jazyk.

en: Use shortcode on any page or widget.
sk_SK: Použite shortcode na akejkoľvek stránke alebo vo widgete.

en: You can also add the <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Language Switcher Block</a> in the WP Gutenberg Editor.
sk_SK: Môžete tiež pridať <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Language Switcher Block</a> v editore WP Gutenberg.

en: Menu item
sk_SK: Položka menu

en: Go to  %1$s Appearance -> Menus%2$s to add languages to the Language Switcher in any menu.
sk_SK: Prejdite na  %1$sVzhľad -> Menu%2$s a pridajte jazyky do prepínača jazykov v ľubovoľnom menu.

en: Learn more in our documentation.
sk_SK: Ďalšie informácie nájdete v našej dokumentácii.

en: Floating language selection
sk_SK: Plávajúci výber jazyka

en: Add a floating dropdown that follows the user on every page.
sk_SK: Pridajte plávajúci rozbaľovací zoznam, ktorý používateľa sleduje na každej stránke.

en: Show "Powered by TranslatePress"
sk_SK: Zobraziť "Powered by TranslatePress"

en: Show the small "Powered by TranslatePress" label in the floater language switcher.
sk_SK: Zobraziť malý štítok "Powered by TranslatePress" v plávajúcom prepínači jazyka.

en: 5 Days to Better Multilingual Websites
sk_SK: 5 dní k lepším viacjazyčným webstránkam

en: %sJoin our FREE & EXCLUSIVE onboarding course%s and learn how to grow your multilingual traffic, reach international markets, and save time & money while getting the most out of TranslatePress!
sk_SK: %sPripojte sa k nášmu BEZPLATNÉMU a EXKLUZÍVNEMU kurzu pre nových používateľov%s a zistite, ako zvýšiť svoju viacjazyčnú návštevnosť, osloviť medzinárodné trhy a ušetriť čas aj peniaze, pričom z TranslatePress vyťažíte maximum!

en: Invalid email address
sk_SK: Neplatná e-mailová adresa

en: Your email
sk_SK: Váš e-mail

en: Sign me up!
sk_SK: Prihlásiť ma!

en: Sign up with your email address and receive a 5-part email guide to help you maximize the power of TranslatePress.
sk_SK: Prihláste sa svojou e-mailovou adresou a získajte 5-dielny e-mailový návod, ktorý vám pomôže naplno využiť možnosti TranslatePress.

en: Dismiss email course notification
sk_SK: Zavrieť upozornenie na e-mailový kurz

en: Hey %s,<br>Never miss an important update - opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
sk_SK: Ahoj %s,<br>Nezmeškajte dôležitú aktualizáciu – prihláste sa na odber upozornení na bezpečnostné a funkčné aktualizácie a nesenzitívneho diagnostického sledovania.

en: Allow & Continue
sk_SK: Povoliť a pokračovať

en: Skip
sk_SK: Preskočiť

en: This will allow TranslatePress to:
sk_SK: To umožní TranslatePress:

en: Your profile overview
sk_SK: Prehľad vášho profilu

en: Name and email address
sk_SK: Meno a e-mailová adresa

en: Admin Notices
sk_SK: Upozornenia pre správcov

en: Updates, announcements, marketing, no spam
sk_SK: Aktualizácie, oznámenia, marketing, žiadny spam

en: Plugin status & settings
sk_SK: Stav a nastavenia doplnku

en: Active, Deactivated, installed version and settings
sk_SK: Aktívny, deaktivovaný, nainštalovaná verzia a nastavenia

en: Privacy Policy
sk_SK: Zásady ochrany osobných údajov

en: Terms of Service
sk_SK: Podmienky používania

en: Support
sk_SK: Podpora

en: Documentation
sk_SK: Dokumentácia

en: Add Extra AI Words
sk_SK: Pridať dodatočné AI slová

en: Optimize TranslatePress database tables
sk_SK: Optimalizovať databázové tabuľky TranslatePress

en: <strong>IMPORTANT NOTE:</strong> Before performing this action it is strongly recommended to first backup the database.
sk_SK: <strong>DÔLEŽITÁ POZNÁMKA:</strong> Pred vykonaním tejto akcie sa dôrazne odporúča najskôr zálohovať databázu.

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!! Are you sure you want to continue?
sk_SK: DÔLEŽITÉ: Dôrazne sa odporúča najskôr zálohovať databázu!! Ste si istí, že chcete pokračovať?

en: Operations to perform
sk_SK: Operácie na vykonanie

en: Remove CDATA for original and dictionary strings
sk_SK: Odstrániť CDATA pre pôvodné a slovníkové reťazce

en: Removes CDATA from trp_original_strings and trp_dictionary_* tables.<br>This type of content should not be detected by TranslatePress. It might have been introduced in the database in older versions of the plugin.
sk_SK: Odstraňuje CDATA z tabuliek trp_original_strings a trp_dictionary_*.<br>Tento typ obsahu by nemal byť zachytený doplnkom TranslatePress. Mohol sa v databáze objaviť v starších verziách doplnku.

en: Remove untranslated links from dictionary tables
sk_SK: Odstrániť nepreložené odkazy zo slovníkových tabuliek

en: Removes untranslated links and images from all trp_dictionary_* tables. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
sk_SK: Odstráni nepreložené odkazy a obrázky zo všetkých tabuliek trp_dictionary_*. Tieto tabuľky obsahujú preklady pre reťazce zadané používateľom, ako je obsah príspevku, názov príspevku, menu atď.

en: Remove duplicate rows for gettext strings
sk_SK: Odstrániť duplicitné riadky pre gettext reťazce

en: Cleans up all trp_gettext_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for themes and plugin strings.
sk_SK: Vyčistí všetky tabuľky trp_gettext_* od duplicitných riadkov. Tieto tabuľky obsahujú preklady pre reťazce tém a doplnkov.

en: Remove duplicate rows for dictionary strings
sk_SK: Odstrániť duplicitné riadky pre slovníkové reťazce

en: Cleans up all trp_dictionary_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
sk_SK: Vyčistí všetky tabuľky trp_dictionary_* od duplicitných riadkov. Tieto tabuľky obsahujú preklady pre reťazce zadané používateľom, ako je obsah príspevku, názov príspevku, menu atď.

en: Remove duplicate rows for original dictionary strings
sk_SK: Odstrániť duplicitné riadky pre pôvodné slovníkové reťazce

en: Cleans up all trp_original_strings table of duplicate rows. This table contains strings in the default language, without any translation.<br>The trp_original_meta table, which contains meta information that refers to the post parent’s ID, is also regenerated.<br>Such duplicates can appear in exceptional situations of unexpected behavior.
sk_SK: Vyčistí tabuľku trp_original_strings od duplicitných riadkov. Táto tabuľka obsahuje reťazce v predvolenom jazyku bez akéhokoľvek prekladu.<br>Tabuľka trp_original_meta, ktorá obsahuje meta informácie odkazujúce na ID rodičovského príspevku, sa tiež regeneruje.<br>Takéto duplicity sa môžu objaviť vo výnimočných situáciách neočakávaného správania.

