TranslatePress Multilingual - en to nb_NO translation catalogue (882 entries)

en: Please update the TranslatePress - Multilingual plugin to version %1$s or higher to ensure %2$s functions correctly.
nb_NO: Oppdater programtillegget TranslatePress - Multilingual til versjon %1$s eller høyere for å sikre at %2$s fungerer korrekt.

en: Please install and activate the TranslatePress - Multilingual plugin
nb_NO: Installer og aktiver programtillegget TranslatePress - Multilingual

en: Install & Activate
nb_NO: Installer og aktiver

en: Please update TranslatePress - Multilingual to version %2$s or newer. Your currently installed version of TranslatePress - Multilingual is no longer compatible with the current version of %1$s.
nb_NO: Oppdater TranslatePress - Multilingual til versjon %2$s eller nyere. Din installerte versjon av TranslatePress - Multilingual er ikke lenger kompatibel med den gjeldende versjonen av %1$s.

en: All TranslatePress functionalities are disabled until then.
nb_NO: Alle TranslatePress-funksjoner er deaktivert frem til da.

en: Update Now
nb_NO: Oppdater nå

en: This TranslatePress add-on has been migrated to the main plugin and is no longer used. You can delete it.
nb_NO: Dette TranslatePress-tillegget er overført til hovedprogramtillegget og brukes ikke lenger. Du kan slette det.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires at least PHP version 5.6.20+ to run. It is the <a href="%s">minimum requirement of the latest WordPress version</a>. Please contact your server administrator to update your PHP version.
nb_NO: <strong>TranslatePress</strong> krever minst PHP-versjon 5.6.20+ for å kjøre. Det er <a href="%s">minimumskravet til den nyeste WordPress-versjonen</a>. Kontakt serveradministratoren din for å oppdatere PHP-versjonen din.

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillinger lagret.

en: Are you sure you want to remove this item?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne dette elementet?

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Select...
nb_NO: Velg...

en: [%s] Low TranslatePress AI Words
nb_NO: [%s] Få TranslatePress AI-ord igjen

en: upgrade your plan or get extra AI Words
nb_NO: oppgrader planen din eller skaff ekstra AI-ord

en: upgrade your plan
nb_NO: oppgrader planen din

en: TranslatePress AI words are running low on your site.
nb_NO: Det er få TranslatePress AI-ord igjen på nettstedet ditt.

en: Current status: %s words remaining
nb_NO: Gjeldende status: %s ord igjen

en: Once the remaining AI words run out, automatic translation through TranslatePress AI will be paused.
nb_NO: Når de gjenværende AI-ordene tar slutt, vil automatisk oversettelse via TranslatePress AI bli satt på pause.

en: To continue translating your content, please %1$s over at %2$s
nb_NO: For å fortsette å oversette innholdet ditt, vennligst %1$s på %2$s

en: Manage Notification: %s
nb_NO: Behandle varsling: %s

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
nb_NO: Det er en ny versjon av %1$s tilgjengelig. %2$sVis detaljer for versjon %3$s%4$s eller %5$soppdater nå%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
nb_NO: Det er en ny versjon av %1$s tilgjengelig. %2$sVis detaljer for versjon %3$s%4$s.

en: To enable updates, please %1$senter your license key%2$s. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s.
nb_NO: For å aktivere oppdateringer, vennligst %1$sskriv inn lisensnøkkelen din%2$s. Trenger du en lisensnøkkel? %3$sKjøp en nå%4$s.

en: To enable updates, please go to the %1$slicense page%2$s and check that you have a valid license.
nb_NO: For å aktivere oppdateringer, gå til %1$slisensiden%2$s og sjekk at du har en gyldig lisens.

en: To enable updates, your licence needs to be renewed. Please go to the %1$sTranslatePress Account%2$s page and login to renew.
nb_NO: For å aktivere oppdateringer, må lisensen din fornyes. Vennligst gå til siden %1$sTranslatePress Account%2$s og logg inn for å fornye.

en: You do not have permission to install plugin updates
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å installere oppdateringer for programtillegg.

en: Error
nb_NO: Feil

en: Your TranslatePress license key is invalid or missing.
nb_NO: TranslatePress-lisensnøkkelen din er ugyldig eller mangler.

en: Your license key expired on %s.
nb_NO: Lisensnøkkelen din utløp %s.

en: Your license key has been disabled.
nb_NO: Lisensnøkkelen din er deaktivert.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
nb_NO: Lisensnøkkelen din er deaktivert for denne URL-en. Aktiver den på nytt fra <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Administrer nettsteder.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn’t match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
nb_NO: <p><strong>Lisensnøkkelen stemmer ikke overens.</strong> Lisensen du skrev inn, samsvarer ikke med TranslatePress-versjonen du har installert.</p><p>Sjekk at du har installert riktig versjon for lisensen din fra TranslatePress-kontoen din.</p>

en: If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
nb_NO: Hvis du bare har det gratis programtillegget installert, men har lagt til en betalt lisens, installer det betalte programtillegget fra TranslatePress-kontoen din.

en: Your license key has reached its activation limit.
nb_NO: Lisensnøkkelen din har nådd aktiveringsgrensen.

en: Upgrade your plan to add more sites. %1$sUpgrade now%2$s
nb_NO: Oppgrader planen din for å legge til flere nettsteder. %1$sOppgrader nå%2$s

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license.
nb_NO: Dette nettstedet er allerede aktivert med en gratis lisens. Hvert nettsted kan bare bruke én gratis lisens.

en: An error occurred, please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil, vennligst prøv igjen.

en: You have successfully activated your license
nb_NO: Du har aktivert lisensen din.

en: Others
nb_NO: Andre

en: Restrict by Language
nb_NO: Begrens etter språk

en: Exclude from Language
nb_NO: Ekskluder fra språk

en: Restrict element to language
nb_NO: Begrens element til språk

en: Show this element only in one language.
nb_NO: Vis dette elementet bare på ett språk.

en: Enable translation
nb_NO: Aktiver oversettelse

en: Allow translation to the corresponding language only if the content is written in the default language.
nb_NO: Tillat oversettelse til det aktuelle språket bare hvis innholdet er skrevet på standardspråket.

en: Select language
nb_NO: Velg språk

en: Choose in which language to show this element.
nb_NO: Velg hvilket språk dette elementet skal vises på.

en: Exclude element from language
nb_NO: Ekskluder element fra språk

en: Exclude this element from specific languages.
nb_NO: Ekskluder dette elementet fra spesifikke språk.

en: Select languages
nb_NO: Velg språk

en: Choose from which languages to exclude this element.
nb_NO: Velg hvilke språk dette elementet skal ekskluderes fra.

en: This element will still be visible when you are translating your website through the Translation Editor.
nb_NO: Dette elementet vil fortsatt være synlig når du oversetter nettstedet ditt via oversettelsesredigereren.

en: The content of this element should be written in the default language.
nb_NO: Innholdet i dette elementet skal være skrevet på standardspråket.

en: <strong>TranslatePress</strong> encountered SQL errors. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Check out the errors</a>.
nb_NO: <strong>TranslatePress</strong> oppdaget SQL-feil. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Se feilene</a>.

en: Automatic translation has been disabled.
nb_NO: Automatisk oversettelse er deaktivert.

en: Dismiss this notice.
nb_NO: Lukk dette varselet.

en: Logged errors
nb_NO: Loggførte feil

en: These are the most recent 5 errors logged by TranslatePress:
nb_NO: Dette er de 5 siste feilene loggført av TranslatePress:

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Why are these errors occuring
nb_NO: Hvorfor oppstår disse feilene

en: If TranslatePress detects something wrong when executing queries on your database, it may disable the Automatic Translation feature in order to avoid any extra charging by Google/DeepL. Automatic Translation needs to be manually turned on, after you solve the issues.
nb_NO: Hvis TranslatePress oppdager noe galt under kjøring av spørringer i databasen din, kan den deaktivere funksjonen for automatisk oversettelse for å unngå ekstra kostnader fra Google/DeepL. Funksjonen for automatisk oversettelse må slås på manuelt etter at du har løst problemene.

en: The SQL errors detected can occur for various reasons including missing tables, missing permissions for the SQL user to create tables or perform other operations, problems after site migration or changes to SQL server configuration.
nb_NO: De oppdagede SQL-feilene kan oppstå av ulike grunner, blant annet manglende tabeller, manglende tillatelser for SQL-brukeren til å opprette tabeller eller utføre andre operasjoner, problemer etter nettstedsmigrering eller endringer i konfigurasjonen til SQL-serveren.

en: What you can do in this situation
nb_NO: Hva du kan gjøre i denne situasjonen

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL settings. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
nb_NO: Gå til Innstillinger -> TranslatePress -> fanen Generelt og lagre innstillingene. Dette vil regenerere tabellene ved hjelp av dine gjeldende SQL-innstillinger. Sjekk at det ikke oppstår flere feil mens du surfer på nettstedet ditt på et oversatt språk. Se på tidsstemplene til feilene for å forsikre deg om at du ikke ser de gamle feilene. Kun de 5 siste feilene vises.

en: If your problem isn't solved, try the following steps:
nb_NO: Hvis problemet ikke er løst, prøv følgende trinn:

en: Create a backup of your database
nb_NO: Opprett en sikkerhetskopi av databasen din

en: Create a copy of each translation table where you encounter errors. You can copy the table within the same database (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) -- perform this step only if you want to keep the current translations
nb_NO: Opprett en kopi av hver oversettelsestabell der du støter på feil. Du kan kopiere tabellen i samme database (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for eksempel) -- utfør dette steget kun hvis du vil beholde gjeldende oversettelser.

en: Remove the trouble tables by executing the DROP function on them
nb_NO: Fjern problem-tabellene ved å kjøre DROP-funksjonen på dem

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL server.
nb_NO: Gå til Innstillinger -> TranslatePress -> fanen Generelt og lagre innstillingene. Dette vil regenerere tabellene ved hjelp av din gjeldende SQL-server.

en: Copy the relevant content from the duplicated tables (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) in the newly generated table (trp_dictionary_en_us_es_es) -- perform this step only if you want to keep the current translations
nb_NO: Kopier det relevante innholdet fra de dupliserte tabellene (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for eksempel) til den nygenererte tabellen (trp_dictionary_en_us_es_es) -- utfør dette steget kun hvis du vil beholde gjeldende oversettelser.

en: Test it to see if everything is working. If something went wrong, you can restore the backup that you've made at the first step. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
nb_NO: Test det for å se om alt fungerer. Hvis noe gikk galt, kan du gjenopprette sikkerhetskopien du opprettet i første steg. Sjekk at det ikke oppstår flere feil mens du surfer på nettstedet ditt på et oversatt språk. Se på tidsstemplene til feilene for å forsikre deg om at du ikke ser de gamle feilene. Kun de 5 siste feilene vises.

en: If your problem still isn't solved, try asking your hosting about your errors. The most common issue is missing permissions for the SQL user, such as the Create Tables permission.
nb_NO: Hvis problemet fremdeles ikke er løst, prøv å spørre vertsleverandøren din om feilene. Det vanligste problemet er manglende tillatelser for SQL-brukeren, for eksempel tillatelsen til å opprette tabeller.

en: Could not install. Try again from <a href="%s" >Plugins Dashboard.</a>
nb_NO: Kunne ikke installere. Prøv igjen fra <a href="%s" >Utvidelsesdashbordet.</a>

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Permission denied.
nb_NO: Tilgang nektet.

en: Invalid nonce.
nb_NO: Ugyldig nonce.

en: Settings scope unknown.
nb_NO: Ukjent innstillingsomfang.

en: Legacy disabled.
nb_NO: Eldre modus deaktivert.

en: Language Switcher
nb_NO: Språkvelger

en: Change language to %s
nb_NO: Endre språk til %s

en: Automatic Translation
nb_NO: Automatisk oversettelse

en: Unsupported languages
nb_NO: Ikke-støttede språk

en: The selected automatic translation engine does not provide support for these languages.<br>You can still manually translate pages in these languages using the Translation Editor.
nb_NO: Den valgte automatiske oversettelsesmotoren støtter ikke disse språkene.<br>Du kan fortsatt manuelt oversette sider på disse språkene ved hjelp av oversettelseseditoren.

en: API key validation failed.
nb_NO: API-nøkkelvalidering mislyktes.

en: API key verification was successful.
nb_NO: API-nøkkelen ble bekreftet.

en: Please enter your Google Translate key.
nb_NO: Vennligst skriv inn Google Translate-nøkkelen din.

en: Please enter your DeepL API key.
nb_NO: Vennligst skriv inn DeepL API-nøkkelen din.

en: Not TranslatePress onboarding page.
nb_NO: Ikke en TranslatePress-oppsettsside.

en: Step %s does not exist
nb_NO: Trinn %s finnes ikke

en: Welcome
nb_NO: Velkommen

en: Add Languages
nb_NO: Legg til språk

en: Enable Addons
nb_NO: Aktiver tillegg

en: Finalize
nb_NO: Fullfør

en: Exit Setup
nb_NO: Avslutt oppsett

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Nothing here
nb_NO: Ingenting her

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license is missing or invalid. <br/>Please %1$sregister your copy%2$s to enable automatic website translation via TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s
nb_NO: Lisensen din for <strong>TranslatePress</strong> mangler eller er ugyldig. <br/>Vennligst %1$sregistrer kopien din%2$s for å aktivere automatisk nettstedsoversettelse via TranslatePress AI, premium-tillegg, automatiske oppdateringer og støtte. Trenger du en lisensnøkkel? %3$sKjøp en nå%4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license will expire on %1$s. Please %2$sRenew Your Licence%3$s to continue receiving access to automatic translations via TP AI, premium addons, product downloads and automatic updates. %4$sRenew Now%5$s
nb_NO: Lisensen din for <strong>TranslatePress</strong> utløper %1$s. Vennligst %2$sforny lisensen din%3$s for å fortsette å ha tilgang til automatiske oversettelser via TP AI, premium-tillegg, produktnedlastinger og automatiske oppdateringer. %4$sForny nå%5$s

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Something went wrong, please try again.
nb_NO: Noe gikk galt, vennligst prøv igjen.

