TranslatePress Multilingual - en to hu_HU translation catalogue (885 entries)

en: Please update the TranslatePress - Multilingual plugin to version %1$s or higher to ensure %2$s functions correctly.
hu_HU: Kérjük, frissítse a TranslatePress - Multilingual bővítményt %1$s vagy újabb verzióra, hogy a(z) %2$s megfelelően működjön.

en: Please install and activate the TranslatePress - Multilingual plugin
hu_HU: Kérjük, telepítse és aktiválja a TranslatePress - Multilingual bővítményt

en: Install & Activate
hu_HU: Telepítés és aktiválás

en: Please update TranslatePress - Multilingual to version %2$s or newer. Your currently installed version of TranslatePress - Multilingual is no longer compatible with the current version of %1$s.
hu_HU: Kérjük, frissítse a TranslatePress - Multilingual bővítményt %2$s vagy újabb verzióra. A jelenleg telepített TranslatePress - Multilingual verzió már nem kompatibilis a(z) %1$s jelenlegi verziójával.

en: All TranslatePress functionalities are disabled until then.
hu_HU: A TranslatePress összes funkciója addig le van tiltva.

en: Update Now
hu_HU: Frissítés most

en: This TranslatePress add-on has been migrated to the main plugin and is no longer used. You can delete it.
hu_HU: Ez a TranslatePress kiegészítő át lett helyezve a fő bővítménybe, és már nem használatos. Törölheti.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires at least PHP version 5.6.20+ to run. It is the <a href="%s">minimum requirement of the latest WordPress version</a>. Please contact your server administrator to update your PHP version.
hu_HU: <strong>TranslatePress</strong> futtatásához legalább PHP 5.6.20+ verzió szükséges. Ez <a href="%s">a legfrissebb WordPress verzió minimális követelménye</a>. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot a kiszolgáló rendszergazdájával a PHP verzió frissítéséhez.

en: Advanced
hu_HU: Haladó beállítások

en: Settings saved.
hu_HU: Beállítások elmentve.

en: Are you sure you want to remove this item?
hu_HU: Biztosan el szeretné távolítani ezt az elemet?

en: Remove
hu_HU: Eltávolítás

en: Add
hu_HU: Hozzáadás

en: Select...
hu_HU: Kiválasztás...

en: [%s] Low TranslatePress AI Words
hu_HU: [%s] Fogynak a TranslatePress AI szavak

en: upgrade your plan or get extra AI Words
hu_HU: frissítse csomagját vagy szerezzen extra AI szavakat

en: upgrade your plan
hu_HU: frissítse csomagját

en: TranslatePress AI words are running low on your site.
hu_HU: Fogynak a TranslatePress AI szavak a weboldalán.

en: Current status: %s words remaining
hu_HU: Jelenlegi állapot: %s szó maradt

en: Once the remaining AI words run out, automatic translation through TranslatePress AI will be paused.
hu_HU: Amint a hátralévő AI szavak elfogynak, a TranslatePress AI automatikus fordítása szünetelni fog.

en: To continue translating your content, please %1$s over at %2$s
hu_HU: A tartalmak fordításának folytatásához kérjük, %1$s a következő címen: %2$s

en: Manage Notification: %s
hu_HU: Értesítés kezelése: %s

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
hu_HU: Elérhető a(z) %1$s új verziója. %2$sA %3$s verzió részleteinek megtekintése%4$s vagy %5$sFrissítés most%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
hu_HU: Elérhető a(z) %1$s új verziója. %2$sA %3$s verzió részleteinek megtekintése%4$s.

en: To enable updates, please %1$senter your license key%2$s. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s.
hu_HU: A frissítések engedélyezéséhez kérjük, %1$sadja meg a licenckulcsát%2$s. Licenckulcsra van szüksége? %3$sVásároljon egyet most%4$s.

en: To enable updates, please go to the %1$slicense page%2$s and check that you have a valid license.
hu_HU: A frissítések engedélyezéséhez kérjük, menjen a %1$slicencoldal%2$sra, és ellenőrizze, hogy érvényes licenccel rendelkezik.

en: To enable updates, your licence needs to be renewed. Please go to the %1$sTranslatePress Account%2$s page and login to renew.
hu_HU: A frissítések engedélyezéséhez meg kell újítania a licencét. Kérjük, látogasson el a %1$sTranslatePress Account%2$s oldalra, és jelentkezzen be a megújításhoz.

en: You do not have permission to install plugin updates
hu_HU: Nincs jogosultsága bővítményfrissítések telepítéséhez.

en: Error
hu_HU: Hiba

en: Your TranslatePress license key is invalid or missing.
hu_HU: A TranslatePress licenckulcsa érvénytelen vagy hiányzik.

en: Your license key expired on %s.
hu_HU: A licenckulcsa lejárt: %s.

en: Your license key has been disabled.
hu_HU: A licenckulcsa letiltásra került.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
hu_HU: A licenckulcsa letiltásra került ehhez az URL-hez. Engedélyezze újra a következő helyen: <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Webhelyek kezelése.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn’t match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
hu_HU: <p><strong>Licenckulcs-eltérés.</strong> A megadott licenckulcs nem egyezik a telepített TranslatePress verzióval.</p><p>Kérjük, ellenőrizze, hogy a licencéhez tartozó megfelelő verziót telepítette a TranslatePress-fiókjából.</p>

en: If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
hu_HU: Ha csak az ingyenes bővítményt telepítette, de fizetős licencet adott hozzá, kérjük, telepítse a fizetős bővítményt a TranslatePress-fiókjából.

en: Your license key has reached its activation limit.
hu_HU: A licenckulcsa elérte az aktiválási korlátot.

en: Upgrade your plan to add more sites. %1$sUpgrade now%2$s
hu_HU: Frissítse a csomagját több webhely hozzáadásához. %1$sFrissítés most%2$s

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license.
hu_HU: Ez a webhely már aktiválva van egy ingyenes licenccel. Minden webhely csak egy ingyenes licencet használhat.

en: An error occurred, please try again.
hu_HU: Hiba történt, kérjük, próbálja újra.

en: You have successfully activated your license
hu_HU: Sikeresen aktiválta a licencét.

en: Others
hu_HU: Egyebek

en: Restrict by Language
hu_HU: Korlátozás nyelv szerint

en: Exclude from Language
hu_HU: Kizárás nyelv szerint

en: Restrict element to language
hu_HU: Elem korlátozása egy nyelvre

en: Show this element only in one language.
hu_HU: Az elem megjelenítése csak egy nyelven.

en: Enable translation
hu_HU: Fordítás engedélyezése

en: Allow translation to the corresponding language only if the content is written in the default language.
hu_HU: Fordítás engedélyezése a megfelelő nyelvre kizárólag az alapértelmezett nyelven írt tartalom esetén.

en: Select language
hu_HU: Nyelv kiválasztása

en: Choose in which language to show this element.
hu_HU: Válassza ki, hogy melyik nyelven jelenjen meg ez az elem.

en: Exclude element from language
hu_HU: Elem kizárása nyelvekből

en: Exclude this element from specific languages.
hu_HU: Az elem kizárása meghatározott nyelvekből.

en: Select languages
hu_HU: Nyelvek kiválasztása

en: Choose from which languages to exclude this element.
hu_HU: Válassza ki, hogy mely nyelvekből zárja ki ezt az elemet.

en: This element will still be visible when you are translating your website through the Translation Editor.
hu_HU: Ez az elem a weboldal Fordítószerkesztővel történő fordítása során is látható marad.

en: The content of this element should be written in the default language.
hu_HU: Ennek az elemnek a tartalmát az alapértelmezett nyelven kell megírni.

en: <strong>TranslatePress</strong> encountered SQL errors. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Check out the errors</a>.
hu_HU: <strong>TranslatePress</strong> SQL hibákat észlelt. <a href="%s" title="TranslatePress SQL hibák megtekintése">Tekintse meg a hibákat</a>.

en: Automatic translation has been disabled.
hu_HU: Az automatikus fordítás le lett tiltva.

en: Dismiss this notice.
hu_HU: Értesítés elvetése.

en: Logged errors
hu_HU: Naplózott hibák

en: These are the most recent 5 errors logged by TranslatePress:
hu_HU: Ezek a TranslatePress által naplózott legutóbbi 5 hiba:

en: Yes
hu_HU: Igen

en: Why are these errors occuring
hu_HU: Miért fordulnak elő ezek a hibák

en: If TranslatePress detects something wrong when executing queries on your database, it may disable the Automatic Translation feature in order to avoid any extra charging by Google/DeepL. Automatic Translation needs to be manually turned on, after you solve the issues.
hu_HU: Ha a TranslatePress hibát észlel az adatbázisban végrehajtott lekérdezések során, letilthatja az Automatikus fordítás funkciót, hogy elkerülje a Google/DeepL további díjait. Az Automatikus fordítást manuálisan kell visszakapcsolni a problémák megoldása után.

en: The SQL errors detected can occur for various reasons including missing tables, missing permissions for the SQL user to create tables or perform other operations, problems after site migration or changes to SQL server configuration.
hu_HU: Az észlelt SQL hibák különféle okokból adódhatnak, például hiányzó táblák, az SQL felhasználó jogosultságainak hiánya táblák létrehozásához vagy más műveletek végrehajtásához, az oldal áttelepítését követő problémák, illetve az SQL szerver konfigurációjának módosításai miatt.

en: What you can do in this situation
hu_HU: Mit tehet ebben a helyzetben

en: Plan A.
hu_HU: A. terv

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL settings. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
hu_HU: Ugorjon a Beállítások -> TranslatePress -> Általános fülre, és mentse el a beállításokat. Ez újragenerálja a táblákat a jelenlegi SQL beállítások használatával. Ellenőrizze, hogy több hiba nem fordul-e elő, amikor a weboldalt lefordított nyelven böngészi. Nézze meg a hibák időbélyegeit, hogy megbizonyosodjon arról, nem a régi hibákat látja. Csak a legutóbbi 5 hiba jelenik meg.

en: Plan B.
hu_HU: B. terv

en: If your problem isn't solved, try the following steps:
hu_HU: Ha a problémája nem oldódott meg, próbálja meg a következő lépéseket:

en: Create a backup of your database
hu_HU: Készítsen biztonsági mentést az adatbázisáról

en: Create a copy of each translation table where you encounter errors. You can copy the table within the same database (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) -- perform this step only if you want to keep the current translations
hu_HU: Készítsen másolatot minden olyan fordítási tábláról, ahol hibákat tapasztal. Másolhatja a táblát ugyanabban az adatbázisban (például trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) -- csak akkor hajtsa végre ezt a lépést, ha meg szeretné tartani a jelenlegi fordításokat

en: Remove the trouble tables by executing the DROP function on them
hu_HU: Távolítsa el a problémás táblákat a DROP funkció végrehajtásával

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL server.
hu_HU: Ugorjon a Beállítások -> TranslatePress -> Általános fülre, és mentse el a beállításokat. Ez újragenerálja a táblákat a jelenlegi SQL szerver használatával.

en: Copy the relevant content from the duplicated tables (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) in the newly generated table (trp_dictionary_en_us_es_es) -- perform this step only if you want to keep the current translations
hu_HU: Másolja át a megfelelő tartalmat a duplikált táblákból (például trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) az újonnan létrehozott táblába (trp_dictionary_en_us_es_es) -- csak akkor hajtsa végre ezt a lépést, ha meg szeretné tartani a jelenlegi fordításokat

en: Test it to see if everything is working. If something went wrong, you can restore the backup that you've made at the first step. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
hu_HU: Tesztelje le, hogy minden megfelelően működik-e. Ha valami nem sikerült, visszaállíthatja az első lépésben készített biztonsági mentést. Ellenőrizze, hogy több hiba nem fordul-e elő, amikor a weboldalt lefordított nyelven böngészi. Nézze meg a hibák időbélyegeit, hogy megbizonyosodjon arról, nem a régi hibákat látja. Csak a legutóbbi 5 hiba jelenik meg.

en: Plan C.
hu_HU: C. terv

en: If your problem still isn't solved, try asking your hosting about your errors. The most common issue is missing permissions for the SQL user, such as the Create Tables permission.
hu_HU: Ha a problémája továbbra sem oldódott meg, kérdezze meg tárhelyszolgáltatóját a hibákról. A leggyakoribb probléma az SQL felhasználó hiányzó jogosultságai, például a táblák létrehozására (Create Tables) vonatkozó jogosultság.

en: Could not install. Try again from <a href="%s" >Plugins Dashboard.</a>
hu_HU: Nem sikerült telepíteni. Próbálja újra a <a href="%s" >Bővítmények irányítópultjáról.</a>

en: Active
hu_HU: Aktív

en: Permission denied.
hu_HU: Jogosultság megtagadva.

en: Invalid nonce.
hu_HU: Érvénytelen nonce.

en: Settings scope unknown.
hu_HU: Ismeretlen beállítási hatókör.

en: Legacy disabled.
hu_HU: Örökölt mód letiltva.

en: Language Switcher
hu_HU: Nyelvváltó

en: Change language to %s
hu_HU: Nyelv módosítása %s nyelvre

en: Automatic Translation
hu_HU: Automatikus fordítás

en: Unsupported languages
hu_HU: Nem támogatott nyelvek

en: The selected automatic translation engine does not provide support for these languages.<br>You can still manually translate pages in these languages using the Translation Editor.
hu_HU: A kiválasztott automatikus fordítási motor nem támogatja ezeket a nyelveket.<br>Az oldalakat továbbra is kézzel lefordíthatod ezeken a nyelveken a Fordítószerkesztő használatával.

en: API key validation failed.
hu_HU: API-kulcs érvényesítése sikertelen.

en: API key verification was successful.
hu_HU: API-kulcs ellenőrzése sikeres.

en: Please enter your Google Translate key.
hu_HU: Kérjük, add meg a Google Translate-kulcsot.

en: Please enter your DeepL API key.
hu_HU: Kérjük, add meg a DeepL API-kulcsot.

en: Not TranslatePress onboarding page.
hu_HU: Nem a TranslatePress bevezető oldala.

en: Step %s does not exist
hu_HU: %s. lépés nem létezik.

en: Welcome
hu_HU: Üdvözlet

en: Add Languages
hu_HU: Nyelvek hozzáadása

en: Enable Addons
hu_HU: Kiegészítők engedélyezése

en: Finalize
hu_HU: Véglegesítés

en: Exit Setup
hu_HU: Kilépés a beállításból

en: Upgrade
hu_HU: Frissítés

en: Nothing here
hu_HU: Nincs itt semmi

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license is missing or invalid. <br/>Please %1$sregister your copy%2$s to enable automatic website translation via TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s
hu_HU: A <strong>TranslatePress</strong> licenc hiányzik vagy érvénytelen. <br/>Kérjük, %1$sregisztrálja a példányát%2$s az automatikus weboldal-fordítás engedélyezéséhez a TranslatePress AI segítségével, valamint a prémium bővítmények, az automatikus frissítések és a támogatás eléréséhez. Licenckulcsra van szüksége? %3$sVásároljon egyet most%4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license will expire on %1$s. Please %2$sRenew Your Licence%3$s to continue receiving access to automatic translations via TP AI, premium addons, product downloads and automatic updates. %4$sRenew Now%5$s
hu_HU: A <strong>TranslatePress</strong> licenc %1$s napján lejár. Kérjük, %2$sújítsa meg a licencét%3$s az automatikus fordításokhoz való hozzáférés folytatásához a TP AI segítségével, valamint a prémium bővítmények, a termékletöltések és az automatikus frissítések eléréséhez. %4$sMegújítás most%5$s

en: Error:
hu_HU: Hiba:

en: Something went wrong, please try again.
hu_HU: Hiba történt, kérjük, próbálja újra.