en: Replace gettext strings that have original ID NULL with the correct original IDs
sk_SK: Nahradiť gettext reťazce, ktoré majú pôvodné ID NULL, správnymi pôvodnými ID

en: Fixes an edge case issue where some gettext strings have the original ID incorrectly set to NULL, causing problems in the Translation Editor.<br>This operation corrects the original IDs in the trp_gettext_* tables.<br>Only check this option if you encountered an issue in the Translation Editor where clicking the green pencil did not bring up the gettext string for translation in the left sidebar.<br>Otherwise, please leave this option unchecked because it's an intensive operation.
sk_SK: Opravuje okrajový prípad, keď niektoré gettext reťazce majú nesprávne nastavené pôvodné ID na NULL, čo spôsobuje problémy v prekladovom editore.<br>Táto operácia opraví pôvodné ID v tabuľkách trp_gettext_*.<br>Túto možnosť začiarknite len vtedy, ak ste narazili na problém v prekladovom editore, keď kliknutie na zelenú ceruzku nezobrazilo gettext reťazec na preklad v ľavom bočnom paneli.<br>V opačnom prípade túto možnosť nechajte nezačiarknutú, pretože je to náročná operácia.

en: Optimize Database
sk_SK: Optimalizovať databázu

en: Updating TranslatePress tables. Please leave this window open.
sk_SK: Aktualizujú sa tabuľky TranslatePress. Ponechajte toto okno otvorené.

en: The inactive languages will still be visible and active for the admin. For other users they won't be visible in the language switchers and won't be accessible either.
sk_SK: Neaktívne jazyky budú stále viditeľné a aktívne pre správcu. Pre ostatných používateľov nebudú viditeľné v prepínačoch jazykov a nebudú ani prístupné.

en: unknown
sk_SK: neznáme

en: <strong>Extra Languages add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
sk_SK: <strong>Doplnok Extra Languages</strong> vyžaduje TranslatePress verziu %1$s alebo vyššiu. Momentálne používate verziu %2$s. Ak chcete povoliť túto funkciu, aktualizujte TranslatePress.

en: Automatic and manual slug translation changes performed when <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 was active had to be removed because of some issues with that version. All slug translations from before that version are now in use. Thank you for understanding!
sk_SK: Automatické a manuálne zmeny prekladu slugov vykonané, keď bol aktívny <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4, museli byť odstránené kvôli niektorým problémom s tou verziou. Všetky preklady slugov z obdobia pred touto verziou sú teraz v používaní. Ďakujeme za pochopenie!

en: If you absolutely need them, the removed translations can be found in tables trp_slug_original_obsolete and trp_slug_translation_obsolete.
sk_SK: Ak ich naozaj potrebujete, odstránené preklady nájdete v tabuľkách trp_slug_original_obsolete a trp_slug_translation_obsolete.

en: View Docs
sk_SK: Zobraziť dokumentáciu

en: Assign different domains or subdomains to each language. When visitors access these domains, TranslatePress loads the appropriate language translation directly without redirecting.
sk_SK: Priradiť každému jazyku inú doménu alebo subdoménu. Keď návštevníci pristupujú k týmto doménam, TranslatePress priamo načíta príslušný jazykový preklad bez presmerovania.

en: Example: %1$s for English, %2$s for Spanish, %3$s for French.
sk_SK: Príklad: %1$s pre angličtinu, %2$s pre španielčinu, %3$s pre francúzštinu.

en: Before enabling:
sk_SK: Pred povolením:

en: Ensure your domains are registered, pointed to your server, and have SSL certificates configured.
sk_SK: Uistite sa, že vaše domény sú zaregistrované, nasmerované na váš server a majú nakonfigurované SSL certifikáty.

en: Domain
sk_SK: Doména

en: Map this language to a different domain or sub-domain.
sk_SK: Priradiť tento jazyk k inej doméne alebo subdoméne.

en: Prefill with current domain
sk_SK: Predvyplniť aktuálnou doménou

en: Check DNS
sk_SK: Skontrolovať DNS

en: Checking DNS...
sk_SK: Kontroluje sa DNS...

en: DNS is correctly configured!
sk_SK: DNS je správne nakonfigurované!

en: DNS check failed. Please verify your domain configuration.
sk_SK: Kontrola DNS zlyhala. Overte prosím konfiguráciu vašej domény.

en: This domain is already assigned to another language.
sk_SK: Táto doména je už priradená k inému jazyku.

en: <strong>Different Domain per Language add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
sk_SK: <strong>Doplnok Different Domain per Language</strong> vyžaduje TranslatePress vo verzii %1$s alebo vyššej. Momentálne používate verziu %2$s. Ak chcete povoliť túto funkciu, aktualizujte prosím TranslatePress.

en: Note: This option is disabled when Different Domain for Language addon is active.
sk_SK: Poznámka: Táto možnosť je zakázaná, keď je aktívny doplnok Different Domain for Language.

en: Different Domain per Language: Domain is required when domain mapping is enabled. The toggle has been disabled for languages with empty domains.
sk_SK: Different Domain per Language: Doména je povinná, keď je povolené mapovanie domén. Prepínač bol zakázaný pre jazyky s práznymi doménami.

en: Different Domain per Language: The same domain cannot be assigned to multiple languages. The toggle has been disabled for duplicate domains.
sk_SK: Different Domain per Language: Rovnaká doména nemôže byť priradená viacerým jazykom. Prepínač bol zakázaný pre duplicitné domény.

en: Different Domain per Language: A language domain cannot be the same as the main site URL. The toggle has been disabled for the matching domain.
sk_SK: Different Domain per Language: Doména jazyka nemôže byť rovnaká ako hlavná URL stránky. Prepínač bol zakázaný pre zhodujúcu sa doménu.

en: Please enter a domain.
sk_SK: Zadajte prosím doménu.

en: Invalid domain format.
sk_SK: Neplatný formát domény.

en: Could not reach domain: %s
sk_SK: K doméne sa nepodarilo pripojiť: %s

en: Domain returned HTTP status %d.
sk_SK: Doména vrátila stav HTTP %d.

en: Domain is reachable!
sk_SK: Doména je dostupná!

en: Limit this menu item to the following languages
sk_SK: Obmedziť túto položku menu na nasledujúce jazyky

en: Date format
sk_SK: Formát dátumu

en: Customize the date formatting per each translated language.<br/>Leave empty for default WP setting or see more information <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">here</a>
sk_SK: Prispôsobte formátovanie dátumu pre každý preložený jazyk.<br/>Nechajte prázdne pre predvolené nastavenie WP alebo viac informácií nájdete <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">tu</a>

en: To edit an existing TranslatePress language, input the language code and fill in only the columns you want to overwrite (e.g. Language name, Flag).<br>You can also add new custom languages. They will be available under General settings, All Languages list, where the URL slug can be edited.
sk_SK: Ak chcete upraviť existujúci jazyk TranslatePress, zadajte kód jazyka a vyplňte len stĺpce, ktoré chcete prepísať (napr. názov jazyka, vlajka).<br>Môžete tiež pridať nové vlastné jazyky. Budú dostupné v časti Všeobecné nastavenia, v zozname Všetky jazyky, kde je možné upraviť URL slug.