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license has expired. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to automatic translations via TranslatePress AI, premium addons, product downloads, and automatic updates. %3$sRenew now %4$s
nb_NO: Lisensen din for <strong>TranslatePress</strong> har utløpt. <br/>Vennligst %1$sforny lisensen din%2$s for å fortsette å ha tilgang til automatiske oversettelser via TranslatePress AI, premium-tillegg, produktnedlastinger og automatiske oppdateringer. %3$sForny nå %4$s

en: License key mismatch. The license you entered doesn’t match the <strong>%1$s</strong> version you have installed. <br/>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your %2$sTranslatePress account%3$s.
nb_NO: Lisensnøkkelen stemmer ikke. Lisensen du oppga samsvarer ikke med <strong>%1$s</strong>-versjonen du har installert. <br/>Sjekk at du har installert riktig versjon for lisensen din fra %2$sTranslatePress Account%3$s.

en: <br/>If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
nb_NO: <br/>Hvis du bare har den gratis utvidelsen installert, men har lagt til en betalt lisens, installer den betalte utvidelsen fra TranslatePress Account.

en: You have reached the activation limit for your <strong>%1$s</strong> license. <br/>Manage your active sites from %2$s your account %3$s.
nb_NO: Du har nådd aktiveringsgrensen for <strong>%1$s</strong>-lisensen din. <br/>Administrer aktive nettsteder fra %2$skontoen din%3$s.

en: Your license is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
nb_NO: Lisensen din er deaktivert for denne URL. Aktiver den på nytt fra <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Administrer nettsteder.

en: %1$s automatic translation requires an active license. Please %2$srenew%3$s your license or purchase a new one %4$shere%5$s.
nb_NO: Automatisk oversettelse med %1$s krever en aktiv lisens. Vennligst %2$sforny%3$s lisensen din eller kjøp en ny %4$sher%5$s.

en: Please %1$senter%2$s your license key to enable %3$s automatic translation.
nb_NO: Vennligst %1$sskriv inn%2$s lisensnøkkelen din for å aktivere automatisk oversettelse med %3$s.

en: You have less than 5,000 TranslatePress AI words remaining. To continue automatically translating your website, please %spurchase additional AI words at a discount from your account%s.
nb_NO: Du har mindre enn 5 000 TranslatePress AI-ord igjen. For å fortsette å oversette nettstedet ditt automatisk, vennligst %skjøp flere AI-ord med rabatt fra kontoen din%s.

en:  Error:
nb_NO:  Feil:

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license. Please upgrade to a premium plan for more TranslatePress AI words from %1$s your account %2$s.
nb_NO: Dette nettstedet er allerede aktivert med en gratis lisens. Hvert nettsted kan bare bruke én gratis lisens. Oppgrader til en premium-plan for flere TranslatePress AI-ord fra %1$skontoen din%2$s.

en: You do not have a valid license for <strong>TranslatePress</strong>. %1$sGet one for free%2$s to get access to TranslatePress AI.
nb_NO: Du har ikke en gyldig lisens for <strong>TranslatePress</strong>. %1$sFå en gratis%2$s for å få tilgang til TranslatePress AI.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. Upgrade to <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> to access it + more premium perks!
nb_NO: <strong>NYTT:</strong> Tillegget <strong>Different Domain per Language</strong> er her! Forbedre din globale SEO og skap en lokal opplevelse med landsspesifikke domener som .de eller .fr. Oppgrader til <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business eller Developer</a> for å få tilgang til det og flere premium-fordeler!

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Learn more</a>.
nb_NO: <strong>NYTT:</strong> Tillegget <strong>Different Domain per Language</strong> er her! Forbedre din globale SEO og skap en lokal opplevelse med landsspesifikke domener som .de eller .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Les mer</a>.

en: The daily quota for machine translation characters exceeded. Please check the <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatic Translation</a></strong> page for more information.
nb_NO: Den daglige kvoten for tegn i maskinoversettelse er overskredet. Sjekk siden <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatisk oversettelse</a></strong> for mer informasjon.

en: Marketing optin
nb_NO: Markedsføringssamtykke

en: Opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
nb_NO: Samtykk til varsler om sikkerhets- og funksjonsoppdateringer, samt ikke-sensitiv diagnostisk sporing.

en: TranslatePress Preferred User Language
nb_NO: TranslatePress foretrukket brukerspråk

en: Preferred language to navigate the site
nb_NO: Foretrukket språk for å navigere på nettstedet

en: The language is automatically set based by the last visited language by the user.
nb_NO: Språket settes automatisk basert på det siste språket brukeren besøkte.

en: Always use this language
nb_NO: Bruk alltid dette språket

en: By checking this setting the preferred language will remain the one selected above, without the possibility of being changed in the frontend.<br>This language will be used in different operations such as sending email to the user.
nb_NO: Ved å merke av denne innstillingen vil det foretrukne språket forbli det som er valgt ovenfor, uten at det kan endres i frontend.<br>Dette språket vil brukes i ulike operasjoner, for eksempel ved sending av e-post til brukeren.

en: Hello! Seems like you've been using <strong>TranslatePress</strong> for a while now to translate your website. That's awesome!
nb_NO: Hei! Det ser ut som du har brukt <strong>TranslatePress</strong> en stund nå for å oversette nettstedet ditt. Det er kjempebra!

en: If you can spare a few moments to rate it on WordPress.org it would help us a lot (and boost my motivation).
nb_NO: Hvis du kan avse noen minutter til å vurdere det på WordPress.org, vil det hjelpe oss mye (og øke motivasjonen min).

en: ~ Razvan, developer of TranslatePress
nb_NO: ~ Razvan, utvikler av TranslatePress

en: Rate TranslatePress on WordPress.org plugin page
nb_NO: Vurder TranslatePress på WordPress.org

en: Ok, I will gladly help!
nb_NO: OK, jeg hjelper gjerne!

en: No, thanks.
nb_NO: Nei, takk.

en: Full Language Names
nb_NO: Fullstendige språknavn

en: Short Language Names
nb_NO: Korte språknavn

en: Flags with Full Language Names
nb_NO: Flagg med fullstendige språknavn

en: Flags with Short Language Names
nb_NO: Flagg med korte språknavn

en: Only Flags
nb_NO: Kun flagg

en: Full Language Names No HTML
nb_NO: Fullstendige språknavn uten HTML

en: Bottom Right
nb_NO: Nede til høyre

en: Bottom Left
nb_NO: Nederst til venstre

en: Top Right
nb_NO: Øverst til høyre

en: Top Left
nb_NO: Øverst til venstre

en: Dark
nb_NO: Mørk

en: Light
nb_NO: Lys

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Invalid language code. Please try again.
nb_NO: Ugyldig språkkode. Prøv igjen.

en: Language codes can contain only A-Z a-z 0-9 - _ characters. Check your language codes in TranslatePress General Settings.
nb_NO: Språkkoder kan bare inneholde tegnene A-Z a-z 0-9 - _. Sjekk språkkodene dine i de generelle innstillingene i TranslatePress.

en: Error! Duplicate URL slug values.
nb_NO: Feil! Dupliserte URL slug-verdier.

en: You cannot select two languages that have the same <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso code</a> but different formalities because doing so will lead to duplicate <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang tags</a>.
nb_NO: Du kan ikke velge to språk som har samme <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">ISO-kode</a> men ulike formaliteter, fordi dette vil føre til dupliserte <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang-tagger</a>.

en: Duplicate language detected.<br>Each language can only be added once to ensure accurate translation management.<br> Please change the duplicate language entry and try again.
nb_NO: Duplisert språk oppdaget.<br>Hvert språk kan bare legges til én gang for å sikre nøyaktig oversettelsesstyring.<br> Endre den dupliserte språkoppføringen og prøv igjen.

en: Current Language
nb_NO: Gjeldende språk

en: Opposite Language
nb_NO: Motsatt språk

en: General
nb_NO: Generelt

en: Translate Site
nb_NO: Oversett nettsted

en: Addons
nb_NO: Tillegg

en: License
nb_NO: Lisens

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Activate License
nb_NO: Aktiver lisens

en: Pro Features
nb_NO: Pro-funksjoner

en: Need Help?
nb_NO: Trenger du hjelp?

en: Recent community discussions
nb_NO: Nylige fellesskapsdiskusjoner

en: Loading...
nb_NO: Laster...

en: Unable to load forum posts
nb_NO: Kan ikke laste foruminnlegg

en: Ask a Question
nb_NO: Still et spørsmål

en: View All Topics
nb_NO: Vis alle emner

en: by
nb_NO: av

en: Have a question?
nb_NO: Har du et spørsmål?

en: Get help directly from the plugin developers, suggest improvements, or share your feedback!
nb_NO: Få hjelp direkte fra utviklerne av utvidelsen, foreslå forbedringer eller del tilbakemeldingen din!

en: Tip for faster help:
nb_NO: Tips for raskere hjelp:

en: Include what you tried, what you expected, and what happened. Screenshots help!
nb_NO: Inkluder hva du prøvde, hva du forventet og hva som skjedde. Skjermbilder hjelper!

en: Toggle support chat
nb_NO: Veksle supportchat

en: Ask the community
nb_NO: Spør fellesskapet

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Empty feed response
nb_NO: Tomt feed-svar

en: Unable to parse feed
nb_NO: Kan ikke tolke feed

en: Just now
nb_NO: Akkurat nå

en: %d hour ago | %d hours ago
nb_NO[0]: %d time siden
nb_NO[1]: %d timer siden

en: %d day ago | %d days ago
nb_NO[0]: %d dag siden
nb_NO[1]: %d dager siden

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Alt attribute
nb_NO: Alt-attributt

en: Title attribute
nb_NO: Tittelattributt

en: Anchor link
nb_NO: Ankerlenke

en: Placeholder attribute
nb_NO: Plassholder-attributt

en: Submit attribute
nb_NO: Submit-attributt

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Video Poster
nb_NO: Plakatbilde

en: plural form
nb_NO: Flertallsform

en: one
nb_NO: Entall

en: few
nb_NO: Få

en: many
nb_NO: Mange

en: other
nb_NO: Annet

en: Saved
nb_NO: Lagret

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Saving translation...
nb_NO: Lagrer oversettelse...

en: You have unsaved changes!
nb_NO: Du har ulagrede endringer!

en: Discard changes
nb_NO: Forkast endringer

en: Discard All
nb_NO: Forkast alle

en: Loading Strings...
nb_NO: Laster strenger...

en: Select string to translate...
nb_NO: Velg streng å oversette...

en: Close Editor
nb_NO: Lukk editor

en: From
nb_NO: Fra

en: To
nb_NO: Til

en: Add Media
nb_NO: Legg til medium

en: Other languages
nb_NO: Andre språk

en: Context
nb_NO: Kontekst

en: View Website As
nb_NO: Vis nettsted som

en: Available in our Pro Versions
nb_NO: Tilgjengelig i Pro-versjonene våre

en: Select or Upload Media
nb_NO: Velg eller last opp medium

en: Use this media
nb_NO: Bruk dette mediet

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Translate entire block element
nb_NO: Oversett hele blokkelementet

en: Split block to translate strings individually
nb_NO: Del opp blokken for å oversette strenger enkeltvis

en: Save changes to translation. Shortcut: CTRL(⌘) + S
nb_NO: Lagre endringer i oversettelsen. Snarvei: CTRL(⌘) + S

en: Navigate to next string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Right Arrow
nb_NO: Naviger til neste streng i nedtrekkslisten. Snarvei: CTRL(⌘) + ALT + høyrepil

en: Navigate to previous string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Left Arrow
nb_NO: Naviger til forrige streng i nedtrekkslisten. Snarvei: CTRL(⌘) + ALT + venstrepil

en: Discard all changes. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
nb_NO: Forkast alle endringer. Snarvei: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Discard changes to this text box. To discard changes to all text boxes use shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
nb_NO: Forkast endringer i dette tekstfeltet. For å forkaste endringer i alle tekstfelt bruker du snarveien: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Dismiss tooltip
nb_NO: Lukk verktøytips

en: Quick Intro
nb_NO: Kort introduksjon

en: Are you sure you want to split this phrase into smaller parts?
nb_NO: Er du sikker på at du vil dele denne frasen i mindre deler?

en: This string is not ready for translation yet. <br>Try again in a moment...
nb_NO: Denne strengen er ikke klar for oversettelse ennå. <br>Prøv igjen om et øyeblikk...

en: For this option to work, please update the Browse as other role add-on to the latest version.
nb_NO: For at dette alternativet skal fungere, oppdater tillegget Browse as other role til den nyeste versjonen.

en: To translate slugs, please update the SEO Pack add-on to the latest version.
nb_NO: For å oversette slugs, oppdater tillegget SEO Pack til den nyeste versjonen.

en: You can add a new language from <a href="%s">Settings->TranslatePress</a>
nb_NO: Du kan legge til et nytt språk fra <a href="%s">Innstillinger->TranslatePress</a>

en: However, you can still use TranslatePress to <strong style="background: #f5fb9d;">modify gettext strings</strong> available in your page.
nb_NO: Du kan imidlertid fortsatt bruke TranslatePress til å endre <strong style="background: #f5fb9d;">Gettext-strenger</strong> som er tilgjengelige på siden din.

en: Strings that are user-created cannot be modified, only those from themes and plugins.
nb_NO: Brukeropprettede strenger kan ikke endres, kun de fra temaer og tillegg.

en: Extra Translation Features
nb_NO: Ekstra oversettelsesfunksjoner

en: Support for 130+ Extra Languages
nb_NO: Støtte for 130+ ekstra språk

en: Access to TranslatePress AI
nb_NO: Tilgang til TranslatePress AI

en: Translate SEO Title, Description, Slug
nb_NO: Oversett SEO-tittel, beskrivelse og slug

en: Publish only when translation is complete
nb_NO: Publiser bare når oversettelsen er fullført

en: Translate by Browsing as User Role
nb_NO: Oversett ved å bla gjennom som brukerrolle

en: Different Menu Items for each Language
nb_NO: Ulike menyelementer for hvert språk

en: Automatic User Language Detection
nb_NO: Automatisk gjenkjenning av brukerspråk

en: Upgrade to PRO
nb_NO: Oppgrader til PRO

en: Upgrade to PRO with our biggest discount of the year!
nb_NO: Oppgrader til PRO med årets største rabatt!