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license has expired. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to automatic translations via TranslatePress AI, premium addons, product downloads, and automatic updates. %3$sRenew now %4$s
hu_HU: A <strong>TranslatePress</strong> licenc lejárt. <br/>Kérjük, %1$sújítsa meg a licencét%2$s az automatikus fordításokhoz való hozzáférés folytatásához a TranslatePress AI segítségével, valamint a prémium bővítmények, a termékletöltések és az automatikus frissítések eléréséhez. %3$sMegújítás most %4$s

en: License key mismatch. The license you entered doesn’t match the <strong>%1$s</strong> version you have installed. <br/>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your %2$sTranslatePress account%3$s.
hu_HU: Licenckulcs-eltérés. A megadott licenc nem egyezik a telepített <strong>%1$s</strong> verzióval. <br/>Kérjük, ellenőrizze, hogy a licencéhez megfelelő verziót telepítette-e a %2$sTranslatePress Account%3$s oldaláról.

en: <br/>If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
hu_HU: <br/>Ha csak az ingyenes bővítményt telepítette, de hozzáadott egy fizetős licencet, kérjük, telepítse a fizetős bővítményt a TranslatePress Account oldaláról.

en: You have reached the activation limit for your <strong>%1$s</strong> license. <br/>Manage your active sites from %2$s your account %3$s.
hu_HU: Elérte a <strong>%1$s</strong> licenc aktiválási korlátját. <br/>Kezelje az aktív webhelyeit a %2$s fiókja %3$s oldalán.

en: Your license is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
hu_HU: A licenc le van tiltva ehhez az URL-hez. Engedélyezze újra a következő oldalon: <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Webhelyek kezelése.

en: %1$s automatic translation requires an active license. Please %2$srenew%3$s your license or purchase a new one %4$shere%5$s.
hu_HU: %1$s automatikus fordításához aktív licenc szükséges. Kérjük, %2$sújítsa meg%3$s a licencét, vagy vásároljon újat %4$sitt%5$s.

en: Please %1$senter%2$s your license key to enable %3$s automatic translation.
hu_HU: Kérjük, %1$sadja meg%2$s a licenckulcsát a(z) %3$s automatikus fordítás engedélyezéséhez.

en: You have less than 5,000 TranslatePress AI words remaining. To continue automatically translating your website, please %spurchase additional AI words at a discount from your account%s.
hu_HU: Kevesebb mint 5000 TranslatePress AI szó maradt hátra. A webhelye automatikus fordításának folytatásához %svásároljon további AI szavakat kedvezményesen a fiókja oldalán%s.

en:  Error:
hu_HU:  Hiba:

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license. Please upgrade to a premium plan for more TranslatePress AI words from %1$s your account %2$s.
hu_HU: Ez a webhely már aktiválva van egy ingyenes licenccel. Minden webhely csak egy ingyenes licencet használhat. Kérjük, váltson prémium csomagra több TranslatePress AI szóért a %1$s fiókja %2$s oldalán.

en: You do not have a valid license for <strong>TranslatePress</strong>. %1$sGet one for free%2$s to get access to TranslatePress AI.
hu_HU: Nincs érvényes licenc a(z) <strong>TranslatePress</strong> számára. %1$sSzerezzen egyet ingyen%2$s a TranslatePress AI eléréséhez.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. Upgrade to <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> to access it + more premium perks!
hu_HU: <strong>ÚJ:</strong> Megérkezett a <strong>Different Domain per Language</strong> bővítmény! Növelje globális SEO-ját, és teremtsen helyi élményt országspecifikus domainekkel, mint például a .de vagy .fr. Váltson <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business vagy Developer</a> csomagra a használatához és további prémium előnyökhöz!

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Learn more</a>.
hu_HU: <strong>ÚJ:</strong> Megérkezett a <strong>Different Domain per Language</strong> bővítmény! Növelje globális SEO-ját, és teremtsen helyi élményt országspecifikus domainekkel, mint például a .de vagy .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Tudjon meg többet</a>.

en: The daily quota for machine translation characters exceeded. Please check the <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatic Translation</a></strong> page for more information.
hu_HU: A gépi fordítás napi karakterkorlátja túllépve. További információért tekintse meg a <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatikus fordítás</a></strong> oldalt.

en: Marketing optin
hu_HU: Marketing hozzájárulás

en: Opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
hu_HU: Iratkozzon fel biztonsági és funkciófrissítési értesítéseinkre, valamint nem érzékeny diagnosztikai nyomkövetésünkre.

en: TranslatePress Preferred User Language
hu_HU: TranslatePress előnyben részesített felhasználói nyelv

en: Preferred language to navigate the site
hu_HU: Előnyben részesített nyelv az oldal böngészéséhez

en: The language is automatically set based by the last visited language by the user.
hu_HU: A nyelv automatikusan a felhasználó által utoljára látogatott nyelv alapján kerül beállításra.

en: Always use this language
hu_HU: Mindig ezt a nyelvet használja

en: By checking this setting the preferred language will remain the one selected above, without the possibility of being changed in the frontend.<br>This language will be used in different operations such as sending email to the user.
hu_HU: Ennek a beállításnak a bejelölésével az előnyben részesített nyelv a fent kiválasztott marad, és nem változtatható meg a frontenden.<br>Ezt a nyelvet különböző műveletek során használjuk, például e-mail küldésekor a felhasználónak.

en: Hello! Seems like you've been using <strong>TranslatePress</strong> for a while now to translate your website. That's awesome!
hu_HU: Helló! Úgy tűnik, már egy ideje használja a <strong>TranslatePress</strong> bővítményt a weboldala fordításához. Ez nagyszerű!

en: If you can spare a few moments to rate it on WordPress.org it would help us a lot (and boost my motivation).
hu_HU: Ha tudna néhány percet szánni az értékelésre a WordPress.org oldalon, az sokat segítene nekünk (és növelné a motivációmat).

en: ~ Razvan, developer of TranslatePress
hu_HU: ~ Razvan, a TranslatePress fejlesztője

en: Rate TranslatePress on WordPress.org plugin page
hu_HU: TranslatePress értékelése a WordPress.org bővítményoldalán

en: Ok, I will gladly help!
hu_HU: Rendben, szívesen segítek!

en: No, thanks.
hu_HU: Nem, köszönöm.

en: Full Language Names
hu_HU: Teljes nyelvnevek

en: Short Language Names
hu_HU: Rövid nyelvnevek

en: Flags with Full Language Names
hu_HU: Zászlók teljes nyelvnevekkel

en: Flags with Short Language Names
hu_HU: Zászlók rövid nyelvnevekkel

en: Only Flags
hu_HU: Csak zászlók

en: Full Language Names No HTML
hu_HU: Teljes nyelvnevek HTML nélkül

en: Bottom Right
hu_HU: Jobb alsó

en: Bottom Left
hu_HU: Bal lent

en: Top Right
hu_HU: Jobb fent

en: Top Left
hu_HU: Bal fent

en: Dark
hu_HU: Sötét

en: Light
hu_HU: Világos

en: Deactivate
hu_HU: Deaktiválás

en: Activate
hu_HU: Aktiválás

en: Invalid language code. Please try again.
hu_HU: Érvénytelen nyelvkód. Próbálja újra.

en: Language codes can contain only A-Z a-z 0-9 - _ characters. Check your language codes in TranslatePress General Settings.
hu_HU: A nyelvkódok csak A-Z a-z 0-9 - _ karaktereket tartalmazhatnak. Ellenőrizze a nyelvkódokat a TranslatePress általános beállításaiban.

en: Error! Duplicate URL slug values.
hu_HU: Hiba! Duplikált URL slug értékek.

en: You cannot select two languages that have the same <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso code</a> but different formalities because doing so will lead to duplicate <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang tags</a>.
hu_HU: Nem választhat ki két olyan nyelvet, amelyeknek ugyanaz az <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso kódja</a>, de eltérő a formális megjelölésük, mert ez duplikált <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang címkéket</a> eredményezne.

en: Duplicate language detected.<br>Each language can only be added once to ensure accurate translation management.<br> Please change the duplicate language entry and try again.
hu_HU: Duplikált nyelv észlelve.<br>Minden nyelv csak egyszer adható hozzá a pontos fordításkezelés biztosítása érdekében.<br> Módosítsa a duplikált nyelvbejegyzést, és próbálja újra.

en: Current Language
hu_HU: Aktuális nyelv

en: Opposite Language
hu_HU: Ellenkező nyelv

en: General
hu_HU: Általános

en: Translate Site
hu_HU: Webhely fordítása

en: Addons
hu_HU: Kiegészítők

en: License
hu_HU: Licenc

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Activate License
hu_HU: Licenc aktiválása

en: Pro Features
hu_HU: Pro funkciók

en: Need Help?
hu_HU: Segítségre van szüksége?

en: Recent community discussions
hu_HU: Legutóbbi közösségi beszélgetések

en: Loading...
hu_HU: Betöltés...

en: Unable to load forum posts
hu_HU: Nem sikerült betölteni a fórum bejegyzéseket

en: Ask a Question
hu_HU: Kérdés feltevése

en: View All Topics
hu_HU: Összes téma megtekintése

en: by
hu_HU: Írta

en: Have a question?
hu_HU: Van kérdése?

en: Get help directly from the plugin developers, suggest improvements, or share your feedback!
hu_HU: Kérjen segítséget közvetlenül a bővítmény fejlesztőitől, javasoljon fejlesztéseket, vagy ossza meg visszajelzését!

en: Tip for faster help:
hu_HU: Tipp a gyorsabb segítségért:

en: Include what you tried, what you expected, and what happened. Screenshots help!
hu_HU: Írja le, hogy mit próbált, mit várt, és mi történt. A képernyőképek segítenek!

en: Toggle support chat
hu_HU: Támogatási chat ki-/bekapcsolása

en: Ask the community
hu_HU: Kérdezze meg a közösséget

en: Close
hu_HU: Bezárás

en: Empty feed response
hu_HU: Üres hírcsatorna-válasz

en: Unable to parse feed
hu_HU: Nem sikerült feldolgozni a hírcsatornát

en: Just now
hu_HU: Épp most

en: %d hour ago | %d hours ago
hu_HU[0]: %d órával ezelőtt
hu_HU[1]: %d órával ezelőtt

en: %d day ago | %d days ago
hu_HU[0]: %d nappal ezelőtt
hu_HU[1]: %d nappal ezelőtt

en: Source
hu_HU: Forrás

en: Alt attribute
hu_HU: Alt attribútum

en: Title attribute
hu_HU: Cím attribútum

en: Anchor link
hu_HU: Horgony link

en: Placeholder attribute
hu_HU: Helykitöltő attribútum

en: Submit attribute
hu_HU: Küldés attribútum

en: Text
hu_HU: Szöveg

en: Video Poster
hu_HU: Videó borítókép

en: plural form
hu_HU: többes szám

en: one
hu_HU: egyes szám

en: few
hu_HU: kevés

en: many
hu_HU: sok

en: other
hu_HU: egyéb

en: Saved
hu_HU: Mentve

en: Save
hu_HU: Mentés

en: Saving translation...
hu_HU: Fordítás mentése...

en: You have unsaved changes!
hu_HU: Nem mentett módosításaid vannak!

en: Discard changes
hu_HU: Módosítások elvetése

en: Discard All
hu_HU: Minden elvetése

en: Loading Strings...
hu_HU: Sztringek betöltése...

en: Select string to translate...
hu_HU: Válassz fordítandó sztringet...

en: Close Editor
hu_HU: Szerkesztő bezárása

en: From
hu_HU: Forrás

en: To
hu_HU: Cél

en: Add Media
hu_HU: Média hozzáadása

en: Other languages
hu_HU: Egyéb nyelvek

en: Context
hu_HU: Kontextus

en: View Website As
hu_HU: Webhely megtekintése mint

en: Available in our Pro Versions
hu_HU: Elérhető a Pro verzióinkban

en: Select or Upload Media
hu_HU: Média kiválasztása vagy feltöltése

en: Use this media
hu_HU: Média használata

en: Translate
hu_HU: Fordítás

en: Translate entire block element
hu_HU: Teljes blokk elem fordítása

en: Split block to translate strings individually
hu_HU: Oszd fel a blokkot a sztringek egyenkénti fordításához

en: Save changes to translation. Shortcut: CTRL(⌘) + S
hu_HU: Változtatások mentése. Gyorsbillentyű: CTRL(⌘) + S

en: Navigate to next string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Right Arrow
hu_HU: Ugrás a következő sztringre a legördülő listában. Gyorsbillentyű: CTRL(⌘) + ALT + Jobbra nyíl

en: Navigate to previous string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Left Arrow
hu_HU: Ugrás az előző sztringre a legördülő listában. Gyorsbillentyű: CTRL(⌘) + ALT + Balra nyíl

en: Discard all changes. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
hu_HU: Minden változtatás elvetése. Gyorsbillentyű: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Discard changes to this text box. To discard changes to all text boxes use shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
hu_HU: Változtatások elvetése ebben a szövegdobozban. Az összes szövegdoboz változtatásainak elvetéséhez használja a következő gyorsbillentyűt: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Dismiss tooltip
hu_HU: Tipp elvetése

en: Quick Intro
hu_HU: Gyors bevezetés

en: Are you sure you want to split this phrase into smaller parts?
hu_HU: Biztosan kisebb részekre szeretnéd bontani ezt a kifejezést?

en: This string is not ready for translation yet. <br>Try again in a moment...
hu_HU: Ez a sztring még nem áll készen a fordításra. <br>Próbáld újra egy kis idő múlva...

en: For this option to work, please update the Browse as other role add-on to the latest version.
hu_HU: Ahhoz, hogy ez a beállítás működjön, frissítsd a Browse as other role bővítményt a legújabb verzióra.

en: To translate slugs, please update the SEO Pack add-on to the latest version.
hu_HU: A slugok fordításához frissítsd a SEO Pack bővítményt a legújabb verzióra.

en: You can add a new language from <a href="%s">Settings->TranslatePress</a>
hu_HU: Új nyelvet a <a href="%s">Beállítások->TranslatePress</a> menüpontban adhatsz hozzá.

en: However, you can still use TranslatePress to <strong style="background: #f5fb9d;">modify gettext strings</strong> available in your page.
hu_HU: A TranslatePress segítségével azonban továbbra is <strong style="background: #f5fb9d;">módosíthatod az oldaladon elérhető gettext sztringeket</strong>.

en: Strings that are user-created cannot be modified, only those from themes and plugins.
hu_HU: A felhasználó által létrehozott sztringek nem módosíthatók, csak a sablonokból és bővítményekből származók.