en: For custom flag, first upload the image in media library then paste the URL.<br>Changing or deleting a custom language will impact translations and site URL's.<br>The Language code and the ISO Code should contain only alphabetical values, numerical values, "-" and "_".<br>The ISO Codes can be found on <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> and <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a>.
sk_SK: Pre vlastnú vlajku najprv nahrajte obrázok do knižnice médií a potom vložte URL.<br>Zmena alebo odstránenie vlastného jazyka ovplyvní preklady a URL stránky.<br>Kód jazyka a ISO kód by mali obsahovať len písmená, číslice, "-" a "_".<br>ISO kódy nájdete na <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO kódy</a> a <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL cieľové kódy</a>.

en: Language code
sk_SK: Kód jazyka

en: Language name
sk_SK: Názov jazyka

en: Native name
sk_SK: Natívny názov

en: ISO Code
sk_SK: ISO kód

en: Flag URL
sk_SK: URL vlajky

en: Text RTL
sk_SK: RTL text

en: Custom language
sk_SK: Vlastný jazyk

en: Disable dynamic translation
sk_SK: Zakázať dynamický preklad

en: It disables detection of strings displayed dynamically using JavaScript. <br/>Strings loaded via a server side AJAX call will still be translated.
sk_SK: Zakáže detekciu reťazcov zobrazovaných dynamicky pomocou JavaScriptu. <br/>Reťazce načítané prostredníctvom volania AJAX na strane servera sa stále preložia.

en: Disable translation for gettext strings
sk_SK: Zakázať preklad pre gettext reťazce

en: Gettext Strings are strings outputted by themes and plugins. <br> Translating these types of strings through TranslatePress can be unnecessary if they are already translated using the .po/.mo translation file system.<br>Enabling this option can improve the page load performance of your site in certain cases. The disadvantage is that you can no longer edit gettext translations using TranslatePress, nor benefit from automatic translation on these strings.
sk_SK: Reťazce Gettext sú reťazce vypisované témami a pluginmi. <br> Preklad týchto typov reťazcov prostredníctvom TranslatePress môže byť zbytočný, ak sú už preložené pomocou prekladového systému súborov .po/.mo.<br>Povolenie tejto možnosti môže v určitých prípadoch zlepšiť výkon načítavania stránky vášho webu. Nevýhodou je, že už nemôžete upravovať preklady Gettext pomocou TranslatePress ani využívať automatický preklad týchto reťazcov.

en: Gettext Strings translation is disabled
sk_SK: Preklad reťazcov Gettext je zakázaný

en: To enable it go to
sk_SK: Ak ho chcete povoliť, prejdite na

en: TranslatePress->Advanced Settings->Debug->Disable translation for gettext strings
sk_SK: TranslatePress->Rozšírené nastavenia->Ladenie->Zakázať preklad reťazcov Gettext

en:  and uncheck the Checkbox.
sk_SK:  a zrušte začiarknutie políčka.

en: Dismiss
sk_SK: Zavrieť

en: Exclude translated links from sitemap
sk_SK: Vylúčiť preložené odkazy zo sitemap

en: Do not include translated links in sitemaps generated by SEO plugins.<br/>Requires <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
sk_SK: Nezahŕňať preložené odkazy do sitemaps generovaných SEO pluginmi.<br/>Vyžaduje nainštalovaný a aktivovaný <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> doplnok SEO Pack</a>.

en: Disable post container tags for post title
sk_SK: Zakázať kontajnerové značky príspevku pre názov príspevku

en: It disables search indexing the post title in translated languages.<br/>Useful when the title of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
sk_SK: Zakáže indexovanie názvu príspevku vo vyhľadávaní v preložených jazykoch.<br/>Užitočné, keď názov príspevku neumožňuje HTML a tým rozbíja stránku.

en: Disable post container tags for post content
sk_SK: Zakázať kontajnerové značky príspevku pre obsah príspevku

en: It disables search indexing the post content in translated languages.<br/>Useful when the content of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
sk_SK: Zakáže indexovanie obsahu príspevku vo vyhľadávaní v preložených jazykoch.<br/>Užitočné, keď obsah príspevku neumožňuje HTML a tým rozbíja stránku.

en: Do not translate certain paths
sk_SK: Neprekladať určité cesty

en: Choose what paths can be translated. Supports wildcard at the end of the path.<br>For example, to exclude https://example.com/some/path you can either use the rule /some/path/ or /some/*.<br>Enter each rule on it's own line. To exclude the home page use {{home}}.
sk_SK: Vyberte, ktoré cesty je možné prekladať. Podporuje žolík na konci cesty.<br>Napríklad, ak chcete vylúčiť https://example.com/some/path, môžete použiť pravidlo /some/path/ alebo /some/*.<br>Zadajte každé pravidlo na samostatný riadok. Na vylúčenie domovskej stránky použite {home}.

en: Exclude Paths From Translation
sk_SK: Vylúčiť cesty z prekladu

en: Translate Only Certain Paths
sk_SK: Prekladať iba určité cesty

en: Enable the hreflang x-default tag for language:
sk_SK: Povoliť značku hreflang x-default pre jazyk:

en: Enables the hreflang="x-default" for an entire language. See documentation for more details.
sk_SK: Povolí hreflang="x-default" pre celý jazyk. Podrobnosti nájdete v dokumentácii.

en: Translate numbers and numerals
sk_SK: Prekladať čísla a číslice

en: Enable translation of numbers ( e.g. phone numbers)
sk_SK: Povoliť preklad čísel (napr. telefónnych čísel)

en: Selector
sk_SK: Selektor

en: Exclude from dynamic translation
sk_SK: Vylúčiť z dynamického prekladu

en: Do not dynamically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated using JavaScript.<br/>These strings will still be translated on the server side if possible.
sk_SK: Dynamicky neprekladať reťazce, ktoré sa nachádzajú v HTML uzloch zodpovedajúcich týmto selektorom.<br>Vylučuje všetkých potomkov HTML uzlov zodpovedajúcich týmto selektorov z prekladu pomocou JavaScriptu.<br/>Tieto reťazce sa stále preložia na strane servera, ak je to možné.

en: Gettext String
sk_SK: Reťazec Gettext

en: Exclude Gettext Strings
sk_SK: Vylúčiť reťazce Gettext

en: Exclude these strings from being translated as Gettext strings by TranslatePress. Leave the domain empty to take into account any Gettext string.<br/>Can still be translated through po/mo files.
sk_SK: Vylúčiť tieto reťazce z prekladu ako reťazce Gettext pomocou TranslatePress. Ak chcete zohľadniť akýkoľvek reťazec Gettext, nechajte doménu prázdnu.<br/>Stále je možné ich preložiť prostredníctvom súborov po/mo.

en: Exclude selectors only from automatic translation
sk_SK: Vylúčiť selektory iba z automatického prekladu

en: Do not automatically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being automatically translated.<br>Manual translation of these strings is still possible.
sk_SK: Automaticky neprekladať reťazce, ktoré sa nachádzajú v HTML uzloch zodpovedajúcich týmto selektorom.<br>Vylučuje všetkých potomkov HTML uzlov zodpovedajúcich týmto selektorov z automatického prekladu.<br>Ručný preklad týchto reťazcov je stále možný.