en: This Black Friday, get access to these features and more at a fraction of the costs:
nb_NO: Denne Black Friday får du tilgang til disse funksjonene og mer til, til en brøkdel av prisen:

en: No available suggestions
nb_NO: Ingen tilgjengelige forslag

en: Suggestions from translation memory
nb_NO: Forslag fra oversettelsesminnet

en: Click to Copy
nb_NO: Klikk for å kopiere

en: Human Translation
nb_NO: Menneskelig oversettelse

en: Machine Translation
nb_NO: Maskinoversettelse

en: Text on this page is %s% translated into all languages.
nb_NO: Teksten på denne siden er %s % oversatt til alle språk.

en: %1$s% of text on this page is translated into %2$s.
nb_NO: %1$s % av teksten på denne siden er oversatt til %2$s.

en: This page is %1$s% translated into %2$s.
nb_NO: Denne siden er %1$s % oversatt til %2$s.

en: The slug that you are trying to edit is present in other slug types:%s%. Editing it will replace each occurrence, regardless of the current type.
nb_NO: Sluggen du prøver å redigere, finnes i andre slugtyper:%s%. Å redigere den vil erstatte hver forekomst, uavhengig av gjeldende type.

en: Hover any text on the page, click %s,<br> then modify the translation in the sidebar.
nb_NO: Hold musepekeren over tekst på siden, klikk %s,<br> og endre oversettelsen i sidefeltet.

en: Don't forget to Save Translation. Use keyboard shortcut CTRL(⌘) + S
nb_NO: Ikke glem å lagre oversettelsen. Bruk tastatursnarveien CTRL(⌘) + S

en: Switch language to see the translation changes directly on the page.
nb_NO: Bytt språk for å se endringene i oversettelsen direkte på siden.

en: Search for any text in this page in the dropdown.
nb_NO: Søk etter tekst på denne siden i nedtrekksmenyen.

en: Your %s license has <span class="trp-license-status-emphasized">expired</span>.
nb_NO: Din %s-lisens har <span class="trp-license-status-emphasized">utløpt</span>.

en: Please renew your license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
nb_NO: Forny lisensen din for å fortsette å ha tilgang til TranslatePress AI, premiumtillegg, automatiske oppdateringer og støtte.

en: Renew Now
nb_NO: Forny nå

en: <strong>This Black Friday, renew your license at a special price</strong> to continue receiving access to product downloads, automatic updates, and support.
nb_NO: <strong>Denne Black Friday kan du fornye lisensen din til spesialpris</strong> for å fortsette å ha tilgang til produktnedlastinger, automatiske oppdateringer og støtte.

en: Get Deal
nb_NO: Få tilbudet

en: Your %s license was <span class="trp-license-status-emphasized">refunded</span>.
nb_NO: Din %s-lisens ble <span class="trp-license-status-emphasized">refundert</span>.

en: Please purchase a new license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
nb_NO: Kjøp en ny lisens for å fortsette å ha tilgang til TranslatePress AI, premiumtillegg, automatiske oppdateringer og støtte.

en: Purchase a new license
nb_NO: Kjøp en ny lisens

en: Your %s license is <span class="trp-license-status-emphasized">missing or invalid</span>.
nb_NO: Din %s-lisens er <span class="trp-license-status-emphasized">manglende eller ugyldig</span>.

en: Please enter a valid license to get access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %1$sPurchase one now%2$s
nb_NO: Vennligst angi en gyldig lisens for å få tilgang til TranslatePress AI, premium tillegg, automatiske oppdateringer og brukerstøtte. Trenger du en lisensnøkkel? %1$sKjøp en nå%2$s

en: Enter a valid license
nb_NO: Angi en gyldig lisens

en: Meta Information
nb_NO: Metainformasjon

en: String List
nb_NO: Strengliste

en: Gettext Strings
nb_NO: Gettext-strenger

en: Images
nb_NO: Bilder

en: Videos
nb_NO: Videoer

en: Audios
nb_NO: Lydfiler

en: Dynamically Added Strings
nb_NO: Dynamisk tilføyde strenger

en: Translation Editor
nb_NO: Oversettelseseditor

en: Edit translations by visually selecting them on each site page
nb_NO: Rediger oversettelser ved å velge dem visuelt på hver nettside

en: String Translation
nb_NO: Strengoversettelse

en: Edit url slug translations, plugins and theme translation (emails, forms etc.)
nb_NO: Rediger oversettelser av URL slugs, tillegg og temaer (e-poster, skjemaer osv.)

en: Current User
nb_NO: Gjeldende bruker

en: Logged Out
nb_NO: Logget ut

en: Translate Page
nb_NO: Oversett side

en: Add a New Language
nb_NO: Legg til et nytt språk

en: Get a Free AI License
nb_NO: Få en gratis AI-lisens

en: Your License is Invalid
nb_NO: Lisensen din er ugyldig

en: Get More AI Words (%d left)
nb_NO: Få flere AI-ord (%d igjen)

en: Opens post in the translation editor. Post must be saved as draft or published beforehand.
nb_NO: Åpner innlegget i oversettelseseditoren. Innlegget må være lagret som kladd eller publisert på forhånd.

en: Security check
nb_NO: Sikkerhetskontroll

en: <strong>Warning:</strong> Some strings have possibly incorrectly encoded characters. This may result in breaking the queries, rendering the page untranslated in live mode. Consider revising the following strings or their method of outputting.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Noen strenger har tegn som muligens er feilkodet. Dette kan føre til brudd i spørringene, slik at siden vises uoversatt i live-modus. Vurder å revidere følgende strenger eller måten de skrives ut på.

en: TranslatePress data update
nb_NO: Oppdatering av TranslatePress-data

en: We need to update your translations database to the latest version.
nb_NO: Vi må oppdatere oversettelsesdatabasen din til den nyeste versjonen.

en: Updating will allow editing translations of localized text from plugins and theme. Existing translation will still work as expected.
nb_NO: Oppdateringen gjør det mulig å redigere oversettelser av lokalisert tekst fra utvidelser og tema. Eksisterende oversettelser vil fortsatt fungere som forventet.

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!
    Are you sure you want to continue?
nb_NO: VIKTIG: Det anbefales på det sterkeste å først ta sikkerhetskopi av databasen!
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Run the updater
nb_NO: Kjør oppdateringen

en: Updating will allow editing translations of slugs. Existing translation will still work as expected.
nb_NO: Oppdatering vil tillate redigering av oversettelser av slug. Eksisterende oversettelse vil fortsatt fungere som forventet.

en: Please activate the SEO Addon from <br/>WordPress -> Settings -> TranslatePress -> Addons section
nb_NO: Vennligst aktiver SEO-tillegget fra <br/>WordPress -> Innstillinger -> TranslatePress -> Tillegg-delen

en: Go to Addons
nb_NO: Gå til Tillegg

en: The SEO Pack add-on allows translation of all the URL slugs:
nb_NO: SEO Pack-tillegget gjør det mulig å oversette alle URL-slug:

en: Taxonomy slugs
nb_NO: Slug for taksonomier

en: Term slugs
nb_NO: Slug for termer

en: Post slugs (this includes pages and custom post types)
nb_NO: Slug for innlegg (dette inkluderer sider og egendefinerte innleggstyper)

en: Post type base slugs
nb_NO: Base-slug for innleggstyper

en: WooCommerce slugs
nb_NO: WooCommerce-slug

en: The SEO Pack add-on is available with ALL premium versions of the plugin.
nb_NO: SEO Pack-tillegget er tilgjengelig med ALLE premiumversjoner av programtillegget.

en: Upgrade to Pro
nb_NO: Oppgrader til Pro

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Article Section
nb_NO: Artikkel-seksjon

en: Article Tag
nb_NO: Artikkel-stikkord

en: OG Title
nb_NO: OG-tittel

en: OG Site Name
nb_NO: OG-nettstedsnavn

en: OG Description
nb_NO: OG-beskrivelse

en: OG Image Alt
nb_NO: OG-bilde-alt

en: Twitter Title
nb_NO: Twitter-tittel

en: Twitter Description
nb_NO: Twitter-beskrivelse

en: Twitter Image Alt
nb_NO: Twitter-bilde-alt

en: Page Title
nb_NO: Sidetittel

en: Dublin Core Title
nb_NO: Dublin Core-tittel

en: Dublin Core Description
nb_NO: Dublin Core-beskrivelse

en: OG Image
nb_NO: OG-bilde

en: OG Image Secure URL
nb_NO: Sikker URL for OG-bilde

en: Twitter Image
nb_NO: Twitter-bilde

en: Removing cdata dictionary strings for language %s...
nb_NO: Fjerner CDATA-ordboksstrenger for språket %s...

en: Removing untranslated dictionary links for language %s...
nb_NO: Fjerner uoversatte ordbokslenker for språket %s...

en: Removing duplicated gettext strings for language %s...
nb_NO: Fjerner dupliserte Gettext-strenger for språket %s...

en: Removing duplicated dictionary strings for language %s...
nb_NO: Fjerner dupliserte ordboksstrenger for språket %s...

en: Removing untranslated dictionary strings where translation is available for language %s...
nb_NO: Fjerner uoversatte ordboksstrenger der oversettelse er tilgjengelig for språket %s...

en: Inserting original strings for language %s...
nb_NO: Setter inn originalstrenger for språket %s...

en: Cleaning original strings table for language %s...
nb_NO: Rydder tabellen for originalstrenger for språket %s...

en: Updating original string ids for language %s...
nb_NO: Oppdaterer ID-er for originalstrenger for språket %s...

en: Regenerating original meta table for language %s...
nb_NO: Regenererer tabellen for original-meta for språket %s...

en: Cleaning original meta table for language %s...
nb_NO: Renser tabellen for original-meta for språket %s...

en: Replacing original id NULL with value for language %s...
nb_NO: Erstatter original-ID NULL med verdi for språket %s...

en: Inserting gettext original strings for language %s...
nb_NO: Setter inn Gettext-originalstrenger for språket %s...

en: Cleaning gettext original strings table for language %s...
nb_NO: Rydder tabellen for Gettext-originalstrenger for språket %s...

en: Updating gettext original string ids for language %s...
nb_NO: Oppdaterer ID-er for Gettext-originalstrenger for språket %s...

en: Migrating taxonomy and post type base slugs to new table structure...
nb_NO: Migrerer slug for taksonomier og base-slug for innleggstyper til ny tabellstruktur...

en: Migrating post slugs to new table structure for language %s...
nb_NO: Migrerer slug for innlegg til ny tabellstruktur for språket %s...

en: Migrating term slugs to new table structure for language %s...
nb_NO: Migrerer term-slug til ny tabellstruktur for språk %s...

en: Finishing up...
nb_NO: Fullfører...

en: Database optimization did not complete successfully. We recommend restoring the original database or <a href="%s" >trying again.</a>
nb_NO: Databaseoptimaliseringen ble ikke fullført. Vi anbefaler å gjenopprette den originale databasen eller <a href="%s" >prøve på nytt.</a>

en: Update aborted! Your user account doesn't have the capability to perform database updates.
nb_NO: Oppdatering avbrutt! Brukerkontoen din har ikke rettigheter til å utføre databaseoppdateringer.

en: Update aborted! Invalid nonce.
nb_NO: Oppdatering avbrutt! Ugyldig nonce.

en: Update aborted! Incorrect action.
nb_NO: Oppdatering avbrutt! Feil handling.

en: Update aborted! Incorrect language code.
nb_NO: Oppdatering avbrutt! Feil språkkode.

en: Updating database to version %s+
nb_NO: Oppdaterer database til versjon %s+

en: Processing table for language %s...
nb_NO: Behandler tabell for språk %s...

en: Back to TranslatePress Settings
nb_NO: Tilbake til TranslatePress-innstillinger

en: Successfully updated database!
nb_NO: Databasen ble oppdatert!

en:  done.
nb_NO:  fullført.

en: All individual TranslatePress add-on plugins <a href="%1$s" target="_blank">have been discontinued</a> and are now included in the premium Personal, Business and Developer versions of TranslatePress. Please log into your <a href="%2$s" target="_blank">account page</a>, download the new premium version and install it. Your individual addons settings will be ported over.
nb_NO: Alle individuelle TranslatePress-tilleggsprogrammer <a href="%1$s" target="_blank">er avviklet</a> og er nå inkludert i premiumversjonene Personal, Business og Developer av TranslatePress. Logg inn på <a href="%2$s" target="_blank">kontosiden</a> din, last ned den nye premiumversjonen og installer den. Innstillingene dine for individuelle tillegg vil bli overført.

en: Brand-new Language Switcher Settings are here!
nb_NO: Helt nye innstillinger for språkbytter er her!

en: Explore pre-made templates, switch colors, flag styles, spacing, layouts & more. Use the live preview to perfect your switcher in seconds.
nb_NO: Utforsk ferdiglagde maler, bytt farger, flaggstiler, avstand, oppsett og mer. Bruk forhåndsvisning i sanntid for å perfeksjonere bytteren på sekunder.

en: Start customizing
nb_NO: Begynn å tilpasse

en: Read documentation
nb_NO: Les dokumentasjon

en: <strong>TranslatePress</strong> requires <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP library</a></strong>. Please contact your server administrator to install it on your server.
nb_NO: <strong>TranslatePress</strong> krever <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP-biblioteket</a></strong>. Kontakt serveradministratoren din for å installere det på serveren din.

en: Detected long query limitation on WPEngine hosting. Some large pages may appear untranslated. You can remove limitation by adding the following to your site’s wp-config.php: define( 'WPE_GOVERNOR', false );
nb_NO: Oppdaget begrensning for lange spørringer på WPEngine-hosting. Noen store sider kan vises uoversatt. Du kan fjerne begrensningen ved å legge til følgende i nettstedets wp-config.php: define( 'WPE_GOVERNOR', false );

en: Custom Language Flag
nb_NO: Egendefinert språkflagg

en: The Language code of the added custom language cannot be empty.
nb_NO: Språkkoden for det egendefinerte språket som ble lagt til kan ikke være tom.