en: Extra Translation Features
hu_HU: Extra fordítási funkciók

en: Support for 130+ Extra Languages
hu_HU: 130+ extra nyelv támogatása

en: Access to TranslatePress AI
hu_HU: Hozzáférés a TranslatePress AI-hoz

en: Translate SEO Title, Description, Slug
hu_HU: SEO cím, leírás és slug fordítása

en: Publish only when translation is complete
hu_HU: Közzététel csak akkor, ha a fordítás elkészült

en: Translate by Browsing as User Role
hu_HU: Fordítás más szerepkörben való böngészéssel

en: Different Menu Items for each Language
hu_HU: Különböző menüelemek minden nyelvhez

en: Automatic User Language Detection
hu_HU: Automatikus felhasználói nyelvfelismerés

en: Upgrade to PRO
hu_HU: Frissítés PRO-ra

en: Upgrade to PRO with our biggest discount of the year!
hu_HU: Frissíts PRO-ra az év legnagyobb kedvezményével!

en: This Black Friday, get access to these features and more at a fraction of the costs:
hu_HU: Ezen a Black Fridayen szerezz hozzáférést ezekhez a funkciókhoz és még többhez az ár töredékéért:

en: No available suggestions
hu_HU: Nincs elérhető javaslat

en: Suggestions from translation memory
hu_HU: Javaslatok a fordítási memóriából

en: Click to Copy
hu_HU: Kattints a másoláshoz

en: Human Translation
hu_HU: Emberi fordítás

en: Machine Translation
hu_HU: Gépi fordítás

en: Text on this page is %s% translated into all languages.
hu_HU: Az oldalon szereplő szöveg %s%-ban le van fordítva az összes nyelvre.

en: %1$s% of text on this page is translated into %2$s.
hu_HU: Az oldalon szereplő szöveg %1$s%-a le van fordítva %2$s nyelvre.

en: This page is %1$s% translated into %2$s.
hu_HU: Ez az oldal %1$s%-ban le van fordítva %2$s nyelvre.

en: The slug that you are trying to edit is present in other slug types:%s%. Editing it will replace each occurrence, regardless of the current type.
hu_HU: A slug, amit szerkeszteni próbálsz, más slug típusokban is szerepel: %s. A szerkesztés minden előfordulást lecserél, függetlenül az aktuális típustól.

en: Hover any text on the page, click %s,<br> then modify the translation in the sidebar.
hu_HU: Vidd az egérmutatót egy szöveg fölé az oldalon, kattints %s,<br> majd módosítsd a fordítást az oldalsávban.

en: Don't forget to Save Translation. Use keyboard shortcut CTRL(⌘) + S
hu_HU: Ne felejtsd el menteni a fordítást. Használd a CTRL(⌘) + S billentyűparancsot.

en: Switch language to see the translation changes directly on the page.
hu_HU: Válts nyelvet, hogy az oldalon közvetlenül lásd a fordítási módosításokat.

en: Search for any text in this page in the dropdown.
hu_HU: Keresd meg az oldalon szereplő szöveget a legördülőben.

en: Your %s license has <span class="trp-license-status-emphasized">expired</span>.
hu_HU: A(z) %s licenc <span class="trp-license-status-emphasized">lejárt</span>.

en: Please renew your license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
hu_HU: Újítsd meg a licencet, hogy továbbra is elérhesd a TranslatePress AI-t, a prémium kiegészítőket, az automatikus frissítéseket és a támogatást.

en: Renew Now
hu_HU: Megújítás most

en: <strong>This Black Friday, renew your license at a special price</strong> to continue receiving access to product downloads, automatic updates, and support.
hu_HU: <strong>Ezen a Black Friday-n újítsd meg a licencet egy kedvezményes áron</strong>, hogy továbbra is hozzáférhess a termékletöltésekhez, az automatikus frissítésekhez és a támogatáshoz.

en: Get Deal
hu_HU: Ajánlat lehívása

en: Your %s license was <span class="trp-license-status-emphasized">refunded</span>.
hu_HU: A(z) %s licenc <span class="trp-license-status-emphasized">visszatérítve</span> lett.

en: Please purchase a new license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
hu_HU: Vásárolj új licencet, hogy továbbra is elérhesd a TranslatePress AI-t, a prémium kiegészítőket, az automatikus frissítéseket és a támogatást.

en: Purchase a new license
hu_HU: Új licenc vásárlása

en: Your %s license is <span class="trp-license-status-emphasized">missing or invalid</span>.
hu_HU: A(z) %s licenced <span class="trp-license-status-emphasized">hiányzik vagy érvénytelen</span>.

en: Please enter a valid license to get access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %1$sPurchase one now%2$s
hu_HU: Adj meg egy érvényes licencet a TranslatePress AI, a prémium kiegészítők, az automatikus frissítések és a támogatás eléréséhez. Szükséged van egy licenckulcsra? %1$sVásárolj most egyet%2$s

en: Enter a valid license
hu_HU: Érvényes licenc megadása

en: Slugs
hu_HU: Slugok

en: Meta Information
hu_HU: Metaadatok

en: String List
hu_HU: Sztring lista

en: Gettext Strings
hu_HU: Gettext sztringek

en: Images
hu_HU: Képek

en: Videos
hu_HU: Videók

en: Audios
hu_HU: Hangok

en: Dynamically Added Strings
hu_HU: Dinamikusan hozzáadott sztringek

en: Translation Editor
hu_HU: Fordítószerkesztő

en: Edit translations by visually selecting them on each site page
hu_HU: Fordítások szerkesztése vizuális kiválasztással az egyes oldalakon

en: String Translation
hu_HU: Sztring fordítás

en: Edit url slug translations, plugins and theme translation (emails, forms etc.)
hu_HU: URL slug fordítások, bővítmények és sablonfordítás szerkesztése (e-mailek, űrlapok stb.)

en: Current User
hu_HU: Jelenlegi felhasználó

en: Logged Out
hu_HU: Kijelentkezve

en: Translate Page
hu_HU: Oldal fordítása

en: Add a New Language
hu_HU: Új nyelv hozzáadása

en: Get a Free AI License
hu_HU: Ingyenes AI-licenc megszerzése

en: Your License is Invalid
hu_HU: A licenc érvénytelen

en: Get More AI Words (%d left)
hu_HU: További AI szavak (%d van hátra)

en: Opens post in the translation editor. Post must be saved as draft or published beforehand.
hu_HU: Megnyitja a bejegyzést a fordítószerkesztőben. A bejegyzést előzőleg menteni kell piszkozatként, vagy közzé kell tenni.

en: Security check
hu_HU: Biztonsági ellenőrzés

en: <strong>Warning:</strong> Some strings have possibly incorrectly encoded characters. This may result in breaking the queries, rendering the page untranslated in live mode. Consider revising the following strings or their method of outputting.
hu_HU: <strong>Figyelem:</strong> Néhány szövegrészletben esetlegesen helytelenül kódolt karakterek találhatók. Ez megszakíthatja a lekérdezéseket, és az oldal élő módban fordítatlanul jelenhet meg. Fontolja meg a következő szövegrészletek vagy azok megjelenítési módjának felülvizsgálatát.

en: TranslatePress data update
hu_HU: TranslatePress adatfrissítés

en: We need to update your translations database to the latest version.
hu_HU: Frissítenünk kell a fordítások adatbázisát a legújabb verzióra.

en: Updating will allow editing translations of localized text from plugins and theme. Existing translation will still work as expected.
hu_HU: A frissítés lehetővé teszi a bővítmények és a sablon honosított szövegeihez tartozó fordítások szerkesztését. A meglévő fordítás továbbra is a várt módon fog működni.

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!
    Are you sure you want to continue?
hu_HU: FONTOS: Erősen ajánlott először biztonsági mentést készíteni az adatbázisról!
    Biztosan folytatni szeretné?

en: Run the updater
hu_HU: Frissítő futtatása

en: Updating will allow editing translations of slugs. Existing translation will still work as expected.
hu_HU: A frissítés lehetővé teszi a slugok fordításainak szerkesztését. A meglévő fordítás továbbra is a várt módon fog működni.

en: Please activate the SEO Addon from <br/>WordPress -> Settings -> TranslatePress -> Addons section
hu_HU: Kérjük, aktiválja az SEO kiegészítőt a következő helyen:<br/>WordPress -> Beállítások -> TranslatePress -> Kiegészítők szakasz

en: Go to Addons
hu_HU: Ugrás a kiegészítőkhöz

en: The SEO Pack add-on allows translation of all the URL slugs:
hu_HU: A SEO Pack kiegészítő lehetővé teszi az összes URL slug fordítását:

en: Taxonomy slugs
hu_HU: Taxonómia slugok

en: Term slugs
hu_HU: Kifejezés slugok

en: Post slugs (this includes pages and custom post types)
hu_HU: Bejegyzés slugok (ez magában foglalja az oldalakat és az egyéni bejegyzéstípusokat)

en: Post type base slugs
hu_HU: Bejegyzéstípus-alap slugok

en: WooCommerce slugs
hu_HU: WooCommerce slugok

en: The SEO Pack add-on is available with ALL premium versions of the plugin.
hu_HU: Az SEO Pack kiegészítő elérhető a bővítmény összes prémium verziójában.

en: Upgrade to Pro
hu_HU: Frissítés Pro-ra

en: Description
hu_HU: Leírás

en: Article Section
hu_HU: Cikk szakasz

en: Article Tag
hu_HU: Cikk címke

en: OG Title
hu_HU: OG cím

en: OG Site Name
hu_HU: OG webhelynév

en: OG Description
hu_HU: OG leírás

en: OG Image Alt
hu_HU: OG kép alt szöveg

en: Twitter Title
hu_HU: Twitter cím

en: Twitter Description
hu_HU: Twitter leírás

en: Twitter Image Alt
hu_HU: Twitter kép alt szöveg

en: Page Title
hu_HU: Oldalcím

en: Dublin Core Title
hu_HU: Dublin Core cím

en: Dublin Core Description
hu_HU: Dublin Core leírás

en: OG Image
hu_HU: OG kép

en: OG Image Secure URL
hu_HU: OG kép biztonságos URL

en: Twitter Image
hu_HU: Twitter kép

en: Removing cdata dictionary strings for language %s...
hu_HU: %s nyelvű CDATA szótári szövegrészletek eltávolítása...

en: Removing untranslated dictionary links for language %s...
hu_HU: %s nyelv lefordítatlan szótárhivatkozásainak eltávolítása...

en: Removing duplicated gettext strings for language %s...
hu_HU: %s nyelvű duplikált gettext szövegrészletek eltávolítása...

en: Removing duplicated dictionary strings for language %s...
hu_HU: %s nyelvű duplikált szótári szövegrészletek eltávolítása...

en: Removing untranslated dictionary strings where translation is available for language %s...
hu_HU: %s nyelvű lefordítatlan szótári szövegrészletek eltávolítása, amelyekhez már elérhető a fordítás...

en: Inserting original strings for language %s...
hu_HU: %s nyelvű eredeti szövegrészletek beszúrása...

en: Cleaning original strings table for language %s...
hu_HU: %s nyelvű eredeti szövegrészletek táblájának tisztítása...

en: Updating original string ids for language %s...
hu_HU: %s nyelvű eredeti szövegrészlet-azonosítók frissítése...

en: Regenerating original meta table for language %s...
hu_HU: Eredeti meta tábla újragenerálása a(z) %s nyelvhez...

en: Cleaning original meta table for language %s...
hu_HU: Eredeti meta tábla tisztítása a(z) %s nyelvhez...

en: Replacing original id NULL with value for language %s...
hu_HU: Eredeti azonosító NULL értékének cseréje értékre a(z) %s nyelvhez...

en: Inserting gettext original strings for language %s...
hu_HU: %s nyelvű gettext eredeti szövegrészletek beszúrása...

en: Cleaning gettext original strings table for language %s...
hu_HU: %s nyelvű gettext eredeti szövegrészletek táblájának tisztítása...

en: Updating gettext original string ids for language %s...
hu_HU: %s nyelvű gettext eredeti szövegrészlet-azonosítók frissítése...

en: Migrating taxonomy and post type base slugs to new table structure...
hu_HU: Taxonómia és bejegyzéstípus-alap slugok migrálása az új táblaszerkezetbe...

en: Migrating post slugs to new table structure for language %s...
hu_HU: %s nyelvű bejegyzés slugok migrálása az új táblaszerkezetbe...

en: Migrating term slugs to new table structure for language %s...
hu_HU: Kifejezés slugok áttelepítése az új táblaszerkezetbe %s nyelvhez...

en: Finishing up...
hu_HU: Befejezés...

en: Database optimization did not complete successfully. We recommend restoring the original database or <a href="%s" >trying again.</a>
hu_HU: Az adatbázis optimalizálása nem fejeződött be sikeresen. Javasoljuk az eredeti adatbázis visszaállítását, vagy <a href="%s">próbálja újra.</a>

en: Update aborted! Your user account doesn't have the capability to perform database updates.
hu_HU: A frissítés megszakítva! A felhasználói fiókja nem rendelkezik az adatbázis-frissítések végrehajtásához szükséges jogosultsággal.

en: Update aborted! Invalid nonce.
hu_HU: A frissítés megszakítva! Érvénytelen nonce.

en: Update aborted! Incorrect action.
hu_HU: A frissítés megszakítva! Helytelen művelet.

en: Update aborted! Incorrect language code.
hu_HU: Frissítés megszakítva! Érvénytelen nyelvkód.

en: Updating database to version %s+
hu_HU: Adatbázis frissítése %s+ verzióra

en: Processing table for language %s...
hu_HU: Tábla feldolgozása %s nyelven...

en: Back to TranslatePress Settings
hu_HU: Vissza a TranslatePress beállításaihoz

en: Successfully updated database!
hu_HU: Adatbázis sikeresen frissítve!

en:  done.
hu_HU:  kész.

en: All individual TranslatePress add-on plugins <a href="%1$s" target="_blank">have been discontinued</a> and are now included in the premium Personal, Business and Developer versions of TranslatePress. Please log into your <a href="%2$s" target="_blank">account page</a>, download the new premium version and install it. Your individual addons settings will be ported over.
hu_HU: Az összes egyedi TranslatePress-bővítmény <a href="%1$s" target="_blank">megszűntek</a>, és most a TranslatePress prémium Personal, Business és Developer verzióiban találhatók meg. Kérjük, jelentkezzen be a <a href="%2$s" target="_blank">fiókja oldalára</a>, töltse le az új prémium verziót, és telepítse. Az egyedi bővítmények beállításai átkerülnek.

en: Brand-new Language Switcher Settings are here!
hu_HU: Megérkeztek a vadonatúj nyelvváltó beállítások!

en: Explore pre-made templates, switch colors, flag styles, spacing, layouts & more. Use the live preview to perfect your switcher in seconds.
hu_HU: Fedezze fel az előre elkészített sablonokat, a színeket, a zászlóstílusokat, a térközöket, az elrendezéseket és egyebeket. Használja az élő előnézetet, hogy másodpercek alatt tökéletesítse nyelvváltóját.

en: Start customizing
hu_HU: Testreszabás megkezdése

en: Read documentation
hu_HU: Dokumentáció megtekintése

en: <strong>TranslatePress</strong> requires <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP library</a></strong>. Please contact your server administrator to install it on your server.
hu_HU: <strong>TranslatePress</strong> a <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP könyvtár</a></strong> használatát igényli. Kérjük, forduljon a szerver rendszergazdájához a telepítéshez.