en: Exclude selectors from translation
sk_SK: Vylúčiť selektory z prekladu

en: Do not translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated.<br>These strings cannot be translated manually nor automatically.
sk_SK: Neprekladať reťazce, ktoré sa nachádzajú v HTML uzloch zodpovedajúcich týmto selektorom.<br>Vylučuje všetkých potomkov HTML uzlov zodpovedajúcich týmto selektorov z prekladu.<br>Tieto reťazce nemožno preložiť ručne ani automaticky.

en: String
sk_SK: Reťazec

en: Exclude strings from automatic translation
sk_SK: Vylúčiť reťazce z automatického prekladu

en: Do not automatically translate these strings (ex. names, technical words...)<br>Paragraphs containing these strings will still be translated except for the specified part.
sk_SK: Tieto reťazce neprekladať automaticky (napr. názvy, technické výrazy...)<br>Odseky obsahujúce tieto reťazce sa stále preložia okrem určenej časti.

en: Fix broken HTML
sk_SK: Opraviť poškodené HTML

en: General attempt to fix broken or missing HTML on translated pages.<br/>
sk_SK: Všeobecný pokus o opravu poškodeného alebo chýbajúceho HTML na preložených stránkach.<br/>

en: Force slash at end of home url:
sk_SK: Vynútiť lomku na konci home url:

en: Ads a slash at the end of the home_url() function
sk_SK: Pridá lomku na koniec funkcie home_url()

en: Show Both (recommended)
sk_SK: Zobraziť obe (odporúčané)

en: Remove Country Locale
sk_SK: Odstrániť krajinný lokál

en: Remove Region Independent Locale
sk_SK: Odstrániť lokál nezávislý od regiónu

en: Remove duplicate hreflang
sk_SK: Odstrániť duplicitné hreflang

en: Choose which hreflang tags will appear on your website.<br/>We recommend showing both types of hreflang tags as indicated by <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Google documentation</a>.<br/>Removing Country Locale when having multiple Country Locales of the same language (ex. English UK and English US) will result in showing one hreflang tag with link to just one of the region locales for that language.
sk_SK: Vyberte, ktoré hreflang značky sa zobrazia na vašom webe.<br/>Odporúčame zobrazovať oba typy hreflang značiek, ako uvádza <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">dokumentácia Google</a>.<br/>Odstránenie krajinnej lokalizácie v prípade viacerých krajinných lokalizácií rovnakého jazyka (napr. angličtina UK a angličtina US) spôsobí zobrazenie jednej hreflang značky s odkazom len na jednu z regionálnych lokalizácií tohto jazyka.

en: Default (example: en-US, fr-CA, etc.)
sk_SK: Predvolené (príklad: en-US, fr-CA atď.)

en: Regional (example: en, fr, es, etc.)
sk_SK: Regionálny (príklad: en, fr, es atď.)

en: HTML Lang Attribute Format
sk_SK: Formát atribútu HTML Lang

en: Change lang attribute of the html tag to a format that includes country regional or not. <br>In HTML, the lang attribute (<html lang="en-US">)  should be used to  specify the language of text content so that the  browser can correctly display or process  your content (eg. for  hyphenation, styling, spell checking, etc).
sk_SK: Zmeňte atribút lang značky html na formát, ktorý zahŕňa aj kód krajiny alebo nie. <br>V HTML by sa atribút lang (<html lang="en-US">) mal používať na špecifikáciu jazyka textového obsahu, aby prehliadač mohol správne zobraziť alebo spracovať váš obsah (napr. pri delení slov, štýlovaní, kontrole pravopisu atď.).

en: Load legacy Language Switcher
sk_SK: Načítať starý prepínač jazykov

en: Applies to all types of language switchers (floating, shortcode, and menu). When enabled, the site will revert to using the original Language Switcher configured in the General Settings tab, replacing the new customizable version. Your existing switcher settings will remain saved, but they will be ignored while this option is active.
sk_SK: Vzťahuje sa na všetky typy prepínačov jazykov (plávajúci, shortcode a menu). Po povolení sa stránka vráti k používaniu pôvodného prepínača jazykov nastaveného na karte Všeobecné nastavenia a nahradí novú prispôsobiteľnú verziu. Vaše existujúce nastavenia prepínača zostanú uložené, ale budú ignorované, kým je táto možnosť aktívna.

en: Load legacy SEO Pack Add-On
sk_SK: Načítať starý doplnok SEO Pack

en: In case the recent migration to the new slug rewrite is causing trouble, set this to Yes to use the old method <br> Please <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">open a support ticket</a> letting us know of the issues you are having.
sk_SK: Ak nedávna migrácia na nový prepis slugov spôsobuje problémy, nastavte to na Áno, aby ste použili starú metódu <br> Prosím, <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">otvorte podporný tiket</a> a dajte nám vedieť o problémoch, ktoré máte.

en: Manual Translation Only
sk_SK: Iba manuálny preklad

en: TranslatePress pro-actively scans and saves strings in the database when users access translated pages. <br>This setting disables this functionality and only allows translation and string saving when inside the Translation Editor. <br>Also disables machine translation outside the Translation Editor, giving you better control over character spending, by translating only the pages you visit in the Translation Editor.
sk_SK: TranslatePress proaktívne skenuje a ukladá reťazce do databázy, keď používatelia pristupujú k preloženým stránkam. <br>Toto nastavenie zakazuje túto funkciu a umožňuje preklad a ukladanie reťazcov len vo vnútri Prekladového editora. <br>Tiež zakazuje strojový preklad mimo Prekladového editora, čím vám dáva lepšiu kontrolu nad spotrebou znakov, pretože prekladá len stránky, ktoré navštívite v Prekladovom editore.

en: Open language switcher only on click
sk_SK: Otvoriť prepínač jazykov len kliknutím

en: Open the language switcher shortcode by clicking on it instead of hovering.<br> Close it by clicking on it, anywhere else on the screen or by pressing the escape key. This will affect only the shortcode language switcher.
sk_SK: Otvorte prepínač jazykov shortcode kliknutím namiesto prejdenia myšou.<br> Zatvorte ho kliknutím naň, kliknutím kamkoľvek inde na obrazovku alebo stlačením klávesu Escape. Toto sa týka len prepínača jazykov shortcode.

en: Show opposite language in the language switcher
sk_SK: Zobraziť opačný jazyk v prepínači jazykov

en: Transforms the language switcher into a button showing the other available language, not the current one.<br> Only works when there are exactly two languages, the default one and a translation one.<br>This will affect the shortcode language switcher and floating language switcher as well.<br> To achieve this in menu language switcher go to Appearance->Menus->Language Switcher and select Opposite Language.
sk_SK: Premení prepínač jazykov na tlačidlo zobrazujúce druhý dostupný jazyk, nie aktuálny.<br> Funguje len vtedy, keď sú práve dva jazyky – predvolený a prekladový.<br>Toto ovplyvní tiež prepínač jazykov shortcode a plávajúci prepínač jazykov.<br> Ak to chcete dosiahnuť v prepínači jazykov v menu, prejdite na Vzhľad->Menu->Prepínač jazykov a vyberte Opačný jazyk.