en: The Language code of the added custom language is invalid.
nb_NO: Språkkoden for det egendefinerte språket som ble lagt til er ugyldig.

en: The Automatic Translation Code of the added custom language is invalid.
nb_NO: Koden for automatisk oversettelse for det egendefinerte språket som ble lagt til er ugyldig.

en: TranslatePress Add-ons
nb_NO: TranslatePress-tillegg

en: You must first purchase this version to have access to the addon %1$shere%2$s
nb_NO: Du må først kjøpe denne versjonen for å få tilgang til tillegget %1$sher%2$s

en: Please %1$senter your license%2$s key first, to activate this addon.
nb_NO: Vennligst %1$sangi din lisens%2$s nøkkel først for å aktivere denne utvidelsen.

en: You need an active license to have access to the addon. Renew or purchase a new one %1$shere%2$s.
nb_NO: Du trenger en aktiv lisens for å få tilgang til utvidelsen. Forny eller kjøp en ny %1$sher%2$s.

en: Advanced Add-ons
nb_NO: Avanserte tillegg

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Developer, Business and Personal plans.
nb_NO: Disse utvidelsene utvider oversettelsesprogramtillegget ditt og er tilgjengelige i planene Developer, Business og Personal.

en: SEO Pack (Legacy)
nb_NO: SEO Pack (eldre)

en: SEO support for page slug, page title, description and facebook and twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
nb_NO: SEO-støtte for side-slug, sidetittel, beskrivelse og sosial graf-informasjon for Facebook og Twitter. HTML lang-attributtet er satt korrekt.

en: Multiple Languages
nb_NO: Flere språk

en: Add as many languages as you need for your project to go global. Publish your language only when all your translations are done.
nb_NO: Legg til så mange språk du trenger for at prosjektet ditt skal nå ut globalt. Publiser kun språket ditt når alle oversettelsene er ferdige.

en: Pro Add-ons
nb_NO: Pro-utvidelser

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Business and Developer plans.
nb_NO: Disse utvidelsene utvider oversettelsesprogramtillegget ditt og er tilgjengelige i planene Business og Developer.

en: DeepL Automatic Translation
nb_NO: Automatisk oversettelse med DeepL

en: Automatically translate your website through the DeepL API.
nb_NO: Oversett nettstedet ditt automatisk via DeepL API.

en: Prompts visitors to switch to their preferred language based on their browser settings or IP address and remembers the last visited language.
nb_NO: Oppfordrer besøkende til å bytte til deres foretrukne språk basert på nettleserinnstillinger eller IP-adresse, og husker det sist besøkte språket.

en: Translator Accounts
nb_NO: Oversetterkontoer

en: Create translator accounts for new users or allow existing users that are not administrators to translate your website.
nb_NO: Opprett oversetterkontoer for nye brukere, eller la eksisterende brukere som ikke er administratorer oversette nettstedet ditt.

en: Browse As User Role
nb_NO: Bla igjennom som brukerrolle

en: Navigate your website just like a particular user role would. Really useful for dynamic content or hidden content that appears for particular users.
nb_NO: Naviger på nettstedet ditt akkurat som en bestemt brukerrolle ville gjort. Veldig nyttig for dynamisk innhold eller skjult innhold som vises for bestemte brukere.

en: Navigation Based on Language
nb_NO: Navigasjon basert på språk

en: Configure different menu items for different languages.
nb_NO: Konfigurer ulike menyelementer for ulike språk.

en: Different Domain per Language
nb_NO: Eget domene per språk

en: Connect separate domains or subdomains to each of your translated versions. Strengthen your brand’s local identity and boost SEO performance for every language you support.
nb_NO: Koble separate domener eller underdomener til hver av dine oversatte versjoner. Styrk merkevarens lokale identitet og forbedre SEO-ytelsen for hvert språk du støtter.

en: Recommended Plugins
nb_NO: Anbefalte utvidelser

en: A short list of plugins you can use to extend your website.
nb_NO: En kort liste med utvidelser du kan bruke til å utvide nettstedet ditt.

en: Capture more user information on the registration form with the help of Profile Builder's custom user profile fields and/or add an Email Confirmation process to verify your customers accounts.
nb_NO: Samle inn mer brukerinformasjon i registreringsskjemaet ved hjelp av egendefinerte brukerprofilfelt fra Profile Builder, og/eller legg til en e-postbekreftelsesprosess for å bekrefte kundenes kontoer.

en: Accept user payments, create subscription plans and restrict content on your membership site.
nb_NO: Ta imot betalinger fra brukere, opprett abonnementsplaner og begrens innhold på medlemsnettstedet ditt.

en: Create no-code automations and workflows on your WordPress site. Easily connect your plugins, sites and apps together.
nb_NO: Opprett automatiseringer og arbeidsflyter uten kode på WordPress-nettstedet ditt. Koble enkelt sammen utvidelsene dine, nettstedene dine og appene dine.

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: TranslatePress Errors
nb_NO: TranslatePress-feil

en: There are no logged errors.
nb_NO: Det er ingen loggførte feil.

en: Change language
nb_NO: Bytt språk

en: Website language selector
nb_NO: Språkvelger for nettstedet

en: WordPress Translation Plugin
nb_NO: Oversettelsesutvidelse for WordPress

en: Available languages
nb_NO: Tilgjengelige språk

en: Language Switcher update notice
nb_NO: Oppdateringsvarsel for språkvelger

en: Legacy language switcher is currently enabled
nb_NO: Eldre språkvelger er for øyeblikket aktivert

en: We’ve upgraded the switcher for richer customization and a better user experience.<br>In order to use the new configurator, turn off <strong>Load legacy language switcher</strong>.
nb_NO: Vi har oppgradert språkvelgeren for flere tilpasningsmuligheter og en bedre brukeropplevelse.<br>For å bruke den nye konfiguratoren må du slå av <strong>Last inn eldre språkvelger</strong>.

en: Note: You can switch back anytime from <strong>Advanced Settings → <a href="%s">Troubleshooting</a></strong>.
nb_NO: Merk: Du kan når som helst bytte tilbake fra <strong>Avanserte innstillinger → <a href="%s">Feilsøking</a></strong>.

en: Enable the new switcher
nb_NO: Aktiver den nye bryteren

en: Your License Key is valid.
nb_NO: Lisensnøkkelen din er gyldig.

en: Your License Key is invalid.
nb_NO: Lisensnøkkelen din er ugyldig.

en: Your License has expired.
nb_NO: Lisensen din har utløpt.

en: Deactivate License
nb_NO: Deaktiver lisens

en: Add a license key
nb_NO: Legg til en lisensnøkkel

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Manage your license in your %1$s.
nb_NO: Administrer lisensen din på %1$s.

en: Account Page
nb_NO: Kontoside

en: Don’t have a TranslatePress AI License Key?
nb_NO: Har du ikke en TranslatePress AI-lisensnøkkel?

en: You can get one for %1$sfree%2$s, by creating a free account. It includes:
nb_NO: Du kan få en %1$sgratis%2$s ved å opprette en gratis konto. Det inkluderer:

en: Access to TranslatePress AI for instant automatic translations
nb_NO: Tilgang til TranslatePress AI for umiddelbare automatiske oversettelser

en: 2000 AI words to translate automatically
nb_NO: 2000 AI-ord å oversette automatisk

en: Get a free License Today
nb_NO: Få en gratis lisens i dag

en: Debug Information
nb_NO: Feilsøkingsinformasjon

en: Debug Data for License Checking
nb_NO: Feilsøkingsdata for lisenskontroll

en: Debug Data for License Activation
nb_NO: Feilsøkingsdata for lisensaktivering

en: Get more AI words and unlock all features with TranslatePress Pro.
nb_NO: Få flere AI-ord og lås opp alle funksjoner med TranslatePress Pro.

en: Upgrade now ↗
nb_NO: Oppgrader nå ↗

en: Already purchased a Premium version?
nb_NO: Har du allerede kjøpt en Premium-versjon?

en: Go to your %1$s
nb_NO: Gå til din %1$s

en: TranslatePress.com Account
nb_NO: TranslatePress.com-konto

en: Download & Install the Pro plugin
nb_NO: Last ned og installer Pro-tillegget

en: Learn More
nb_NO: Les mer

en: Get a translation volume estimate with a detailed breakdown per page
nb_NO: Få et overslag over oversettelsesvolum med detaljert oversikt per side

en: Find how many translatable words are on your website
nb_NO: Finn ut hvor mange oversettbare ord det er på nettstedet ditt

en: Enable Automatic Translation
nb_NO: Aktiver automatisk oversettelse

en: To use <strong>DeepL</strong> for automatic translation, activate this Pro add-on from the <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.
nb_NO: For å bruke <strong>DeepL</strong> til automatisk oversettelse, aktiver dette Pro-tillegget fra <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.

en: <strong>DeepL</strong> automatic translation is available as a <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.
nb_NO: Automatisk oversettelse med <strong>DeepL</strong> er tilgjengelig som <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.

en: By upgrading you'll get access to all paid add-ons, premium support and help fund the future development of TranslatePress.
nb_NO: Ved å oppgradere får du tilgang til alle betalte tillegg, premium support og bidrar til å finansiere fremtidig utvikling av TranslatePress.

en: Please note that DeepL API usage is paid separately. See <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL pricing information</a>.
nb_NO: Merk at bruk av DeepL API faktureres separat. Se <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL-prisinformasjon</a>.

en: TranslatePress Pro Add-ons
nb_NO: TranslatePress Pro-tillegg

en: Test API credentials
nb_NO: Test API-legitimasjon

en: Check if the selected translation engine is configured correctly.
nb_NO: Sjekk om den valgte oversettelsesmotoren er konfigurert riktig.

en: Alternative Engines
nb_NO: Alternative motorer

en: Switch to TranslatePress AI
nb_NO: Bytt til TranslatePress AI

en: Integrate machine translation directly with your WordPress website.
nb_NO: Integrer maskinoversettelse direkte med WordPress-nettstedet ditt.

en: More info
nb_NO: Mer info

en: Choose which engine you want to use in order to %1$s automatically translate your website.
nb_NO: Velg hvilken motor du vil bruke for å %1$s automatisk oversette nettstedet ditt.

en: Automatic Translation Settings
nb_NO: Innstillinger for automatisk oversettelse

en: AI Words Low Notification
nb_NO: Varsel om lavt antall AI-ord

en: Receive an email notification when your TranslatePress AI word count drops below the specified threshold.
nb_NO: Motta et e-postvarsel når TranslatePress AI-ordtallet ditt faller under den angitte terskelen.

en: This feature is only available when using the TranslatePress AI translation engine.
nb_NO: Denne funksjonen er kun tilgjengelig når du bruker TranslatePress AI-oversettingsmotoren.

en: Notification Email
nb_NO: Varsel-e-postadresse

en: The email address where the low AI words notification will be sent.
nb_NO: E-postadressen som skal motta varselet om lavt antall AI-ord.

en: Word Threshold
nb_NO: Ordterskel

en: words
nb_NO: ord

en: You will be notified when remaining AI words drop below this number.
nb_NO: Du vil bli varslet når antallet gjenværende AI-ord faller under dette tallet.

en: Automatically Translate Slugs
nb_NO: Oversett slug automatisk

en: Generate automatic translations of slugs for posts, pages and Custom Post Types.<br/>The slugs will be automatically translated starting with the second refresh of each page.
nb_NO: Generer automatiske oversettelser av slug for innlegg, sider og egendefinerte innleggstyper.<br/>Slug vil bli oversatt automatisk fra og med den andre oppdateringen av hver side.

en: This feature is only available in the paid version. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
nb_NO: Denne funksjonen er kun tilgjengelig i betalversjonen. Oppgrader TranslatePress og få tilgang til flere premiumfunksjoner.

en: Requires <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
nb_NO: Krever at <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack-tillegget</a> er installert og aktivert.

en: Upgrade now
nb_NO: Oppgrader nå

en: Block Crawlers
nb_NO: Blokker crawlere

en: Block crawlers from triggering automatic translations on your website.<br>This will not prevent crawlers from accessing this site's pages.
nb_NO: Hindre crawlere i å utløse automatiske oversettelser på nettstedet ditt.<br>Dette vil ikke forhindre crawlere i å få tilgang til sidene på dette nettstedet.

en: Limit machine translation / characters per day
nb_NO: Begrens maskinoversettelse / tegn per dag

en: Add a limit to the number of automatically translated characters so you can better budget your project.
nb_NO: Legg til en grense for antallet automatisk oversatte tegn, slik at du kan budsjettere prosjektet ditt bedre.

en: characters per day
nb_NO: tegn per dag

en: Today's Character Count:
nb_NO: Dagens tegnantall:

en: Log machine translation queries.
nb_NO: Logg maskinoversettelsesforespørsler.

en: Only enable for testing purposes. Can impact performance.<br>All records are stored in the wp_trp_machine_translation_log database table. Use a plugin like <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> to browse the logs or directly from your database manager (PHPMyAdmin, etc.)
nb_NO: Aktiver kun for testformål. Kan påvirke ytelsen.<br>Alle poster lagres i databasetabellen wp_trp_machine_translation_log. Bruk en utvidelse som <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> for å bla gjennom loggene, eller direkte fra databasebehandleren din (PHPMyAdmin, osv.)

en: Test API Credentials
nb_NO: Test API-legitimasjon

en: HTTP Referrer:
nb_NO: HTTP-henviser:

en: Use this HTTP Referrer if the API lets you restrict key usage from its Dashboard.
nb_NO: Bruk denne HTTP-henviseren hvis API-et lar deg begrense nøkkelbruk fra dashbordet sitt.

en: Response
nb_NO: Respons

en: Response Body
nb_NO: Responsbody

en: Entire Response From wp_remote_get():
nb_NO: Hele responsen fra wp_remote_get():

en: All Languages
nb_NO: Alle språk

en: Select the languages you wish to make your website available in.
nb_NO: Velg språkene du vil gjøre nettstedet ditt tilgjengelig på.