en: Detected long query limitation on WPEngine hosting. Some large pages may appear untranslated. You can remove limitation by adding the following to your site’s wp-config.php: define( 'WPE_GOVERNOR', false );
hu_HU: Hosszú lekérdezés-korlátozás észlelve a WPEngine tárhelyen. Néhány nagyobb oldal lefordítatlanul jelenhet meg. A korlátozás eltávolítható a következő sor hozzáadásával a webhely wp-config.php fájljához: define( 'WPE_GOVERNOR', false );

en: Custom Language Flag
hu_HU: Egyéni nyelvi zászló

en: The Language code of the added custom language cannot be empty.
hu_HU: A hozzáadott egyéni nyelv nyelvkódja nem lehet üres.

en: The Language code of the added custom language is invalid.
hu_HU: A hozzáadott egyéni nyelv nyelvkódja érvénytelen.

en: The Automatic Translation Code of the added custom language is invalid.
hu_HU: A hozzáadott egyéni nyelv automatikus fordítási kódja érvénytelen.

en: TranslatePress Add-ons
hu_HU: TranslatePress-bővítmények

en: You must first purchase this version to have access to the addon %1$shere%2$s
hu_HU: Előbb meg kell vásárolnia ezt a verziót a bővítmény eléréséhez: %1$sitt%2$s

en: Please %1$senter your license%2$s key first, to activate this addon.
hu_HU: Kérjük, először %1$sadd meg a licenc%2$s kulcsot a kiegészítő aktiválásához.

en: You need an active license to have access to the addon. Renew or purchase a new one %1$shere%2$s.
hu_HU: A kiegészítő eléréséhez aktív licenc szükséges. Újítsd meg, vagy vásárolj újat %1$sitt%2$s.

en: Advanced Add-ons
hu_HU: Haladó kiegészítők

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Developer, Business and Personal plans.
hu_HU: Ezek a kiegészítők bővítik a fordító bővítményedet, és a Developer, Business és Personal csomagokban érhetők el.

en: SEO Pack (Legacy)
hu_HU: SEO Pack (örökölt)

en: SEO support for page slug, page title, description and facebook and twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
hu_HU: SEO támogatás az oldal slug, oldalcím, leírás, valamint Facebook és Twitter közösségi gráf információk esetében. Az HTML lang attribútum megfelelően be van állítva.

en: Multiple Languages
hu_HU: Több nyelv

en: Add as many languages as you need for your project to go global. Publish your language only when all your translations are done.
hu_HU: Adj hozzá annyi nyelvet, amennyire szükséged van a projekted globális megjelenéséhez. Publikáld a nyelvet csak akkor, ha minden fordítás elkészült.

en: Pro Add-ons
hu_HU: Pro kiegészítők

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Business and Developer plans.
hu_HU: Ezek a kiegészítők bővítik a fordító bővítményedet, és a Business és Developer csomagokban érhetők el.

en: DeepL Automatic Translation
hu_HU: DeepL automatikus fordítás

en: Automatically translate your website through the DeepL API.
hu_HU: Fordítsd le automatikusan a weboldalad a DeepL API használatával.

en: Prompts visitors to switch to their preferred language based on their browser settings or IP address and remembers the last visited language.
hu_HU: Arra ösztönzi a látogatókat, hogy böngészőbeállításaik vagy IP-címük alapján a preferált nyelvükre váltsanak, és megjegyzi az utoljára látogatott nyelvet.

en: Translator Accounts
hu_HU: Fordítói fiókok

en: Create translator accounts for new users or allow existing users that are not administrators to translate your website.
hu_HU: Hozz létre fordítói fiókokat új felhasználóknak, vagy engedélyezd a meglévő, nem adminisztrátor felhasználóknak a weboldalad fordítását.

en: Browse As User Role
hu_HU: Böngészés felhasználói szerepként

en: Navigate your website just like a particular user role would. Really useful for dynamic content or hidden content that appears for particular users.
hu_HU: Böngéssz a weboldaladon úgy, ahogy egy adott felhasználói szerepkör tenné. Nagyon hasznos dinamikus vagy rejtett tartalmak esetén, amelyek bizonyos felhasználóknak jelennek meg.

en: Navigation Based on Language
hu_HU: Nyelv szerinti navigáció

en: Configure different menu items for different languages.
hu_HU: Különböző menüpontok beállítása a különböző nyelvekhez.

en: Different Domain per Language
hu_HU: Nyelvenként eltérő domain

en: Connect separate domains or subdomains to each of your translated versions. Strengthen your brand’s local identity and boost SEO performance for every language you support.
hu_HU: Csatlakoztasd a különálló domaineket vagy aldomaineket minden egyes fordított változathoz. Erősítsd meg márkád helyi identitását, és javítsd SEO-teljesítményed minden támogatott nyelven.

en: Recommended Plugins
hu_HU: Ajánlott bővítmények

en: A short list of plugins you can use to extend your website.
hu_HU: Rövid lista olyan bővítményekről, amelyekkel bővítheted weboldaladat.

en: Capture more user information on the registration form with the help of Profile Builder's custom user profile fields and/or add an Email Confirmation process to verify your customers accounts.
hu_HU: Rögzíts több felhasználói adatot a regisztrációs űrlapon a Profile Builder egyedi felhasználói profilmezőinek segítségével, és/vagy adj hozzá egy e-mail megerősítési folyamatot ügyfeleid fiókjainak ellenőrzéséhez.

en: Accept user payments, create subscription plans and restrict content on your membership site.
hu_HU: Fogadj felhasználói fizetéseket, hozz létre előfizetési csomagokat, és korlátozd a tartalmat a tagsági weboldaladon.

en: Create no-code automations and workflows on your WordPress site. Easily connect your plugins, sites and apps together.
hu_HU: Hozz létre kódolás nélküli automatizálásokat és munkafolyamatokat a WordPress weboldaladon. Könnyedén kapcsold össze a bővítményeidet, weboldalaidat és alkalmazásaidat.

en: Save Changes
hu_HU: Változtatások mentése

en: TranslatePress Errors
hu_HU: TranslatePress hibák

en: There are no logged errors.
hu_HU: Nincsenek naplózott hibák.

en: Change language
hu_HU: Nyelv módosítása

en: Website language selector
hu_HU: Weboldal nyelvválasztója

en: WordPress Translation Plugin
hu_HU: WordPress fordítóbővítmény

en: Available languages
hu_HU: Elérhető nyelvek

en: Language Switcher update notice
hu_HU: Nyelvválasztó frissítési értesítés

en: Legacy language switcher is currently enabled
hu_HU: A régi nyelvválasztó jelenleg engedélyezve van

en: We’ve upgraded the switcher for richer customization and a better user experience.<br>In order to use the new configurator, turn off <strong>Load legacy language switcher</strong>.
hu_HU: Frissítettük a nyelvválasztót a gazdagabb testreszabás és a jobb felhasználói élmény érdekében.<br>Az új konfigurátor használatához kapcsold ki a <strong>Régi nyelvválasztó betöltése</strong> beállítást.

en: Note: You can switch back anytime from <strong>Advanced Settings → <a href="%s">Troubleshooting</a></strong>.
hu_HU: Megjegyzés: A <strong>Haladó beállítások → <a href="%s">Hibaelhárítás</a></strong> menüpontban bármikor visszakapcsolhat.

en: Enable the new switcher
hu_HU: Az új váltó engedélyezése

en: Your License Key is valid.
hu_HU: A licenckulcs érvényes.

en: Your License Key is invalid.
hu_HU: A licenckulcs érvénytelen.

en: Your License has expired.
hu_HU: A licenc lejárt.

en: Deactivate License
hu_HU: Licenc deaktiválása

en: Add a license key
hu_HU: Licenckulcs hozzáadása

en: License Key
hu_HU: Licenckulcs

en: Manage your license in your %1$s.
hu_HU: A licenc a %1$s felületén kezelhető.

en: Account Page
hu_HU: Fiók oldal

en: Don’t have a TranslatePress AI License Key?
hu_HU: Nincs TranslatePress AI licenckulcsa?

en: You can get one for %1$sfree%2$s, by creating a free account. It includes:
hu_HU: Ingyenes fiók létrehozásával %1$singyen%2$s szerezhet egyet. Tartalma:

en: Access to TranslatePress AI for instant automatic translations
hu_HU: Hozzáférés a TranslatePress AI-hoz azonnali automatikus fordításokhoz

en: 2000 AI words to translate automatically
hu_HU: 2000 AI szó automatikus fordításhoz

en: Get a free License Today
hu_HU: Szerezzen ingyenes licencet még ma

en: Debug Information
hu_HU: Hibakeresési információk

en: Debug Data for License Checking
hu_HU: Hibakeresési adatok a licenc ellenőrzéséhez

en: Debug Data for License Activation
hu_HU: Hibakeresési adatok a licenc aktiválásához

en: Get more AI words and unlock all features with TranslatePress Pro.
hu_HU: Szerezzen több AI szót, és oldja fel az összes funkciót a TranslatePress Pro-val.

en: Upgrade now ↗
hu_HU: Frissítés most ↗

en: Already purchased a Premium version?
hu_HU: Már megvásárolta a prémium verziót?

en: Go to your %1$s
hu_HU: Ugrás a(z) %1$s oldalra

en: TranslatePress.com Account
hu_HU: TranslatePress.com-fiók

en: Download & Install the Pro plugin
hu_HU: A Pro bővítmény letöltése és telepítése

en: Learn More
hu_HU: További információ

en: Get a translation volume estimate with a detailed breakdown per page
hu_HU: Kérjen fordítási mennyiségbecslést oldalankénti részletes bontással

en: Find how many translatable words are on your website
hu_HU: Tudja meg, hány lefordítható szó található a weboldalán

en: Enable Automatic Translation
hu_HU: Automatikus fordítás engedélyezése

en: To use <strong>DeepL</strong> for automatic translation, activate this Pro add-on from the <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.
hu_HU: Ha automatikus fordításhoz a <strong>DeepL</strong> szolgáltatást szeretné használni, aktiválja ezt a Pro bővítményt a következő helyen: <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.

en: <strong>DeepL</strong> automatic translation is available as a <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.
hu_HU: A <strong>DeepL</strong> automatikus fordítás <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a> formájában érhető el.

en: By upgrading you'll get access to all paid add-ons, premium support and help fund the future development of TranslatePress.
hu_HU: A frissítéssel hozzáférést kap az összes fizetős bővítményhez és a prémium támogatáshoz, valamint hozzájárul a TranslatePress jövőbeli fejlesztéséhez.

en: Please note that DeepL API usage is paid separately. See <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL pricing information</a>.
hu_HU: Felhívjuk figyelmét, hogy a DeepL API használata külön díjköteles. Tekintse meg a <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL árazási információkat</a>.

en: TranslatePress Pro Add-ons
hu_HU: TranslatePress Pro bővítmények

en: Test API credentials
hu_HU: API hitelesítő adatok tesztelése

en: Check if the selected translation engine is configured correctly.
hu_HU: Ellenőrizze, hogy a kiválasztott fordítómotor megfelelően van-e beállítva.

en: Alternative Engines
hu_HU: Alternatív motorok

en: Switch to TranslatePress AI
hu_HU: Váltás a TranslatePress AI-ra

en: Integrate machine translation directly with your WordPress website.
hu_HU: Integrálja a gépi fordítást közvetlenül a WordPress weboldalával.

en: More info
hu_HU: További információ

en: Choose which engine you want to use in order to %1$s automatically translate your website.
hu_HU: Válassza ki a használni kívánt motort ahhoz, hogy %1$s automatikusan lefordítsa a weboldalát.

en: Automatic Translation Settings
hu_HU: Automatikus fordítás beállításai

en: AI Words Low Notification
hu_HU: Értesítés az AI szavak alacsony számáról

en: Receive an email notification when your TranslatePress AI word count drops below the specified threshold.
hu_HU: E-mail értesítést kap, amikor a TranslatePress AI szavainak száma a megadott küszöbérték alá csökken.

en: This feature is only available when using the TranslatePress AI translation engine.
hu_HU: Ez a funkció csak a TranslatePress AI fordítómotor használata esetén érhető el.

en: Notification Email
hu_HU: Értesítési e-mail cím

en: The email address where the low AI words notification will be sent.
hu_HU: Az az e-mail cím, amelyre az értesítést küldjük az AI szavak alacsony számáról.

en: Word Threshold
hu_HU: Szóküszöb

en: words
hu_HU: szó

en: You will be notified when remaining AI words drop below this number.
hu_HU: Értesítést kap, amikor a hátralévő AI szavak száma ez alá a szám alá csökken.

en: Automatically Translate Slugs
hu_HU: Slugok automatikus fordítása

en: Generate automatic translations of slugs for posts, pages and Custom Post Types.<br/>The slugs will be automatically translated starting with the second refresh of each page.
hu_HU: A bejegyzések, oldalak és egyedi bejegyzéstípusok slugjainak automatikus fordítása.<br/>A slugok automatikus fordítása az egyes oldalak második frissítésétől kezdődik.

en: This feature is only available in the paid version. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
hu_HU: Ez a funkció csak a fizetős verzióban érhető el. Frissítse a TranslatePress bővítményt, és érjen el további prémium funkciókat.

en: Requires <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
hu_HU: <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack bővítmény</a> telepítése és aktiválása szükséges.

en: Upgrade now
hu_HU: Frissítés most

en: Block Crawlers
hu_HU: Crawlerek blokkolása

en: Block crawlers from triggering automatic translations on your website.<br>This will not prevent crawlers from accessing this site's pages.
hu_HU: Crawlerek kizárása az automatikus fordítások elindításából a weboldalán.<br>Ez nem akadályozza meg a crawlereket az oldalak elérésében.

en: Limit machine translation / characters per day
hu_HU: Gépi fordítás korlátozása / karakter naponta

en: Add a limit to the number of automatically translated characters so you can better budget your project.
hu_HU: Korlátozza az automatikusan fordított karakterek számát, hogy jobban beoszthassa projektje keretét.

en: characters per day
hu_HU: karakter naponta

en: Today's Character Count:
hu_HU: Mai karakterszám:

en: Log machine translation queries.
hu_HU: Gépi fordítási lekérdezések naplózása.

en: Only enable for testing purposes. Can impact performance.<br>All records are stored in the wp_trp_machine_translation_log database table. Use a plugin like <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> to browse the logs or directly from your database manager (PHPMyAdmin, etc.)
hu_HU: Csak tesztelési célból engedélyezze. Hatással lehet a teljesítményre.<br>Az összes rekord a wp_trp_machine_translation_log adatbázis-táblában tárolódik. Használjon olyan bővítményt, mint a <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> a naplók böngészéséhez, vagy tekintse meg közvetlenül az adatbázis-kezelőből (PHPMyAdmin, stb.)

en: Test API Credentials
hu_HU: API hitelesítő adatok tesztelése

en: Use this HTTP Referrer if the API lets you restrict key usage from its Dashboard.
hu_HU: Használja ezt az HTTP Referrert, ha az API lehetővé teszi a kulcs használatának korlátozását az irányítópultján.