en: <a href="%s">Click here</a> to access the database optimization tool.
sk_SK: <a href="%s">Kliknite sem</a> pre prístup k nástroju na optimalizáciu databázy.

en: It helps remove possible duplicate translations, clear unnecessary data and repair possible metadata issues.
sk_SK: Pomáha odstrániť možné duplicitné preklady, vyčistiť nepotrebné údaje a opraviť možné problémy s metadátami.

en: <a href="%s" target="_blank">Here</a> you can observe the last 5 SQL errors relevant to TranslatePress if they exist.
sk_SK: <a href="%s" target="_blank">Tu</a> si môžete pozrieť posledných 5 chýb SQL súvisiacich s TranslatePress, ak existujú.

en: Troubleshooting
sk_SK: Riešenie problémov

en: Exclude Gettext strings
sk_SK: Vylúčiť reťazce Gettext

en: Debug
sk_SK: Ladenie

en: Custom languages
sk_SK: Vlastné jazyky

en: Miscellaneous options
sk_SK: Rôzne možnosti

en: Exclude strings & pages
sk_SK: Vylúčiť reťazce a stránky

en: Automatic Translation Memory
sk_SK: Automatická prekladová pamäť

en: Serve same translation for similar text. The strings need to have a percentage of 95% similarity.<br>Helps prevent losing existing translation when correcting typos or making minor adjustments to the original text. <br>If a translation already exists for a very similar original string, it will automatically be used for the current original string.<br>Does not work when making changes to a text that is part of a translation block unless the new text is manually merged again in a translation block.<br>Each string needs to have a minimum of 50 characters.
sk_SK: Použiť rovnaký preklad pre podobný text. Reťazce musia mať podobnosť 95 %.<br>Pomáha zabrániť strate existujúceho prekladu pri oprave preklepov alebo pri drobných úpravách pôvodného textu. <br>Ak už preklad pre veľmi podobný pôvodný reťazec existuje, automaticky sa použije pre aktuálny pôvodný reťazec.<br>Neplatí pri úpravách textu, ktorý je súčasťou prekladového bloku, pokiaľ nie je nový text znova ručne zlúčený v prekladovom bloku.<br>Každý reťazec musí mať minimálne 50 znakov.

en: WARNING: This feature can negatively impact page loading times in secondary languages, particularly with large databases (for example websites with a lot of pages or products). If you experience slow loading times, disable this and try again.
sk_SK: VAROVANIE: Táto funkcia môže negatívne ovplyvniť časy načítavania stránok v sekundárnych jazykoch, najmä pri veľkých databázach (napríklad webové stránky s veľkým počtom stránok alebo produktov). Ak zaznamenáte pomalé načítavanie, vypnite túto funkciu a skúste to znova.

en: Fix missing dynamic content
sk_SK: Opraviť chýbajúci dynamický obsah

en: May help fix missing content inserted using JavaScript. <br> It shows dynamically inserted content in original language for a moment before the translation request is finished.
sk_SK: Môže pomôcť opraviť chýbajúci obsah vložený pomocou JavaScriptu. <br> Na krátky okamih zobrazuje dynamicky vložený obsah v pôvodnom jazyku pred dokončením požiadavky na preklad.

en: Filter Gettext wrapping from post content and title
sk_SK: Filtrovať obal Gettext z obsahu a názvu príspevku

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post content and post title. Does not affect previous post content. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
sk_SK: Filtrovať obal Gettext, ako napríklad #!trpst#trp-gettext, z aktualizovaného obsahu a názvu príspevku. Neovplyvňuje predchádzajúci obsah príspevku. <br/><strong>Pred zapnutím sa odporúča zálohovať databázu.</strong>

en: Filter Gettext wrapping from post meta
sk_SK: Filtrovať obal Gettext z metadát príspevku

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post meta. Does not affect previous post meta. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
sk_SK: Filtrovať obal Gettext, ako napríklad #!trpst#trp-gettext, zo všetkých aktualizovaných metadát príspevku. Neovplyvňuje predchádzajúce metadáta príspevku. <br/><strong>Pred zapnutím sa odporúča zálohovať databázu.</strong>

en: Google Translate API Key
sk_SK: Kľúč API Google Translate

en: Add your API Key here...
sk_SK: Sem pridajte svoj kľúč API...

en: Visit <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key, <strong>control API costs</strong> and set HTTP referrer restrictions.
sk_SK: Navštívte <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">tento odkaz</a>, kde zistíte, ako nastaviť API kľúč, <strong>kontrolovať náklady na API</strong> a nastaviť obmedzenia HTTP referrera.

en: Your HTTP referrer is: %s
sk_SK: Váš HTTP referrer je: %s

en: There was an error on the server processing your Google Translate key.
sk_SK: Na serveri sa vyskytla chyba pri spracovaní vášho kľúča Google Translate.

en: There was an error with your Google Translate key.
sk_SK: Vyskytla sa chyba s vaším kľúčom Google Translate.

en: Please check your TranslatePress license key.
sk_SK: Skontrolujte prosím svoj licenčný kľúč TranslatePress.

en: No Active License Detected for this website.
sk_SK: Pre túto webovú stránku nebola zistená žiadna aktívna licencia.

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, you need a license key by creating a free account.
sk_SK: Ak chcete povoliť automatický preklad pomocou TranslatePress AI, potrebujete licenčný kľúč, ktorý získate vytvorením bezplatného účtu.

en: Create your Free Account
sk_SK: Vytvorte si bezplatný účet

en:  or
sk_SK:  alebo

en: Enter your license key
sk_SK: Zadajte svoj licenčný kľúč

en:  Or %1$spurchase one here%2$s
sk_SK:  Alebo %1$szakúpte si ho tu%2$s

en: Your free account includes:
sk_SK: Váš bezplatný účet zahŕňa:

en: Get more AI Words and unlock all AI features with TranslatePress Pro.
sk_SK: Získajte viac AI slov a odomknite všetky AI funkcie pomocou TranslatePress Pro.

en: You have a valid %s <strong>license</strong>.
sk_SK: Máte platnú %s <strong>licenciu</strong>.

en:  words remaining.
sk_SK:  zostávajúcich slov.

en: Recheck
sk_SK: Znova skontrolovať

en: Rechecking...
sk_SK: Kontroluje sa...

en: Done.
sk_SK: Hotovo.

en: Manage your license & quota on the %s
sk_SK: Spravujte svoju licenciu a kvótu na %s

en: TranslatePress.com Account Page
sk_SK: Stránka účtu TranslatePress.com

en: SEO support for page slug, page title, description and Facebook and Twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
sk_SK: Podpora SEO pre slug stránky, názov stránky, popis a informácie sociálneho grafu Facebooku a Twitteru. Atribút lang HTML je správne nastavený.