en: Formality
nb_NO: Formell stil

en: Code
nb_NO: Kode

en: Default
nb_NO: Standard

en: Formal
nb_NO: Formell

en: Informal
nb_NO: Uformell

en: Language
nb_NO: Språk

en: This language does not support formality.
nb_NO: Dette språket støtter ikke formell stil.

en: Are you sure you want to remove this language?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne dette språket?

en: Custom Languages
nb_NO: Egendefinerte språk

en: To Add more languages activate the Multiple Languages Addon
nb_NO: For å legge til flere språk, aktiver tillegget Multiple Languages

en: You need an active license to add more languages. Verify in your %1$saccount%2$s that your license is valid
nb_NO: Du trenger en aktiv lisens for å legge til flere språk. Bekreft i din %1$skonto%2$s at lisensen din er gyldig.

en: Please %1$senter your license%2$s key first to add more languages.
nb_NO: Vennligst %1$sskriv inn din lisens%2$s-nøkkel først for å legge til flere språk.

en: Adding more than two languages is a paid feature. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
nb_NO: Å legge til mer enn to språk er en betalt funksjon. Oppgrader TranslatePress og lås opp flere premium-funksjoner.

en: Website Languages
nb_NO: Nettstedsspråk

en: Default Language
nb_NO: Standardspråk

en: Select the language your content is written in.
nb_NO: Velg språket innholdet ditt er skrevet på.

en: WARNING. Changing the default language will invalidate existing translations.
nb_NO: ADVARSEL. Endring av standardspråket vil ugyldiggjøre eksisterende oversettelser.

en: Even changing from en_US to en_GB, because they are treated as two different languages.
nb_NO: Dette gjelder også ved endring fra en_US til en_GB, ettersom de behandles som to forskjellige språk.

en: In most cases changing the default flag is all it is needed:
nb_NO: I de fleste tilfeller er det nok å endre standardflagget:

en: replace the default flag
nb_NO: erstatt standardflagget

en: Re-run Setup Wizard
nb_NO: Kjør oppsettsveiviseren på nytt

en: The Setup wizard allows you to quickly setup TranslatePress. You can initiate it at any time.
nb_NO: Oppsettsveiviseren lar deg raskt sette opp TranslatePress. Du kan starte den når som helst.

en: Language Settings
nb_NO: Språkinnstillinger

en: Use Native language name
nb_NO: Bruk opprinnelige språknavn

en: Check if you want to display languages in their native names. Otherwise, languages will be displayed in English.
nb_NO: Kryss av hvis du vil vise språk med deres opprinnelige navn. Ellers vil språkene vises på engelsk.

en: Use a subdirectory for the default language
nb_NO: Bruk en underkatalog for standardspråket

en: Check if you want to add the subdirectory in the URL for the default language.</br>By checking this option, the default language seen by website visitors will become the first one in the "All Languages" list.
nb_NO: Kryss av hvis du vil legge til underkatalogen i URL-en for standardspråket.</br>Ved å krysse av for dette alternativet blir standardspråket som besøkende på nettstedet ser det første i listen «Alle språk».

en: Force language in custom links
nb_NO: Tving språk i egendefinerte lenker

en: Select Yes if you want to force custom links without language encoding to keep the currently selected language.
nb_NO: Velg Ja hvis du vil tvinge egendefinerte lenker uten språkkoding til å beholde det valgte språket.

en: Use shortcode on any page or widget.
nb_NO: Bruk shortcode på en hvilken som helst side eller widget.

en: You can also add the <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Language Switcher Block</a> in the WP Gutenberg Editor.
nb_NO: Du kan også legge til <a href="%s" title="Dokumentasjon for språkvelgerblokken">språkvelgerblokken</a> i WP Gutenberg-editoren.

en: Menu item
nb_NO: Menyelement

en: Go to  %1$s Appearance -> Menus%2$s to add languages to the Language Switcher in any menu.
nb_NO: Gå til  %1$s Utseende -> Menyer%2$s for å legge til språk i språkvelgeren i hvilken som helst meny.

en: Learn more in our documentation.
nb_NO: Les mer i dokumentasjonen vår.

en: Floating language selection
nb_NO: Flytende språkvalg

en: Add a floating dropdown that follows the user on every page.
nb_NO: Legg til en flytende nedtrekksmeny som følger brukeren på alle sider.

en: Show "Powered by TranslatePress"
nb_NO: Vis «Drevet av TranslatePress»

en: Show the small "Powered by TranslatePress" label in the floater language switcher.
nb_NO: Vis den lille «Drevet av TranslatePress»-etiketten i den flytende språkvelgeren.

en: 5 Days to Better Multilingual Websites
nb_NO: 5 dager til bedre flerspråklige nettsteder

en: %sJoin our FREE & EXCLUSIVE onboarding course%s and learn how to grow your multilingual traffic, reach international markets, and save time & money while getting the most out of TranslatePress!
nb_NO: %sBli med på vårt GRATIS og EKSKLUSIVT onboarding-kurs%s og lær hvordan du øker den flerspråklige trafikken din, når internasjonale markeder, og sparer tid og penger – samtidig som du får mest mulig ut av TranslatePress!

en: Invalid email address
nb_NO: Ugyldig e-postadresse

en: Your email
nb_NO: Din e-post

en: Sign me up!
nb_NO: Meld meg på!

en: Sign up with your email address and receive a 5-part email guide to help you maximize the power of TranslatePress.
nb_NO: Meld deg på med e-postadressen din og motta en e-postguide i fem deler som hjelper deg å få mest mulig ut av TranslatePress.

en: Dismiss email course notification
nb_NO: Avvis varsel om e-postkurs

en: Hey %s,<br>Never miss an important update - opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
nb_NO: Hei %s,<br>Ikke gå glipp av viktige oppdateringer – meld deg på varsler om sikkerhets- og funksjonsoppdateringer, og ikke-sensitiv diagnostisk sporing.

en: Allow & Continue
nb_NO: Tillat og fortsett

en: Skip
nb_NO: Hopp over

en: This will allow TranslatePress to:
nb_NO: Dette lar TranslatePress:

en: Your profile overview
nb_NO: Oversikt over profilen din

en: Name and email address
nb_NO: Navn og e-postadresse

en: Admin Notices
nb_NO: Administratorvarsler

en: Updates, announcements, marketing, no spam
nb_NO: Oppdateringer, kunngjøringer, markedsføring, ingen spam

en: Plugin status & settings
nb_NO: Plugin-status og -innstillinger

en: Active, Deactivated, installed version and settings
nb_NO: Aktiv, deaktivert, installert versjon og innstillinger

en: Privacy Policy
nb_NO: Personvernerklæring

en: Terms of Service
nb_NO: Tjenestevilkår

en: Support
nb_NO: Støtte

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Add Extra AI Words
nb_NO: Legg til ekstra AI-ord

en: Optimize TranslatePress database tables
nb_NO: Optimaliser databasetabeller for TranslatePress

en: <strong>IMPORTANT NOTE:</strong> Before performing this action it is strongly recommended to first backup the database.
nb_NO: <strong>VIKTIG MERKNAD:</strong> Før du utfører denne handlingen, er det sterkt anbefalt å ta sikkerhetskopi av databasen først.

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!! Are you sure you want to continue?
nb_NO: VIKTIG: Det anbefales på det sterkeste å ta sikkerhetskopi av databasen først!! Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Operations to perform
nb_NO: Handlinger som skal utføres

en: Remove CDATA for original and dictionary strings
nb_NO: Fjern CDATA for original- og ordboksstrenger

en: Removes CDATA from trp_original_strings and trp_dictionary_* tables.<br>This type of content should not be detected by TranslatePress. It might have been introduced in the database in older versions of the plugin.
nb_NO: Fjerner CDATA fra tabellene trp_original_strings og trp_dictionary_*.<br>Denne typen innhold skal ikke oppdages av TranslatePress. Det kan ha blitt introdusert i databasen i eldre versjoner av utvidelsen.

en: Remove untranslated links from dictionary tables
nb_NO: Fjern uoversatte lenker fra ordbokstabeller

en: Removes untranslated links and images from all trp_dictionary_* tables. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
nb_NO: Fjerner uoversatte lenker og bilder fra alle trp_dictionary_*-tabeller. Disse tabellene inneholder oversettelser for brukerinnskrevne strenger som innleggsinnhold, innleggstittel, menyer osv.

en: Remove duplicate rows for gettext strings
nb_NO: Fjern duplikate rader for gettext-strenger

en: Cleans up all trp_gettext_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for themes and plugin strings.
nb_NO: Fjerner duplikate rader fra alle trp_gettext_*-tabeller. Disse tabellene inneholder oversettelser for strenger fra temaer og programtillegg.

en: Remove duplicate rows for dictionary strings
nb_NO: Fjern duplikate rader for ordboksstrenger

en: Cleans up all trp_dictionary_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
nb_NO: Fjerner duplikate rader fra alle trp_dictionary_*-tabeller. Disse tabellene inneholder oversettelser for brukerinnskrevne strenger som innleggsinnhold, innleggstittel, menyer osv.

en: Remove duplicate rows for original dictionary strings
nb_NO: Fjern duplikate rader for originale ordboksstrenger

en: Cleans up all trp_original_strings table of duplicate rows. This table contains strings in the default language, without any translation.<br>The trp_original_meta table, which contains meta information that refers to the post parent’s ID, is also regenerated.<br>Such duplicates can appear in exceptional situations of unexpected behavior.
nb_NO: Fjerner duplikate rader fra trp_original_strings-tabellen. Denne tabellen inneholder strenger på standardspråket, uten noen oversettelse.<br>trp_original_meta-tabellen, som inneholder metainformasjon som refererer til det overordnede innleggets ID, regenereres også.<br>Slike duplikater kan oppstå i unntakstilfeller ved uventet oppførsel.

en: Replace gettext strings that have original ID NULL with the correct original IDs
nb_NO: Erstatt gettext-strenger som har original-ID satt til NULL med de korrekte original-ID-ene

en: Fixes an edge case issue where some gettext strings have the original ID incorrectly set to NULL, causing problems in the Translation Editor.<br>This operation corrects the original IDs in the trp_gettext_* tables.<br>Only check this option if you encountered an issue in the Translation Editor where clicking the green pencil did not bring up the gettext string for translation in the left sidebar.<br>Otherwise, please leave this option unchecked because it's an intensive operation.
nb_NO: Retter opp et grensetilfelle der noen gettext-strenger har fått original-ID feilaktig satt til NULL, noe som forårsaker problemer i oversettelseseditoren.<br>Denne operasjonen korrigerer original-ID-ene i trp_gettext_*-tabellene.<br>Kryss kun av for dette alternativet hvis du har opplevd et problem i oversettelseseditoren der klikk på den grønne blyanten ikke viste gettext-strengen til oversettelse i venstre sidefelt.<br>La ellers dette alternativet være ukrysset, da det er en ressurskrevende operasjon.

en: Optimize Database
nb_NO: Optimaliser database

en: Updating TranslatePress tables. Please leave this window open.
nb_NO: Oppdaterer TranslatePress-tabeller. La dette vinduet være åpent.

en: The inactive languages will still be visible and active for the admin. For other users they won't be visible in the language switchers and won't be accessible either.
nb_NO: De inaktive språkene vil fortsatt være synlige og aktive for administratoren. For andre brukere vil de ikke være synlige i språkvelgerne, og de vil heller ikke være tilgjengelige.

en: unknown
nb_NO: ukjent

en: <strong>Extra Languages add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
nb_NO: <strong>Extra Languages-tillegget</strong> krever TranslatePress versjon %1$s eller høyere. Du bruker for øyeblikket versjon %2$s. Oppdater TranslatePress for å aktivere denne funksjonen.

en: Automatic and manual slug translation changes performed when <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 was active had to be removed because of some issues with that version. All slug translations from before that version are now in use. Thank you for understanding!
nb_NO: Automatiske og manuelle endringer i slug-oversettelse som ble utført mens <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 var aktiv, måtte fjernes på grunn av noen problemer med den versjonen. Alle slug-oversettelser fra før den versjonen er nå i bruk. Takk for forståelsen!

en: If you absolutely need them, the removed translations can be found in tables trp_slug_original_obsolete and trp_slug_translation_obsolete.
nb_NO: Hvis du absolutt trenger dem, finnes de fjernede oversettelsene i tabellene trp_slug_original_obsolete og trp_slug_translation_obsolete.

en: View Docs
nb_NO: Vis dokumentasjon

en: Assign different domains or subdomains to each language. When visitors access these domains, TranslatePress loads the appropriate language translation directly without redirecting.
nb_NO: Tilordne ulike domener eller underdomener til hvert språk. Når besøkende åpner disse domenene, laster TranslatePress den aktuelle språkoversettelsen direkte uten å omdirigere.

en: Example: %1$s for English, %2$s for Spanish, %3$s for French.
nb_NO: Eksempel: %1$s for engelsk, %2$s for spansk, %3$s for fransk.

en: Before enabling:
nb_NO: Før aktivering:

en: Ensure your domains are registered, pointed to your server, and have SSL certificates configured.
nb_NO: Sørg for at domenene dine er registrert, pekt til serveren din, og har SSL-sertifikater konfigurert.

en: Domain
nb_NO: Domene

en: Map this language to a different domain or sub-domain.
nb_NO: Koble dette språket til et annet domene eller underdomene.

en: Prefill with current domain
nb_NO: Forhåndsutfyll med gjeldende domene

en: Check DNS
nb_NO: Sjekk DNS

en: Checking DNS...
nb_NO: Sjekker DNS...

en: DNS is correctly configured!
nb_NO: DNS er riktig konfigurert!

en: DNS check failed. Please verify your domain configuration.
nb_NO: DNS-sjekk mislyktes. Kontroller domenekonfigurasjonen din.

en: This domain is already assigned to another language.
nb_NO: Dette domenet er allerede tilordnet et annet språk.

en: <strong>Different Domain per Language add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
nb_NO: <strong>Tillegget Different Domain per Language</strong> krever TranslatePress versjon %1$s eller høyere. Du bruker for øyeblikket versjon %2$s. Oppdater TranslatePress for å aktivere denne funksjonen.