en: Response
hu_HU: Válasz

en: Response Body
hu_HU: Válasz törzs

en: Entire Response From wp_remote_get():
hu_HU: A wp_remote_get() teljes válasza:

en: All Languages
hu_HU: Összes nyelv

en: Select the languages you wish to make your website available in.
hu_HU: Válassza ki a nyelveket, amelyeken elérhetővé szeretné tenni a weboldalát.

en: Formality
hu_HU: Megszólítás

en: Code
hu_HU: Kód

en: Default
hu_HU: Alapértelmezett

en: Formal
hu_HU: Formális

en: Informal
hu_HU: Informális

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: This language does not support formality.
hu_HU: Ez a nyelv nem támogatja a megszólítást.

en: Are you sure you want to remove this language?
hu_HU: Biztosan eltávolítja ezt a nyelvet?

en: Custom Languages
hu_HU: Egyéni nyelvek

en: To Add more languages activate the Multiple Languages Addon
hu_HU: További nyelvek hozzáadásához aktiváld a Multiple Languages bővítményt

en: You need an active license to add more languages. Verify in your %1$saccount%2$s that your license is valid
hu_HU: Aktív licenc szükséges a további nyelvek hozzáadásához. Ellenőrizd %1$sfiókodban%2$s, hogy a licenc érvényes-e.

en: Please %1$senter your license%2$s key first to add more languages.
hu_HU: Kérlek, előbb %1$sadd meg a licenc%2$s kulcsot a további nyelvek hozzáadásához.

en: Adding more than two languages is a paid feature. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
hu_HU: Több mint két nyelv hozzáadása fizetős funkció. Frissítsd a TranslatePress-t, és oldj fel több prémium funkciót.

en: Website Languages
hu_HU: Weboldal nyelvei

en: Default Language
hu_HU: Alapértelmezett nyelv

en: Select the language your content is written in.
hu_HU: Válaszd ki azt a nyelvet, amelyen a tartalom íródott.

en: WARNING. Changing the default language will invalidate existing translations.
hu_HU: FIGYELEM. Az alapértelmezett nyelv megváltoztatása érvényteleníti a meglévő fordításokat.

en: Even changing from en_US to en_GB, because they are treated as two different languages.
hu_HU: Még az en_US-ről en_GB-re váltás is, mert két különböző nyelvként kezeljük őket.

en: In most cases changing the default flag is all it is needed:
hu_HU: A legtöbb esetben az alapértelmezett zászló megváltoztatása minden, ami szükséges:

en: replace the default flag
hu_HU: cseréld le az alapértelmezett zászlót

en: Re-run Setup Wizard
hu_HU: Beállítási varázsló újrafuttatása

en: The Setup wizard allows you to quickly setup TranslatePress. You can initiate it at any time.
hu_HU: A beállítási varázsló lehetővé teszi a TranslatePress gyors beállítását. Bármikor elindíthatod.

en: Language Settings
hu_HU: Nyelvi beállítások

en: Use Native language name
hu_HU: Anyanyelvi név használata

en: Check if you want to display languages in their native names. Otherwise, languages will be displayed in English.
hu_HU: Jelöld be, ha a nyelveket az anyanyelvükön szeretnéd megjeleníteni. Ellenkező esetben angolul jelennek meg.

en: Use a subdirectory for the default language
hu_HU: Alkönyvtár használata az alapértelmezett nyelvhez

en: Check if you want to add the subdirectory in the URL for the default language.</br>By checking this option, the default language seen by website visitors will become the first one in the "All Languages" list.
hu_HU: Jelöld be, ha alkönyvtárat szeretnél hozzáadni az URL-hez az alapértelmezett nyelvhez.<br/>Ennek bejelölésével a weboldal látogatói által látott alapértelmezett nyelv az „Összes nyelv” listában szereplő első nyelv lesz.

en: Force language in custom links
hu_HU: Nyelv kényszerítése egyéni hivatkozásokban

en: Select Yes if you want to force custom links without language encoding to keep the currently selected language.
hu_HU: Válaszd az Igent, ha azt szeretnéd, hogy a nyelvkód nélküli egyéni hivatkozások is az éppen kiválasztott nyelvet tartsák.

en: Use shortcode on any page or widget.
hu_HU: Használjon shortcode-ot bármely oldalon vagy widgetben.

en: You can also add the <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Language Switcher Block</a> in the WP Gutenberg Editor.
hu_HU: A WP Gutenberg szerkesztőben is hozzáadhatja a <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Nyelvváltó blokkot</a>.

en: Menu item
hu_HU: Menüpont

en: Go to  %1$s Appearance -> Menus%2$s to add languages to the Language Switcher in any menu.
hu_HU: Ugorjon a %1$sMegjelenés -> Menük%2$s menüpontra, hogy nyelveket adjon hozzá a Nyelvváltóhoz bármely menüben.

en: Learn more in our documentation.
hu_HU: Tudjon meg többet a dokumentációnkból.

en: Floating language selection
hu_HU: Lebegő nyelvválasztás

en: Add a floating dropdown that follows the user on every page.
hu_HU: Lebegő legördülő menü hozzáadása, amely követi a felhasználót minden oldalon.

en: Show "Powered by TranslatePress"
hu_HU: "Powered by TranslatePress" megjelenítése

en: Show the small "Powered by TranslatePress" label in the floater language switcher.
hu_HU: A kis "Powered by TranslatePress" felirat megjelenítése a lebegő nyelvválasztóban.

en: 5 Days to Better Multilingual Websites
hu_HU: 5 nap a jobb többnyelvű weboldalak felé

en: %sJoin our FREE & EXCLUSIVE onboarding course%s and learn how to grow your multilingual traffic, reach international markets, and save time & money while getting the most out of TranslatePress!
hu_HU: %sCsatlakozzon az INGYENES és EXKLUZÍV bevezető kurzusunkhoz%s, és tanulja meg, hogyan növelheti többnyelvű forgalmát, érhet el nemzetközi piacokat, valamint takaríthat meg időt és pénzt, miközben a maximumot hozza ki a TranslatePressből!

en: Invalid email address
hu_HU: Érvénytelen e-mail cím

en: Your email
hu_HU: E-mail cím

en: Sign me up!
hu_HU: Feliratkozom!

en: Sign up with your email address and receive a 5-part email guide to help you maximize the power of TranslatePress.
hu_HU: Iratkozzon fel e-mail címével, és kapjon egy 5 részes e-mail útmutatót a TranslatePress erejének maximalizálásához.

en: Dismiss email course notification
hu_HU: E-mail kurzus értesítésének elutasítása

en: Hey %s,<br>Never miss an important update - opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
hu_HU: Kedves %s!<br>Soha ne maradjon le egyetlen fontos frissítésről sem – iratkozzon fel biztonsági és funkciófrissítési értesítéseinkre, valamint a nem érzékeny diagnosztikai nyomkövetésre.

en: Allow & Continue
hu_HU: Engedélyezés és folytatás

en: Skip
hu_HU: Kihagyás

en: This will allow TranslatePress to:
hu_HU: Ez lehetővé teszi a TranslatePress számára:

en: Your profile overview
hu_HU: Profil áttekintése

en: Name and email address
hu_HU: Név és e-mail-cím

en: Admin Notices
hu_HU: Admin értesítések

en: Updates, announcements, marketing, no spam
hu_HU: Frissítések, bejelentések, marketing, nincs spam

en: Plugin status & settings
hu_HU: Bővítmény állapota és beállításai

en: Active, Deactivated, installed version and settings
hu_HU: Aktív, deaktivált, telepített verzió és beállítások

en: Privacy Policy
hu_HU: Adatvédelmi irányelvek

en: Terms of Service
hu_HU: Szolgáltatási feltételek

en: Support
hu_HU: Támogatás

en: Documentation
hu_HU: Dokumentáció

en: Add Extra AI Words
hu_HU: Extra AI szavak hozzáadása

en: Optimize TranslatePress database tables
hu_HU: TranslatePress adatbázis-tábláinak optimalizálása

en: <strong>IMPORTANT NOTE:</strong> Before performing this action it is strongly recommended to first backup the database.
hu_HU: <strong>FONTOS MEGJEGYZÉS:</strong> A művelet végrehajtása előtt erősen ajánlott biztonsági mentést készíteni az adatbázisról.

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!! Are you sure you want to continue?
hu_HU: FONTOS: Erősen ajánlott előbb biztonsági mentést készíteni az adatbázisról!! Biztosan folytatni szeretnéd?

en: Operations to perform
hu_HU: Végrehajtandó műveletek

en: Remove CDATA for original and dictionary strings
hu_HU: Az eredeti és szótári sztringek CDATA-jának eltávolítása

en: Removes CDATA from trp_original_strings and trp_dictionary_* tables.<br>This type of content should not be detected by TranslatePress. It might have been introduced in the database in older versions of the plugin.
hu_HU: CDATA eltávolítása a trp_original_strings és trp_dictionary_* táblákból.<br>Ezt a tartalomtípust a TranslatePressnek nem kellene észlelnie. Valószínűleg a bővítmény korábbi verziói során kerülhetett az adatbázisba.

en: Remove untranslated links from dictionary tables
hu_HU: Lefordítatlan hivatkozások eltávolítása a szótári táblákból

en: Removes untranslated links and images from all trp_dictionary_* tables. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
hu_HU: Eltávolítja a lefordítatlan hivatkozásokat és képeket az összes trp_dictionary_* táblából. Ezek a táblák a felhasználó által megadott sztringek fordításait tartalmazzák, mint például a bejegyzések tartalma, a bejegyzések címe, a menük stb.

en: Remove duplicate rows for gettext strings
hu_HU: Gettext sztringek duplikált sorainak eltávolítása

en: Cleans up all trp_gettext_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for themes and plugin strings.
hu_HU: Kitisztítja az összes trp_gettext_* táblát a duplikált soroktól. Ezek a táblák a témák és bővítmények sztringjeinek fordításait tartalmazzák.

en: Remove duplicate rows for dictionary strings
hu_HU: Szótári sztringek duplikált sorainak eltávolítása

en: Cleans up all trp_dictionary_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
hu_HU: Kitisztítja az összes trp_dictionary_* táblát a duplikált soroktól. Ezek a táblák a felhasználó által megadott sztringek fordításait tartalmazzák, mint például a bejegyzések tartalma, a bejegyzések címe, a menük stb.

en: Remove duplicate rows for original dictionary strings
hu_HU: Eredeti szótári sztringek duplikált sorainak eltávolítása

en: Cleans up all trp_original_strings table of duplicate rows. This table contains strings in the default language, without any translation.<br>The trp_original_meta table, which contains meta information that refers to the post parent’s ID, is also regenerated.<br>Such duplicates can appear in exceptional situations of unexpected behavior.
hu_HU: Kitisztítja a trp_original_strings táblát a duplikált soroktól. Ez a tábla az alapértelmezett nyelvű sztringeket tartalmazza fordítás nélkül.<br>A trp_original_meta tábla, amely a szülő bejegyzés azonosítójára vonatkozó metaadatokat tartalmaz, szintén újragenerálásra kerül.<br>Az ilyen duplikációk kivételes, váratlan működési helyzetekben jelenhetnek meg.

en: Replace gettext strings that have original ID NULL with the correct original IDs
hu_HU: NULL eredeti azonosítójú gettext sztringek cseréje a megfelelő eredeti azonosítókra

en: Fixes an edge case issue where some gettext strings have the original ID incorrectly set to NULL, causing problems in the Translation Editor.<br>This operation corrects the original IDs in the trp_gettext_* tables.<br>Only check this option if you encountered an issue in the Translation Editor where clicking the green pencil did not bring up the gettext string for translation in the left sidebar.<br>Otherwise, please leave this option unchecked because it's an intensive operation.
hu_HU: Kijavít egy szélsőséges esetben jelentkező problémát, amikor egyes gettext sztringek eredeti azonosítója hibásan NULL értékűre van állítva, ami problémákat okoz a Fordítószerkesztőben.<br>Ez a művelet kijavítja az eredeti azonosítókat a trp_gettext_* táblákban.<br>Csak akkor jelölje be ezt a lehetőséget, ha a Fordítószerkesztőben olyan hibát tapasztalt, hogy a zöld ceruza ikonra kattintva nem jelent meg a gettext sztring a bal oldalsávban fordításra.<br>Ellenkező esetben kérjük, hagyja bejelöletlenül ezt a lehetőséget, mert ez egy erőforrás-igényes művelet.

en: Optimize Database
hu_HU: Adatbázis optimalizálása

en: Updating TranslatePress tables. Please leave this window open.
hu_HU: A TranslatePress táblák frissítése folyamatban. Kérjük, hagyja nyitva ezt az ablakot.

en: The inactive languages will still be visible and active for the admin. For other users they won't be visible in the language switchers and won't be accessible either.
hu_HU: Az inaktív nyelvek továbbra is láthatók és aktívak lesznek az adminisztrátor számára. A többi felhasználó számára nem lesznek láthatók a nyelvváltókban, és nem is lesznek elérhetők.

en: unknown
hu_HU: ismeretlen

en: <strong>Extra Languages add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
hu_HU: Az <strong>Extra Languages kiegészítő</strong> a TranslatePress %1$s vagy újabb verzióját igényeli. Jelenleg a %2$s verziót használja. Kérjük, frissítse a TranslatePress-t a funkció engedélyezéséhez.

en: Automatic and manual slug translation changes performed when <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 was active had to be removed because of some issues with that version. All slug translations from before that version are now in use. Thank you for understanding!
hu_HU: A <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 aktív állapotában végrehajtott automatikus és kézi slug-fordítási módosításokat el kellett távolítani az adott verzió néhány problémája miatt. Az adott verzió előtti összes slug fordítás most használatban van. Köszönjük a megértést!

en: If you absolutely need them, the removed translations can be found in tables trp_slug_original_obsolete and trp_slug_translation_obsolete.
hu_HU: Ha feltétlenül szüksége van rájuk, az eltávolított fordítások a trp_slug_original_obsolete és trp_slug_translation_obsolete táblákban találhatók.

en: View Docs
hu_HU: Dokumentáció megtekintése

en: Assign different domains or subdomains to each language. When visitors access these domains, TranslatePress loads the appropriate language translation directly without redirecting.
hu_HU: Különböző domainek vagy aldomainek hozzárendelése minden nyelvhez. Amikor a látogatók ezeket a domaineket érik el, a TranslatePress közvetlenül betölti a megfelelő nyelvi fordítást átirányítás nélkül.

en: Example: %1$s for English, %2$s for Spanish, %3$s for French.
hu_HU: Példa: %1$s az angol nyelvhez, %2$s a spanyol nyelvhez, %3$s a francia nyelvhez.

en: Before enabling:
hu_HU: Engedélyezés előtt:

en: Ensure your domains are registered, pointed to your server, and have SSL certificates configured.
hu_HU: Győződjön meg róla, hogy a domainek regisztrálva vannak, a szerverre mutatnak, és az SSL-tanúsítványok konfigurálva vannak.

en: Map this language to a different domain or sub-domain.
hu_HU: Rendelje hozzá ezt a nyelvet egy másik domainhez vagy aldomainhez.

en: Prefill with current domain
hu_HU: Kitöltés az aktuális domainnel

en: Check DNS
hu_HU: DNS ellenőrzése

en: Checking DNS...
hu_HU: DNS ellenőrzése...