en: Enable Modules
sk_SK: Povoliť moduly

en: Enable Add-on modules to extend TranslatePress and enhance the functionality of your translated site.
sk_SK: Povoľte doplnkové moduly na rozšírenie TranslatePress a vylepšenie funkcionality vášho preloženého webu.

en: More functionality with TranslatePress Pro.
sk_SK: Viac funkcionality s TranslatePress Pro.

en: Already a Pro User?
sk_SK: Už ste používateľom Pro?

en: Activate License Key
sk_SK: Aktivovať licenčný kľúč

en: This add-on is not available on your current plan.
sk_SK: Tento doplnok nie je dostupný vo vašom aktuálnom pláne.

en: Continue
sk_SK: Pokračovať

en: The link you followed has expired. Please reload the page and try again.
sk_SK: Odkaz, ktorý ste sledovali, vypršal. Znova načítajte stránku a skúste to znova.

en: A valid license is required to enable Automatic Translation.
sk_SK: Na aktiváciu automatického prekladu je potrebná platná licencia.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
sk_SK: Váš licenčný kľúč je pre túto URL deaktivovaný. Znova ho aktivujte na <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Správa stránok.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn't match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you've installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
sk_SK: <p><strong>Nezhoda licenčného kľúča.</strong> Zadaná licencia nezodpovedá nainštalovanej verzii TranslatePress.</p><p>Skontrolujte, či ste zo svojho účtu TranslatePress nainštalovali správnu verziu pre vašu licenciu.</p>

en: Automatically translate your website using TranslatePress AI.
sk_SK: Automaticky preložte svoju webovú stránku pomocou TranslatePress AI.

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, please enter your license key from
sk_SK: Ak chcete aktivovať automatický preklad pomocou TranslatePress AI, zadajte svoj licenčný kľúč z

en: your account.
sk_SK: vášho účtu.

en: Skip and continue with manual translation »
sk_SK: Preskočiť a pokračovať v manuálnom preklade »

en: Get Your Free TranslatePress AI License
sk_SK: Získajte svoju bezplatnú licenciu TranslatePress AI

en: Generate License
sk_SK: Vygenerovať licenciu

en: Creating a free account includes:
sk_SK: Vytvorenie bezplatného účtu zahŕňa:

en: Are you a TranslatePress PRO user?
sk_SK: Ste používateľom TranslatePress PRO?

en: Install & Activate your pro plugin.
sk_SK: Nainštalujte a aktivujte svoj profesionálny doplnok.

en: Skip this step
sk_SK: Preskočiť tento krok

en: The email address you added is incorrect.
sk_SK: E-mailová adresa, ktorú ste pridali, je nesprávna.

en: Setup Complete
sk_SK: Nastavenie dokončené

en: You're ready to start translating!
sk_SK: Ste pripravení začať prekladať!

en: You have successfully set up TranslatePress for your website.
sk_SK: Úspešne ste nastavili TranslatePress pre svoju webovú stránku.

en: Receive
sk_SK: Získajte

en: Yes, send me multilingual growth tips.
sk_SK: Áno, posielajte mi tipy na multijazyčný rast.

en: Start translating
sk_SK: Začať prekladať

en: Sign Up and Start translating
sk_SK: Zaregistrujte sa a začnite prekladať

en: Please upload a TranslatePress Pro plugin file.
sk_SK: Nahrajte súbor pluginu TranslatePress Pro.

en: Upload error:
sk_SK: Chyba pri nahrávaní:

en: Install failed:
sk_SK: Inštalácia zlyhala:

en: Plugin installed, but entry file not found.
sk_SK: Plugin bol nainštalovaný, ale vstupný súbor nebol nájdený.

en: Activation error:
sk_SK: Chyba aktivácie:

en: Invalid plugin specified.
sk_SK: Zadaný neplatný plugin.

en: Invalid action specified.
sk_SK: Zadaná neplatná akcia.

en: Plugin deactivation failed.
sk_SK: Deaktivácia pluginu zlyhala.

en: Plugin activation failed:
sk_SK: Aktivácia pluginu zlyhala:

en: First, install and activate TranslatePress Pro
sk_SK: Najprv nainštalujte a aktivujte TranslatePress Pro

en: Please upload the TranslatePress PRO zip archive from your
sk_SK: Nahrajte zip archív TranslatePress PRO z vášho

en: Install and Activate
sk_SK: Nainštalovať a aktivovať

en: Installed Pro versions
sk_SK: Nainštalované Pro verzie

en: « Go back
sk_SK: « Späť

en: Activate License »
sk_SK: Aktivovať licenciu »

en: You are trying to add an invalid additional language. Please select a valid option.
sk_SK: Pokúšate sa pridať neplatný dodatočný jazyk. Vyberte platnú možnosť.

en: Please add an additional language.
sk_SK: Pridajte ďalší jazyk.

en: You are trying to add an invalid default language. Please select a valid option.
sk_SK: Pokúšate sa pridať neplatný predvolený jazyk. Vyberte platnú možnosť.

en: You need to select a default language.
sk_SK: Musíte vybrať predvolený jazyk.

en: Configure Site Languages
sk_SK: Nastaviť jazyky webu

en: Select the default and additional languages for your website.
sk_SK: Vyberte predvolený a ďalšie jazyky pre váš web.

en: You can edit your site languages at any point.
sk_SK: Jazyky webu môžete upraviť kedykoľvek.

en: Additional Language
sk_SK: Ďalší jazyk

en: Choose a secondary language...
sk_SK: Vyberte sekundárny jazyk...

en: Add Language
sk_SK: Pridať jazyk

en: Choose a language...
sk_SK: Vyberte jazyk...

en: Add more than two languages with TranslatePress Pro.
sk_SK: Pridajte viac ako dva jazyky pomocou TranslatePress Pro.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
sk_SK: Váš licenčný kľúč je pre túto URL deaktivovaný. Znova ho aktivujte na adrese <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Spravovať stránky.

en: Add your License Key
sk_SK: Pridajte svoj licenčný kľúč

en: Add your License Key to unlock all premium features. Find the License Key in your
sk_SK: Pridajte svoj licenčný kľúč, aby ste odomkli všetky prémiové funkcie. Licenčný kľúč nájdete vo svojom

en: Your license is valid and active.
sk_SK: Vaša licencia je platná a aktívna.

en: « Go Back
sk_SK: « Späť

en: Set up Language Switcher
sk_SK: Nastaviť prepínač jazykov

en: Select the style of the language switcher. You will find more ways to display it, in plugin settings.
sk_SK: Vyberte štýl prepínača jazykov. Ďalšie spôsoby zobrazenia nájdete v nastaveniach doplnku.

en: Displays a small language drop-down across your website, in a corner of your choosing.
sk_SK: Zobrazí malý rozbaľovací zoznam jazykov na vašom webe v rohu podľa vášho výberu.