en: Note: This option is disabled when Different Domain for Language addon is active.
nb_NO: Merk: Dette alternativet er deaktivert når tillegget Different Domain for Language er aktivt.

en: Different Domain per Language: Domain is required when domain mapping is enabled. The toggle has been disabled for languages with empty domains.
nb_NO: Different Domain per Language: Domene er påkrevd når domenetilordning er aktivert. Bryteren er deaktivert for språk med tomme domener.

en: Different Domain per Language: The same domain cannot be assigned to multiple languages. The toggle has been disabled for duplicate domains.
nb_NO: Different Domain per Language: Det samme domenet kan ikke tilordnes flere språk. Bryteren er deaktivert for dupliserte domener.

en: Different Domain per Language: A language domain cannot be the same as the main site URL. The toggle has been disabled for the matching domain.
nb_NO: Different Domain per Language: Et språks domene kan ikke være det samme som hovednettstedets URL. Bryteren er deaktivert for det samsvarende domenet.

en: Please enter a domain.
nb_NO: Skriv inn et domene.

en: Invalid domain format.
nb_NO: Ugyldig domenefornat.

en: Could not reach domain: %s
nb_NO: Kunne ikke nå domenet: %s

en: Domain returned HTTP status %d.
nb_NO: Domenet returnerte HTTP-status %d.

en: Domain is reachable!
nb_NO: Domenet er tilgjengelig!

en: Limit this menu item to the following languages
nb_NO: Begrens dette menyelementet til følgende språk

en: Date format
nb_NO: Datoformat

en: Customize the date formatting per each translated language.<br/>Leave empty for default WP setting or see more information <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">here</a>
nb_NO: Tilpass datoformateringen for hvert oversatte språk.<br/>La stå tomt for standard WP-innstilling, eller se mer informasjon <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">her</a>

en: To edit an existing TranslatePress language, input the language code and fill in only the columns you want to overwrite (e.g. Language name, Flag).<br>You can also add new custom languages. They will be available under General settings, All Languages list, where the URL slug can be edited.
nb_NO: For å redigere et eksisterende TranslatePress-språk, skriv inn språkkoden og fyll ut kun kolonnene du vil overskrive (f.eks. språknavn, flagg).<br>Du kan også legge til nye egendefinerte språk. De vil være tilgjengelige under Generelle innstillinger, i listen Alle språk, der URL-slug kan redigeres.

en: For custom flag, first upload the image in media library then paste the URL.<br>Changing or deleting a custom language will impact translations and site URL's.<br>The Language code and the ISO Code should contain only alphabetical values, numerical values, "-" and "_".<br>The ISO Codes can be found on <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> and <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a>.
nb_NO: For egendefinert flagg, last først opp bildet i mediebiblioteket og lim deretter inn URL-en.<br>Endring eller sletting av et egendefinert språk vil påvirke oversettelser og nettstedets URL-er.<br>Språkkoden og ISO-koden skal kun inneholde alfabetiske verdier, numeriske verdier, "-" og "_".<br>ISO-kodene finnes på <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO-koder</a> og <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL målkoder</a>.

en: Language code
nb_NO: Språkkode

en: Language name
nb_NO: Språknavn

en: Native name
nb_NO: Opprinnelig navn

en: ISO Code
nb_NO: ISO-kode

en: Flag URL
nb_NO: Flagg-URL

en: Text RTL
nb_NO: Tekst RTL

en: Custom language
nb_NO: Egendefinert språk

en: Disable dynamic translation
nb_NO: Deaktiver dynamisk oversettelse

en: It disables detection of strings displayed dynamically using JavaScript. <br/>Strings loaded via a server side AJAX call will still be translated.
nb_NO: Deaktiverer gjenkjenning av strenger som vises dynamisk ved hjelp av JavaScript. <br/>Strenger som lastes inn via et AJAX-kall på serversiden vil fortsatt bli oversatt.

en: Disable translation for gettext strings
nb_NO: Deaktiver oversettelse for gettext-strenger

en: Gettext Strings are strings outputted by themes and plugins. <br> Translating these types of strings through TranslatePress can be unnecessary if they are already translated using the .po/.mo translation file system.<br>Enabling this option can improve the page load performance of your site in certain cases. The disadvantage is that you can no longer edit gettext translations using TranslatePress, nor benefit from automatic translation on these strings.
nb_NO: Gettext-strenger er strenger som genereres av temaer og plugins. <br> Å oversette denne typen strenger via TranslatePress kan være unødvendig hvis de allerede er oversatt ved hjelp av .po/.mo-filer. <br>Å aktivere dette alternativet kan forbedre nettstedets lasteytelse i visse tilfeller. Ulempen er at du ikke lenger kan redigere gettext-oversettelser ved hjelp av TranslatePress, eller dra nytte av automatisk oversettelse av disse strengene.

en: Gettext Strings translation is disabled
nb_NO: Oversettelse av Gettext-strenger er deaktivert

en: To enable it go to
nb_NO: For å aktivere det, gå til

en: TranslatePress->Advanced Settings->Debug->Disable translation for gettext strings
nb_NO: TranslatePress->Avanserte innstillinger->Feilsøking->Deaktiver oversettelse for gettext-strenger

en:  and uncheck the Checkbox.
nb_NO:  og fjern merket i avmerkingsboksen.

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

en: Exclude translated links from sitemap
nb_NO: Ekskluder oversatte lenker fra sitemap

en: Do not include translated links in sitemaps generated by SEO plugins.<br/>Requires <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
nb_NO: Inkluder ikke oversatte lenker i sitemaps generert av SEO-utvidelser.<br/>Krever at <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack-tillegg</a> er installert og aktivert.

en: Disable post container tags for post title
nb_NO: Deaktiver container-koder for innleggstittel

en: It disables search indexing the post title in translated languages.<br/>Useful when the title of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
nb_NO: Det deaktiverer søkeindeksering av innleggstittelen i oversatte språk.<br/>Nyttig når tittelen på innlegget ikke tillater HTML, noe som ødelegger siden.

en: Disable post container tags for post content
nb_NO: Deaktiver container-koder for innleggsinnhold

en: It disables search indexing the post content in translated languages.<br/>Useful when the content of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
nb_NO: Det deaktiverer søkeindeksering av innleggsinnholdet i oversatte språk.<br/>Nyttig når innholdet i innlegget ikke tillater HTML, noe som ødelegger siden.

en: Do not translate certain paths
nb_NO: Ikke oversett visse stier

en: Choose what paths can be translated. Supports wildcard at the end of the path.<br>For example, to exclude https://example.com/some/path you can either use the rule /some/path/ or /some/*.<br>Enter each rule on it's own line. To exclude the home page use {{home}}.
nb_NO: Velg hvilke stier som kan oversettes. Støtter jokertegn på slutten av stien.<br>For eksempel, for å ekskludere https://example.com/some/path kan du enten bruke regelen /some/path/ eller /some/*.<br>Skriv inn hver regel på sin egen linje. For å ekskludere forsiden bruker du {home}.

en: Exclude Paths From Translation
nb_NO: Ekskluder stier fra oversettelse

en: Translate Only Certain Paths
nb_NO: Oversett kun visse stier

en: Enable the hreflang x-default tag for language:
nb_NO: Aktiver hreflang x-default-taggen for språk:

en: Enables the hreflang="x-default" for an entire language. See documentation for more details.
nb_NO: Aktiverer hreflang="x-default" for et helt språk. Se dokumentasjonen for mer informasjon.

en: Translate numbers and numerals
nb_NO: Oversett tall og nummeraler

en: Enable translation of numbers ( e.g. phone numbers)
nb_NO: Aktiver oversettelse av tall ( f.eks. telefonnumre)

en: Selector
nb_NO: Velger

en: Exclude from dynamic translation
nb_NO: Ekskluder fra dynamisk oversettelse

en: Do not dynamically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated using JavaScript.<br/>These strings will still be translated on the server side if possible.
nb_NO: Strenger som finnes i HTML-noder som samsvarer med disse selektorene, skal ikke oversettes dynamisk.<br>Ekskluderer alle underelementer av HTML-noder som samsvarer med disse selektorene fra å bli oversatt ved hjelp av JavaScript.<br/>Disse strengene vil fortsatt bli oversatt på serversiden hvis det er mulig.

en: Gettext String
nb_NO: Gettext-streng

en: Exclude Gettext Strings
nb_NO: Ekskluder Gettext-strenger

en: Exclude these strings from being translated as Gettext strings by TranslatePress. Leave the domain empty to take into account any Gettext string.<br/>Can still be translated through po/mo files.
nb_NO: Ekskluder disse strengene fra å bli oversatt som Gettext-strenger av TranslatePress. La domenet stå tomt for at det skal gjelde enhver Gettext-streng.<br/>Kan fortsatt oversettes via po/mo-filer.

en: Exclude selectors only from automatic translation
nb_NO: Ekskluder kun velgere fra automatisk oversettelse

en: Do not automatically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being automatically translated.<br>Manual translation of these strings is still possible.
nb_NO: Strenger som finnes i HTML-noder som samsvarer med disse selektorene, skal ikke oversettes automatisk.<br>Ekskluderer alle underelementer av HTML-noder som samsvarer med disse selektorene fra å bli oversatt automatisk.<br>Manuell oversettelse av disse strengene er fortsatt mulig.

en: Exclude selectors from translation
nb_NO: Ekskluder velgere fra oversettelse

en: Do not translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated.<br>These strings cannot be translated manually nor automatically.
nb_NO: Strenger som finnes i HTML-noder som samsvarer med disse selektorene, skal ikke oversettes.<br>Ekskluderer alle underelementer av HTML-noder som samsvarer med disse selektorene fra å bli oversatt.<br>Disse strengene kan ikke oversettes manuelt eller automatisk.

en: String
nb_NO: Streng

en: Exclude strings from automatic translation
nb_NO: Ekskluder strenger fra automatisk oversettelse

en: Do not automatically translate these strings (ex. names, technical words...)<br>Paragraphs containing these strings will still be translated except for the specified part.
nb_NO: Oversett ikke disse strengene automatisk (f.eks. navn, tekniske ord...)<br>Avsnitt som inneholder disse strengene, vil fortsatt bli oversatt, bortsett fra den angitte delen.

en: Fix broken HTML
nb_NO: Reparer ødelagt HTML

en: General attempt to fix broken or missing HTML on translated pages.<br/>
nb_NO: Generelt forsøk på å reparere ødelagt eller manglende HTML på oversatte sider.<br/>

en: Force slash at end of home url:
nb_NO: Tving frem skråstrek på slutten av hjemme-URL:

en: Ads a slash at the end of the home_url() function
nb_NO: Legger til en skråstrek på slutten av home_url()-funksjonen

en: Show Both (recommended)
nb_NO: Vis begge (anbefalt)

en: Remove Country Locale
nb_NO: Fjern landslokalitet

en: Remove Region Independent Locale
nb_NO: Fjern regionuavhengig lokalitet

en: Remove duplicate hreflang
nb_NO: Fjern duplisert hreflang

en: Choose which hreflang tags will appear on your website.<br/>We recommend showing both types of hreflang tags as indicated by <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Google documentation</a>.<br/>Removing Country Locale when having multiple Country Locales of the same language (ex. English UK and English US) will result in showing one hreflang tag with link to just one of the region locales for that language.
nb_NO: Velg hvilke hreflang-koder som skal vises på nettstedet ditt.<br/>Vi anbefaler å vise begge typer hreflang-koder som angitt i <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Googles dokumentasjon</a>.<br/>Fjerning av Landlokalitet når du har flere Landlokaliteter for samme språk (f.eks. engelsk (Storbritannia) og engelsk (USA)) vil resultere i at det vises én hreflang-kode med lenke til bare én av regionlokalitetene for det språket.

en: Default (example: en-US, fr-CA, etc.)
nb_NO: Standard (eksempel: en-US, fr-CA, osv.)

en: Regional (example: en, fr, es, etc.)
nb_NO: Regional (eksempel: en, fr, es, osv.)

en: HTML Lang Attribute Format
nb_NO: Format for HTML-språkattributt

en: Change lang attribute of the html tag to a format that includes country regional or not. <br>In HTML, the lang attribute (<html lang="en-US">)  should be used to  specify the language of text content so that the  browser can correctly display or process  your content (eg. for  hyphenation, styling, spell checking, etc).
nb_NO: Endre lang-attributtet i html-taggen til et format som inkluderer land/region eller ikke. <br>I HTML skal lang-attributtet (<html lang="en-US">) brukes for å angi språket til tekstinnholdet, slik at nettleseren kan vise eller behandle innholdet ditt korrekt (f.eks. for orddeling, styling, stavekontroll, osv).

en: Load legacy Language Switcher
nb_NO: Last inn eldre språkvelger

en: Applies to all types of language switchers (floating, shortcode, and menu). When enabled, the site will revert to using the original Language Switcher configured in the General Settings tab, replacing the new customizable version. Your existing switcher settings will remain saved, but they will be ignored while this option is active.
nb_NO: Gjelder for alle typer språkvelgere (flytende, shortcode og meny). Når dette er aktivert, vil nettstedet gå tilbake til å bruke den opprinnelige språkvelgeren konfigurert i fanen Generelle innstillinger, og erstatte den nye tilpassbare versjonen. De eksisterende innstillingene for språkvelgeren vil fortsatt være lagret, men de vil bli ignorert mens dette alternativet er aktivt.

en: Load legacy SEO Pack Add-On
nb_NO: Last inn eldre SEO Pack-tillegg

en: In case the recent migration to the new slug rewrite is causing trouble, set this to Yes to use the old method <br> Please <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">open a support ticket</a> letting us know of the issues you are having.
nb_NO: Hvis den nylige migreringen til den nye slug-omskrivingen skaper problemer, sett dette til Ja for å bruke den gamle metoden <br> Vennligst <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">åpne en support-sak</a> og gi oss beskjed om problemene du opplever.