en: DNS is correctly configured!
hu_HU: A DNS megfelelően van konfigurálva!

en: DNS check failed. Please verify your domain configuration.
hu_HU: A DNS-ellenőrzés sikertelen. Kérjük, ellenőrizze a domain konfigurációját.

en: This domain is already assigned to another language.
hu_HU: Ez a domain már hozzá van rendelve egy másik nyelvhez.

en: <strong>Different Domain per Language add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
hu_HU: <strong>A Different Domain per Language bővítmény</strong> a TranslatePress %1$s vagy újabb verzióját igényli. Jelenleg a %2$s verzió van telepítve. Frissítse a TranslatePress bővítményt a funkció engedélyezéséhez.

en: Note: This option is disabled when Different Domain for Language addon is active.
hu_HU: Megjegyzés: Ez a beállítás letiltva van, amikor a Different Domain for Language bővítmény aktív.

en: Different Domain per Language: Domain is required when domain mapping is enabled. The toggle has been disabled for languages with empty domains.
hu_HU: Different Domain per Language: A domain megadása kötelező, ha a domain-hozzárendelés engedélyezve van. A kapcsoló letiltva az üres domainnel rendelkező nyelveknél.

en: Different Domain per Language: The same domain cannot be assigned to multiple languages. The toggle has been disabled for duplicate domains.
hu_HU: Different Domain per Language: Ugyanaz a domain nem rendelhető hozzá több nyelvhez. A kapcsoló letiltva a duplikált domainek esetében.

en: Different Domain per Language: A language domain cannot be the same as the main site URL. The toggle has been disabled for the matching domain.
hu_HU: Different Domain per Language: A nyelvi domain nem lehet azonos a fő webhely URL-jével. A kapcsoló letiltva az egyező domain esetében.

en: Please enter a domain.
hu_HU: Adjon meg egy domaint.

en: Invalid domain format.
hu_HU: Érvénytelen domain formátum.

en: Could not reach domain: %s
hu_HU: A domain nem elérhető: %s

en: Domain returned HTTP status %d.
hu_HU: A domain HTTP %d státuszkódot adott vissza.

en: Domain is reachable!
hu_HU: A domain elérhető!

en: Limit this menu item to the following languages
hu_HU: Korlátozza ezt a menüelemet a következő nyelvekre

en: Date format
hu_HU: Dátumformátum

en: Customize the date formatting per each translated language.<br/>Leave empty for default WP setting or see more information <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">here</a>
hu_HU: Szabja testre a dátumformázást minden egyes lefordított nyelvhez.<br/>Hagyja üresen az alapértelmezett WP beállítás használatához, vagy további információkat talál <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">itt</a>

en: To edit an existing TranslatePress language, input the language code and fill in only the columns you want to overwrite (e.g. Language name, Flag).<br>You can also add new custom languages. They will be available under General settings, All Languages list, where the URL slug can be edited.
hu_HU: Egy meglévő TranslatePress nyelv szerkesztéséhez adja meg a nyelvi kódot, és töltse ki csak azokat az oszlopokat, amelyeket felül szeretne írni (pl. Nyelvnév, Zászló).<br>Új egyedi nyelveket is hozzáadhat. Ezek az Általános beállításokban, az Összes nyelv listában lesznek elérhetők, ahol az URL slug szerkeszthető.

en: For custom flag, first upload the image in media library then paste the URL.<br>Changing or deleting a custom language will impact translations and site URL's.<br>The Language code and the ISO Code should contain only alphabetical values, numerical values, "-" and "_".<br>The ISO Codes can be found on <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> and <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a>.
hu_HU: Egyéni zászló esetén először töltse fel a képet a médiatárba, majd illessze be az URL-t.<br>Egy egyéni nyelv módosítása vagy törlése hatással lesz a fordításokra és a webhely URL-jeire.<br>A nyelvi kódnak és az ISO kódnak csak betűket, számokat, valamint "-" és "_" karaktereket szabad tartalmaznia.<br>Az ISO kódok a <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO-kódok</a> és a <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL célkódok</a> oldalakon találhatók.

en: Language code
hu_HU: Nyelvi kód

en: Language name
hu_HU: Nyelv neve

en: Native name
hu_HU: Eredeti név

en: ISO Code
hu_HU: ISO kód

en: Flag URL
hu_HU: Zászló URL

en: Text RTL
hu_HU: RTL szöveg

en: Custom language
hu_HU: Egyéni nyelv

en: Disable dynamic translation
hu_HU: Dinamikus fordítás letiltása

en: It disables detection of strings displayed dynamically using JavaScript. <br/>Strings loaded via a server side AJAX call will still be translated.
hu_HU: Letiltja a JavaScripttel dinamikusan megjelenített sztringek észlelését. <br/>A szerveroldali AJAX hívással betöltött sztringek továbbra is le lesznek fordítva.

en: Disable translation for gettext strings
hu_HU: Gettext sztringek fordításának letiltása

en: Gettext Strings are strings outputted by themes and plugins. <br> Translating these types of strings through TranslatePress can be unnecessary if they are already translated using the .po/.mo translation file system.<br>Enabling this option can improve the page load performance of your site in certain cases. The disadvantage is that you can no longer edit gettext translations using TranslatePress, nor benefit from automatic translation on these strings.
hu_HU: A Gettext sztringek a témák és bővítmények által visszaadott sztringek. <br> Ezen sztringek TranslatePress-szel történő fordítása felesleges lehet, ha már le vannak fordítva a .po/.mo fordítási fájlrendszerrel.<br>A beállítás engedélyezése bizonyos esetekben javíthatja az oldal betöltési teljesítményét. A hátrány az, hogy a Gettext fordításokat nem lehet többé a TranslatePress-szel szerkeszteni, és ezekre a sztringekre nem vonatkozik az automatikus fordítás sem.

en: Gettext Strings translation is disabled
hu_HU: A Gettext sztringek fordítása letiltva

en: To enable it go to
hu_HU: A bekapcsolásához lépjen a

en: TranslatePress->Advanced Settings->Debug->Disable translation for gettext strings
hu_HU: TranslatePress->Haladó beállítások->Hibakeresés->Gettext sztringek fordításának letiltása

en:  and uncheck the Checkbox.
hu_HU:  és törölje a jelölőnégyzet bejelölését.

en: Dismiss
hu_HU: Elvetés

en: Exclude translated links from sitemap
hu_HU: Fordított linkek kizárása a sitemap fájlból

en: Do not include translated links in sitemaps generated by SEO plugins.<br/>Requires <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
hu_HU: Ne tartalmazzon lefordított linkeket az SEO bővítmények által generált sitemaps-okban.<br/>Szükséges a <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack kiegészítő</a> telepítése és aktiválása.

en: Disable post container tags for post title
hu_HU: Tárolócímkék letiltása a bejegyzés címéhez

en: It disables search indexing the post title in translated languages.<br/>Useful when the title of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
hu_HU: Letiltja a bejegyzés címének keresőindexelését a lefordított nyelveken.<br/>Hasznos, ha a bejegyzés címe nem engedélyezi a HTML-t, mivel ez az oldal hibás megjelenését okozná.

en: Disable post container tags for post content
hu_HU: Tárolócímkék letiltása a bejegyzés tartalmához

en: It disables search indexing the post content in translated languages.<br/>Useful when the content of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
hu_HU: Letiltja a bejegyzés tartalmának keresőindexelését a lefordított nyelveken.<br/>Hasznos, ha a bejegyzés tartalma nem engedélyezi a HTML-t, mivel ez az oldal hibás megjelenését okozná.

en: Do not translate certain paths
hu_HU: Bizonyos elérési utak kizárása a fordításból

en: Choose what paths can be translated. Supports wildcard at the end of the path.<br>For example, to exclude https://example.com/some/path you can either use the rule /some/path/ or /some/*.<br>Enter each rule on it's own line. To exclude the home page use {{home}}.
hu_HU: Válassza ki, hogy mely elérési utak fordíthatók le. A végén használható helyettesítő karakter.<br>Például a https://example.com/some/path kizárásához használhatja a /some/path/ vagy a /some/* szabályt.<br>Írjon minden szabályt külön sorba. A kezdőlap kizárásához használja a {home} értéket.

en: Exclude Paths From Translation
hu_HU: Elérési utak kizárása a fordításból

en: Translate Only Certain Paths
hu_HU: Csak bizonyos elérési utak fordítása

en: Enable the hreflang x-default tag for language:
hu_HU: A hreflang x-default címke engedélyezése a következő nyelvhez:

en: Enables the hreflang="x-default" for an entire language. See documentation for more details.
hu_HU: Engedélyezi a hreflang="x-default" értéket egy teljes nyelvhez. Részletekért lásd a dokumentációt.

en: Translate numbers and numerals
hu_HU: Számok és számjegyek fordítása

en: Enable translation of numbers ( e.g. phone numbers)
hu_HU: A számok fordításának engedélyezése ( pl. telefonszámok)

en: Selector
hu_HU: Kiválasztó

en: Exclude from dynamic translation
hu_HU: Kizárás a dinamikus fordításból

en: Do not dynamically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated using JavaScript.<br/>These strings will still be translated on the server side if possible.
hu_HU: A kiválasztóknak megfelelő HTML elemekben található sztringek dinamikus fordításának letiltása.<br>Kizárja az említett kiválasztóknak megfelelő HTML elemek összes gyermekét a JavaScripttel történő fordításból.<br/>Ezek a sztringek továbbra is lefordíthatók szerveroldalon, ha lehetséges.

en: Gettext String
hu_HU: Gettext sztring

en: Exclude Gettext Strings
hu_HU: Gettext sztringek kizárása

en: Exclude these strings from being translated as Gettext strings by TranslatePress. Leave the domain empty to take into account any Gettext string.<br/>Can still be translated through po/mo files.
hu_HU: Ezen sztringek kizárása a TranslatePress általi Gettext-fordításból. A domain üresen hagyása esetén bármely Gettext sztringre vonatkozik.<br/>Po/mo fájlokkal továbbra is lefordíthatók.

en: Exclude selectors only from automatic translation
hu_HU: Kiválasztók kizárása csak az automatikus fordításból

en: Do not automatically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being automatically translated.<br>Manual translation of these strings is still possible.
hu_HU: A kiválasztóknak megfelelő HTML elemekben található sztringek automatikus fordításának letiltása.<br>Kizárja az említett kiválasztóknak megfelelő HTML elemek összes gyermekét az automatikus fordításból.<br>Ezek a sztringek továbbra is lefordíthatók kézi fordítással.

en: Exclude selectors from translation
hu_HU: Kiválasztók kizárása a fordításból

en: Do not translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated.<br>These strings cannot be translated manually nor automatically.
hu_HU: A kiválasztóknak megfelelő HTML elemekben található sztringek fordításának letiltása.<br>Kizárja az említett kiválasztóknak megfelelő HTML elemek összes gyermekét a fordításból.<br>Ezek a sztringek sem kézileg, sem automatikusan nem fordíthatók le.

en: String
hu_HU: Sztring

en: Exclude strings from automatic translation
hu_HU: Sztringek kizárása az automatikus fordításból

en: Do not automatically translate these strings (ex. names, technical words...)<br>Paragraphs containing these strings will still be translated except for the specified part.
hu_HU: Ezeknek a sztringeknek az automatikus fordításának letiltása (pl. nevek, szakszavak...)<br>Az ezeket tartalmazó bekezdések továbbra is lefordításra kerülnek, a megadott rész kivételével.

en: Fix broken HTML
hu_HU: Törött HTML javítása

en: General attempt to fix broken or missing HTML on translated pages.<br/>
hu_HU: Általános kísérlet a lefordított oldalakon található törött vagy hiányzó HTML javítására.<br/>

en: Force slash at end of home url:
hu_HU: Perjel kényszerítése a home URL végére:

en: Ads a slash at the end of the home_url() function
hu_HU: Perjel hozzáadása a home_url() függvény végéhez

en: Show Both (recommended)
hu_HU: Mindkettő megjelenítése (ajánlott)

en: Remove Country Locale
hu_HU: Ország-lokalizáció eltávolítása

en: Remove Region Independent Locale
hu_HU: Régiófüggetlen lokalizáció eltávolítása

en: Remove duplicate hreflang
hu_HU: Duplikált hreflang eltávolítása

en: Choose which hreflang tags will appear on your website.<br/>We recommend showing both types of hreflang tags as indicated by <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Google documentation</a>.<br/>Removing Country Locale when having multiple Country Locales of the same language (ex. English UK and English US) will result in showing one hreflang tag with link to just one of the region locales for that language.
hu_HU: Válassza ki, hogy mely hreflang címkék jelenjenek meg a weboldalán.<br/>Javasoljuk, hogy mindkét típusú hreflang címkét jelenítse meg, ahogy azt a <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Google dokumentáció</a> is jelzi.<br/>Az Ország nyelvezetének eltávolítása azonos nyelvhez tartozó több Ország nyelvezete esetén (pl. English UK és English US) egyetlen hreflang címke megjelenítését eredményezi, amely csak az adott nyelv régiós nyelvi környezetei közül az egyikre mutató linket tartalmaz.

en: Default (example: en-US, fr-CA, etc.)
hu_HU: Alapértelmezett (példa: en-US, fr-CA stb.)

en: Regional (example: en, fr, es, etc.)
hu_HU: Régiós (példa: en, fr, es stb.)

en: HTML Lang Attribute Format
hu_HU: HTML lang attribútum formátuma

en: Change lang attribute of the html tag to a format that includes country regional or not. <br>In HTML, the lang attribute (<html lang="en-US">)  should be used to  specify the language of text content so that the  browser can correctly display or process  your content (eg. for  hyphenation, styling, spell checking, etc).
hu_HU: Módosítsa a html tag lang attribútumát olyan formátumra, amely tartalmazza az országot/régiót, vagy sem. <br>A HTML-ben a lang attribútumot (<html lang="en-US">) a szöveges tartalom nyelvének megadására kell használni, hogy a böngésző helyesen jelenítse meg vagy dolgozza fel a tartalmat (pl. elválasztáshoz, stílushoz, helyesírás-ellenőrzéshez stb.).

en: Load legacy Language Switcher
hu_HU: Régi nyelvváltó betöltése

en: Applies to all types of language switchers (floating, shortcode, and menu). When enabled, the site will revert to using the original Language Switcher configured in the General Settings tab, replacing the new customizable version. Your existing switcher settings will remain saved, but they will be ignored while this option is active.
hu_HU: Minden nyelvváltó típusra vonatkozik (lebegő, shortcode és menü). Ha engedélyezve van, az oldal visszaáll az Általános beállítások lapon konfigurált eredeti nyelvváltó használatára, helyettesítve az új testreszabható verziót. A meglévő nyelvváltó beállításai megmaradnak, de figyelmen kívül lesznek hagyva, amíg ez a beállítás aktív.

en: Load legacy SEO Pack Add-On
hu_HU: Régi SEO Pack bővítmény betöltése

en: In case the recent migration to the new slug rewrite is causing trouble, set this to Yes to use the old method <br> Please <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">open a support ticket</a> letting us know of the issues you are having.
hu_HU: Amennyiben a legutóbbi, új slug átírásra való áttelepítés problémát okoz, állítsa ezt Igen-re a régi módszer használatához.<br>Kérjük, <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">nyisson támogatási jegyet</a>, és tájékoztasson minket a tapasztalt problémákról.