en: Switcher Location
sk_SK: Umiestnenie prepínača

en: Apply a Template
sk_SK: Použiť šablónu

en: You can customize the design later
sk_SK: Dizajn môžete prispôsobiť neskôr

en: Default Template
sk_SK: Predvolená šablóna

en: Dark Template
sk_SK: Tmavá šablóna

en: Border Template
sk_SK: Šablóna s okrajom

en: Border
sk_SK: Okraj

en: Transparent Template
sk_SK: Priehľadná šablóna

en: Transparent
sk_SK: Priehľadná

en: Welcome to TranslatePress
sk_SK: Vitajte v TranslatePress

en: Quick guided setup to configure TranslatePress in no time!
sk_SK: Rýchle navádzané nastavenie na konfiguráciu TranslatePress v okamihu!

en: It takes less than a minute.
sk_SK: Zaberie to menej ako minútu.

en: Scanning item %1$d of %2$d...
sk_SK: Skenovanie položky %1$d z %2$d...

en: Manually translated
sk_SK: Ručne preložené

en: Automatically translated
sk_SK: Automaticky preložené

en: Not translated
sk_SK: Nepreložené

en: Bulk Actions
sk_SK: Hromadné akcie

en: Delete entries
sk_SK: Odstrániť položky

en: Edit
sk_SK: Upraviť

en: Delete
sk_SK: Odstrániť

en: Filter
sk_SK: Filtrovať

en: Clear filters
sk_SK: Vymazať filtre

en: Add New
sk_SK: Pridať nový

en: Rescan plugins and theme for strings
sk_SK: Znova preskenovať pluginy a tému na reťazce

en: Scanning plugins and theme for strings...
sk_SK: Prebieha skenovanie pluginov a témy na reťazce...

en: Plugins and theme scan is complete
sk_SK: Skenovanie pluginov a témy je dokončené

en: Plugins and theme scan did not finish due to an error
sk_SK: Skenovanie pluginov a témy sa nedokončilo kvôli chybe

en: items
sk_SK: položky

en: See More
sk_SK: Zobraziť viac

en: See Less
sk_SK: Zobraziť menej

en: Apply
sk_SK: Použiť

en: No strings match your query.
sk_SK: Žiadne reťazce nezodpovedajú vášmu dopytu.

en: Try to rescan plugins and theme for strings.
sk_SK: Skúste znova preskenovať pluginy a tému na reťazce.

en: An error occurred while loading results. Most likely you were logged out. Reload page?
sk_SK: Pri načítavaní výsledkov nastala chyba. Pravdepodobne ste boli odhlásení. Znova načítať stránku?

en: found in translation
sk_SK: nájdené v preklade

en: Select All
sk_SK: Vybrať všetko

en: Select Visible
sk_SK: Vybrať viditeľné

en: You are about to perform this action on all the strings matching your filter, not just the visibly checked. To perform the action only to the visible strings click "Select Visible" from the table header dropdown.
sk_SK: Chystáte sa vykonať túto akciu na všetky reťazce zodpovedajúce vášmu filtru, nielen na viditeľne zaškrtnuté. Ak chcete vykonať akciu len na viditeľné reťazce, kliknite vo rozbaľovacej ponuke hlavičky tabuľky na "Vybrať viditeľné".

en: You are about to perform this action only on the visible strings. To perform the action on all the strings matching the filter click "Select All" from the table header dropdown.
sk_SK: Chystáte sa vykonať túto akciu len na viditeľné reťazce. Ak chcete vykonať akciu na všetky reťazce zodpovedajúce filtru, kliknite vo rozbaľovacej ponuke hlavičky tabuľky na "Vybrať všetky".

en: To continue please type the word:
sk_SK: Ak chcete pokračovať, zadajte slovo:

en: The word typed was incorrect. Action was cancelled.
sk_SK: Zadané slovo bolo nesprávne. Akcia bola zrušená.

en: Warning: This action cannot be undone. Deleting a string will remove its current translation. The original string will appear again in this interface after TranslatePress detects it. This action is NOT equivalent to excluding the string from being translated again.
sk_SK: Upozornenie: Túto akciu nie je možné vrátiť späť. Odstránenie reťazca odstráni jeho aktuálny preklad. Pôvodný reťazec sa v tomto rozhraní znova zobrazí, keď ho TranslatePress zistí. Táto akcia NIE JE ekvivalentná vylúčeniu reťazca z prekladania.

en: %d original entries and their translations were deleted.
sk_SK: Bolo odstránených %d pôvodných záznamov a ich prekladov.

en: Navigate to next page
sk_SK: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Navigate to previous page
sk_SK: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: Navigate to first page
sk_SK: Prejsť na prvú stranu

en: Navigate to last page
sk_SK: Prejsť na poslednú stranu

en: Type a page number to navigate to
sk_SK: Zadajte číslo strany, na ktorú chcete prejsť

en: Incorrect page number. Type a page number between 1 and total number of pages
sk_SK: Nesprávne číslo strany. Zadajte číslo strany medzi 1 a celkovým počtom strán.

en: Search original and translated strings containing typed keywords while also matching selected filters. Place string in quotes for exact match: "string"
sk_SK: Hľadať pôvodné a preložené reťazce obsahujúce napísané kľúčové slová a zároveň zodpovedajúce vybraným filtrom. Pre presnú zhodu vložte reťazec do úvodzoviek: "reťazec"

en: Filter strings according to selected translation status, filters and keywords and selected filters
sk_SK: Filtrovať reťazce podľa vybraného stavu prekladu, filtrov a kľúčových slov a vybraných filtrov

en: Removes selected filters
sk_SK: Odstráni vybraté filtre

en: See options for selecting all strings
sk_SK: Zobraziť možnosti pre výber všetkých reťazcov

en: Click to sort strings by this column
sk_SK: Kliknite na zoradenie reťazcov podľa tohto stĺpca

en: Language in which the translation status filter applies. Leave unselected for the translation status to apply to ANY language
sk_SK: Jazyk, na ktorý sa vzťahuje filter stavu prekladu. Ponechajte nevybraté, aby sa stav prekladu vzťahoval na akýkoľvek jazyk.

en: Search
sk_SK: Hľadať

en: Slugs that are not found in either one of the other categories.
sk_SK: Slugs, ktoré sa nenachádzajú v žiadnej z ostatných kategórií.

en: Plugins and Theme String Translation
sk_SK: Preklad reťazcov pluginov a témy

en: Search Gettext Strings
sk_SK: Hľadať reťazce Gettext

en: Original String
sk_SK: Pôvodný reťazec

en: Translation
sk_SK: Preklad

en: Filter by domain
sk_SK: Filtrovať podľa domény

en: Filter by type
sk_SK: Filtrovať podľa typu

en: Email text
sk_SK: Text e-mailu

en: Emails String Translation
sk_SK: Preklad e-mailových reťazcov

en: Emails
sk_SK: E-maily

en: Search Email Strings
sk_SK: Hľadať e-mailové reťazce

en: User Inputted String Translation
sk_SK: Preklad reťazcov zadaných používateľom

en: Regular
sk_SK: Bežné

en: Search Regular Strings
sk_SK: Hľadať bežné reťazce

en: Filter by Translation Block
sk_SK: Filtrovať podľa bloku prekladu

en: URL Slugs Translation
sk_SK: Preklad URL slugov

en: String Translation Editor
sk_SK: Editor prekladu reťazcov

en: TranslatePress has detected and cleaned up some failed translation entries in your database following %1$san isolated incident%2$s. No further action is required.
sk_SK: TranslatePress zaznamenal a vyčistil vo vašej databáze niektoré chybné prekladové záznamy vzniknuté po %1$sizolovanom incidente%2$s. Nie je potrebná žiadna ďalšia akcia.