en: Manual Translation Only
nb_NO: Kun manuell oversettelse

en: TranslatePress pro-actively scans and saves strings in the database when users access translated pages. <br>This setting disables this functionality and only allows translation and string saving when inside the Translation Editor. <br>Also disables machine translation outside the Translation Editor, giving you better control over character spending, by translating only the pages you visit in the Translation Editor.
nb_NO: TranslatePress skanner og lagrer strenger i databasen proaktivt når brukere besøker oversatte sider. <br>Denne innstillingen deaktiverer denne funksjonaliteten og tillater kun oversettelse og lagring av strenger når du er inne i oversettelseseditoren. <br>Deaktiverer også maskinoversettelse utenfor oversettelseseditoren, noe som gir deg bedre kontroll over tegnforbruk, ved å kun oversette sidene du besøker i oversettelseseditoren.

en: Open language switcher only on click
nb_NO: Åpne språkvelgeren kun ved klikk

en: Open the language switcher shortcode by clicking on it instead of hovering.<br> Close it by clicking on it, anywhere else on the screen or by pressing the escape key. This will affect only the shortcode language switcher.
nb_NO: Åpne språkvelger-shortcoden ved å klikke på den i stedet for å holde pekeren over den.<br> Lukk den ved å klikke på den, et hvilket som helst annet sted på skjermen eller ved å trykke på escape-tasten. Dette vil kun påvirke språkvelger-shortcoden.

en: Show opposite language in the language switcher
nb_NO: Vis motsatt språk i språkvelgeren

en: Transforms the language switcher into a button showing the other available language, not the current one.<br> Only works when there are exactly two languages, the default one and a translation one.<br>This will affect the shortcode language switcher and floating language switcher as well.<br> To achieve this in menu language switcher go to Appearance->Menus->Language Switcher and select Opposite Language.
nb_NO: Gjør språkvelgeren om til en knapp som viser det andre tilgjengelige språket, ikke det gjeldende.<br> Fungerer kun når det er nøyaktig to språk, standardspråket og et oversettelsesspråk.<br>Dette vil også påvirke språkvelger-shortcoden og den flytende språkvelgeren.<br> For å oppnå dette i menyspråkvelgeren går du til Utseende->Menyer->Språkvelger og velger Motsatt språk.

en: <a href="%s">Click here</a> to access the database optimization tool.
nb_NO: <a href="%s">Klikk her</a> for å få tilgang til databaseoptimaliseringsverktøyet.

en: It helps remove possible duplicate translations, clear unnecessary data and repair possible metadata issues.
nb_NO: Det hjelper deg med å fjerne mulige dupliserte oversettelser, rydde opp i unødvendige data og reparere mulige metadata-problemer.

en: <a href="%s" target="_blank">Here</a> you can observe the last 5 SQL errors relevant to TranslatePress if they exist.
nb_NO: <a href="%s" target="_blank">Her</a> kan du se de siste 5 SQL-feilene som er relevante for TranslatePress, hvis de finnes.

en: Troubleshooting
nb_NO: Feilsøking

en: Exclude Gettext strings
nb_NO: Ekskluder Gettext-strenger

en: Custom languages
nb_NO: Egendefinerte språk

en: Miscellaneous options
nb_NO: Diverse alternativer

en: Exclude strings & pages
nb_NO: Ekskluder strenger og sider

en: Automatic Translation Memory
nb_NO: Automatisk oversettelsesminne

en: Serve same translation for similar text. The strings need to have a percentage of 95% similarity.<br>Helps prevent losing existing translation when correcting typos or making minor adjustments to the original text. <br>If a translation already exists for a very similar original string, it will automatically be used for the current original string.<br>Does not work when making changes to a text that is part of a translation block unless the new text is manually merged again in a translation block.<br>Each string needs to have a minimum of 50 characters.
nb_NO: Bruk samme oversettelse for liknende tekst. Strengene må ha en likhetsprosent på 95 %.<br>Hjelper med å forhindre tap av eksisterende oversettelse ved retting av skrivefeil eller mindre justeringer av originalteksten. <br>Hvis det allerede finnes en oversettelse for en svært lik originalstreng, vil den automatisk bli brukt for den gjeldende originalstrengen.<br>Fungerer ikke ved endringer av en tekst som er en del av en oversettelsesblokk, med mindre den nye teksten manuelt flettes inn igjen i en oversettelsesblokk.<br>Hver streng må ha minimum 50 tegn.

en: WARNING: This feature can negatively impact page loading times in secondary languages, particularly with large databases (for example websites with a lot of pages or products). If you experience slow loading times, disable this and try again.
nb_NO: ADVARSEL: Denne funksjonen kan påvirke sidelastingstiden negativt for sekundærspråk, spesielt med store databaser (for eksempel nettsteder med mange sider eller produkter). Hvis du opplever treg lasting, deaktiver denne og prøv igjen.

en: Fix missing dynamic content
nb_NO: Fiks manglende dynamisk innhold

en: May help fix missing content inserted using JavaScript. <br> It shows dynamically inserted content in original language for a moment before the translation request is finished.
nb_NO: Kan hjelpe med å fikse manglende innhold satt inn med JavaScript. <br> Den viser dynamisk innsatt innhold på originalspråket et øyeblikk før oversettelsesforespørselen er fullført.

en: Filter Gettext wrapping from post content and title
nb_NO: Filtrer Gettext-innpakking fra innleggsinnhold og -tittel

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post content and post title. Does not affect previous post content. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
nb_NO: Filtrerer Gettext-innpakking som #!trpst#trp-gettext fra alt oppdatert innleggsinnhold og alle oppdaterte innleggstitler. Påvirker ikke tidligere innleggsinnhold. <br/><strong>Databasebackup anbefales før du aktiverer.</strong>

en: Filter Gettext wrapping from post meta
nb_NO: Filtrer Gettext-innpakking fra innleggsmeta

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post meta. Does not affect previous post meta. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
nb_NO: Filtrerer Gettext-innpakking som #!trpst#trp-gettext fra all oppdatert innleggsmeta. Påvirker ikke tidligere innleggsmeta. <br/><strong>Databasebackup anbefales før du aktiverer.</strong>

en: Google Translate API Key
nb_NO: Google Translate API-nøkkel

en: Add your API Key here...
nb_NO: Legg til API-nøkkelen din her...

en: Visit <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key, <strong>control API costs</strong> and set HTTP referrer restrictions.
nb_NO: Besøk <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">denne lenken</a> for å se hvordan du kan sette opp en API-nøkkel, <strong>kontrollere API-kostnader</strong> og angi HTTP referrer-begrensninger.

en: Your HTTP referrer is: %s
nb_NO: Din HTTP referrer er: %s

en: There was an error on the server processing your Google Translate key.
nb_NO: Det oppstod en feil på serveren ved behandling av Google Translate-nøkkelen din.

en: There was an error with your Google Translate key.
nb_NO: Det oppstod en feil med Google Translate-nøkkelen din.

en: Please check your TranslatePress license key.
nb_NO: Sjekk TranslatePress-lisensnøkkelen din.

en: No Active License Detected for this website.
nb_NO: Ingen aktiv lisens oppdaget for dette nettstedet.

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, you need a license key by creating a free account.
nb_NO: For å aktivere automatisk oversettelse med TranslatePress AI trenger du en lisensnøkkel som du får ved å opprette en gratis konto.

en: Create your Free Account
nb_NO: Opprett gratis konto

en:  or
nb_NO:  eller

en: Enter your license key
nb_NO: Skriv inn lisensnøkkelen din

en:  Or %1$spurchase one here%2$s
nb_NO:  Eller %1$skjøp en her%2$s

en: Your free account includes:
nb_NO: Din gratis konto inkluderer:

en: Get more AI Words and unlock all AI features with TranslatePress Pro.
nb_NO: Få flere AI-ord og lås opp alle AI-funksjoner med TranslatePress Pro.

en: You have a valid %s <strong>license</strong>.
nb_NO: Du har en gyldig %s <strong>lisens</strong>.

en:  words remaining.
nb_NO:  ord igjen.

en: Recheck
nb_NO: Sjekk på nytt

en: Rechecking...
nb_NO: Sjekker på nytt...

en: Done.
nb_NO: Ferdig.

en: Manage your license & quota on the %s
nb_NO: Administrer lisensen og kvoten din på %s

en: TranslatePress.com Account Page
nb_NO: TranslatePress.com-kontosiden

en: SEO support for page slug, page title, description and Facebook and Twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
nb_NO: SEO-støtte for side-slug, sidetittel, beskrivelse og sosial graf-informasjon for Facebook og Twitter. HTML lang-attributtet er satt riktig.

en: Enable Modules
nb_NO: Aktiver moduler

en: Enable Add-on modules to extend TranslatePress and enhance the functionality of your translated site.
nb_NO: Aktiver tilleggsmoduler for å utvide TranslatePress og forbedre funksjonaliteten på det oversatte nettstedet ditt.

en: More functionality with TranslatePress Pro.
nb_NO: Mer funksjonalitet med TranslatePress Pro.

en: Already a Pro User?
nb_NO: Er du allerede Pro-bruker?

en: Activate License Key
nb_NO: Aktiver lisensnøkkel

en: This add-on is not available on your current plan.
nb_NO: Dette tillegget er ikke tilgjengelig i din nåværende plan.

en: Continue
nb_NO: Fortsett

en: The link you followed has expired. Please reload the page and try again.
nb_NO: Lenken du fulgte har utløpt. Last siden på nytt og prøv igjen.

en: A valid license is required to enable Automatic Translation.
nb_NO: En gyldig lisens er nødvendig for å aktivere automatisk oversettelse.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
nb_NO: Lisensnøkkelen din er deaktivert for denne URL-en. Aktiver den på nytt fra <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Administrer nettsteder.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn't match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you've installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
nb_NO: <p><strong>Lisensnøkkelen stemmer ikke overens.</strong> Lisensen du har angitt samsvarer ikke med TranslatePress-versjonen du har installert.</p><p>Sjekk at du har installert riktig versjon for lisensen din fra TranslatePress-kontoen din.</p>

en: Automatically translate your website using TranslatePress AI.
nb_NO: Oversett nettstedet ditt automatisk med TranslatePress AI.

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, please enter your license key from
nb_NO: For å aktivere automatisk oversettelse med TranslatePress AI, skriv inn lisensnøkkelen din fra

en: your account.
nb_NO: kontoen din.

en: Skip and continue with manual translation »
nb_NO: Hopp over og fortsett med manuell oversettelse »

en: Get Your Free TranslatePress AI License
nb_NO: Få din gratis TranslatePress AI-lisens

en: Generate License
nb_NO: Generer lisens

en: Creating a free account includes:
nb_NO: Å opprette en gratis konto inkluderer:

en: Are you a TranslatePress PRO user?
nb_NO: Er du en TranslatePress PRO-bruker?

en: Install & Activate your pro plugin.
nb_NO: Installer og aktiver pro-tillegget ditt.

en: Skip this step
nb_NO: Hopp over dette steget

en: The email address you added is incorrect.
nb_NO: E-postadressen du la til er feil.

en: Setup Complete
nb_NO: Oppsett fullført

en: You're ready to start translating!
nb_NO: Du er klar til å begynne å oversette!

en: You have successfully set up TranslatePress for your website.
nb_NO: Du har satt opp TranslatePress for nettstedet ditt.

en: Receive
nb_NO: Motta

en: Yes, send me multilingual growth tips.
nb_NO: Ja, send meg flerspråklige veksttips.

en: Start translating
nb_NO: Start oversetting

en: Sign Up and Start translating
nb_NO: Registrer deg og start oversetting

en: Please upload a TranslatePress Pro plugin file.
nb_NO: Last opp en pluginfil for TranslatePress Pro.

en: Upload error:
nb_NO: Opplastingsfeil:

en: Install failed:
nb_NO: Installering mislyktes:

en: Plugin installed, but entry file not found.
nb_NO: Plugin installert, men hovedfilen ble ikke funnet.

en: Activation error:
nb_NO: Aktiveringsfeil:

en: Invalid plugin specified.
nb_NO: Ugyldig plugin angitt.

en: Invalid action specified.
nb_NO: Ugyldig handling angitt.

en: Plugin deactivation failed.
nb_NO: Deaktivering av plugin mislyktes.

en: Plugin activation failed:
nb_NO: Aktivering av plugin mislyktes:

en: First, install and activate TranslatePress Pro
nb_NO: Installer og aktiver først TranslatePress Pro

en: Please upload the TranslatePress PRO zip archive from your
nb_NO: Last opp zip-arkivet for TranslatePress Pro fra din

en: Install and Activate
nb_NO: Installer og aktiver

en: Installed Pro versions
nb_NO: Installerte Pro-versjoner

en: « Go back
nb_NO: « Gå tilbake

en: Activate License »
nb_NO: Aktiver lisens »

en: You are trying to add an invalid additional language. Please select a valid option.
nb_NO: Du prøver å legge til et ugyldig tilleggsspråk. Vennligst velg et gyldig alternativ.

en: Please add an additional language.
nb_NO: Vennligst legg til et ekstra språk.

en: You are trying to add an invalid default language. Please select a valid option.
nb_NO: Du prøver å legge til et ugyldig standardspråk. Vennligst velg et gyldig alternativ.

en: You need to select a default language.
nb_NO: Du må velge et standardspråk.

en: Configure Site Languages
nb_NO: Konfigurer nettstedsspråk

en: Select the default and additional languages for your website.
nb_NO: Velg standardspråk og ekstra språk for nettstedet ditt.

en: You can edit your site languages at any point.
nb_NO: Du kan redigere nettstedsspråkene dine når som helst.

en: Additional Language
nb_NO: Ekstra språk

en: Choose a secondary language...
nb_NO: Velg et sekundært språk...

en: Add Language
nb_NO: Legg til språk

en: Choose a language...
nb_NO: Velg et språk...

en: Add more than two languages with TranslatePress Pro.
nb_NO: Legg til mer enn to språk med TranslatePress Pro.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
nb_NO: Lisensnøkkelen din er deaktivert for denne URL-en. Aktiver den på nytt fra <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Administrer nettsteder.