en: Manual Translation Only
hu_HU: Csak kézi fordítás

en: TranslatePress pro-actively scans and saves strings in the database when users access translated pages. <br>This setting disables this functionality and only allows translation and string saving when inside the Translation Editor. <br>Also disables machine translation outside the Translation Editor, giving you better control over character spending, by translating only the pages you visit in the Translation Editor.
hu_HU: A TranslatePress proaktívan keres és ment sztringeket az adatbázisba, amikor a felhasználók a lefordított oldalakat érik el. <br>Ez a beállítás letiltja ezt a funkciót, és csak a Fordítószerkesztőben engedélyezi a fordítást és a sztringek mentését. <br>A gépi fordítást is letiltja a Fordítószerkesztőn kívül, nagyobb kontrollt biztosítva a karakterfelhasználás felett, mivel csak a Fordítószerkesztőben megnyitott oldalak fordulnak le.

en: Open language switcher only on click
hu_HU: Nyelvváltó megnyitása csak kattintásra

en: Open the language switcher shortcode by clicking on it instead of hovering.<br> Close it by clicking on it, anywhere else on the screen or by pressing the escape key. This will affect only the shortcode language switcher.
hu_HU: Nyissa meg a shortcode nyelvváltót rákattintással az egérrel való rámutatás helyett.<br>Zárja be rákattintással, a képernyő bármely más pontjára kattintva vagy az Escape billentyű megnyomásával. Ez csak a shortcode nyelvváltót érinti.

en: Show opposite language in the language switcher
hu_HU: Másik nyelv megjelenítése a nyelvváltóban

en: Transforms the language switcher into a button showing the other available language, not the current one.<br> Only works when there are exactly two languages, the default one and a translation one.<br>This will affect the shortcode language switcher and floating language switcher as well.<br> To achieve this in menu language switcher go to Appearance->Menus->Language Switcher and select Opposite Language.
hu_HU: A nyelvváltót olyan gombbá alakítja, amely a másik elérhető nyelvet, nem pedig az aktuálisat jeleníti meg.<br>Csak akkor működik, ha pontosan két nyelv van: az alapértelmezett és egy fordítás.<br>Ez a shortcode nyelvváltót és a lebegő nyelvváltót is érinti.<br>Ha ezt a menü nyelvváltóban szeretné elérni, menjen a Megjelenés->Menük->Nyelvváltó menüpontra, és válassza a Másik nyelv lehetőséget.

en: <a href="%s">Click here</a> to access the database optimization tool.
hu_HU: <a href="%s">Kattintson ide</a> az adatbázis-optimalizáló eszköz eléréséhez.

en: It helps remove possible duplicate translations, clear unnecessary data and repair possible metadata issues.
hu_HU: Segít eltávolítani az esetleges duplikált fordításokat, törölni a szükségtelen adatokat és kijavítani az esetleges metaadat-problémákat.

en: <a href="%s" target="_blank">Here</a> you can observe the last 5 SQL errors relevant to TranslatePress if they exist.
hu_HU: <a href="%s" target="_blank">Itt</a> megtekintheti az utolsó 5, a TranslatePress-re vonatkozó SQL hibát, ha vannak ilyenek.

en: Troubleshooting
hu_HU: Hibaelhárítás

en: Exclude Gettext strings
hu_HU: Gettext sztringek kizárása

en: Debug
hu_HU: Hibakeresés

en: Custom languages
hu_HU: Egyéni nyelvek

en: Miscellaneous options
hu_HU: Egyéb beállítások

en: Exclude strings & pages
hu_HU: Sztringek és oldalak kizárása

en: Automatic Translation Memory
hu_HU: Automatikus fordítási memória

en: Serve same translation for similar text. The strings need to have a percentage of 95% similarity.<br>Helps prevent losing existing translation when correcting typos or making minor adjustments to the original text. <br>If a translation already exists for a very similar original string, it will automatically be used for the current original string.<br>Does not work when making changes to a text that is part of a translation block unless the new text is manually merged again in a translation block.<br>Each string needs to have a minimum of 50 characters.
hu_HU: Azonos fordítás biztosítása hasonló szövegekhez. A szövegeknek 95%-os hasonlósággal kell rendelkezniük.<br>Segít megelőzni a meglévő fordítás elvesztését elírások javításakor vagy az eredeti szöveg kisebb módosításakor.<br>Ha már létezik fordítás egy nagyon hasonló eredeti szöveghez, az automatikusan alkalmazásra kerül az aktuális eredeti szövegnél.<br>Nem működik, ha egy fordítási blokk részét képező szövegen végez módosítást, hacsak az új szöveget manuálisan nem egyesítik újra egy fordítási blokkban.<br>Minden szövegnek legalább 50 karakter hosszúnak kell lennie.

en: WARNING: This feature can negatively impact page loading times in secondary languages, particularly with large databases (for example websites with a lot of pages or products). If you experience slow loading times, disable this and try again.
hu_HU: FIGYELMEZTETÉS: Ez a funkció ronthatja az oldalak betöltési idejét a másodlagos nyelveken, különösen nagy adatbázisok esetén (például sok oldalt vagy terméket tartalmazó weboldalaknál). Ha lassú betöltést tapasztal, tiltsa le ezt a funkciót, és próbálja újra.

en: Fix missing dynamic content
hu_HU: Hiányzó dinamikus tartalom javítása

en: May help fix missing content inserted using JavaScript. <br> It shows dynamically inserted content in original language for a moment before the translation request is finished.
hu_HU: Segíthet a JavaScripttel beszúrt hiányzó tartalom javításában. <br> Egy pillanatra az eredeti nyelven jeleníti meg a dinamikusan beszúrt tartalmat, mielőtt a fordítási kérés befejeződik.

en: Filter Gettext wrapping from post content and title
hu_HU: Gettext burkolás szűrése a bejegyzések tartalmából és címéből

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post content and post title. Does not affect previous post content. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
hu_HU: Szűri a Gettext burkolást, például a #!trpst#trp-gettext kódot az összes frissített bejegyzés tartalmából és címéből. Nem érinti a korábbi bejegyzések tartalmát.<br/><strong>A bekapcsolás előtt ajánlott az adatbázis biztonsági mentése.</strong>

en: Filter Gettext wrapping from post meta
hu_HU: Gettext burkolás szűrése a bejegyzések metaadataiból

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post meta. Does not affect previous post meta. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
hu_HU: Szűri a Gettext burkolást, például a #!trpst#trp-gettext kódot az összes frissített bejegyzés metaadatából. Nem érinti a korábbi bejegyzések metaadatait.<br/><strong>A bekapcsolás előtt ajánlott az adatbázis biztonsági mentése.</strong>

en: Google Translate API Key
hu_HU: Google Translate API-kulcs

en: Add your API Key here...
hu_HU: Adja meg itt az API-kulcsát...

en: Visit <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key, <strong>control API costs</strong> and set HTTP referrer restrictions.
hu_HU: Keresse fel <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">ezt a linket</a>, hogy megtudja, hogyan állíthat be API-kulcsot, <strong>szabályozhatja az API-költségeket</strong> és beállíthatja az HTTP referrer korlátozásokat.

en: Your HTTP referrer is: %s
hu_HU: Az Ön HTTP referrer-je: %s

en: There was an error on the server processing your Google Translate key.
hu_HU: Hiba történt a szerveren a Google Translate-kulcs feldolgozása során.

en: There was an error with your Google Translate key.
hu_HU: Hiba történt a Google Translate-kulcsával kapcsolatban.

en: Please check your TranslatePress license key.
hu_HU: Kérjük, ellenőrizze a TranslatePress licenckulcsát.

en: No Active License Detected for this website.
hu_HU: Nem észlelhető aktív licenc ehhez a weboldalhoz.

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, you need a license key by creating a free account.
hu_HU: A TranslatePress AI automatikus fordításának engedélyezéséhez licenckulcsra van szüksége, amelyet egy ingyenes fiók létrehozásával szerezhet meg.

en: Create your Free Account
hu_HU: Ingyenes fiók létrehozása

en:  or
hu_HU:  vagy

en: Enter your license key
hu_HU: Adja meg a licenckulcsot

en:  Or %1$spurchase one here%2$s
hu_HU:  Vagy %1$svásároljon egyet itt%2$s

en: Your free account includes:
hu_HU: Az ingyenes fiókja tartalmazza:

en: Get more AI Words and unlock all AI features with TranslatePress Pro.
hu_HU: Szerezzen több AI szót, és oldja fel az összes AI funkciót a TranslatePress Pro segítségével.

en: You have a valid %s <strong>license</strong>.
hu_HU: Érvényes %s <strong>licenccel</strong> rendelkezik.

en:  words remaining.
hu_HU:  szó maradt.

en: Recheck
hu_HU: Újraellenőrzés

en: Rechecking...
hu_HU: Újraellenőrzés...

en: Done.
hu_HU: Kész.

en: Manage your license & quota on the %s
hu_HU: Kezelje licencét és kvótáját a(z) %s oldalon

en: TranslatePress.com Account Page
hu_HU: TranslatePress.com fiókoldal

en: SEO support for page slug, page title, description and Facebook and Twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
hu_HU: SEO támogatás az oldal slug, az oldal cím, a leírás, valamint a Facebook és Twitter közösségi gráf információi számára. A HTML lang attribútum megfelelően van beállítva.

en: Enable Modules
hu_HU: Modulok engedélyezése

en: Enable Add-on modules to extend TranslatePress and enhance the functionality of your translated site.
hu_HU: Kiegészítő modulok engedélyezése a TranslatePress kiterjesztéséhez és a fordított webhely funkcionalitásának javításához.

en: More functionality with TranslatePress Pro.
hu_HU: További funkciók a TranslatePress Pro-val.

en: Already a Pro User?
hu_HU: Már Pro felhasználó?

en: Activate License Key
hu_HU: Licenckulcs aktiválása

en: This add-on is not available on your current plan.
hu_HU: Ez a kiegészítő nem érhető el a jelenlegi csomagjában.

en: Continue
hu_HU: Folytatás

en: The link you followed has expired. Please reload the page and try again.
hu_HU: A követett link lejárt. Töltse újra az oldalt, és próbálja újra.

en: A valid license is required to enable Automatic Translation.
hu_HU: Az automatikus fordítás engedélyezéséhez érvényes licenc szükséges.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
hu_HU: A licenckulcsa letiltott ehhez az URL-hez. Engedélyezze újra innen: <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Webhelyek kezelése.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn't match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you've installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
hu_HU: <p><strong>Licenckulcs-eltérés.</strong> A megadott licenc nem egyezik a telepített TranslatePress-verzióval.</p><p>Kérjük, ellenőrizze, hogy a licencéhez megfelelő verziót telepítette-e a TranslatePress-fiókjából.</p>

en: Automatically translate your website using TranslatePress AI.
hu_HU: Fordítsa le automatikusan a weboldalát a TranslatePress AI segítségével.

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, please enter your license key from
hu_HU: A TranslatePress AI segítségével történő automatikus fordítás engedélyezéséhez adja meg a licenckulcsát

en: your account.
hu_HU: fiókjából.

en: Skip and continue with manual translation »
hu_HU: Kihagyás és folytatás kézi fordítással »

en: Get Your Free TranslatePress AI License
hu_HU: Ingyenes TranslatePress AI-licenc beszerzése

en: Generate License
hu_HU: Licenc létrehozása

en: Creating a free account includes:
hu_HU: Az ingyenes fiók létrehozása a következőket tartalmazza:

en: Are you a TranslatePress PRO user?
hu_HU: Ön TranslatePress PRO felhasználó?

en: Install & Activate your pro plugin.
hu_HU: Telepítse és aktiválja a pro bővítményt.

en: Skip this step
hu_HU: Lépés kihagyása

en: The email address you added is incorrect.
hu_HU: A megadott e-mail-cím helytelen.

en: Setup Complete
hu_HU: Beállítás befejezve

en: You're ready to start translating!
hu_HU: Készen áll a fordítás megkezdésére!

en: You have successfully set up TranslatePress for your website.
hu_HU: Sikeresen beállította a TranslatePress-t a weboldalán.

en: Receive
hu_HU: Fogadás

en: Yes, send me multilingual growth tips.
hu_HU: Igen, szeretnék többnyelvű növekedési tippeket kapni.

en: Start translating
hu_HU: Fordítás megkezdése

en: Sign Up and Start translating
hu_HU: Regisztráció és fordítás megkezdése

en: Please upload a TranslatePress Pro plugin file.
hu_HU: Kérjük, töltse fel egy TranslatePress Pro bővítményfájlt.

en: Upload error:
hu_HU: Feltöltési hiba:

en: Install failed:
hu_HU: Telepítés sikertelen:

en: Plugin installed, but entry file not found.
hu_HU: A bővítmény telepítve lett, de a belépési fájl nem található.

en: Activation error:
hu_HU: Aktiválási hiba:

en: Invalid plugin specified.
hu_HU: Érvénytelen bővítmény lett megadva.

en: Invalid action specified.
hu_HU: Érvénytelen művelet lett megadva.

en: Plugin deactivation failed.
hu_HU: A bővítmény deaktiválása sikertelen.

en: Plugin activation failed:
hu_HU: A bővítmény aktiválása sikertelen:

en: First, install and activate TranslatePress Pro
hu_HU: Először telepítse és aktiválja a TranslatePress Pro bővítményt.

en: Please upload the TranslatePress PRO zip archive from your
hu_HU: Kérjük, töltse fel a TranslatePress PRO zip archívumot az Ön

en: Install and Activate
hu_HU: Telepítés és aktiválás

en: Installed Pro versions
hu_HU: Telepített Pro verziók

en: « Go back
hu_HU: « Vissza

en: Activate License »
hu_HU: Licenc aktiválása »

en: You are trying to add an invalid additional language. Please select a valid option.
hu_HU: Érvénytelen további nyelvet próbál meg hozzáadni. Kérjük, válasszon érvényes lehetőséget.

en: Please add an additional language.
hu_HU: Kérlek, adj hozzá egy további nyelvet.

en: You are trying to add an invalid default language. Please select a valid option.
hu_HU: Érvénytelen alapértelmezett nyelvet próbálsz megadni. Kérlek, válassz egy érvényes lehetőséget.

en: You need to select a default language.
hu_HU: Ki kell választanod egy alapértelmezett nyelvet.

en: Configure Site Languages
hu_HU: Webhelynyelvek beállítása

en: Select the default and additional languages for your website.
hu_HU: Válaszd ki a webhelyed alapértelmezett és további nyelveit.

en: You can edit your site languages at any point.
hu_HU: A webhely nyelveit bármikor szerkesztheted.

en: Additional Language
hu_HU: További nyelv

en: Choose a secondary language...
hu_HU: Válassz egy másodlagos nyelvet...

en: Add Language
hu_HU: Nyelv hozzáadása

en: Choose a language...
hu_HU: Válassz egy nyelvet...

en: Add more than two languages with TranslatePress Pro.
hu_HU: Adj hozzá több mint két nyelvet a TranslatePress Pro segítségével.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
hu_HU: A licenckulcsod letiltva ehhez az URL-hez. Engedélyezd újra innen: <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Webhelyek kezelése.