en: Post Slug
sk_SK: Slug príspevku

en: Invalid language code
sk_SK: Neplatný kód jazyka

en: First by browser language, then IP address (recommended)
sk_SK: Najprv podľa jazyka prehliadača, potom podľa IP adresy (odporúčané)

en: First by IP address, then by browser language
sk_SK: Najprv podľa IP adresy, potom podľa jazyka prehliadača

en: Only by browser language
sk_SK: Len podľa jazyka prehliadača

en: Only by IP address
sk_SK: Len podľa IP adresy

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected
sk_SK: Zobrazí sa vyskakovacie okno s otázkou, či sa používateľ chce presmerovať

en: Redirect directly (*not recommended)
sk_SK: Presmerovať priamo (*neodporúča sa)

en: Pop-up window over the content
sk_SK: Vyskakovacie okno nad obsahom

en: Hello bar before the content
sk_SK: Panel s oznámením pred obsahom

en: WARNING. Cannot determine your language preference based on your current IP.<br>This is most likely because the website is on a local environment.
sk_SK: VAROVANIE. Na základe vašej aktuálnej IP adresy nie je možné určiť preferenciu jazyka.<br>Pravdepodobne je to preto, že webová stránka je v lokálnom prostredí.

en: Go to <a href="%s" target="_self">Advanced</a> tab to change this feature's settings
sk_SK: Prejdite na <a href="%s" target="_self">Rozšírené</a> záložku, ak chcete zmeniť nastavenia tejto funkcie

en: User Language Detection Method
sk_SK: Metóda zisťovania jazyka používateľa

en: Select how the language should be detected for first time visitors.<br>The visitor's last displayed language will be remembered through cookies.
sk_SK: Vyberte, ako sa má zisťovať jazyk pri prvej návšteve.<br>Posledný zobrazený jazyk návštevníka sa zapamätá prostredníctvom cookies.

en: User Notification Popup
sk_SK: Vyskakovacie okno s upozornením pre používateľa

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected.
sk_SK: Zobrazí sa vyskakovacie okno s otázkou, či sa používateľ chce presmerovať.

en: Popup Type
sk_SK: Typ vyskakovacieho okna

en: Popup Text
sk_SK: Text vyskakovacieho okna

en: The same text is displayed in all languages. <br>A selecting language switcher will be appended to the pop-up. The detected language is pre-selected.
sk_SK: Rovnaký text sa zobrazuje vo všetkých jazykoch. <br>K vyskakovaciemu oknu sa pripojí prepínač jazykov s výberom. Rozpoznaný jazyk je predvolený.

en: Button Text
sk_SK: Text tlačidla

en: Write the text you wish to appear on the button..
sk_SK: Napíšte text, ktorý chcete zobraziť na tlačidle..

en: Close Button Text
sk_SK: Text tlačidla na zatvorenie

en: Write the text you wish to appear on the close button. Leave empty for just the close button.
sk_SK: Napíšte text, ktorý chcete zobraziť na tlačidle na zatvorenie. Nechajte prázdne, ak má byť len zatváracie tlačidlo.

en: Bad request. There was an error accessing the DeepL API.
sk_SK: Nesprávna požiadavka. Pri prístupe k DeepL API došlo k chybe.

en: The API key entered is invalid.
sk_SK: Zadaný API kľúč je neplatný.

en: The API resource could not be found.
sk_SK: Zdroj API sa nepodarilo nájsť.

en: The request size is too large.
sk_SK: Veľkosť požiadavky je príliš veľká.

en: The request is too long.
sk_SK: Požiadavka je príliš dlhá.

en: Too many requests. Please try again later.
sk_SK: Príliš veľa požiadaviek. Skúste to znova neskôr.

en: Your translation quota has been reached.
sk_SK: Dosiahli ste svoj prekladový limit.

en: We could not process your request. Please try again later.
sk_SK: Vašu požiadavku sa nepodarilo spracovať. Skúste to znova neskôr.

en: There is an error on the DeepL service and your request could not be processed.
sk_SK: V službe DeepL došlo k chybe a vašu požiadavku sa nepodarilo spracovať.

en: DeepL API Type
sk_SK: Typ DeepL API

en: Pro
sk_SK: Bezplatný

en: Free
sk_SK: Pro

en: Select the type of DeepL API you want to use.
sk_SK: Vyberte typ DeepL API, ktorý chcete používať.

en: DeepL API Key
sk_SK: Kľúč DeepL API

en: Visit <a href="%s" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key and control API costs.
sk_SK: Navštívte <a href="%s" target="_blank">tento odkaz</a>, ak chcete vedieť, ako nastaviť API kľúč a kontrolovať náklady na API.

en: Translator
sk_SK: Prekladateľ

en:  TranslatePress Settings
sk_SK:  Nastavenia TranslatePress

en: Allow this user to translate the website.
sk_SK: Povoliť tomuto používateľovi prekladať webstránku.

en: (inactive)
sk_SK: (neaktívny)

en: Taxonomy Slugs
sk_SK: Slugy taxonómie

en: Search Taxonomy Slugs
sk_SK: Hľadať slugy taxonómie

en: Taxonomy Slug
sk_SK: Slug taxonómie

en: Term Slugs
sk_SK: Slugy výrazov

en: Search Term Slugs
sk_SK: Hľadať slugy výrazov

en: Term Slug
sk_SK: Slug výrazu

en: Taxonomy
sk_SK: Taxonómia

en: Filter by Taxonomy
sk_SK: Filtrovať podľa taxonómie

en: Post Slugs
sk_SK: Slugy príspevkov

en: Search Post Slugs
sk_SK: Hľadať slugy príspevkov

en: Post ID
sk_SK: ID príspevku

en: Post Type
sk_SK: Typ príspevku

en: Filter by Post Type
sk_SK: Filtrovať podľa typu príspevku

en: Published
sk_SK: Zverejnené

en: Any Post Status
sk_SK: Akýkoľvek stav príspevku

en: Post Type Base Slugs
sk_SK: Základné slugy typov príspevkov

en: Post Type Base Slug
sk_SK: Základný slug typu príspevku

en: Search Post Type Base Slugs
sk_SK: Hľadať základné slugy typov príspevkov

en: WooCommerce Slugs
sk_SK: Slugy WooCommerce

en: WooCommerce Slug
sk_SK: Slug WooCommerce

en: Search WooCommerce Slugs
sk_SK: Hľadať slugy WooCommerce

en: Other Slugs
sk_SK: Ostatné slugy

en: Search Other Slugs
sk_SK: Hľadať ostatné slugy

[ctx: Verbiage for the DeepL Pro Add-on]
en: Addons tab
sk_SK: Záložka doplnkov

[ctx: page 1 of 3]
en: of
sk_SK: /

[ctx: Untranslated in this language]
en: in
sk_SK: v