en: Add your License Key
nb_NO: Legg til lisensnøkkelen din

en: Add your License Key to unlock all premium features. Find the License Key in your
nb_NO: Legg til lisensnøkkelen din for å låse opp alle premiumfunksjoner. Finn lisensnøkkelen i din

en: Your license is valid and active.
nb_NO: Lisensen din er gyldig og aktiv.

en: « Go Back
nb_NO: « Gå tilbake

en: Set up Language Switcher
nb_NO: Sett opp språkvelger

en: Select the style of the language switcher. You will find more ways to display it, in plugin settings.
nb_NO: Velg stilen til språkvelgeren. Du finner flere måter å vise den på i utvidelsesinnstillingene.

en: Displays a small language drop-down across your website, in a corner of your choosing.
nb_NO: Viser en liten nedtrekksmeny for språk på tvers av nettstedet ditt, i et hjørne du velger.

en: Switcher Location
nb_NO: Plassering av språkvelger

en: Apply a Template
nb_NO: Bruk en mal

en: You can customize the design later
nb_NO: Du kan tilpasse designet senere

en: Default Template
nb_NO: Standardmal

en: Dark Template
nb_NO: Mørk mal

en: Border Template
nb_NO: Kantlinjemal

en: Border
nb_NO: Kantlinje

en: Transparent Template
nb_NO: Gjennomsiktig mal

en: Transparent
nb_NO: Gjennomsiktig

en: Welcome to TranslatePress
nb_NO: Velkommen til TranslatePress

en: Quick guided setup to configure TranslatePress in no time!
nb_NO: Raskt veiledet oppsett for å konfigurere TranslatePress på kort tid!

en: It takes less than a minute.
nb_NO: Det tar mindre enn ett minutt.

en: Scanning item %1$d of %2$d...
nb_NO: Skanner element %1$d av %2$d...

en: Manually translated
nb_NO: Manuelt oversatt

en: Automatically translated
nb_NO: Automatisk oversatt

en: Not translated
nb_NO: Ikke oversatt

en: Bulk Actions
nb_NO: Massehandlinger

en: Delete entries
nb_NO: Slett oppføringer

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Filter
nb_NO: Filtrer

en: Clear filters
nb_NO: Tøm filtre

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Rescan plugins and theme for strings
nb_NO: Skann utvidelser og tema på nytt etter strenger

en: Scanning plugins and theme for strings...
nb_NO: Skanner utvidelser og tema etter strenger...

en: Plugins and theme scan is complete
nb_NO: Skanning av utvidelser og tema er fullført

en: Plugins and theme scan did not finish due to an error
nb_NO: Skanning av utvidelser og tema ble ikke fullført på grunn av en feil

en: Import / Export
nb_NO: Import / Eksport

en: items
nb_NO: elementer

en: See More
nb_NO: Se mer

en: See Less
nb_NO: Se mindre

en: Apply
nb_NO: Bruk

en: No strings match your query.
nb_NO: Ingen strenger samsvarer med søket ditt.

en: Try to rescan plugins and theme for strings.
nb_NO: Prøv å skanne utvidelser og tema på nytt etter strenger.

en: An error occurred while loading results. Most likely you were logged out. Reload page?
nb_NO: Det oppstod en feil under lasting av resultater. Mest sannsynlig ble du logget ut. Laste inn siden på nytt?

en: found in translation
nb_NO: funnet i oversettelse

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Select Visible
nb_NO: Velg synlige

en: You are about to perform this action on all the strings matching your filter, not just the visibly checked. To perform the action only to the visible strings click "Select Visible" from the table header dropdown.
nb_NO: Du er i ferd med å utføre denne handlingen på alle strenger som samsvarer med filteret ditt, ikke bare de synlig merkede. For å utføre handlingen kun på de synlige strengene, klikk "Velg synlige" i rullegardinmenyen i tabellhodet.

en: You are about to perform this action only on the visible strings. To perform the action on all the strings matching the filter click "Select All" from the table header dropdown.
nb_NO: Du er i ferd med å utføre denne handlingen kun på de synlige strengene. For å utføre handlingen på alle strenger som samsvarer med filteret, klikk "Velg alle" i rullegardinmenyen i tabellhodet.

en: To continue please type the word:
nb_NO: For å fortsette, skriv inn ordet:

en: The word typed was incorrect. Action was cancelled.
nb_NO: Ordet som ble skrevet inn var feil. Handlingen ble avbrutt.

en: Warning: This action cannot be undone. Deleting a string will remove its current translation. The original string will appear again in this interface after TranslatePress detects it. This action is NOT equivalent to excluding the string from being translated again.
nb_NO: Advarsel: Denne handlingen kan ikke angres. Sletting av en streng vil fjerne den gjeldende oversettelsen. Den opprinnelige strengen vil vises igjen i dette grensesnittet når TranslatePress oppdager den. Denne handlingen er IKKE det samme som å ekskludere strengen fra å bli oversatt på nytt.

en: %d original entries and their translations were deleted.
nb_NO: %d opprinnelige oppføringer og deres oversettelser ble slettet.

en: Navigate to next page
nb_NO: Naviger til neste side

en: Navigate to previous page
nb_NO: Naviger til forrige side

en: Navigate to first page
nb_NO: Naviger til første side

en: Navigate to last page
nb_NO: Naviger til siste side

en: Type a page number to navigate to
nb_NO: Skriv inn et sidenummer å navigere til

en: Incorrect page number. Type a page number between 1 and total number of pages
nb_NO: Feil sidenummer. Skriv inn et sidenummer mellom 1 og totalt antall sider

en: Search original and translated strings containing typed keywords while also matching selected filters. Place string in quotes for exact match: "string"
nb_NO: Søk i originale og oversatte strenger som inneholder inntastede nøkkelord, samtidig som de samsvarer med valgte filtre. Sett strengen i anførselstegn for eksakt treff: "streng"

en: Filter strings according to selected translation status, filters and keywords and selected filters
nb_NO: Filtrer strenger i henhold til valgt oversettelsesstatus, filtre og nøkkelord og valgte filtre

en: Removes selected filters
nb_NO: Fjerner valgte filtre

en: See options for selecting all strings
nb_NO: Se alternativer for å velge alle strenger

en: Click to sort strings by this column
nb_NO: Klikk for å sortere strenger etter denne kolonnen

en: Language in which the translation status filter applies. Leave unselected for the translation status to apply to ANY language
nb_NO: Språk som oversettelsesstatusfilteret gjelder for. La være uvalgt for at oversettelsesstatusen skal gjelde for ETHVERT språk

en: Search
nb_NO: Søk

en: Slugs that are not found in either one of the other categories.
nb_NO: Slug-er som ikke finnes i noen av de andre kategoriene.

en: Plugins and Theme String Translation
nb_NO: Strengoversettelse for utvidelser og tema

en: Search Gettext Strings
nb_NO: Søk etter Gettext-strenger

en: Original String
nb_NO: Original streng

en: Translation
nb_NO: Oversettelse

en: Filter by domain
nb_NO: Filtrer etter domene

en: Filter by type
nb_NO: Filtrer etter type

en: Email text
nb_NO: E-posttekst

en: Emails String Translation
nb_NO: Oversettelse av e-poststrenger

en: Emails
nb_NO: E-poster

en: Search Email Strings
nb_NO: Søk etter e-poststrenger

en: User Inputted String Translation
nb_NO: Oversettelse av brukerinntastede strenger

en: Regular
nb_NO: Vanlig

en: Search Regular Strings
nb_NO: Søk etter vanlige strenger

en: Filter by Translation Block
nb_NO: Filtrer etter oversettelsesblokk

en: URL Slugs Translation
nb_NO: Oversettelse av URL-slugger

en: String Translation Editor
nb_NO: Strengoversettelsesredigerer

en: TranslatePress has detected and cleaned up some failed translation entries in your database following %1$san isolated incident%2$s. No further action is required.
nb_NO: TranslatePress har oppdaget og ryddet opp i noen mislykkede oversettelsesoppføringer i databasen din etter %1$sen isolert hendelse%2$s. Ingen videre handling er nødvendig.

en: Post Slug
nb_NO: Innleggsslug

en: Invalid language code
nb_NO: Ugyldig språkkode

en: First by browser language, then IP address (recommended)
nb_NO: Først etter nettleserspråk, deretter IP-adresse (anbefalt)

en: First by IP address, then by browser language
nb_NO: Først etter IP-adresse, deretter nettleserspråk

en: Only by browser language
nb_NO: Kun etter nettleserspråk

en: Only by IP address
nb_NO: Kun etter IP-adresse

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected
nb_NO: Et popup-vindu vises som spør brukeren om de vil bli omdirigert

en: Redirect directly (*not recommended)
nb_NO: Omdiriger direkte (*ikke anbefalt)

en: Pop-up window over the content
nb_NO: Popup-vindu over innholdet

en: Hello bar before the content
nb_NO: Hello bar før innholdet

en: WARNING. Cannot determine your language preference based on your current IP.<br>This is most likely because the website is on a local environment.
nb_NO: ADVARSEL. Kan ikke fastslå språkpreferansen din basert på din nåværende IP.<br>Dette er mest sannsynlig fordi nettstedet kjører i et lokalt miljø.

en: Go to <a href="%s" target="_self">Advanced</a> tab to change this feature's settings
nb_NO: Gå til <a href="%s" target="_self">Avansert</a>-fanen for å endre innstillingene for denne funksjonen

en: User Language Detection Method
nb_NO: Metode for å oppdage brukerspråk

en: Select how the language should be detected for first time visitors.<br>The visitor's last displayed language will be remembered through cookies.
nb_NO: Velg hvordan språket skal oppdages for førstegangsbesøkende.<br>Besøkendes sist viste språk vil bli husket via informasjonskapsler.

en: User Notification Popup
nb_NO: Popup for brukervarsel

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected.
nb_NO: Et popup-vindu vises som spør brukeren om de vil bli omdirigert.

en: Popup Type
nb_NO: Popup-type

en: Popup Text
nb_NO: Popup-tekst

en: The same text is displayed in all languages. <br>A selecting language switcher will be appended to the pop-up. The detected language is pre-selected.
nb_NO: Samme tekst vises på alle språk. <br>En språkvelger legges til i popup-vinduet. Det oppdagede språket er forhåndsvalgt.

en: Button Text
nb_NO: Knapptekst

en: Write the text you wish to appear on the button..
nb_NO: Skriv teksten du vil skal vises på knappen..

en: Close Button Text
nb_NO: Lukkeknapp-tekst

en: Write the text you wish to appear on the close button. Leave empty for just the close button.
nb_NO: Skriv teksten du vil skal vises på lukkeknappen. La feltet stå tomt for å kun vise lukkeknappen.

en: Bad request. There was an error accessing the DeepL API.
nb_NO: Ugyldig forespørsel. Det oppstod en feil ved tilgang til DeepL API.

en: The API key entered is invalid.
nb_NO: Den angitte API-nøkkelen er ugyldig.

en: The API resource could not be found.
nb_NO: API-ressursen ble ikke funnet.

en: The request size is too large.
nb_NO: Størrelsen på forespørselen er for stor.

en: The request is too long.
nb_NO: Forespørselen er for lang.

en: Too many requests. Please try again later.
nb_NO: For mange forespørsler. Prøv igjen senere.

en: Your translation quota has been reached.
nb_NO: Du har nådd oversettelseskvoten.

en: We could not process your request. Please try again later.
nb_NO: Vi kunne ikke behandle forespørselen din. Prøv igjen senere.

en: There is an error on the DeepL service and your request could not be processed.
nb_NO: Det har oppstått en feil i DeepL-tjenesten, og forespørselen din kunne ikke behandles.

en: DeepL API Type
nb_NO: DeepL API-type

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Select the type of DeepL API you want to use.
nb_NO: Velg hvilken type DeepL API du vil bruke.

en: DeepL API Key
nb_NO: DeepL API-nøkkel

en: Visit <a href="%s" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key and control API costs.
nb_NO: Besøk <a href="%s" target="_blank">denne lenken</a> for å se hvordan du kan sette opp en API-nøkkel og kontrollere API-kostnader.

en: Translator
nb_NO: Oversetter

en:  TranslatePress Settings
nb_NO:  TranslatePress-innstillinger

en: Allow this user to translate the website.
nb_NO: Tillat denne brukeren å oversette nettstedet.

en: (inactive)
nb_NO: (inaktiv)

en: Taxonomy Slugs
nb_NO: Taksonomislugger

en: Search Taxonomy Slugs
nb_NO: Søk etter taksonomislugger

en: Taxonomy Slug
nb_NO: Taksonomislug

en: Term Slugs
nb_NO: Termslugger

en: Search Term Slugs
nb_NO: Søk etter termslugger

en: Term Slug
nb_NO: Termslug

en: Taxonomy
nb_NO: Taksonomi

en: Filter by Taxonomy
nb_NO: Filtrer etter taksonomi

en: Post Slugs
nb_NO: Innleggsslugger

en: Search Post Slugs
nb_NO: Søk etter innleggsslugger

en: Post ID
nb_NO: Innleggs-ID

en: Post Type
nb_NO: Innleggstype

en: Filter by Post Type
nb_NO: Filtrer etter innleggstype

en: Published
nb_NO: Publisert

en: Any Post Status
nb_NO: Alle innleggsstatuser

en: Post Type Base Slugs
nb_NO: Innleggstype-basis-sluger

en: Post Type Base Slug
nb_NO: Innleggstype-basis-slug

en: Search Post Type Base Slugs
nb_NO: Søk etter innleggstype-basis-sluger

en: WooCommerce Slugs
nb_NO: WooCommerce-sluger

en: WooCommerce Slug
nb_NO: WooCommerce-slug

en: Search WooCommerce Slugs
nb_NO: Søk etter WooCommerce-sluger

en: Other Slugs
nb_NO: Andre sluger

en: Search Other Slugs
nb_NO: Søk etter andre sluger

[ctx: Verbiage for the DeepL Pro Add-on]
en: Addons tab
nb_NO: Tillegg-fanen

[ctx: page 1 of 3]
en: of
nb_NO: /

[ctx: Untranslated in this language]
en: in
nb_NO: på