en: Add your License Key
hu_HU: Licenckulcs megadása

en: Add your License Key to unlock all premium features. Find the License Key in your
hu_HU: Add meg a licenckulcsodat az összes prémium funkció feloldásához. A licenckulcsot az alábbiakban találod:

en: Your license is valid and active.
hu_HU: A licenced érvényes és aktív.

en: « Go Back
hu_HU: « Vissza

en: Set up Language Switcher
hu_HU: Nyelvváltó beállítása

en: Select the style of the language switcher. You will find more ways to display it, in plugin settings.
hu_HU: Válaszd ki a nyelvváltó stílusát. További megjelenítési lehetőségeket a bővítmény beállításaiban találsz.

en: Displays a small language drop-down across your website, in a corner of your choosing.
hu_HU: Egy kis nyelvváltó legördülőt jelenít meg a webhelyeden, egy általad választott sarokban.

en: Switcher Location
hu_HU: Nyelvváltó helye

en: Apply a Template
hu_HU: Sablon alkalmazása

en: You can customize the design later
hu_HU: Később testreszabhatod a dizájnt

en: Default Template
hu_HU: Alapértelmezett sablon

en: Dark Template
hu_HU: Sötét sablon

en: Border Template
hu_HU: Keretes sablon

en: Border
hu_HU: Keret

en: Transparent Template
hu_HU: Átlátszó sablon

en: Transparent
hu_HU: Átlátszó

en: Welcome to TranslatePress
hu_HU: Üdvözöljük a TranslatePressben

en: Quick guided setup to configure TranslatePress in no time!
hu_HU: Gyors, vezetett beállítás a TranslatePress konfigurálásához pillanatok alatt!

en: It takes less than a minute.
hu_HU: Kevesebb, mint egy percig tart.

en: Scanning item %1$d of %2$d...
hu_HU: %1$d/%2$d elem beolvasása...

en: Manually translated
hu_HU: Kézzel fordított

en: Automatically translated
hu_HU: Automatikusan fordított

en: Not translated
hu_HU: Fordítatlan

en: Bulk Actions
hu_HU: Tömeges műveletek

en: Delete entries
hu_HU: Bejegyzések törlése

en: Edit
hu_HU: Szerkesztés

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Filter
hu_HU: Szűrés

en: Clear filters
hu_HU: Szűrők törlése

en: Add New
hu_HU: Új hozzáadása

en: Rescan plugins and theme for strings
hu_HU: Bővítmények és sablon szövegeinek újraolvasása

en: Scanning plugins and theme for strings...
hu_HU: Bővítmények és sablon szövegeinek beolvasása...

en: Plugins and theme scan is complete
hu_HU: A bővítmények és sablon szövegeinek szkennelése befejeződött

en: Plugins and theme scan did not finish due to an error
hu_HU: A bővítmények és sablon szövegeinek szkennelése hiba miatt nem fejeződött be

en: Import / Export
hu_HU: Importálás / Exportálás

en: items
hu_HU: elem

en: See More
hu_HU: Több megjelenítése

en: See Less
hu_HU: Kevesebb megjelenítése

en: Apply
hu_HU: Alkalmaz

en: No strings match your query.
hu_HU: Nincs a lekérdezésnek megfelelő szöveg.

en: Try to rescan plugins and theme for strings.
hu_HU: Próbálja meg újra beolvasni a bővítmények és a sablon szövegeit.

en: An error occurred while loading results. Most likely you were logged out. Reload page?
hu_HU: Hiba történt az eredmények betöltésekor. Valószínűleg kijelentkezett. Újratölti az oldalt?

en: found in translation
hu_HU: fordításban található

en: Select All
hu_HU: Összes kijelölése

en: Select Visible
hu_HU: Láthatók kijelölése

en: You are about to perform this action on all the strings matching your filter, not just the visibly checked. To perform the action only to the visible strings click "Select Visible" from the table header dropdown.
hu_HU: Arra készül, hogy ezt a műveletet az összes szűrőnek megfelelő szövegen végrehajtsa, nem csak a látható kijelölteken. Ha csak a látható szövegeken szeretné végrehajtani a műveletet, kattintson a „Láthatók kijelölése” gombra a táblázat fejlécének legördülő menüjében.

en: You are about to perform this action only on the visible strings. To perform the action on all the strings matching the filter click "Select All" from the table header dropdown.
hu_HU: Arra készül, hogy ezt a műveletet csak a látható szövegeken hajtsa végre. Ha az összes szűrőnek megfelelő szövegen szeretné végrehajtani a műveletet, kattintson a „Összes kijelölése” gombra a táblázat fejlécének legördülő menüjében.

en: To continue please type the word:
hu_HU: A folytatáshoz írja be a következő szót:

en: The word typed was incorrect. Action was cancelled.
hu_HU: A beírt szó helytelen volt. A művelet megszakítva.

en: Warning: This action cannot be undone. Deleting a string will remove its current translation. The original string will appear again in this interface after TranslatePress detects it. This action is NOT equivalent to excluding the string from being translated again.
hu_HU: Figyelmeztetés: Ez a művelet nem vonható vissza. Egy szöveg törlése eltávolítja annak aktuális fordítását. Az eredeti szöveg újra megjelenik ebben a felületben, miután a TranslatePress észleli. Ez a művelet NEM egyenértékű a szöveg további fordításból történő kizárásával.

en: %d original entries and their translations were deleted.
hu_HU: %d eredeti bejegyzés és a hozzájuk tartozó fordítások törölve lettek.

en: Navigate to next page
hu_HU: Ugrás a következő oldalra

en: Navigate to previous page
hu_HU: Ugrás az előző oldalra

en: Navigate to first page
hu_HU: Ugrás az első oldalra

en: Navigate to last page
hu_HU: Ugrás az utolsó oldalra

en: Type a page number to navigate to
hu_HU: Írjon be egy oldalszámot az ugráshoz

en: Incorrect page number. Type a page number between 1 and total number of pages
hu_HU: Helytelen oldalszám. Olyan oldalszámot írjon be, amely 1 és az oldalak száma között van.

en: Search original and translated strings containing typed keywords while also matching selected filters. Place string in quotes for exact match: "string"
hu_HU: Eredeti és lefordított szövegek keresése a beírt kulcsszavak alapján, a kiválasztott szűrőknek megfelelően. A pontos egyezéshez tegye idézőjelbe a szöveget: „szöveg”

en: Filter strings according to selected translation status, filters and keywords and selected filters
hu_HU: Szövegek szűrése a kiválasztott fordítási állapot, szűrők és kulcsszavak, valamint a kiválasztott szűrők alapján.

en: Removes selected filters
hu_HU: Kiválasztott szűrők eltávolítása

en: See options for selecting all strings
hu_HU: Lehetőségek megtekintése az összes szöveg kijelöléséhez

en: Click to sort strings by this column
hu_HU: Kattintson a szövegek ezen oszlop szerinti rendezéséhez

en: Language in which the translation status filter applies. Leave unselected for the translation status to apply to ANY language
hu_HU: A nyelv, amelyre a fordítási állapot szűrő vonatkozik. Hagyja kiválasztatlanul, hogy a fordítási állapot BÁRMELY nyelvre vonatkozzon.

en: Search
hu_HU: Keresés

en: Slugs that are not found in either one of the other categories.
hu_HU: Slug-ok, amelyek a többi kategória egyikében sem találhatók meg.

en: Plugins and Theme String Translation
hu_HU: Bővítmények és sablon szövegeinek fordítása

en: Search Gettext Strings
hu_HU: Gettext szövegek keresése

en: Original String
hu_HU: Eredeti szöveg

en: Translation
hu_HU: Fordítás

en: Filter by domain
hu_HU: Szűrés domain szerint

en: Filter by type
hu_HU: Szűrés típus szerint

en: Email text
hu_HU: E-mail szöveg

en: Emails String Translation
hu_HU: E-mail szövegek fordítása

en: Emails
hu_HU: E-mailek

en: Search Email Strings
hu_HU: E-mail szövegek keresése

en: User Inputted String Translation
hu_HU: Felhasználó által megadott szöveg fordítása

en: Regular
hu_HU: Általános

en: Search Regular Strings
hu_HU: Általános szövegek keresése

en: Filter by Translation Block
hu_HU: Szűrés fordítási blokk szerint

en: URL Slugs Translation
hu_HU: URL slugok fordítása

en: String Translation Editor
hu_HU: Szövegfordító szerkesztő

en: TranslatePress has detected and cleaned up some failed translation entries in your database following %1$san isolated incident%2$s. No further action is required.
hu_HU: A TranslatePress észlelt és megtisztított néhány sikertelen fordítási bejegyzést az adatbázisodban %1$segyszeri incidens%2$s nyomán. További teendő nincs.

en: Post Slug
hu_HU: Bejegyzés slug

en: Invalid language code
hu_HU: Érvénytelen nyelvi kód

en: First by browser language, then IP address (recommended)
hu_HU: Először böngésző nyelve alapján, majd IP-cím alapján (ajánlott)

en: First by IP address, then by browser language
hu_HU: Először IP-cím alapján, majd böngésző nyelve alapján

en: Only by browser language
hu_HU: Csak a böngésző nyelve alapján

en: Only by IP address
hu_HU: Csak IP-cím alapján

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected
hu_HU: Egy felugró ablak kérdezi meg a felhasználót, hogy szeretne-e átirányítva lenni

en: Redirect directly (*not recommended)
hu_HU: Közvetlen átirányítás (*nem ajánlott)

en: Pop-up window over the content
hu_HU: Felugró ablak a tartalom felett

en: Hello bar before the content
hu_HU: Hello sáv a tartalom előtt

en: WARNING. Cannot determine your language preference based on your current IP.<br>This is most likely because the website is on a local environment.
hu_HU: FIGYELEM. Nem sikerült meghatározni a nyelvi preferenciáját az aktuális IP-címe alapján.<br>Ennek oka valószínűleg az, hogy a weboldal helyi környezeten fut.

en: Go to <a href="%s" target="_self">Advanced</a> tab to change this feature's settings
hu_HU: Ugrás a <a href="%s" target="_self">Haladó beállítások</a> fülre a funkció beállításainak módosításához

en: User Language Detection Method
hu_HU: Felhasználói nyelvfelismerés módja

en: Select how the language should be detected for first time visitors.<br>The visitor's last displayed language will be remembered through cookies.
hu_HU: Válassza ki, hogyan történjen a nyelvfelismerés az első alkalommal érkező látogatóknál.<br>A látogató legutóbb megjelenített nyelve cookie-k segítségével lesz megjegyezve.

en: User Notification Popup
hu_HU: Felhasználói értesítő felugró ablak

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected.
hu_HU: Egy felugró ablak kérdezi meg a felhasználót, hogy szeretne-e átirányítva lenni.

en: Popup Type
hu_HU: Felugró ablak típusa

en: Popup Text
hu_HU: Felugró ablak szövege

en: The same text is displayed in all languages. <br>A selecting language switcher will be appended to the pop-up. The detected language is pre-selected.
hu_HU: Ugyanaz a szöveg jelenik meg minden nyelven. <br>Egy nyelvválasztó lesz hozzáadva a felugró ablakhoz. A felismert nyelv előre ki van választva.

en: Button Text
hu_HU: Gomb szövege

en: Write the text you wish to appear on the button..
hu_HU: Írja be a gombon megjeleníteni kívánt szöveget..

en: Close Button Text
hu_HU: Bezárás gomb szövege

en: Write the text you wish to appear on the close button. Leave empty for just the close button.
hu_HU: Írja be a bezárás gombon megjeleníteni kívánt szöveget. Hagyja üresen, ha csak egy bezáró gombot szeretne.

en: Bad request. There was an error accessing the DeepL API.
hu_HU: Hibás kérés. Hiba történt a DeepL API elérésekor.

en: The API key entered is invalid.
hu_HU: A megadott API-kulcs érvénytelen.

en: The API resource could not be found.
hu_HU: Az API-erőforrás nem található.

en: The request size is too large.
hu_HU: A kérés mérete túl nagy.

en: The request is too long.
hu_HU: A kérés túl hosszú.

en: Too many requests. Please try again later.
hu_HU: Túl sok kérés. Kérjük, próbálja újra később.

en: Your translation quota has been reached.
hu_HU: Elérte a fordítási kvótát.

en: We could not process your request. Please try again later.
hu_HU: Nem sikerült feldolgozni a kérését. Kérjük, próbálja újra később.

en: There is an error on the DeepL service and your request could not be processed.
hu_HU: Hiba történt a DeepL szolgáltatásban, és a kérését nem sikerült feldolgozni.

en: DeepL API Type
hu_HU: DeepL API-típus

en: Free
hu_HU: Ingyenes

en: Select the type of DeepL API you want to use.
hu_HU: Válassza ki a használni kívánt DeepL API típusát.

en: DeepL API Key
hu_HU: DeepL API-kulcs

en: Visit <a href="%s" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key and control API costs.
hu_HU: Látogasson el <a href="%s" target="_blank">erre a linkre</a>, hogy megtudja, hogyan állíthat be API-kulcsot és szabályozhatja az API-költségeket.

en: Translator
hu_HU: Fordító

en:  TranslatePress Settings
hu_HU:  TranslatePress Beállítások

en: Allow this user to translate the website.
hu_HU: Engedélyezze ennek a felhasználónak a weboldal fordítását.

en: (inactive)
hu_HU: (inaktív)

en: Taxonomy Slugs
hu_HU: Taxonómia slugok

en: Search Taxonomy Slugs
hu_HU: Taxonómia slugok keresése

en: Taxonomy Slug
hu_HU: Taxonómia slug

en: Term Slugs
hu_HU: Kifejezés slugok

en: Search Term Slugs
hu_HU: Kifejezés slugok keresése

en: Term Slug
hu_HU: Kifejezés slug

en: Taxonomy
hu_HU: Taxonómia

en: Filter by Taxonomy
hu_HU: Szűrés taxonómia szerint

en: Post Slugs
hu_HU: Bejegyzés slugok

en: Search Post Slugs
hu_HU: Bejegyzés slugok keresése

en: Post ID
hu_HU: Bejegyzés azonosító

en: Post Type
hu_HU: Bejegyzéstípus

en: Filter by Post Type
hu_HU: Szűrés bejegyzéstípus szerint

en: Published
hu_HU: Közzétéve

en: Any Post Status
hu_HU: Bármilyen bejegyzésállapot

en: Post Type Base Slugs
hu_HU: Bejegyzéstípus alap slug

en: Post Type Base Slug
hu_HU: Bejegyzéstípus alap slug

en: Search Post Type Base Slugs
hu_HU: Bejegyzéstípus alap slug keresése

en: WooCommerce Slugs
hu_HU: WooCommerce slug

en: WooCommerce Slug
hu_HU: WooCommerce slug

en: Search WooCommerce Slugs
hu_HU: WooCommerce slug keresése

en: Other Slugs
hu_HU: Egyéb slug

en: Search Other Slugs
hu_HU: Egyéb slug keresése

[ctx: Verbiage for the DeepL Pro Add-on]
en: Addons tab
hu_HU: Bővítmények fül

[ctx: page 1 of 3]
en: of
hu_HU: /

[ctx: Untranslated in this language]
en: in
hu_HU: ebben
